Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wpierw odpowiem koledze joorvishoon.

1.Nawet po korekcie z karty wysokich tonów trudno mi się było ich doszukać.

Wystarczyło przepiąć kartę dźwiękową (zintegrowaną-nie koniecznie SB A2 którą pożyczałem) do pseudo-wieży Philips FW830C (taki kombajn dla ludzi o wymaganiach trochę wiekszych niż "jamnik") i... ale to super wieża HiFi !! Jest więc kwestia PORÓWNANIA - wtedy mozna dopiero dokonać najprostszej oceny sprzętu.

MC-2000 pod tym względem to dno!

2.Mechanik na to, że klientowi coś hałasuje skrzynia biegów też poradził żeby se po prostu klient zgłośnił radio... ale chyba nie o to chodzi , prawda?

W moich głosnikach fronty szumiały okropnie , tyły - wręcz koszmarnie (smażenie na ostrym ogniu) a w dodatku lewy front i tył wydzielały wkur___cy gwizd. Nie dało sie tego znieść.

3. Faktycznie, w porównaniu z Creativem wszystko na wysokie tony.

4. Brak klawisza Power to chyba przypadłość też i innych modeli Mode-Coma. Jest to - moim zdaniem totalna kompromitacja - wada krytyczna i sprzedawanie takiego czegoś to robienie z ludzi balona.

W dodatku po właczeniu (wpierw huk!) głośniki wracają to jakichś głośnych ustawień domyslnych - i trzeba je na nowo regulować.

A regulowanie przyciskami jest dużo uciążliwsze niz np. gałką

A co do ceny - głośniki o całą stówę tańsze - X-530 nie grałyby wcale gorzej! Nie miały by bajeranckiego wyświetlacza czy pilota (fakt), ogromniastego suba ale można by je wyłaczać normalnie i nie szumiałyby tak niemiłosiernie.

I to mimo że X-530 mają plastikowe satelity!!!! No i zajęlyby mniej miejsca, a kopa mają wcale nie gorszego!!

Dodatkowo - o czym nie pisałem myśląc że mam egzemplarz uszkodzony - głośniki tylne i centralny w trybie

5.1 (stereo z roszerzeniem do 5.1) po prostu CHARCZAŁY. Przełączenie na 2.1 wcale nie odłączało charczacych głosników! O kurcze ale jestem kiep! trzeba było po prostu wyjąć przewody z głosników i przestały by charczeć i szumieć!!!! To przecież patent Mode-Coma.

Jak chodzi o niektóre podawane parametry to - pusty śmiech

Odstęp od szumów 65dB - jak maja 50dB to bedzie dobrze! (przypominam że 3dB to wzrost 2-krotny)

Pasmo do 18kHz - maja maksimum 12kHz. Mój magnetofon ma 15kHz i gra o dwie klasy lepiej

Pasmo od 20Hz - ha ha ha ha

Sumaryczna moc 86W - mhm! Mój WS442 ma 2x35W i zjada na śniadanie to ścierwo. Poza tym subiektywnie stwierdzam, że przy ustawieniu głosności na 75dB (max 79dB) wcale nie jest az tak głośno

Jeszcze jedna ciekawostka: po włączeniu mute z głośników oprócz ciągłego szumu zaczynał dobywać się pisk w takt mrugającego wyświetlacza głośności.

Inna ciekawstka - po wyjęciu z pudła (wyjatkowo liche) otwór suba miał lekki ślad wgniecenia na srebrnej obwódce bass-reflexu.

O buczeniu suba już nie wspomnę.

TOTALNA KASZANA.

A gość w sklepie gdzie oddałem to cudo, po podłączeniu był ... w szoku. Więc chyba moja ocena nie jest aż tak subiektywna.

Jeśli ktoś posiada nowe MC-2000 i ocenia je podobnie powinien je czym prędzej ODDAĆ.

Niech się Mode-Com udławi tym dziadostwem!

