Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe.Jestem zwyklym polskim >>leszczm<< ktory chce sboei sprawic troche lepsze wrazenia dzwiekowe do komputera.Nie jestem zadnym koneserem i szukam zestawu glosnikow do ok. 400 PLN i do tego mam zamiar kupic Audigy 1 es bulk za 99.Prosze o porade co do zestawu bo nie wiem na jaki sie zdecydowac...

Mam prosbe.Jestem zwyklym polskim >>leszczm<< ktory chce sboei sprawic troche lepsze wrazenia dzwiekowe do komputera.Nie jestem zadnym koneserem i szukam zestawu glosnikow do ok. 400 PLN i do tego mam zamiar kupic Audigy 1 es bulk za 99.Prosze o porade co do zestawu bo nie wiem na jaki sie zdecydowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy odtwarzaniu filmów z AC3 należy wyłączać Bass Redirection w włączać "coś" w filtrze ac3? (a jeśli tak to co nalezy tam włączyć???  

 

2. W Bass Redirection jest suwak czy są jakies optymalne ustawienia, czy wszystko zależy od indywidualnych preferencji?  

 

3. Ktoś podawał ustawienia głośników a wśró nich Bass na 50% a jak w takim razie najlepiej ustawić Trebble?  (dodam że Bass mam na 65%)  

ad1. Tak - trzeba WYLACZYC bass redirect w panelu creative ale zato w ac3 filter wlaczyc i ustawic - u mnie na 150hz (domyslnie wlaczone u ustawione na 120hz)

 

ad2. sluchajac muzy wlaczyc bassredirect w panelu i ustawic na 150hz (bodajze takie sa domyslne)

 

ad3. moje typy (mam Audigy 2 ZS): bass:50 , trebble: 75 + graphic equalizer (a nim jeszcze podbicie dla 4 i 8 khz troszke) a na glosnikach jak juz pisallem trebb/mid/bass = 0 , front,centr,surr = 7, a subb = 3-7 (zalezy od upodoban i rodzaju muzy)

 

W moim przypadku ustawilem zeby AC3Filter rowniez rozbilal z filmow z MP3/PCM/... do pseudo-surround - to daje IMO jeszcze lepsze efekty dla filmow STEREO i lepszy bass na wooferze (ciekawe dlaczego?)

Pamiejcie wlaczajac bass-redirect w AC3 filterze wylaczcie bass-redirect w panelu Creative'a bo prawie nie bedzie bassu (kolizja?? :lol: )

 

Głośniki tylne grają mi równie głośno jak przednie, gdyż ustawiłem głośność na subwooferze tak jak radził jeden z przedmówców, Bass Redirectin tez mam włączony. Aha…mam kartę SB Live 5.1.  

Ludziska to ze trzeba tak ustawiac jak pisalem to tak w sumie nie powinno wogole byc, bo nie wszystkie (czyt. karty zintegrowane) posiadaja funkcje bass redirect. To jest wada fabryczna tych glosnikow oraz modelu 2810 - osoby ktore maja to podlaczone pod DVD przez wejscie 5.1 of corse wiedza o czym mowa.

 

Prosze o zglaszanie tej wady producentowi - ja bylem pierwszy ktory to zrobil

 

Podaje namiary:

(22) 597 48 06,

Krzysztof Fadrowski,

krzysztof.fadrowski@modecom.pl

Modecom Polska.

