Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Thnx Ryek :) Jesteś skarbnicą wiedzy...!!!

 

 

Ale co już wszystko rozumiem to mi się nasuwają kolejne pyatnia to dotyczy cmss

 

Czy wyłączanie tego przy filmach ma jakiekolwiek znaczenie, bo albo ja już mam jakiś spaczony słuch, ale ja różnicy za bardzo nie słyszę (oczywiście bass redirect jest wyłączony w karcie a włączony w ac3 filter)

 

A co do muzy..to hmmm czasami lepiej słychać na na cmss i cmss2 a nie na stereo surround (albo ta moja muza jes jakoś średnio nagrana). Fakt że przy całkowicie wyłączonym cmss w ogóle nie grają tylne głośniki i centralny.ale przy normalnie włączonym cmss i cmss2 już coś w nich słychać!

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj dylemat ograniczyl sie juz raczej tylko do 2 zestawow:

 

- -x-530: gwarancja jakosci

- Longtech SP-1200 (np tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35686205)

 

Te 2. sa potezne, nawet mc2000 wysiadaja. Ich plus to niewatpliwie calosc z drewna. Ktos je ma, testowal? Pokoj mam o wymiarach 3.70x3.40, dodam ze nastepny zakup to bedzie dekoder DDTS-100. No i ktore mam wybrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie...wybralem sobie odpowiednio zestawy glosnikow i prosze i porade ktore wybrac..moj pokoj to 4x4,2m.

Zestawy:

Creative Inspire T5900 5.1

Creative Inspire P580 5.1

Creative Inspire P5800 5.1

Logitech X-530

Modecom 5.1 - MC - AV2000

 

Prosze o porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek79

Dziś około 16 idę do sklepu po Logitechy X-530 gościu zalatwił mi za 280 cena przyzwoita. Podłacze i opisze jak dzialają. Mały mankanament iż mam Live 4.1 podłącze go zobacze jak działa (jakość dźwięku) Wyjmę kartę i zainstaluje stery do karty na płycie (5.1) no ale wiadomo co Creative to Creative dlatego w tygodniu lece jeszcze po Audigy 1 ES.

 

Co do tych 2 głośników to jest zapewne tak jak z innymi bajerami. Drewniny głośnik duża moc w większości ściema ludzie nabierają się na kolorowe pudełka itp. Ja bym brał na Twoim miejscu X-530 ewentualnie Creativy p5800 ale X-530 podobno są lepsze czytałem kilka recenzji angielskich. Zresztą poszukaj recenzji ludzi którzy kupili X-530 np. tu: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14511 Logitech to firma 1 klasa.

Wykonanie no i wygląd głośników na pewno też takie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, ze latajac w niedziele po gieldzie i pytajac sprzedawcow co mi polecaja, zaden w bezposredniej konforntacji mc2000 i longtechow sp-1200 nie wskazal na tego pierwszego. Podobno ladniej brzmia sp1200 i sa o wiele solidniejsze, a do tego jak kto mi to okreslil jeden jegomosc, mc2000 "to taka chinska robota, co trzeba jeszcze sklejac po skosnookich, bo potrafi woofer sie rozlatywac".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wyzej ModeComy zostaly chwalone i lepiej oceniane od Creativow i Logitechow,mimo ze sie troszke rozlatywaly i byly z nimi klopoty.Sam nie wiem co wybrac,do zestawy napewno kupie sobie Audigy 1 ES,ale jaki zestaw wybrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam na markę sprawdzoną Logitech ewenualnie potwarzam ewentualnie Creative. Za kilka godzin się wszystko wyjaśni :P Tylko jeszcze to AUDIGY ES no wtedy będę mógl podać miarodoają opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam na markę sprawdzoną  Logitech ewenualnie  potwarzam ewentualnie Creative. Za kilka godzin się wszystko wyjaśni :P  Tylko jeszcze to AUDIGY ES no wtedy będę mógl podać miarodoają opinię.