Sorry za rozwlekłość. Jutro o wadach Geniusa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak widac kupno tych głośników to ruska ruletka... Moje zaczynają szumieć (i to są szumy a nie gwizdy i trzaski) gdzieś przy 70 dopiero, ale wtedy muza tak daje że sie na to nie da zwrócić uwagi (a dają naprawde nieźle, momentami cięzko przy nich wytrzymać). Mam w ogóle podstawy podejrzewać że te szumy powstają na przejściówkach :huh: .... Co do wysokich tonów to fakt, jeśli przy creativach wszystko ma wysokie tony to jestem w tej kwestii do tyłu, ale to oznacza że dalej mi się głośniki podobają... I co do górnego pasma to nie wydaje mi się żeby tak strasznie zawyżali... U mnie chodzą ganz gitara, czyli po prostu miałeś koszmarnego pecha. (żeby nie było - ja w sowich na starcie miałem wyrwaną wysokotonową membrankę w centralnym :blink: )

 

Ale za ten wyłącznik z tyłu to chyba spalę im któryś magazyn... :mur:

 

Czyli jak się kupi trzeba sprawdzić, ew. spytać sie ile z tego Modecom potrafi naprawić, a słyszałem że w tej swojej manufakturze naprawiają całkiem sporo z tych usterek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tez dylemat czy te modecomy czy geniusa ale to niepierwsza osoba która nazekala na te głosniki a szczególnie te z nowej dostawy -niby je mieli poprawic ( dlatego niebylo ich nigdzie )a sknocili jeszcze bardziej co do geniusów to tródno mi sie jeszcze wypowiedziec bo mam je na integrz ale dzisiaj kupoje sb live 24 bit ,szczeze powiedziawszy to na tej integrze dałbym tym geniusą 4- ,ale to pewnie wina karty i sterów ,na moc niema co nazekac bo jest wystarczajaca do wszystkiego nawet do muzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś o Geniusach!

Pudło baaardzo ciężkie - radzę uważać. Głośniki zapakowane staranniej niż MC i w karton nie rozłażący sie w rękach! Kabli sporo cinch-cinch, głośnikowe (o różnych długościach) , najciekawsze to te do podłączenia AC-3 zakończone złączką podobną do s-video; w głośnikach jest do tego specjalne gniazdko AC-3 (oprócz gniazd cinch AC-3). Do pilota dołączono baterie. Instrukcja uboga, danych technicznych prawie brak - np. Logitech jest tu znacznie bardziej wylewny. Do głośników radzę od razu zakupić filcowe podkładki.

Teraz wady (postaram się przyczepić do wszystkiego - zaczynając od rzeczy dla mnie najgorszych:

1. Wszystkie głośniki śmierdzą całkiem mocno (na serio) - nie umiem opisać do czego jest podobny ten smród, ale jest dość wyraźny po wejściu do pokoju, a samych głośników lepiej nie wąchać

2. Patrz wyżej

3. Patrz wyżej - mam nadzieje że się kiedyś wywietrzą....

4. Tyły są maleńkie i jednogłośnikowe.

5. Sub ma jedynie otwór bass-reflex, głośnik zamknięty jak więzień wydaje troszkę głuchy bas.

6. Wysokie tony są niezłe ale mogły by być jeszcze lepsze (muzyka)

7. Kolor mi nie odpowiada (!!!) wolę czarne lub ciemnoszare - były by wówczas też kolorem uniwersalne.

8. Brak jakichkolwiek ozdóbek głośników - po zdjęciu frontów wyglądają ascetycznie. a otwór bass-reflex w centralnym nie ma nawet ozdobnej obwódki.

9. Ubogi pilot

10. Wieszaki są tylko w tylnych głośnikach

11. Mogli by dodać regulację bass/mid/treb albo np. przycisk loudness

12. Zawsze mogły by być tańsze

13. Kto jest głównym dystrybutorem - kto jest jakąś ostateczną instancją, serwisem? Tronix? hgw!

14. Co to za firma do lepszych głośników - jakiś Genius??

15. Opisy zacisków głośnikowych powinny być nad, a nie pod zaciskami

16.Nie mają ABS-u ani klimy nawet za dopłatą!

Nie, nie umiem na razie nawet na siłę nic więcej z wad wymyślić. Może kolega apulla coś dorzuci?

