Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie bardzo ostroznie podchodze do wyrobow firmy Manta. Jesli chodzi o te glosniki to nie moge nic powiedziec, ani polecic ani skrytykowac, ale jedno wiem napeno, w ciemno bym ich nie bral. Cenowo podobnie do av2000

 

Z samych paramtetrow wychodza gorzej niz MC AV2000:

 

Moc wyjściowa (rms) - 85 Wat (10 x 4 + 5 x 2 +35)

 

 

Link do prezentacji glosnikow MM4500

ftp://ftp.manta.com.pl/pub/SprzetPC/preze..._classic_pl.pps

 

Link do posta na forum o mm4500, komus mocy brakuje

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=82447&hl=mm4500

Edytowane przez 1jedrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo miałem te glosniki i przed nimi mialem crativa P380 i creativ cienko wychodził po pol roku sprzedalem je i bylem w sumie zadowolony ale MC AV2000 nigdy nieslyszalem wiec tez niemam porownania. taraz chce kupic creativy fsp1600 bo juz mi nic lepszego niejest potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem to wszystko, jeszcze jak byla stara szata graficzna i zauwazylem ze zdania na temat tych glosnikow sa podzielone, dlatego pytam jeszcze. Z tego co pamietam ktos tam mial kupic je i wrzucic swoja recenzje, ale nie ma.

1235480[/snapback]

Jest, przejrzyj strony jeszcze raz. Chyba Ryek(?) je opisywał i to dość rozlegle. (btw: thx, dzieki temu wiem ze mam wziac T5900 [; )

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka polecacie karte do ModeCome Av2000, tak aby wykorzystac mozliwosci, oraz wyeliminowac niedogodnosci o jakich pisaliscie w poprzednich postach tego watku? Taka karte do 250 zl maks, lepiej jak najtansza. Chce glosniki do filmow i gier tak aby graly wszystkie glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem, że ten temat był już wałkowany kilka razy na tym forum ale mnie on strasznie nurtuje,

gdyż od wczoraj jestem posiadaczem zestawu Modecom AV2000 5.1

W związku z tym mam pytanie do użytkowaniów.

 

Czy wy też słyszycie nieznośne buczenie w stanie czuwania

(nawet po samym podpięciu subwoofera do sieci) ?

 

Z tego, co to wyczytałem to na forum jest kilka takich osób którew mają ten sam problem

Jes nawet użykownik, który wysyłał do serwisu swój zestaw ale dostał z powrotem to samo

z odpowidzią, że ten model/typ tak już ma i.

 

Mam pytanie, czy jest wśród was choć jeden użytkownik,

który nie ma wyżej opisanego w skrócie problemu (buczącego subwoofera)?

 

Sam już nie wiem czy odsyłać do serwisu czy nie.

Może wstrzymać się jeszcze troche, bo jak pisze _RyEk_ "...dziś t.j 03.02.2005 otrzymałem informacje od producenta

że: "czekają na transport pierwszych poprawionych" głośników"

 

Więc może jest szansa, że usuną tą usterkę. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i jeszcze jedna wada ktora zauwazylem w moich glosnikach.. jak wyjezdzam na dluzej to wylaczam zasilanie przelacznikiem z tylu subwoofera, skrecam tez kaloryfer w pokoju przez co robi sie calkiem zimno.. jak wracam i wlaczam glosniki, sub ewidentnie charczy.. dopiero jak sie troche rozgrzeje to gra normalnie.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz AV2000 nie buczy w stanie czuwania :D

uff jakby tak bylo pomimo zaistnialych wad od razu bym interweniowal

 

P.S do glosnikow zalecam karty Creative od serri Live 5.1 po A2 ZS (przyp. Ja)

Zarowno LIVE jak i Audigy 2 posiadaja funkcje softwarowego przekierowania bassu

 

P.S2 Fajny ten test z OC, bylem ciekawy jakie glosniki naprawde tam wsadzili, szkoda ze subwoofera nie wymontowali i pokazali co ma z tylu :) oraz nie zmierzyli prawdziwych charakterystych przenoszenia pasma za pomoca urzadzen pomiarowych.

 

Ciekawi mnie to czy moc wzmaka moglaby byc mocniejsza bo jak pokazal serwis OC satelitki maja po 20 + 5W

a z doswiadczenia wiem ze juz przy glosnosci 70 glosniki zaczynaja juz niewytrzymywac przy muzyce = pewnie wzmak juz daje z siebie wszystko. Zapewne producent przyjac 20+5 = 25W / 2 = 12.5 i zaokraglil do 12W :D

 

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można dostać głośniki mc-av2000 w Warszawie, przeszukalem juz kilkanascie sklepow i zaden nie ma obecnie ich w swojej ofercie. ponieważ głosników nie ma w hurtowniach. Czyżby modecom wstrzymał produkcje? Moze ktoś ma informacje na ten temat. W sklepach nie potrafili mi odpowiedziec dlaczego glosnikow nie ma w sprzedazy i kiedy bedzie nowa dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja od przedstawiciela ModeCom

 