 

Modecom jest w trakcie sprawdzania owego wadliwego dzialania glosnikow. Jak bedzie decyzja co dalej to napisze. Prosze jednak o zglaszanie tego do Modecoma.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Testowalem dzis u siebie modele 2.1 t.j:

 

- MC8800

- MC9600

- MC9860

 

Wypasik. Cale z drewna zarowno sub jak i saty - mocowo:

25RMS + 2x 15W

Cenowo troche drozsze od P380 (20zl) ale warto, inne brzmienie, sub nie dudni tylko gra :)

 

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryek THNX jesteś WIELKI...ale ja STILL mam 2 pytanka :)

 

1.Gdzie się ustawia w AC3 Filter te 150 hz bo ze jest wlaczone to widze w zakladce "MIXER", ale tych khz nie widze ..:(

 

2. W okienku "SURROUND MIXER" ----> "ADVANCE"> speaker volume control było napisane żeby dawać głośniki przednie na około 50% a tylne na 100% czy to jest reguął, czy to zależy od np. wielkości pomieszczenia i indywidualnych preferencji ( u mnie przednie na 90% a tylne na 100%)

 

THNX jeszcze raz i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Pewnie masz wersje 0.70b a ja 1.01a rc5

tu masz linka:

http://ac3filter.sourceforge.net/download/...r_1_01a_rc5.exe

 

2. W okienku "SURROUND MIXER" ----> "ADVANCE"> speaker volume control było napisane żeby dawać głośniki przednie na około 50% a tylne na 100% czy to jest reguął, czy to zależy od np. wielkości pomieszczenia i indywidualnych preferencji ( u mnie przednie na 90% a tylne na 100%)  

To bylo dawno zanim nie wpadlem ze ustawienia bass/trebb/mid mialy wplyw na glosnosc tylko dla przednich glosnikow (bez centralnego)

Musze zrobic EDIT posta (tamtego) -> juz poprawilem ten post gdzie to bylo napisane 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thnx za link. Rzeczywiście miałem wersję 0.70....:)

 

Teraz to już wiem prawie wszystko...pozostało mi ostatnie pytanie....

 

1.Czy skoro ustawienia bass/trebb/mid mają wpływ na przednie głośniki za wyjątkiem centralnego to:

a)mają wpływ także na subwoofer?

B)głośność subwoffera i cdntralnego potrzeba redukowac w okienku surround mixer?

 

TO juz wszystkie pytanai...thnx za wszystko

 

p.s. Czy w filmach z ac3 takze masz metaliczny dzwiek ktos cos mowi...nie jest to naturalne.....ale ja juz mam jakies omamy sluchowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, bo to powinny byc regulacje tylko dla satek (wszystkich) a dziala tylko dla przednich

Dla suba jest regulacja SUB (+,-) (u mnie na 3)

 

B) nie trzeba, w mixerze Creative'a ustawic po rowno dla kazdego , czyli 100% a w glosnikach

centr/front/rear wg uznania, zalezy w jakiej odleglosci siedzisz od tylnich i przednich - u mnie wszystkie

centr/front/rear ustawiona sa po rowno czyli 7 a sub jak juz mowilem na 3

 

W filmach zadnego metalicznego dzwieku nie mam, pieknie, ladnie soczyscie brzmia :lol: 8)

Moze film ktory puszczales mial kiepski dzwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam takie pytanko odnosnie zestawu MODECOM AV-2000...

 

czy przy podlaczeniu je pod karte dzwiekowa obslugujaca 5.1 i slychajc muzyki gra glosnik niskotonowy ??? Czy moze sa jakies problemy z tym, przeczytalem caly ten temat...ale jeszcze tak dla pewnosci pytam...

 

 

A co sadzicie o Creative T5900...?? ktore lepiej MOdecomy czy Creativy ?? glownie slucham muzyki, a zmoe lepiej jakis zestaw 2.1??? Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy podlaczeniu je pod karte dzwiekowa obslugujaca 5.1 i slychajc muzyki gra glosnik niskotonowy ??? Czy moze sa jakies problemy z tym, przeczytalem caly ten temat...ale jeszcze tak dla pewnosci pytam...

Jesli masz zintegrowana karte, woofer nie zagra wcale na winampie, chybaze bedziesz puszczal inaczej

- albo podlaczysz kompa przez wejscie stereo

- albo puszczal bedziesz innym programem niz winamp np w windows media player i skonfigurujesz AC3Filter 1.0b rc5 by bral sie rowniez za inne pliki dzwiekowe niz AC3 tj. PCM i MPEG-Audio

 

Wtedy doswiadczysz tego czego pragniesz :lol: 8)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...dzieki...