Wkrótce o zaletach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś z zalet Geniusów:

 

Niezłe brzmienie w muzyce . Mój prosty kombajn Philipsa dopiero po solidnej dopałce dogonił basy (ustawione w Geniusach na ½) ale bez trudu przegonił w wysokich

Po podaniu sygnału stereo grają również tylne i centrum – fajnie nagłaśnia muzę, na początek od biedy wystarcza więc karta 2.1

Niski poziom szumów

Dobre brzmienie w grach i w filmach

Wystarczająca , przyzwoita moc

Dobra jakość wykonania

Drewniane obudowy

Pilot -że jest (mimo że jest prosty)

Regulacje gałkami , a nie elektronicznnymi przyciskami

Sporo (3+AC3) wejść dodatkowych

Przycisk Power (ha, ha - wszyscy nowi posiadacze MC-2000 zazdrośćcie nam tego luksusu)

Gałka głośności z napędem i LED-em – jak w HiFi (troszkę przegięli)

Mimo ascetycznego wyglądu i nie takiego koloru nieźle wyglądają (kwestia gustu), przyjemny panel na subie

 

Oceniając zestawy pamiętajmy zawsze, że tańsze zestawy komputerowe zupełnie nie są przystosowane do muzyki, a dopiero zestawy za 1000zł przypominają brzmieniem sprzęt HiFi (i to low-end) – np. Koda 950

Nawet Logitech kosztujący ok.1550zł (!!!) ma maleńkie pojedyncze satelitki, za to sub jak dla ludzi o niezwykle silnym kręgosłupie, posiadających dodatkowo za dużo pustej przestrzeni w pokoju.

Nawet na oko widać ,że ta proporcja musi dawać dźwięk mający się nijak do prawdziwego HiFi, a test bodaj w PC World potwierdza w całości to spostrzeżenie (sam nie słuchałem tego zestawu). Tam bas przeważa nad resztą i o to głownie chodzi w grach i w kinie ale na pewno nie w muzie.

Zestaw Genius za 470zł należy zatem ocenić jak najbardziej pozytywnie z zaznaczeniem, że tylne głośniki są stanowczo za małe, a zestawik wciąż śmierdzi (!). Brzmi przyzwoicie, jest nieźle wykonany i dobrze wyposażony , ma sporą moc. Dźwięk dość spójny - wyrównane pasmo. W MC-2000 poza dominującym dobrym basem (i szumami) nie słychać nic godnego uwagi – no może poza ciekawie pierdzącymi surroundami .

Wg. mojej subiektywnej oceny mogę go z czystym sumieniem polecić choć na pewno nie audiofilom. Ale oni za 470zł kupują niezłe kable do głośników......

Z MC-2000 nie ma żadnego porównania za wyjątkiem wyglądu oczywiście, basu, no i budowy tylnych głośników!

 

PS Na koniec jeszcze jedna za to największa wada, którą pominąłem ,a z którą

wielu z was może się zetknąć!

Praktycznie za każdym razem kiedy głośność nastawicie na nawet mniej niż

1/2 i będziecie słuchać w najlepsze do waszego pokoju wlezie ktoś i powie

coś podobnego: „Ścisz to natychmiast! To jest tak głośno że nie można

wytrzymać!”

Niestety w tej jednej chwili przekonacie się, że ten sprzęcik to...

kasa wyrzucona w błoto !!!!!!

Weźcie to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

We wcześniejszym moim poście opisałem problem "buczenia" w głośnikach

modecom AV 2810 - jeszcze sie z nim nie uporałem, ale z tego co wyczytałem to należałoby na wyjściu zasilacza zastosować dodatkowe kondensatory i może jakieś cewy (czyli jakiś filtr). Ostatnio z ciekawości rozkręciłem jeden z głosników satelit i niestety nie ma tam też żadnego kondensatorka - nie jestem elektronikiem, ale raczej we wszystkich kolumnach głośnikowych są albo kondziołki albo zwrotnice. Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie należałoby wpiąć do tych głośniczków kondziołki to byłbym wdzięczny - głośniki 10W 4Ohm. No i może do tego zasilacza by się dało coś wpiąć dla poprawy parametrów zasilania - może wtedy przestaną tak wqrzająco buczeć!!!

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

We wcześniejszym moim poście opisałem problem "buczenia" w głośnikach

modecom AV 2810 - jeszcze sie z nim nie uporałem, ale z tego co wyczytałem to należałoby na wyjściu zasilacza zastosować dodatkowe kondensatory i może jakieś cewy (czyli jakiś filtr). Ostatnio z ciekawości rozkręciłem jeden z głosników satelit i niestety nie ma tam też żadnego kondensatorka - nie jestem elektronikiem, ale raczej we wszystkich kolumnach głośnikowych są albo kondziołki albo zwrotnice. Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie należałoby wpiąć do tych głośniczków kondziołki to byłbym wdzięczny - głośniki 10W 4Ohm. No i może do tego zasilacza by się dało coś wpiąć dla poprawy parametrów zasilania - może wtedy przestaną tak wqrzająco buczeć!!!