Racja marka daje jakąś gwarancje,ale czy czasami nie są to produkty przereklamowane :?: ModeCom jest nowinką na rynku i każdy ma do niego jakiś kredyt zaufania(jedni większy inni mniejszy)czytając posty ludzie sobie chwalą te głośniki,jednak dalej sam nie jestem przekonany co do nich,sprawiają problemy i trzeba je konfigurować a ja jade 6 rok na głośnikach Sundio(firma chyba już dawno wykorkowała)i nie wiem czy dam sobie rade z ModeCom i pytam sie czy jako zwykły użytkownik dałbym rade z podłączeniem MC2000 i skonfigurowaniem tak by wszystko działało :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam na markę sprawdzoną  Logitech ewenualnie  potwarzam ewentualnie Creative. Za kilka godzin się wszystko wyjaśni :P  Tylko jeszcze to AUDIGY ES no wtedy będę mógl podać miarodoają opinię.

Racja marka daje jakąś gwarancje,ale czy czasami nie są to produkty przereklamowane :?: ModeCom jest nowinką na rynku i każdy ma do niego jakiś kredyt zaufania(jedni większy inni mniejszy)czytając posty ludzie sobie chwalą te głośniki,jednak dalej sam nie jestem przekonany co do nich,sprawiają problemy i trzeba je konfigurować a ja jade 6 rok na głośnikach Sundio(firma chyba już dawno wykorkowała)i nie wiem czy dam sobie rade z ModeCom i pytam sie czy jako zwykły użytkownik dałbym rade z podłączeniem MC2000 i skonfigurowaniem tak by wszystko działało :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja marka daje jakąś gwarancje,ale czy czasami nie są to produkty przereklamowane :?: ModeCom jest nowinką na rynku i każdy ma do niego jakiś kredyt zaufania(jedni większy inni mniejszy)czytając posty ludzie sobie chwalą te głośniki,jednak dalej sam nie jestem przekonany co do nich,sprawiają problemy i trzeba je konfigurować a ja jade 6 rok na głośnikach Sundio(firma chyba już dawno wykorkowała)i nie wiem czy dam sobie rade z ModeCom i pytam sie czy jako zwykły użytkownik dałbym rade z podłączeniem MC2000 i skonfigurowaniem tak by wszystko działało :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja marka daje gwarancje ale czy glosniki logitecha i creative nie sa przereklamowane ?Jedni powiedza oczywiscie ze nie,drudzy to potwierdza i wybiera nowinki na rynku.Ja nie chce sie zaliczac do zadnej z grup gdyz nigdy nie slyszalem glosnikow logitech i praktycznie tez creative(tylko u kuzynka poprzedniki P580 i wcale nie zauwazylem ze zmienil sobie glosniki z jego starego stereo SUNDIO[ktore sam posiadam od 6 lat]).Z poczatku mialem kupic od razu ModeCom'a jednak wzielo mnie by zobaczyc na Forach co o nich mowie ich posadacze i okazalo sie ze sprawiaja >>troszke<< problemow.Pytam czy zwykly uzytkownik(czyli ja :D)da sie rade z prawidlowym podlaczeniem ModeComow MC 2000 i skonfigurowaniem ich zeby dzialaly jako zestaw do filmow,gier i muzyki(rozumiem slowo dzialaly tak ze nie trzeba ich prezkonfigurowywac do kazdego z ponizszych podpunktow) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja marka daje gwarancje ale czy glosniki logitecha i creative nie sa przereklamowane ?Jedni powiedza oczywiscie ze nie,drudzy to potwierdza i wybiera nowinki na rynku.Ja nie chce sie zaliczac do zadnej z grup gdyz nigdy nie slyszalem glosnikow logitech i praktycznie tez creative(tylko u kuzynka poprzedniki P580 i wcale nie zauwazylem ze zmienil sobie glosniki z jego starego stereo SUNDIO[ktore sam posiadam od 6 lat]).Z poczatku mialem kupic od razu ModeCom'a jednak wzielo mnie by zobaczyc na Forach co o nich mowie ich posadacze i okazalo sie ze sprawiaja >>troszke<< problemow.Pytam czy zwykly uzytkownik(czyli ja :D)da sie rade z prawidlowym podlaczeniem ModeComow MC 2000 i skonfigurowaniem ich zeby dzialaly jako zestaw do filmow,gier i muzyki(rozumiem slowo dzialaly tak ze nie trzeba ich prezkonfigurowywac do kazdego z ponizszych podpunktow) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja marka daje gwarancje ale czy glosniki logitecha i creative nie sa przereklamowane ?Jedni powiedza oczywiscie ze nie,drudzy to potwierdza i wybiera nowinki na rynku.Ja nie chce sie zaliczac do zadnej z grup gdyz nigdy nie slyszalem glosnikow logitech i praktycznie tez creative(tylko u kuzynka poprzedniki P580 i wcale nie zauwazylem ze zmienil sobie glosniki z jego starego stereo SUNDIO[ktore sam posiadam od 6 lat]).Z poczatku mialem kupic od razu ModeCom'a jednak wzielo mnie by zobaczyc na Forach co o nich mowie ich posadacze i okazalo sie ze sprawiaja >>troszke<< problemow.Pytam czy zwykly uzytkownik(czyli ja :D)da sie rade z prawidlowym podlaczeniem ModeComow MC 2000 i skonfigurowaniem ich zeby dzialaly jako zestaw do filmow,gier i muzyki(rozumiem slowo dzialaly tak ze nie trzeba ich prezkonfigurowywac do kazdego z ponizszych podpunktow) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cmss

