Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Athlona 1700 nie podkrecanego na płycie ecs k7s5a i radeona gigabytea 9600 pro. Mam pytanie czy przy tej konfiguracji warto wymienic moją płyte główną na epoxa 8RDA3I > czy duzo zwiekszy sie wtedy wydajnosc zestawu, a moze zaproponujecie jaką inną płytke w miare rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8rda3i i muszę powiiedzieć że sprawuje się całkiem niezle. Jest bardzo dobra do podkręcania. Ma duzo opcji w biosie itd. Ma wyświetlacz błędów posta który czasem mi się przydaje ;) No i jest na nForce2 Ultra. Nie wiem jak tam z wydajnościąna twoim ECS ale moja jesta bardzo dobra. No i kosztuje tylko 269zł (rev 3.3). Jeśli dołożysz jeszcze 20zł to możesz kupić sobie Abita NF7 który jest chyba najlepszą płytą główną pod Athlony XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodu głośnego wiatraczka wysłałem kartę do gwarancji. Dali mi kartę, na której wiatraczek już nie harczy. Tak czy inaczej - chłodzenie na tym Gibabyte'cie jest okrutnie głośne... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona 1700 nie podkrecanego na płycie ecs k7s5a i radeona gigabytea 9600 pro. Mam pytanie czy przy tej konfiguracji warto wymienic moją płyte główną na epoxa 8RDA3I

Podstawowe pytanie - rdzeń procka to palomino, czy thoroughbred

Jeśli palomino, to nie ma sensu, bo i tak go nie podkręcisz (pod warunkiem, że płyta się dobrze sprawuje i nie robi problemów).

Jeśli ThoroughBreda to można pomyśleć o zmianie na coś na nForce - epox, abit, soltek, asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo przeciez ten procek to 2 krol o/c po Bartonie 2500-M Oczywiscie jezeli jego rdzen to TB. A co do mobo to polecam Abit NF-7 Lub Epox 8RDA+ :P

 

A teraz cos ode mnie :lol: Jakie radiatorki na ramki poleciacie na GB R9600PRO 128DH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen, nie wiem czy miałeś szczęście przy kupnie płyty głównej, ale ja razem ze swoją dostałem tzw. "PowerPack", który zawierał m.in. elegancki śrubokręcik magnesowy z EPoX'a, 8 małych radiatorków, poradnik overclockera itp. Do schłodzenia pamięci na karcie graficznej użyłem na początku właśnie tych radiatorków. Musiałem jednak wysłać kartę do gwarancji dlatego je odczepiłem. Niestety taśma termoprzewodząca nie klei się już tak dobrze jak wcześniej... co zalecacie do przyklejenia radiatorków do pamięci? Jak powiem gościowi w pobliskim sklepie elektronicznym o taśmie przylepnej, termoprzewodzącej to zrobi oczy jak koń na światłach :lol: Polećcie jakiś dobry sposób, tak aby nie trzymały się zbyt mocno, żeby w razie czego można je było jeszcze zdjąć... :wink: (póki co to trzymają się na zwykłej, silikonowej paście termoprzewodzącej :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen, nie wiem czy miałeś szczęście przy kupnie płyty głównej, ale ja razem ze swoją dostałem tzw. "PowerPack", który zawierał m.in. elegancki śrubokręcik magnesowy z EPoX'a, 8 małych radiatorków, poradnik overclockera itp. Do schłodzenia pamięci na karcie graficznej użyłem na początku właśnie tych radiatorków. Musiałem jednak wysłać kartę do gwarancji dlatego je odczepiłem. Niestety taśma termoprzewodząca nie klei się już tak dobrze jak wcześniej... co zalecacie do przyklejenia radiatorków do pamięci? Jak powiem gościowi w pobliskim sklepie elektronicznym o taśmie przylepnej, termoprzewodzącej to zrobi oczy jak koń na światłach  :lol: Polećcie jakiś dobry sposób, tak aby nie trzymały się zbyt mocno, żeby w razie czego można je było jeszcze zdjąć...  :wink:  (póki co to trzymają się na zwykłej, silikonowej paście termoprzewodzącej  :? )