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

1546383[/snapback]

a satelitki sa dwodrozne? bo jezeli nie to nie ma potrzeby montowania zadnych capsow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat(przynajmniej miałem co robić) wiekie dzięki za wszystkie informacje a z drugiej strony już bym miał głośniki!!:) dobra, lepiej leprze jakieś, cierpliwości. w każdym razie szukam i szukam po tym necie i znalałem jakiegoś nowego no name który prezentuje sie zaje...

 

 

oto on-

http://www.hb-direct.com.pl/starthb.php?id=sh_155

 

 

jeżeli ktoś je posiada, albo cokolwiek więcej o nich wie, prosze o pomoc! wyglądają na coś dobrego - szczególnie moc, ale jak to w praktyce wyglada...

 

mam nadzieje że ktoś posiada jakieś informację na temat tych głośników

 

dziękuje za pomoc.

 

dobra znalazłem jakieś recki w uk sklepie:

1.

i got the product a day before the initial delivery day. very nicely packaged.all the cables needed to connect it up was all supplied. all in all, its 150watts. each small speaker is 20watts while the subwoofer is 50watts.vey nice sound product. i tried it out with a DJ mixing software on my computer and the sound was really great.

3 of 3 people found this review useful

 

2.

as these looked a great buy for under 30 quid I ordered them over the weekend. They are now set up with my DX3255 and sound far better than I expected to be honest. As long as your DVD player has Dolby Digital and/ or DTS decoder then these will really beef up your DVD\'s delivering crisp clear sound and a nice bass level. They look good too, well worth the price!

3 of 3 people found this review useful

 

3.

This is a solidly built system which looks good and sounds great. It is designed for use with a DVD player with a 5.1 output. It uses phono sockets and the leads are supplied. Why pay more?

1 of 1 people found this review useful

 

4.

I\'m dissapointed. I thought these had a digital input which would mate with my DVD player. In fact they need six input channels. (Woofer, Centre, Inner l, Inner R, Outer L outer R. I\'m going to use them with my PC where they are stil a cheap 5:1 sound system.

1 of 1 people found this review useful

 

5.

Quality of the sound - Better value for money (you can\'t get better than that for the cheap one like this).

 

6.

i brought theese speakers cos there were cheap, i must say i am impressed with the sound quality on my dvd player

 

jak widać uk guys głównie to do dvd podłanczają i jedyny minus to ze nie ma wejcia digi, co dla mnie nie ma żadnego znaczenia:D co najważniejze głos im sie podoba:D

chyba bede pierwszym co je zakupi

Edytowane przez maniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.... sorry, że rozgrzebujęten temat, mimo że kupa czasu minęła, ale w sumie po co zakładać nowy jak sprawa jest stara :mur:

 

Mianowicie już z miesiąc mam te "poprawione" Modecomy i dziś się przelała czara goryczy (właściwie to bez specjalnego napełniania, po prostu trafiło mnie i już). Mianowicie przy kolejny schylaniu się do włącznika ukrytego przed okiem przeciętnego śmiertelnika zobaczyłem że tak sobie, z nudów zaczęła się okleina odwarstwiać (sniosę to jeszcze). Ale jak się okazało że bez specjalnego powodu padło przekazywanie do lewej tylnej satelitki w trybie ac3, to padłem i nie chciałem powstać, zwłaszcza że już raz były w naprawie u tych partaczy :angry:

 

Tak więc, mimo że grają ładnie, zaczynam dojrzewać do decyzji o pochandryczeniu się z Modecomem o zwrot kasy. I oczywiście przyszło mi do głowy że może warto by było kupić te Geniusy. Tak więc zwracam się do szacownego ownera tych głośników, imć AndrewNew, oraz do ew. reszty z pytaniami uzupełniającymi do recenzji tych głośników :

 

- jak wypada ich moc w porównaniu do modecomów? bo podawaną w specyfikacji technicznej mają dużo słabszą niż owe AV-2000

- warto ogólnie? zwłaszcza po chwilach zwątpienia?