Czy wyłączanie tego przy filmach ma jakiekolwiek znaczenie, bo albo ja już mam jakiś spaczony słuch, ale ja różnicy za bardzo nie słyszę (oczywiście bass redirect jest wyłączony w karcie a włączony w ac3 filter)

 

A co do muzy..to hmmm czasami lepiej słychać na na cmss i cmss2 a nie na stereo surround (albo ta moja muza jes jakoś średnio nagrana). Fakt że przy całkowicie wyłączonym cmss w ogóle nie grają tylne głośniki i centralny.ale przy normalnie włączonym cmss i cmss2 już coś w nich słychać!

CMSS - podobny efekt jak dekodery pro-logic, dla muzy IMO nie nadaje sie wogole. Poglos oraz przesyniecie faz lewego i prawego w tylnich glosnikach

 

CMSS2 - jakas mutacja CMSS'a dodane akustyczne wrazenie wiekszego pokoju. Podobno dobre dla filmow/DVD - ja tam wole AC3Filter i jego efekty. Dla muzy IMO rowniez sie nie nadaje

 

StereoSurround - tyly sa kopia przodow czyli kwadrafonia + dla centralnego = lewy+prawy - IMO najlepszy dzwiek dla muzy bo niezmieniony/zadnych niechcianych efektow i w dodatku najwiecej basu w wooferze

 

Potestuj, powsluchuj sie, zobaczysz ze StereoSurround jest dla muzy najlepszy (IMO)

 

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem napisać 2 dni temu ale nie miałem czasu po prostu siedzę i slucham muzyki na X-530 Logitecha dźwięk wymiata i to na 4.1 Live w przyszłym tygodniu biorę Audigy ES wtedy pokaże swoje pazurki wreszcie centralny się odezwie no i będzie lepsza jakość dźwięku.

 

ALE ZDECYDOWANIE POLECAM. JAkośćm wykonania 1 KLASA ajk to wyglaa to świadczy o firmie no a jak gra. Po prostu bajka. :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak teraz sobie tak rozwazam, bo mam stara wieze, ktora nie ma wyjscia liniowego. Tak mysle ze gdybym sygnal z wyjscia na sluchawki podlaczyl na wejscie stereo w zestawie MC-AV2000 to powinno zagrac czyz nie? Bo sygnal z wyjscia glosnikowego nie bardzo, gdyz tam juz jest wzmocniony...dobrze mysle czy zle?

 

 

Prezes a powiedz mi jak naglasniaja pokoik? Ja mam ok 25m^2. Gra to u Ciebie glosno ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowalem ten watek od poczatku do konca (raz lepiej raz gorzej bo niektorych opcji nie czaje). Nie mialem nigdy rzadnego zestawu z subem, ale zamierzam taki kupic. (5.1)

Na poczatek moje dane:

pokoj 4x4,5 m

karta dzwiekowa zintegrowana na plycie Epoxa, model karty Realtek ALC655

 

Na poczatku czytajac tego posta zachwycony bylem glosnikami ModeComa AV2000 (lepsza moc niz crativy i logitechy w tej samej cene), bylem nimi mocno zainteresowany, ale z posta na post bylo coraz gorzej. Zaczeliscie rozpisywac sie na temat problemow z konfiguracja tych glosnikow, problem z glosnascia, poszly nawet maile do obsugi technicznej ModeComa.

 

Teraz wiem aby wycisnac z tych glosnikow optimum takie na jakich powinny7 grac to potrzebuje karte Live 5.1, Audigy lub Audigy2. Ale teraz tak. Zaluzmy ze kupie karte Audigy Ls bulk za 110 zl, do tego dochodzi cena glosnikow modecom 380 zl, w sumie prawie 500 zł.

