Skocz do zawartości
KAGA

GF6800GT niewstaje po Flashu

Rekomendowane odpowiedzi

Flashowalem ta grafe paroma biosami i bylo ok czasem wstawala czasem nie ale zawsze dawalo sie uruchomic jak cos (grafa w PCI a 6800Gt w AGP i szlo ja podniesc) wczoraj po zmianie biosu grafa niewstala ale tym razem nieda sie wystartowac z PCI umnie. U kumpla jakos poszlo ale Nvflash wypisuje Nvidia Adapter Not Found albo cos takiego poprostu nie znajduje grafy probowalem Nvflash 4.42 i 4.46 czy ktos wie jak to zrobic albo mial cos takiego.

Gdzie robia takie cos ??

 

Prosze o konkretne odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie konczylem pisac na ten temat w innym topiku :) to teraz zobaczymy co kolega Radek na to :P

 

Swoja droga to po co flashowales ? w jakims konkretnym celu, bo nie sadze by warto bylo juz teraz flashowac tak nowa karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashowalem juz mowie poco jest to Orginalna Karta NVIDIA 6800GT z 2 molexami tak jak Gainward 6800GT i tak jak kazda ultra :) na poczatku wgralem biosa z Winfasta 6800GT i wsio ok karta stabilnie chodzila 450/1150 na tym biosie wiec postanowilem wgrac jej biosa z Ultry nvflash wgral go napisal ze ok i restarcik no i tyle ja widzieli :D

 

Macie jakies porady czy cos bo nvflash wypisuje ze Nvidia Adapter Not Found

 

 

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiek ze np. w atiflashu wystarczylo uzyc parametru -f co wymuszalo flaszowanie bez wzgledu na jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly tego typu.

 

Nie wiem jak jest z nv, ale poczytaj helpa z programu i kombinuj - karta raczej jest cala i powinna z tego bezproblemowo wyjsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce na dole jest trochę narzędzi:

http://www.x86-secret.com/articles/nvbios.htm#gf4mx

Coś z tym będzie chyba:

-p Pas d'interruption si le fichier ROM, le PCI VendorID du chip et le DevID différe.

-u Pas d'interruption si le fichier ROM et le PCI subsystem ID du chip différe.

UPDATE

 

Tu jest po polsku:

http://www.chip.pl/arts/n/sub/article_105712.html

 

5. Wpisać z linii poleceń komendę: nvflash.exe nowy.rom i postępować zgodnie z instrukcjami programu. Jeśli powyższa metoda nie działa (zależnie od wersji NVFlasha), należy użyć dodatkowych parametrów: nvflash.exe -f nowy.rom -u -p. Spowoduje to wymuszenie zaakceptowania przez NVFlash faktu niezgodności typu układu graficznego oraz producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe co ty z tym poco zeby miec ULTRE poco flaszuja5900 na 5950U ...... glupie pytanie !!!!!!!!!!!!!

 

Lepiej niech ktos napisze co da sie zrobic albo gdzie robia cos takiego ????

 

Pozatym komenfa Nvflash.exe -f (czyli Flash) to nic niedaje bo niwidzi program do flashowania karty Nvidi .

 

Moze macie linki do jakis innych programow albo niewiem co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nawet flash na siłe nie dziala to pozostaje Ci oddanie karty na gwarancje i rżnięcie głupa ze nie masz pojęcia co sie stało, moze numer jakos przejdzie.

Z całego serca Ci życzę, by ktoś z Ciebie kiedyś zrobił takiego głupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe co ty z tym poco zeby miec ULTRE poco flaszuja5900 na 5950U ...... glupie pytanie !!!!!!!!!!!!!

 

Lepiej niech ktos napisze co da sie zrobic albo gdzie robia cos takiego ????

 

Pozatym komenfa Nvflash.exe -f (czyli Flash) to nic niedaje bo niwidzi program do flashowania karty Nvidi .

 

Moze macie linki do jakis innych programow albo niewiem co ???

Źle widzisz czy co??