- i jak się sprawują? (wywietrzyły się?) :unsure:

 

Pozdrawiam, i przpraszam za myląca recenzję (było to spowodowane głównie tym że odłozyłem Creativy 5100 i dostałem w zamian 20 kg drewna z membranami - zrobiło wrażenie). Ale jakby co - dalej nie trzeszczą itp., grają ładnie tylko po prostu zaczynam tracić zdrowie do sprzętu który jeździ do serwisu co miesiąc... <_<

 

edit

 

przeczytałem w recenzji jakiejś że te głosniczki zaczynają charczeć prze 3/4 mocy, czy to prawda? (w MC tak nie ma)

 

Przy okazji dam do końca wypis wad jakie znalazłem w moich głośnikach:

- gdzieniegdzie odklejając się okleina

- fatalnej jakości elektronika

- no jednak trochę szumią (znikomo, ale jednak)

- jakiś pacan pomylił opis wejśc i wyjśc i w efekcie musiałem przyczepiać satelitki na krzyż, żeby prawidłowo kanały działały

 

O zaletach pisałem dużo (mea culpa) :blink: pozdro

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Sam musze przyznac ze napalilem sie na glosniki Modecom MC 2000, ale po przeczytaniu postu odechcialo mi sie. Druga wersja stala sie nieco ubozsza nie pod wzgledem funkcji ale i parametrow;

- subwoofer 35 WAT

- satelitki 10 WAT

Co do geniusow, faktycznie robia wrazenie nie tylko optycznie lecz takze funkcjonalnosci (power, regulacja barwy dzwieku itp), jednym slowem rewelacja! Ale jak mam wyobrazic ten smrod to odechciewa kupna, postanowilem poszukac inne glosniki 5.1 i znalazlem, TRACER Eclipse 5.1. Laczna moc zestawu 240 WAT RMS, posiada konsole sterujaco min. barwy dzwieku, niezalezne regulacje glosnosci, mozna zapisywac ustawienia i co jeszcze posiada? Przycisk STAND BY :)

 

http://www.tomsoft.pl/opis.php?HTMLid_pro=4578

 

Tu sa parametry techniczne. Sklep tweak.pl jest jakis nie teges? Kosztuje ponad 1 tys a w pozostalych sklepach internetowych w przedziale 500-600 :)

Edytowane przez xzielak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to dwie sprawy...

 

Pierwsza to to że człowiek co ma Geniusy mówi, że nie śmierdzą tylko pachną nowościąi drewnem (jak to jest w rzeczywistości to się przkonamy...)

 

Druga, to jakbyś mi dał jakiś link do strony ModeComa czy jakiegoś miejsca gdzie są podane te zminiejszone moce głośników w sposób "prawomocny" to byłbym zobowiązany. Miałbym potęzny argument żeby mi sklep kase oddał :mur: , bo jak kupowałem to mieli na 100% wypisane te 13 WAT i suba 50 WAT.

 

Co do samych Tracerów - to ja nie lubię firmy Tracer... Na plus tych głośników na pewno przemawia ta specjalna gwarancja - znaczy że są pewni swojego produktu. Gorzej że za Małą kasę dają taki odlot technologiczny (panele LCD, piloty i inne dłobnostki) - to może troszkę rzucić w dół jakośc głośników. Poza tym tylko sub w drewnie, a w geniusach wszystko... Moc jest imponująca ale cena każe jeszcze bardziej uważać... No i na stronie sklepu napisali że sub daje od 20Hz do 20 kHz (czyli ktoś ise tu na czymś nie zna :lol: ). No i na koniec Geniusy może słabsze ,ale schodzą niżej na pewno... bo sub ma do 10 Hz... Czyli ja dalej jestem za Geniusami... Zresztą bede sięzastanawiał jak (jeśli) opchnę komuś Modecomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek znalazlem na stronie internetowej na temat specyfikacji modecom MC 2000.

