Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

tak dla pewnosci napisze ci mój konfig :

athlon2500512mb333mhzkt6delta sr nagrywara,naped dvd,3 wiatraczki w budzie 2 dyski ,karta fire wire no troche tego jest

ok ale podłącze mimo to tego radeona ale nie bede podkrecał

ale tak cyz inaczej musze jak najszybciej kupic tego chifteca360w

 

PIOTRUŚ a jaki ty masz sprzet że codogen daje sobei rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Omegi 2.5.90 i delikatnie poprawiłem wynik dla 2k5 :D 2004pkt. Teraz potestuję w grach jak to chodzi ;)

 

A co do dyskusji: Timmon24 codegen powinien dać radę uciągnąć twój config ale na OC bym nie liczyl bo napięcia będą skakać niemiłosiernie. Po za tym płyta jest MSI więc potrzebujesz dobrze stabilizowanego zasilacza. Stabilizatory na tej płycie są dosyć podłe (tak jak na moim GB :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla pewnosci napisze ci mój konfig :

athlon2500512mb333mhzkt6delta sr nagrywara,naped dvd,3 wiatraczki w budzie 2 dyski ,karta fire wire  no troche tego jest  

ok ale podłącze mimo to tego radeona  ale nie bede podkrecał

ale tak cyz inaczej musze jak najszybciej kupic tego chifteca360w  

 

PIOTRUŚ a jaki ty masz sprzet  że  codogen daje sobei rade ?

5 wiatraków 80x80, karta telewizyjna, modem, karta dźwiękowa, jeden twardy 80GB i CD reszta jak w podpisie. Napięcia trzymają się bardzo ładnie jak dla mnie 5V - 4.87, 3.3V - 3.18V. To pomiary z płyty z zasilacza są ciut wyższe więc się wyrabia bez problemu.

Moim zdaniem jeżeli pociągnął MX to Radka też da radę. Wg. mnie MX ciągnie gdzieś 15W burn. Jeżeli twoje napięcia są podobne do moich to da radę.

Swoją drogą to widziałem już kompa który pracował (i nadal pracuje) na napięciu 4.4V z linii 5V bez problemu. Chyba nie muszę dodawać że zasilką w tym kompie byl Codegen300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką zakładkę w sterownikach ja overdrive. (przynajmniej w catalistach 4.9 jest) Tam jest termometr ze wskazaniem temp. rdzenia karty. Jaką masz ??? Na badziewnym coolerku w 2D powinno być ~ 35 stopni a od razu po wyjściu z gry ~ 40-42 stopnie. Może się rdzeń przegrzewa ?? Pasty pod cooler nie nałożyli lub coś takiego ??

KArte oddalem do servisu. U kumpla te same efekty byly. a co do temp to byla chyba 42 stopnie ale nie pamietam czy w 2d czy po wyjsciu z gry. Z reguly wylaczone mialem to overdrive bo juz nawet nie chcialem jej krecic by nie bylo ze przez to sie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli juz mowa o Biosie z oficjalnej strony to moze ktos wie o co chodzi...

 

Przed zabawa z biosem mojego R96P zgralem ogrinalny bios z karty i zapisalem w paru bezpiecznych miejscach zeby pozniej jaj nie bylo. Pozniej bawiłem sie i wgrywalem ten orginalny bios ze zmienionymi timingami i czestotliwosciami bez problemu. Natomiast jak chce wgrac bios sciagniety z oficjalnej strony to po wpisaniu "gvf12 -p ......." wyskakuje mi blad..... " file open error " :( . Patrzyłem na atrybuty pliku bo myslalem ze moze to od tego i sa takie same jak tego ktorego zgralem z karty. Spotkał sie ktos z takim czyms?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie Radka 9600 Sapphire'a na tsopach (400/600). Czy bez zmiany chłodzenia, wogóle warto zacząć bawić się w podkręcanie? Ten mały wiatraczkoradiatorek wygląda z deczka żałośnie :P Ogólnie karta znośna :) Nie grzeje się prawie wogóle [ mój stary gf2ti ciągle parzył :/ ]. Meine wynik w 3dmarku2003 to 3200 [ trochę mało ale mam tylko athlona 1800+ i 512ddr@266.... do tego agp tylko na 4x] Sterki to najnowsze katalisty. Pozdrówka! PS. kurde w WWA prawie nigdzie juz gigabyte'ów nie ma... Tylko te 6550 czy jak one się tam zwą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helmucik