 

nio czyli ogolnie rzecz biorac troche kiepskawo ;/ A w zwiazku z tym mam kolejne pytanko: czy jesli bede mial normalna niezintegrowana karte na PCI to zagra sub? Bo mam takiego pecha ze mam integre a obencie nie chcem wydawac kasy na karte, w przyslosci na pewno ale chwilowo chce sie powstrzymac

 

oraz czy orientujecie sie jak to wyglada np w Creative T5900 5.1 lub Logitech X-530 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj do mnie, mieszkam w świdniku i zobaczysz jak to gra :D:D:D

 

Tylko mam jeden problem, moje biorko i moj caly pokoj zaczyna sie rozpadac. Biorko czasami mnie denerwuje po sie cale trzesie i drzy a przy tym wydaje nieznosny dzwiek i wogole. Ale to tylko skutki uboczne :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nisko - nie mierzylem ale naprawde nisko

Producent podaje 20hz ale chyba przesadzil troche.

Mysle ze 30hz to schodzi odczuwalnie. Wlanczasz film z wybuchami i masz :D na twarzy 8)

Mialem wczesniej Creative'y 6.1 6700 i jesli tamto schodzilo do 40hz to te napewno napewno nizej - laskotanie w brzuchu

Zeby w pelni rozkoszowac sie basikiem trzeba go w odpowiednim miejscu pokoju ustawic

Bylo tak (nie wiem akustyke pokoju chyba mam jakas dziwna) ze jak stal calkiem z przodu to siedzac przy samym subie bylo modzio a w miejscu gdzie sie ogladalo film za bardzo nie bylo slychac basu.

Lekkie przemeblowanie i wszystko pieknie zaczelo grac 8) - gleboko z podraznieniem brzucha 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...dzieki...

 

nio czyli ogolnie rzecz biorac troche kiepskawo ;/ A w zwiazku z tym mam kolejne pytanko: czy jesli bede mial normalna niezintegrowana karte na PCI to zagra sub? Bo mam takiego pecha ze mam integre a obencie nie chcem wydawac kasy na karte, w przyslosci na pewno ale chwilowo chce sie powstrzymac

 

oraz czy orientujecie sie jak to wyglada np w Creative T5900 5.1 lub Logitech X-530 5.1 ?

 

 

czy jest ktos w stanie mi na to odpowiedizec czy raczej nie moge liczyc na Wasza pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...dzieki...

 

nio czyli ogolnie rzecz biorac troche kiepskawo ;/ A w zwiazku z tym mam kolejne pytanko: czy jesli bede mial normalna niezintegrowana karte na PCI to zagra sub? Bo mam takiego pecha ze mam integre a obencie nie chcem wydawac kasy na karte, w przyslosci na pewno ale chwilowo chce sie powstrzymac

 

oraz czy orientujecie sie jak to wyglada np w Creative T5900 5.1 lub Logitech X-530 5.1 ?

 

 

czy jest ktos w stanie mi na to odpowiedizec czy raczej nie moge liczyc na Wasza pomoc?

 

W p580, które są bardzo podobne do t5900 nie potrzebne jest przekierowanie basu do subcia, robi to zmacniacz. Nie wiem jak jest w przypadku logitechów, ale pewnie tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy już myślałem że wszystko wiem o tych głośnikahc nasunęły mi się kolejne pytania...:)

 

1.Czy w filmach BEZ dźwięku AC3 włączać bass redirection w speaker settings a wyłączać w AC3 filter?

 

2.To samo pytanie tylko przy słuchaniu muzyki (np w foobarze...)

 

3. W zakładce ac3 filter--->filter mam zaznaczone wszyskie opcje przz "use ac3 filter for", czy skoro one są włączone to czy jest W OGÓLE sens włączać tą opcję w speaker settings karty (czy to się nie dubluje).