Chce dodac ze jestem szczesliwym posiadaczem glosnikow TRACER Eclipse 5.1, zaskoczyly mnie, calkiem inaczej graja jak modecom MC9990 (moje poprzednie glosniki). Konsola nie jest duza a bardzo przydatna rzecz! Mozna zapisac ustawienia barw dzwieku wg swoich upodoban, joorvishoon co do twoich 10 Hz to wyobraz Sobie ze ich nie uslyszysz ludzkie ucho slyszy w granicach 16Hz - 16kHz (mniej wiecej). A pozatym konsole zdecydowanie wole miec osobno jak wbudowane w subie np Modecom MC 2000 czy Genius Home Teather?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzkie ucho słyszy od 15 do 20 000 (wczesna młodość) a później to się zmienia w zalezności od warunków... Tak czy inaczje nawet jeśli nie usłysze tych 10 Hzm to jeśli subek nie jest ograniczony płytko to znaczy że na 15 Hz będzie miał dużo lepszą dynamikę niż gdyby to była jego dolna granica :razz: .

 

A o konsolę się nie martwię, i tak suba mam koło siebie, bo nie mam go gdzie postawić...

 

I co to znaczy że grają inaczej?

 

I na koniec.. a masz może ty adres tej stronki? I czy to jest stronka znaczaca czy tylko jakiś mondry człek to zmierzył i tyle? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolna granice przenoszonych czestotliwosci mozna uznac za czysto informacyjna.. producenci zestawow komputerowych licytuja sie w ten sposob ktory jest lepszy.. a tymczasem nie podaja jaka dynamike oferuja przy tak niskiej czestotliwosci - zwroccie uwage na to ze nawet dedykowane subwoofery do kina domowego, kosztujace po kilka tysiecy zl, rzadko kiedy schodza do 15 Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W koncu po wielu namowach klient wzial 1szt Geniusow dzieki temu moge zdac relacje jak to gra itp.

Jako ze mam stara wersje Modecomow MC2000 (opisywalem je rowniez w tym watku) postaram sie porownac je wlasnie do Geniusa Home Theater 5.1 Wood :-P

 

W najblizyszym czasie postaram sie rowniez je sfotografowac (u klienta) i zamiescic wiecej zdjec niz te co sa w sieci. :D

 

Jezeli chodzi o wyglad zewnetrzny:

Satelitki przednie - mozna powiedziec ze kabarytowo identyczne z MC2000, troche szersze

Centralny - gdy leży - troche krotszy od tego z MC2000 ale wyzszy

Satelitki tylnie - bardzo malutkie - najgorsza reprezentacyjna czesc zestawu, sa jednodrozne

Woofer - troche nizszy, za to szerszy

 

Jezeli chodzi o subiektywna ocene wygladu: zdecydowanie lepiej mi sie podobaja od AV2000 poza tylnimi satelitkami. Kolor OLCHA mi nie pasuje - wolalbym srebrny lub czarny. Okleina jest gladka (w AV2000 chropowata). Bardzo podoba mi sie design maskownic - czarne - pasuja do koloru calosci - OLCHA

 

Ktos tu pisal wczesniej ze hmm "brzydko pachna"

Otoz dokladnie je "obwachalem" :lol: :wink: i..........

praktycznie nic nie poczulem.

W przypadku moich AV2000 w pokoju smierdzialo przez dobry tydzien ostrym zapachem a tu lekki zapaszek nowego produktu. Zdecydowanie nie moge nazwac tego smierdzeniem.

 

Teraz strona techniczna w szybkim skrocie :) : (Testowalem podlaczajac 2 satelitki i suba ze wzgledu na czas i mala ilosc miejsca)

 

Satelitki graja znacznie czysciej w porownaniu z AV2000. Dzwiek jest bardziej soczystrzy i bardziej nadaje sie do sluchania muzyki niz AV2000.

Co do szumow: moje AV2000 (stara wersja) szumia naprawde bardzo malo - tylko gdy przyloze ucho slyche delikatny syk.

Mozliwe iz jest to zalezne od karty muzycznej do jakiej sa podlaczone - Audigy 2 ZS

Co do Geniusow - tez szumia ale jeszcze mniej :)

 

Subik - tu jest lekkie rozczarowanie bo na moje ucho gra gorzej od tego z AV2000.