Czy ten cooler to takie badziewko co wygląda na aluminiową blaszkę pozaginaną na brzegach i z wentylem świecącym na niebiesko i napisem ceram..... ??

Jeśli tak to niestety ale warto go zmienić.

Na xt mam taki i ze standardowych 500MHz mogę bezpiecznie podnieść tylko do 520MHz. Wyżej się po prostu przegrzewa a wiem, że przy dobrym chłodzeniu śmignie na 546 MHz albo i więcej.

Nie wiem jaka jest różnica w grzaniu się pomiędzy rv350 a rv360, niby prawie to samo ale rv360 przeznaczony jest do pracy na wyższych częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na www.arest.pl katy te sa znacznie bardziej dostepne niz ten gigabyte co zamówiłem

.Szukałem go po całej polsce aż w koncu znalazłem w Gdańsku czyli (dla mnie drugi koniec polski).

Tez chcialem kupic shaphirka ale skoro udało mi się znaleść gigabyte mimo że drozszego o 55 zł to wole gigabyte a dlaczego napisałem w poprzednich komentarzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z komputronika to fireblade - 400 / 660 MHz, a ten z arestu to zwykły, a nawet w opisie chyba się pomylili bo:

Oparty na bardzo wydajnym procesorze ATi RV350, charakteryzuje się 4 potokami renderującymi i zegarem GPU równym 400 MHz. Do dyspozycji ma 128 MB pamięci typu DDR taktowaną częstotliwością 500 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z komputronika to fireblade - 400 / 660 MHz, a ten z arestu to zwykły, a nawet w opisie chyba się pomylili bo:

Oparty na bardzo wydajnym procesorze ATi RV350, charakteryzuje się 4 potokami renderującymi i zegarem GPU równym 400 MHz. Do dyspozycji ma 128 MB pamięci typu DDR taktowaną częstotliwością 500 MHz.

To co brac tego Szafirka z Komputronik ?? Czy nie ?? Na poczatek nie mam zamiaru go podkrecac - narazie mi chyba wystarczy to co jest "standardowo" - ten wiatrak powinien byc OK - chyba :D

 

Acha i cos jeszcze - zasilacz Hunt Key 300W nakarmi tego Radka :wink: :?: :!:

 

timmon24 - nie chce kupowac w sklepie w sieci bo jak cos bedzie nie tak to zanim mi to wymienia... wole juz tego Szafira ale na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wam szczerze przyznam że ten radek 9600pro to mój pierwszy zakup internetowy.

Jak widze wiekszosc uzytkowników jest zadowolona z takich sklepów online i sie okaże za niedługo czy ja do nich dołacze.

tez mam pewne watpliwości ale..

mam nadzieje że w moim przypadku sklep ESC jest dobra uczciwa firmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma chyba rdzeń podatniejszy na podkręcanie. Szafirek fireblade ma natomiast pamięci 2,8ns standardowo ustawione na 650 MHz (przynajmniej ten co ja mam). Zwykły szafirek ma pamięci 600MHz 3,3ns - czyli jak Gigabyte.

Tego w areście nie ma na stanie, może będzie szybko a może nie .... . A czy opłaca się dokładać do fireblade, ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to karty agp 4 / agp 8 więc żadnych niespodzianek nie powinieneś mieć. Poiwm więcej, na agp 4 może lepiej działać. Niektórzy zalecają do o/c ustawiać na agp 4.