 

p.s. Posiadam kartę Sound Blaster Audigy 2 ZS...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Zalezy czy filmy bez AC3 puszczasz za pomoca AC3Filtera, jesli TAK to wylanczasz w panelu creativa a wlanczasz w AC3Filterze, jesli NIE to wlanczasz w panelu Creative'a a w AC3Filter nie musisz wylanczac bo nie bedzie w tym wypadku urzyty

Zeby nie bawic sie w wl/wyl dla filmow wszystkie filmy zarowno z dzwiekiem Mp3 jak i AC3 przepuszczam przez AC3Filter (by dekodowal) czyli ustawiany -> dla TAK

 

Ad.2

Nie wiem jak odtwarza Foobar ale dla winamp'a bez zadnych dodatkow trzeba BassRedirect w panelu Creative'a wlaczyc. Jesli masz Live to beda grac ci 4 glosniki

W moim przypadku A2 ZS graja tylko 2 przednie bo jeszcze trzeba wlaczyc w EAX Console zakladka CMSS 3D -> Stereo Surround - wtedy graja wszystkie 5 lacznie z centralnym

 

Ad.3

Jesli masz tak wlaczane ->czyt. AC3Filter dekoduje ci wszystkie filmy zarowno z MP3/AC3/DTS itp i jesli uzywasz BassRedirect z AC3Filtera to w panelu Creativa ma byc wylaczony bo te ustawienia nawzajem sie znosza (sam sprawdz) 8)

 

P.S Czyli masz dokladnie to co ja mam.

 

Podsumowujac:

- jesli odtwarzasz filmy AVI (i dekodujesz wszystko t.j dzwiek przez AC3Filter) to bassredirect wylaczony z poziomu panelu creativa, cmss wyl., Equalizer jesli chcesz to uzywasz (przyp. JA) (A2/A2 ZS) a wlaczony w AC3Filterze (bass redirect)

- sluchajac muzy (winamp) -> bredirect w panelu creative wlaczony, w ac3filterze nie ma znaczenia bo i tak nim nie dekodujesz tylko przez inne programy + CMSS(Stereo Surround) (zeby bylo na wszystkich glosnikach chyba ze nie chcesz)

- ogladajac filmy DVD -> bredirect w panelu Creative'a wlaczony, AC3filter niestety nie dekoduje w przypadku filmow DVD :( chybaze uzyjesz np. MediaPlayerClassic :) gdzie masz mozliwosc kozystania z "zewnetrznych" dekoderow AC3 t.j AC3Filter'a

- grajac bredirect w panelu wlaczony w ac3filter (nie ma znaczenia, nie uzywane przy graniu)

 

Mysle ze to wszystko. W chwili wolnej wstawie screeny zeby moznabylo popatrzec jak i co ustawic by bylo dobrze 8)

 

Jeszcze raz namawiam na pisanie maili / tel. do Modecom'a i zglaszanie tych wad glosnikow.

Tak w sumie nie powinno byc zeby trzeba bylo kombinowac.

 

Jutro, t.j w poniedzialek bede dzwonil i pytal jak tam moja reklamacja i co dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryek a co napisales w mailu do ModeComa???? Ja napisalem ze opcja treb/midd/bass nie dziala na wszytskich satelitach tylko na przednich i jeszcze zapytalem czy da sie cos z tym zrobic. A moze odrazu napisac ze chce wymiane glosnikow zeby byly dobre ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MC2810 jest dokladnie to samo z basem a innych regucji t.j trebb/bass tam nie ma.

 

A oto co napisalem:

 

"....odnośnie problemów technicznych

głosników 5.1 modele AV2000 i MC2810.

 

By naświetlić sprawę opisze jakie napotkałem problemy z w.w głośnikami.

Wady przedstawie na podstawie głośników AV2000 ponieważ z nimi mam najczęściej

doczynienia.