 

1. Czy tylko te modecomy potrzebuja lepszej karty, a moze inne zestawy 5.1 (logitecha lub cratica - bo tylko takie jeszcze wchodza w gre) graly by optymalnie (czytaj wszystkie, bez szumow) na mojej zintegrowanej karcie? Wtedy wyszedlbym 200 zl do przodu, bo kupilbym np. Crative T5900 albo np. Logitech X-530. Czy juz zdecydowanie lepiej bedzie posiwecic te 200 zl wiecej

 

2. Czy gdybym wybral av2000 + Audigy LS, to nie bede mial problemow z konfiguracja tego wszystkiego.

3. Nie mam kasy na wersje BOX karty muzycznej wraz z programami takimi jak

- Creative Media Source® Go!

- Creative Media Source® Go! Launcher

- Creative Media Source® Player/Organizer

- Creative Device Control

- Creative Surround Mixer

- Creative EAX Console

- Creative WaveStudio®

- Creative Speaker Settings

- Creative MiniDisc Center

- Creative Graphic Equalizer

- Creative Diagnostic-

 

Czy moge gdzies na necie dostac za darmo te programy? Po podejrzewam ze beda one mi potrzebne do podlaczenia modecomow (bass redirect jest w surrond mixerze, o ile dobrze zapamietalem, a tego chyba nie dostane z karta bulk)

 

4.Ktora lepsza? Audigy LS czy ES?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BROŃ CIĘ BOŻE nie bierz LS To jest okrojona wersja Audigy nie wspiera sprzętowo Eaxa tylko programowo Na Es można zainstalować stery od Audigy 2. Te programy o których piszesz dostaniesz prawdopodobnie na CD wraz ze sterownikami(nie wiem czy wszystkie) Apoza tym są na stronie Creativa do ściągnięcia.

Warto zainwestować w kartę. Kupiłem kilka dni temu Logitecha X-530 podłączyłem pod zintegrowaną kare też jakiś tam realtek 5.1 szumów nie ma, ale dźwięk nie ten. Dlatego Wyłączyłem ją w biosie i podłaczyłem mój stary LIVE 4.1 wolę żeby nie grał centralny głośnik ale za to dźwięk wypasik. Ale w przyszłym tygodniu kupuję Audigy 1 ES. Wtedy będzie co posłuchać. Z Logitechami nie maiłe ABSOLUTNIE żadnych problemów wogóle nie szumią po odkręceniu na MAXA W głośnikach i w Windowsie KOMPLETNA CISZA!! BAS niesamowice mocny grają czysto.

 

Widzisz jakie problemy są z tymi Modecomami. To coś się odkleja to trzeba przejściówki kupować a to zawsze pogarsza jakość dźwięku. Logitech są super wykonane. Porównał bym wykonanie do MAYBACHA. NAPRAWDĘ. PIERWSZA KLASA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BROŃ CIĘ BOŻE nie bierz LS To jest okrojona wersja Audigy nie wspiera sprzętowo Eaxa tylko programowo Na Es można zainstalować stery od Audigy 2. Te programy o których piszesz dostaniesz prawdopodobnie na CD wraz ze sterownikami(nie wiem czy wszystkie) Apoza tym są na stronie Creativa do ściągnięcia.

Warto zainwestować w kartę. Kupiłem kilka dni temu Logitecha X-530 podłączyłem pod zintegrowaną kare też jakiś tam realtek 5.1 szumów nie ma, ale dźwięk nie ten. Dlatego Wyłączyłem ją w biosie i podłaczyłem mój stary LIVE 4.1 wolę żeby nie grał centralny głośnik ale za to dźwięk wypasik. Ale w przyszłym tygodniu kupuję Audigy 1 ES. Wtedy będzie co posłuchać. Z Logitechami nie maiłe ABSOLUTNIE żadnych problemów wogóle nie szumią po odkręceniu na MAXA W głośnikach i w Windowsie KOMPLETNA CISZA!! BAS niesamowice mocny grają czysto.