Coś w tym jest. Ja wprawdzie mam Radzia 9800PRO ale za cholerę nie chciał chodzić na mojej płycie na AGPx8. Wywalał mi sie na 3dMarku2001SE w teście ze smokiem. Po zmianie na x4 śmiga bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to karty agp 4 / agp 8 więc żadnych niespodzianek nie powinieneś mieć. Poiwm więcej, na agp 4 może lepiej działać. Niektórzy zalecają do o/c ustawiać na agp 4.

 

Napisz jeszcze jaką masz resztę sprzętu.

 

P4 2.4 (533) - nie krecone i do tego 256 DDR no-name i zasilacz Hunt Key 300W + dysk i dvd-rom... moze sie nie bedzie zawieszal :roll:

 

A jak jest z wiatrakiem - glosno pracuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię strategie i cRPG ale te też ostatnio są wymagające.

Ciekawostka wczoraj dołożyłem do kompa nowy dysk - (seagate barracuda) a dziś zmieniłem catalisty na 4.10 (z 4.9) i zauważyłem, że temp. radka podskoczyła do góry o 4-5 stopni w spoczynku. Pomyślałem, że pewnie dysk podgrzewa atmosferę więc zdjąłem bok obudowy a temp. radka nadal wyższa.

Co o tym sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy to pilnuje :) .

 

Odczyt temp. z zewnątrz obudowy bez zmian (również temp. w pokoju bz.), temp z czujnika na pierwszym dysku, na płycie a także procka podskoczyła o 1 stopień. To by się zgadzało - dodatkowy dysk - troszke cieplej w budzie. Ale dlaczego temp. karty i to w 2D bez kręcenia wzrosła o 4-5 stopni. Może w nowych catalistach jest zmieniony odczyt temp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo tez mam zamiar zakupic 9600 PRO GB i jesli faktycznie trzeba do tego lepsza zasilke niz moj wysluzony MegaBajt 350 to ja chyba :wisielec:

 

Skad ja mam na teraz dodatkowe 150 zeta skombiniowac(do 10 nastepnego miesiaca troszke daleko :lol: ).

 

Prosze niech ktos mnie pocieszy i napisze ze ma MegaBajta i ze krecil swojego Radka 9600 PRO GigaByte'a i smiga mu dobrze. :twisted:

To ja Cię pociesze :) . Mam Gigabajta 350W, grafa podkręcona, procek podkręcony, pamięci podkręcone ,nagrywarka ,CD , HD i wszystko śmiga bez problemów :P i to wszytko na raz ,bez żadnych resetów itp i nie mam zamiaru narazie wydawać 100 czy nawet 200 zł na zasilacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mój GB R9600Pro nie przeżył V-moda. No to kupiłem następnego wybierając... GeCube Radeon 9550 Extreme. Pamięci Hynix 2,8 ns w domu się okazało że rdzeń to RV360 (przeznaczony do wersji Radeon 9600XT), domyślne taktowanie 400/600 MHz i do tego bardzo ciche chłodzenie oraz cena 385,00 zł.

 

Podczas podkręcania nie było już tak różowo, karta pracowała przy ustawieniach 500/800 MHz ale były problemy ze stabilnością. Pomogło podniesienie napięcia AGP z domyślnych 1.5V na 1.7V. :roll: Ostatecznie taktowania ustawiłem @480/780MHz full stable. Co daje 4100 pkt. w 3DMark03 i 13 700 pkt. w 3DMark 2001 SE. Czyli wydajność na poziomie Radeon9600XT.

 

Pytam z czystej ciekawości wie ktoś co może być przyczyną początkowego braku stabilności po o/c. "Uroda" karty czy zasilacz. Dodam że R9600Pro chodził stabilnie przy ustawieniach 540/680MHz (wydajność prawie identyczna jak R9550Extreme@ 480/780) i podnoszenie napięcia AGP nie przynosiło dalszej poprawy możliwości o/c.

 

A swoją drogą za te dwie karty miałbym 8-potokowca, więc jakiegokolwiek V-moda szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...