 

1. Przy korzystaniu z dowolnych wejść STEREO oraz 5.1 regulacje bass/midd/trebb

(tonow niskich, srednich i wysokich) działaja ale tylko dla lewego i prawego głośnika

przedniego. Reszta głośników t.j centralny oraz dwa głośniki tylnie otrzymuje niezmieniony sygnal.

Dodatkowo jeśli regulujemy nasycenie poszczególnych tonów głośniki lewy/prawy graja o wiele głośniej

od pozostałych satelit oraz centralnego przez co są one zagłuszane.

Jednolitą głośność wszystkich głośników można jedynie uzyskach w przypadku ustawienia bass/midd/trebb

na wartość 0.

 

2. Wyłącznie przy podłączeniu poprzez 5.1 podczas słuchania muzyki, przy graniu

i oglądaniu filmów DVD (gra ale bardzo słabiutko, praktycznie wcale)

NIE GRA subwoofer. Powodem jest to że głośniki nie przenoszą (nie skierowują) najniższych tonów poniżej

150Hz z pozostałych kanałów lewy/prawy przód, centralny, lewy/prawy tył do Subwoofera.

Zestaw głośnikowy nie jest uszkodzony ponieważ częściowe rozwiązanie problemu jest:

WYŁĄCZNIE dla posiadaczy kart muzycznych w których skierowanie niskich częstotliwości można

ustawić t.j SoundBlaster Live 5.1, Audigy , Audigy 2. Oczywiście na kartach zintegrowanych z płytą główną dźwięk będzie NIEPRAWIDŁOWY (bez basu z sobwooera). W przypadku lepszych kart wykożystując opcje BASS REDIRECT zmuszamy karty

do przekierowania bassu na kanał subwoofera dlatego wyłącznie na takich kartach zestaw będzie gral

prawidłowo.

Przy podłączeniu odtwarzacza DVD z wbudowanym dekoderem Dolby Digital 5.1 poprzez analogowe wyjście

5.1 problem jest taki sam (brak bassu w wooferze) przy słuchaniu muzyki audio/mp3 (stereo).

Przy filmach jest juz lepiej (bo są one udźwiękowione w systemach DD5.1 lub Surround) dlatego Subwoofer

coś tam gra ale nie jest to do końca prawidłowy dźwięk. W przypadku odtwarzaczy DVD to już niestety

nie posiadają opcji przekierowania niskich tonów na kanał woofera dlatego graja jak grają

 

Opisane wyżej problemy pokazują że wady dotyczą samych głośników ze strony technicznej a nie

w złej konfiguracji/podłaczeniu zestawu.

Oczywiście problemy nie dotyczą jednego zestawu ale sprawdzane były na kilku zestawach AV2000

oraz na dwóch MC2810. W przypadku MC2810 problem dotyczny wylacznie opisanego w punkcie 2.

Do rozwiązania problemu proszę porównać sobie jak grają głośniki 5.1 innych firm np Creative.

Bez względu jaki sygnał puścimy zawsze w Creativach bass trafia tam gdzie trzeba - odpowiednia

przebudowa wzmacniacza w głośnikach Modecom a mianowicie dodanie filtra dolnoprzepustowego powinno

rozwiązać problem ale o szczegółach technicznych więcej powinniście wiedzieć Wy."

 

Troche pokrecilem jak to pisalem bo pisalem to w nocy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wlaczylem sobie dzwiek przestrzenny w grze Call of Duty ( wlaczylem EAX) to glosniki graly cicho, basu nie bylo wogole. Co z tym zrobic???? Mialem wlaczony bass redirect w opcjach karty muzycznej i mialem wlaczony redirect w Ac3 filter tylko czy Ac3 filter dziala takze w grach obslugujacych EAX????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pzreanalizowaniu i przeczytaniu wielu postow i opini dochodze do wniosku ze chyba wybiore Creativ'y T5900.

nie jestem pewien, ale głośnik w subie ma rozmiary jak w p580... nie za dobrze to gra... za dużo dudni i za głośne też nie jest... więc jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...