Bardzo się cieszę zainteresowaniem naszymi produktami. Jednocześnie muszę poinformować, że nasze głośniki są bardzo wysokiej jakości. Produkty nasze zdobywają wiele nagród oraz są wysoko cenione przez specjalistów. Świadczy o tym np. nagroda PC Word Komputer dla głośników AV-2000. Nasze produkty owszem są stale ulepszane i z racji dbania o markę pilnujemy by ich jakość była wysoka. Muszę Pana zapewnić, że nie ma czegoś takiego jak "poprawione wersje". Nie wiem skąd uzyskał Pan taką informację ale nie jest ona prawdziwa. Serdecznie zapraszam pod nasz numer telefonu w celu wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do użytkowników Logitechów X-530. Czytałem pochlebne opinie na ich temat, ale niepokoi mnie to, że ludzie skarżyli się na krótkie długości kabli. Jakiś szczęśliwy właściciel może powiedzieć jak długie są przewody do satelitek (proszę o dokładną długość) bo nie wiem czy dam radę umieścić je tam gdzie zamierzam.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie odnośnie tych logitechów, podobno jakieś radio w nich słychać :blink: wiem ze to dziwne ale spotkałem sie z kilkoma takimi opiniami, mógłby ktoś wyjaśnic o co chodzi?

p. i jeszcze jedno 5900 vs x-530 które?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, satelitki w x-530 są w tworzywie sztucznym.

 

Może ktoś sie jakoś do mojego pytania ustosunkowac? :)

 

Edit: Widze ze nie uzyskam odpowiedzi :?

Mam jeszcze jedno pytanie, czym sie różnia(poza ceną) T5400 i T5900?

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co je porownywalem to wygladaja w miare podobnie:

 

Geniusy sa ok 100-150 zl drozsze niz AV2000

Ale Geniusy maja wieksze amplitudy pasma przenoszenia, w szczegolnosci na satelity.

ModeCom ma wieksze satelity, (4 satelitki tej samej wielkosci) natomiast tylnie Geniusa sa malutkie.

Moc satelitek i calego zestawu jest bardzo zblizona.

 

Osobiscie wybralem AV2000, czekam za nimi a czekam, bo podobno sprowadzaja je z korei, wiadomosc od przedstawiciela ModeCom od spraw sprzedarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem od modecoma to av2000 maja byc dostepne na poczatku kwietnia. Natomiast jak chcialem zamowic w sklepie dostalem informacje ze modecom cos w nich poprawia i bardziej prawdopodobne ze beda dostepne pod koniec kwietnia. Znudzony czekaniem kupilem creativki 5900 - ale po 2 dniach wrocily do sklepu. To nie to. Czekam dalej na modecomy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam za ModeComami juz 3 tygodnie, tez otrzymalem taka informacje ze poczatek kwietnia to jedyny termin jaki moga narazie podac.

W Znaku w Poznaniu sa ModeComy Av2000 ale srebrne, ktore maksymalnie mi sie nie podobaja, dlatego czekam i czekam i czekam ...

Czy cos w nich poprawiaja, nie wiem, sprzedawca nie chce potwierdzic takich informacji (twierdzi ze jest to wysokiej klasy towar i nie wiadomo mu o poprawkach dla jakichs wad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle ze glosniki robia wrazenie.

Zauwazylem rowniez za maja bardzo wysokie pasmo przenoszenia zarowno na satelity jak i na suba. Tylko nie wiem, im wyzsze tym lepiej czy im nizsze tym lepiej?

 

czy modecom pod glosniki modecoma mozna podlaczyc oprocz komputera jeszcze jednoczesnie np. TV, a potem sobie przelanczac, TV<-->komp?

Bo i ile dobrze zauwazylem i doczytalem to te glosniki z allegro (link wyzej) maja taka opcja, i na pilocie jest przelaczanie Aux1 Aux2, jak dla mnie idealne rozwiazanie.

Edytowane przez 1jedrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle ze glosniki robia wrazenie.

Zauwazylem rowniez za maja bardzo wysokie pasmo przenoszenia zarowno na satelity jak i na suba. Tylko nie wiem, im wyzsze tym lepiej czy im nizsze tym lepiej?

 

czy modecom pod glosniki modecoma mozna podlaczyc oprocz komputera jeszcze jednoczesnie np. TV, a potem sobie przelanczac, TV<-->komp?

Bo i ile dobrze zauwazylem i doczytalem to te glosniki z allegro (link wyzej) maja taka opcja, i na pilocie jest przelaczanie Aux1 Aux2, jak dla mnie idealne rozwiazanie.

1350929[/snapback]

Według instrukcji na stronie modecoma oprócz komputera można podlączyć jeszcze 4 źródła stereo i przełączać sie między nimi np za pomocą pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także się zastanawiam nad kupnem zestawu głośników 5.1 i po przeczytaniu kilkunastu artykułów wytypowałem 4 zestawy:

 

1.Modecom MC-AV2000

2.GENIUS SW - 5.1 Home Theater

3.SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER

4.PROVISION XENION AV2051B

 

Z tym że o pierwszych dwóch czytałem juz dużo a o pozostałych nic nie wiem poza danymi technicznymi.