Basik w Geniusach jest mocny ale bardziej dudniacy i szybko sie zapycha - tzn przy szybkim tempie po prostu prawie zlewa sie :( Moze dlatego ze jest to konstrukcja zamknieta z bass-reflexem (w AV2000 byl bass-reflex z widocznym na zewnatrz)

 

Kolejnym rozczarowaniem BARDZO powaznym dla mnie jest to, ze Geniusy rowniez nie posiadaja wbudowanego filtra dolnoprzepustowego :mur: :mur: :mur: tzn. przy podlaczeniu 5.1 do kompa trzeba "przekierowywac bas" w sterownikach lub kodekach . Buuuuuuuu a myslalem ze tu wstawili :( :( :(

 

Napisze jeszcze o wejsciach:

Geniusy posiadaja

- jedno wejscie 5.1 (bodajze 9-cio pinowa okragla wtyczka zakonczona 3x minijack stereo) do podlaczenia z kompem

- jedno wejscie 5.1 (6x chinch) do podlaczenia z odtwarzaczem DVD (z dekoderem analogowym 5.1)

- 3x wejscia stereo (3x po 2 chinch) do podlaczenia innych urzadzen

 

Aha. Jeszcze co do satelitek przenich jako ciekawostka napisze ze przez "dziurke" z tylu widac tyl glosnika wysokotonowego. Pisze na nim 8ohm i 12-25W :) hehe

Ciekawe co to oznacza, od ... do ??

 

O reszcie pisali inni. W chwili wolnej zamieszcze foty i odpowiem na dodatkowe pytania :)

 

Pozdro

Edytowane przez ryek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma filtra dolnoprzepustowego... ale trudno, jakośsobie Audigiak radzi jeszcze :?

 

Sprzedałem jużmoje ModeComy, teraz się poważnie przymierzam do geniusów... Jeszcze tak na koniec by ktoś zarzucił może jakąs stronkęz pełnymi danymi tych głośników... Bo nagle się okazało że znalezienie takich danych jak odstęp sygnału od szumu czy separacja kanałów (czyli dwie rzeczy które leżały zupełnie w MC-2000) jest co najmniej trudne...

 

Z góry dzięki za odpowiedź i rzeknę coś jak(jesli) bede je miał :rolleyes:

 

PS. zastępczo jade na głośniczkach Encore P-204... ktoś napisał na nich HI-Fi stereo speaker system... :lol2: :lol2: :lol2: :wisielec: Ale grają... może jak na nich z tydzień pojadę to nawet zapomnę co to basy są, grają mniej więcej jak moja komórka :lol2:

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze mnie taka refleksja wzięła, bo zacząłem czytać coś o tych głosnikach iecej poza recenzjami i tym forum...

 

czy ktośkto używał tych głosników może mi powiedzieć czy mają procesor dźwieku 5.1? znaczy jasniej powiem - czy ja podłączam dźwięk stereo, to mają one opcję rorzucania dźwieku na system 5.1 i poprawnie przekierowują bas? bo że jak jest źródło 5.1 inne niż film dvd, to już ustalilismy że nie przekierowuje....

plizz, powiedzcie, bo jeśli nie ma takich opcji, to znaczy że ma duży minus wzgledem MC-2000. czy zrozumiełąmke jest to moej bełkotanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niech sie zastanowie. Sklep komputerowy wymiary mniej wiecej 6m x 3m czyli gdzies 18m2.

 

Niestety ten egzemplarz okazal sie wadliwy (oby) i zostal wyslany na reklamacje:

Obudowa suba dziwnie trzeszczala z tylu i to juz przy dosc cichym sluchaniu.

Jezeli nowe ktore przyjda beda tez mialy ta przypadlosc to niestety nie zaciekawie im wroze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam głośniki mc-2000, te nowe czyli nieco gorsze. Otóż ja nie słyszę żadnego szumu z nich nawet gdy nic nie gra. Ale chodzi mi o to że nie mogę ich poprawnie podłączyć do mojej Audigy2. Nie mogę sprawić żeby grał centralny głośnik. Słychać tylko jak bardzo cicho gra i charczy. I skoro mam 6 wyjśc na głośniki to czy 1 do centralnego ma być wolny czy jak. Będę bardzo wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie podłączenia tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też centralny nie grał (znaczy zależy od podłączenia - albo gra subek, albo centralny). poddałem sięw końcu i słuchałem w systemie 4.1. na szczęście do filmów z 5.1 wszystko ładnie działa

 

jedna wtyczka na centralny zostaje pusta (debilizm)

 

jakby co nie ma przycisku power :lol2:

 

PS. wie ktoś czemu Geniusy podrożały nagle o ponad 100 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...