 

5. Wpisać z linii poleceń komendę: nvflash.exe nowy.rom i postępować zgodnie z instrukcjami programu. Jeśli powyższa metoda nie działa (zależnie od wersji NVFlasha), należy użyć dodatkowych parametrów: nvflash.exe -f nowy.rom -u -p. Spowoduje to wymuszenie zaakceptowania przez NVFlash faktu niezgodności typu układu graficznego oraz producenta

Samo "-f" nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystko wszystkim ale żeby taką kartę flashować.Zrozumiem wszystko ale nie takie coś.Tak naprawdę to ta Karta ma taki potencjał który długo będzie niewykorzystany.Śmiem twierdzić że ona jest za szybka dla Dooma3 :P a co dopiero...Spotkałem się już z takimi podobnymi przypadkami na innych forach.No rozumiem Tweakowanie OC itp ale najpierw trzeba sprawdzić wykorzystać potencjał a dopiero potem dawać kopa.No i są tacy maniacy co jeszcze nawet nie kupili owej karty a już ją chcą flashować tweakować :lol:nie mając jej w ręku. Rozumiem to jest ich wybór i hobby :wink:

 

Pozdo for @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubuj flashowac karte na innym kompie i inne wersje flashera ! mailem tosamo ze swoja gef4ti jak wgralem biosa od AGPX4 zamiast x8 i na drugim kompie jaks celine 500 i ktoryms z rzedu nvflash wkoncu poszlo i odetchnolem z ulga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko narazie jest tak umnie z grafa W PCI niestartuje u kumpla startuje ale Flaszer nie widzi grafy sprobuje jeszcze

 

(a co do tego co piszesz nvflash.exe -f xxx.rom -p -u (zalezy od wersji ) nic to niedaje bo program wywali komunikat ze Nvidia Adapter Not Found )

 

A tak pozatym poco flaszuje tak zobaczcie na inne zagraniczne fora tam 90% ludzi majacych GT sflaszowalo je na ULTRA bo chodza no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo - hehe prosze :D przyjdz do mnie z tym na gwarancje :D :lol: chcialbym zobaczyc jak wyglada gosc ktory przynosi taka grafe do serwisu bo padla :)

Chcesz kogos wbic na taka kase, to proponuje siebie kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo - hehe prosze :D przyjdz do mnie z tym na gwarancje :D :lol:  chcialbym zobaczyc jak wyglada gosc ktory przynosi taka grafe do serwisu bo padla :)

Chcesz kogos wbic na taka kase, to proponuje siebie kolego.

karta nie padla ;] tylko jest ze tak powiem w śpiączce :D z której trzeab ja wybudzić, troche paniki/rozumu/kombinowania i śpiący niedzwiedz wstanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta nie padla ;] tylko jest ze tak powiem w śpiączce  z której trzeab ja wybudzić, troche paniki/rozumu/kombinowania i śpiący niedzwiedz wstanie

Albo odejdzie do krainy wiecznych łowów :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego na moim wcześniejszym ti4800se,nie dało sie nic zrobić,pozostały mi dwa wyjścia:oddać karte na gwarancje lub do naprawy(programowanie kości w programatorze)te drugie wyjście miało kosztować 50 zeta dlatego oddałem na gwarancje,niestety to był zły wybór...wymienili mi na fx 5600 256mb 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko narazie jest tak umnie z grafa W PCI niestartuje u kumpla startuje ale Flaszer nie widzi grafy sprobuje jeszcze  

 

(a co do tego co piszesz nvflash.exe -f xxx.rom -p -u (zalezy od wersji ) nic to niedaje bo program wywali komunikat ze Nvidia Adapter Not Found )  

 

A tak pozatym poco flaszuje tak zobaczcie na inne zagraniczne fora tam 90% ludzi majacych GT sflaszowalo je na ULTRA bo chodza no problem

czy w tej linijce na koncu nie powinno byc jeszcze 0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powiem tylko, że na samą myśl o takim rozwoju wypadków robi mi się ciepło... ale sam bym się nie zawahał fleshować choć może nie koniecznie samego GT, który i bez flasha jest Ultra - wystarczy go odrobine przekręcić.

 

Tak czy siak pozdrawiam i życze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze idzie podkrecic i szlo 450/1150 ale wiesz jak jest chcialem biosa z Ultry daje wieksze mozliwosci podnosi napiecie rdzenia jest mniejsza temperatura wieksze mozliwosci OC itd .....

 

Wszystko ok grafa powinna byc ok sam bios sie wykasowal albo co bo flashery jej niewidza nie daje zadnego komunikatu bios ze grafa jest (wiatrak startuje grafa sie nagrzewa normalnie )

 

 

gdzie idzie wgrac zaprogramowac na nowo bios do grafy ??????????!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kurna ryzykować karte/gware żeby podkręcić kilkanaście MHz więcej co nie da zupełnie nic. Niektórzy mnie zadziwiają.

 

A co do pomocy to niestety nie wiem gdzie można taki zabieg wykonać. Współczesne karty chyba nie mają wyciąganych kostek biosa więc może być ciężko znaleźć kogoś kto to zaprogramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...