 

Czwarty zestaw znalazł się na mojej liście tylko dlatego aby był większy wybór i wydaje mi sie że go na 99% nie kupię, ponieważ są najsłabsze w stosunku do ceny(według parametrów) i nic o nich nie wiem.

 

Co do numeru 3 prosiłbym o jakiekolwiek opinie, ponieważ jak już wspominałem nic o nich nie wiem, a wyglądają na solidnie i dane techniczne też tak mówią.

 

Modecom MC-AV2000 w porównaniu z GENIUS SW - 5.1 Home Theater jest bardziej opłacalny ,ponieważ dane sa podobne(+ i - się równoważą),a Modecom MC-AV2000 jset tańszy(Modecom MC-AV2000-około 400 zł wkomputronik, GENIUS SW - 5.1 Home Theater-499zł na allegro)

 

Wiem że Modecom MC-AV2000 zostały poprawione i pierwsza seria tych głośników trafi do polskich sklepów na początku kwietnia(pewnie dlatego w żadnym sklepie internetowym nie można ich kupić) Jeżeli na 100% będę wiedział, że wyeliminowano wcześniejsze wady to pewnie je kupie. Chociaż nadal się zastanawiam ponieważ o GENIUS SW - 5.1 Home Theater słyszałem więcej dobrego niż o AV2000.

 

Zależy mi na dobrym brzmieniu i jestem w stanie wydać więcej( do 500 zł), dlatego proszę wszystkich o wyrażanie opinii na temat moich propozycji i poradzenie mi co wybrać!!!!!!!!! :cry:

 

Proszę jeszcze o napisanie gdzie można kupić najtaniej w intrenecie te zestawy które wymieniłem!!!!

 

 

Tu są linki które znalazłem:

GENIUS SW - 5.1 Home Theater

Modecom MC-AV2000

SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER

PROVISION XENION AV2051B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem wczesniej, wyslalem maile do uzytkownikow glosnikow SOUND POWER DOLBY DIGITAL HOME THEATER.

 

Oto ich wrazenia i opinie:

1.

Zalety:

łatwy montaż, ładny wygląd, przydatny czerwony wyświetlacz natężenia dźwięku na przednim panelu, za tę cenę dobry dźwięk, mocny bas, można podłączyć dwa urządzenia na raz i przełączać pilotem

Wady:

brak pokręteł na głośniku basowym do bezpośredniej regulacji dźwięku (regulacja tylko za pomocą pilota), słaby zasięg pilota (mały kąt skuteczność przełączania - trzeba być na wprost wyświetlacza), zbyt silne niebieskie diody ustawień na przednim panelu (nocą męczą wzrok)

 

2.

Wady:

twardy bas, i okrojone wysokie tony

Zalety:

ładny wygląd, cena, zajmuja mało miwjsca

 

3.

Głośniki są naprawdę rewelacyjne jeżeli chodzi o tę cenę. Sam wygląd robi niemałe wrażenie, zaraz po zakupie głośników, pierwsi moi goście, nie mogli się nadziwić skąd ja wziąłem pieniądze na zakup takiego kina domowego :P. Wiadomo przecież, że kino domowe z głośnikami tower kosztuje kilka tysięcy złotych. Dźwięk jak na warunki domowe jest w pełni wystarczający, to samo tyczy się mocy. Subwoofer naprawdę super pracuje i każdy niski dźwięk jest super odgrywany.

 

4.

posiadalem zestaw combo odtwarzacz z kinem domowym

z glosnikow jestem bardziej zadowolony !

ocenaniam na 10 za ta cene !

 

5.

Wady: są lepsze głośniki...

Zalety: za taką cenę, trudno znaleźć lepszą ofertę.

 

 

Srednie oceny w poszczegolnych kategoriach jak narazie:

Jakosc dzwieku: ----> 7,25

Wyglad: -------------> 9,13 (narzekali na wyglad suba)

Cena do jakosci: ---> 9,25 (wszyscy sobie chwala cene do jakosci)

Wykonanie: ---------> 8,00

Moc: -----------------> 8,25 (dobre do pokoju powyzej 20m2)

 

 

 

 

Czekam na reszte opini, poszlo w sumie 18 maili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na dobrym brzmieniu i jestem w stanie wydać więcej( do 500 zł), dlatego proszę wszystkich o wyrażanie opinii na temat moich propozycji i poradzenie mi co wybrać!!!!!!!!! :cry:

Jesli zalezy Ci przede wszystkim na dobrym brzmieniu to wydaje mi sie ze ModeCom bedzie najlepszym rozwiazaniem. Mi nie zalezy tylko na tym. Mam pokoj 20m2 i chce miec wszystko ładnie i schludnie wygladajace, glosniki Soudn Power maja bardzo ładny wyglad, do tego glosniki sa Tower o wysokosci 113 cm, nie bede musial montowac półek na glosniki (np dla Modecoma, nie mialbym ich jak inaczej postawic)

Mialem juz zamowione glosniki ModeCom w znaku w Poznaniu, nawet wplacilem zaliczke, ktora dzisiaj odebralem, i dalej bede sie zastanawial.

Edytowane przez 1jedrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...