 

Widzisz jakie problemy są z tymi Modecomami. To coś się odkleja to trzeba przejściówki kupować a to zawsze pogarsza jakość dźwięku. Logitech są super wykonane. Porównał bym wykonanie do MAYBACHA. NAPRAWDĘ. PIERWSZA KLASA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BROŃ CIĘ BOŻE nie bierz LS To jest okrojona wersja Audigy nie wspiera sprzętowo Eaxa tylko programowo Na Es można zainstalować stery od Audigy 2. Te programy o których piszesz dostaniesz prawdopodobnie na CD wraz ze sterownikami(nie wiem czy wszystkie) Apoza tym są na stronie Creativa do ściągnięcia.

Warto zainwestować w kartę. Kupiłem kilka dni temu Logitecha X-530 podłączyłem pod zintegrowaną kare też jakiś tam realtek 5.1 szumów nie ma, ale dźwięk nie ten. Dlatego Wyłączyłem ją w biosie i podłaczyłem mój stary LIVE 4.1 wolę żeby nie grał centralny głośnik ale za to dźwięk wypasik. Ale w przyszłym tygodniu kupuję Audigy 1 ES. Wtedy będzie co posłuchać. Z Logitechami nie maiłe ABSOLUTNIE żadnych problemów wogóle nie szumią po odkręceniu na MAXA W głośnikach i w Windowsie KOMPLETNA CISZA!! BAS niesamowice mocny grają czysto.

 

Widzisz jakie problemy są z tymi Modecomami. To coś się odkleja to trzeba przejściówki kupować a to zawsze pogarsza jakość dźwięku. Logitech są super wykonane. Porównał bym wykonanie do MAYBACHA. NAPRAWDĘ. PIERWSZA KLASA!!!

 

 

PS ale coś ostatnio ten serwer (Tweak ) Muli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos wlasnie ostatnio tweak ma jaka awarie chyba bo wiecej jest przypadkow dublowania postow, ale jest usun (krzyzyk w prawym gornym rogu posta)

A wracajac do glosnikow: czy mi sie wydaje, czy te logitechy nie maja drewnianego suba i pilota chociaz na kablu?

A za modecomami przemawia MOC, jest naprawde spora. Kurna sam nie wiem, chyba bedzie rzut moneta, albo zrobie jakies mega zestawienie + i - dla AV2000 T5900 oraz X530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie.. tylne satelitki nie reaguja na zmiane poziomu tonow wysokich srednich etc. Coz to mnie jeszcze bardziej utwierdzilo w tym, ze glosniki te byly dosc niedbale projektowane.. uwazam ze maskownice tez mozna bylo zrobic bardziej profesjonalnie - krawedzie otworow na glosnik moglby byc chociaz sfrezowane/ zaokraglone.. ale glosniki i tak mi sie podobaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Tweak'a wezcie cos zrobcie bo mnie qrwica bierze jak sie forum 2min laduje :evil:

 

Odnosnie AV2000 mimo tak wielu wad nie widze lepszych glosnikow w tym przedziale cenowym

mocowo/jakosc bije wszystkie logitechy i creativy. Oczywiscie trzeba miec karty lepszych lotow.

 

 

Dostalem odpowiedz od Modecom'a ze przekazali te uwagi do ich glownej fabryki i wady maja zostac usuniete w kolejnych seriach produkcji.

A co z bierzacymi urzytkownikami...? - zapytalem

 

Jesli zbiore pewna ilosc osob dla ktorych te wady przeszkadzaja to mozemy wyslac do nich z reklamacja i liczyc na naprawe/wymiane.

 

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle - bylem dzisiaj w sklepiku i zamowilem MC AV2000 - jak to sie sprawdzi okaze sie prawdopodobnie w najblizszy weekend, mam integre wiec jeszzce szykuje sie na zmiane karty...czas poakze a ja napisze :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę wam udanego zakupu. Może nie wszystkie Modecomy będą się sypały. Ja tam jestem zadowolony ze swoich Logitechów kupiłem je za 285 zł Modecomy są chyba o 100 droższe. Czyli kalkulując dożucam 56 złoty i mam AUDIGY ES :-) Swoją drogą jak można wydawać na rynek produkt, który się najnormalniej w świecie sypie. To świadczy o producencie. Jak już pisałem słyszałem je w hipermarkecie. Dźwięk był ok ale szału nie było może dlatego iż były do zintegrowanej podłączone.

tylko nie podkręcajsie Subwoofera na MAXA bo się wam całkiem poodkleja :lol:

 

ps. Przydała by się wymiana serwa na Tweak to co się ostatnio dzaiło to przechodzi ludzkie pojęcie, szukałem jakiś wyjaśnień na stronce ale NIC, może nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...