A co to za problem kupić nową taśmę, hę? Poszukaj u Rosia w dziale sprzedam albo na allegro, sprzedający Johny44. Koszty przesyłki będą minimalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pimol Niestety :( nie mialem takiego szczescia jak ty, zakupie sobie nowe ze sklepu. Chce puscic ramki na ponad 700 jak sie uda moze wiecej i wlasnie sie pytam jakiej firmy lepiej beda chlodzic i jaki material jest lepszy na radiatorki. A co myslicie o chlodzeniu rdzenia wytrzymuje czy lepiej zmienic? A jak juz zmienic to tez prosze o rade na co zeby niebylo konfliktow z moim mobo i grafa. Z gory big tnx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem gdzies tu na forum ze nie wchodzi na moje mobo i podobno tym bardziej na R9600PRO, wiec... Wydatek moze nie duzy ale nie chce zeby sie okazalo jak dostane poczuszke ze moj zakup w zaden sposob nie wlazi :( A co do radiatorkow to aluminiowe beda lepsze od miedzianych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najprosciej sprawdzic na jakim jądrze jest athlon 1700

Programik prawdę Ci powie np:

CPU-Z http://www.cpuid.com

Jak się już wszystkiego dowiesz to daj znać - będzie wiadomo, czy jest sens zmieniać. Dobrze by było, jakbyś sprawdził serie procka, ale do tego trzeba zdjąć radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące mojego wczesniejszego postu. jak najprosciej sprawdzic na jakim jądrze jest athlon 1700. Są do tego jakies programy

AIDA32, CPU-Z, WCPUID, SiSoft Sandra, wiele innych. Jeżeli widzisz gdzieś Model / Family Number = 6 to masz Palomino, 0,18um. Możesz też sprawdzić napięcie, XP 1700+ Model 8 (0,13um) chodziły na 1,50V i 1,60V - Palomino 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem procka programikiem CPU-Z Pokazał mi ze moj procek chodzi na 1,6 v. Jest wykonany techniką 0,13 mikrona i wyswietlił go jako model 8 wiec wygląda na to ze jest na jadrze Thorougbred. Powiedzcie mi czy przy mojej konfiguracji a wiec wyzej wymieniony athlon, gigabyte radeon 9600 pro i ecs k7s5a opłaca sie zmienic płytke na epoxa i czy bede mógł kręcic mojego athlona. Z pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trochę nie ten temat...

Żeby wiedzieć więcej musisz znać serię swojego CPU - nie obejdzie się bez zdjęcia radiatora. Potem w CPU Database sprawdzasz jak (średnio) kręci się Twój procek i wtedy wiesz, czy jest szansa na jakieś konkretne @. Poszukaj też na forum, jest temat o podkręcaniu 1700+ jak i o płytach na nForce2. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na temat Thorougbreda 1700+.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19982

Jak chcesz znać dokładnie serie procka to musisz zdjąć radiator (tak jak było już napisane).

 

Tu masz coś na temat swojej płyty:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=49399

Zanim zaczniesz ją zmieniać najpierw przeczytaj ten temat, bo może się okazać, że nie jest wcale taka zła.

 

Jak się zdecydujesz na zmianę to na płytę na chipsecie nForce2 ultra - może to być abit, epox, soltek, asus (wszystkich oznaczeń nie pamiętam, poszukasz sobie bo każda z tych płyt ma dość obszerny temat na forum)

 

Kolejne pytania to kieruj już w odpowiednim temacie lub na priva. Koniec OT :kijem: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja troszke mniej offtopicznie ale tez w nawiazaniu do procesorow. Przy jakim procesorze radek 9600pro 400/460 (nieszczesny sapphire advanced) staje sie waskim gardlem w 3dmarku 2003? Wyjasnie skad pytanie:

 

r9600pro 400/460 + athlon 1700+@1837MHz = 2911 3dmarkow '03

r9600pro 400/460 + athlon 3200+ (pamiec 400mhz) = 2914 3dmarkow '03 8O 8O 8O

 

3200+ chodzi na 2200MHz czyli roznica prawie 400MHz, pamieci skoczyly z 333 na 400... i nic? Testy wydajnosciowe procesora sa ok, w sandrze wynik mojego procka pokrywa sie z 3200+ z bazy porownawczej programu. wcpuid tez niczego zlego nie pokazuje.

 

3dmark 2003 rozpoznal tego procka jako durona 2200mhz :roll: ale to raczej nie powinno miec wplywu na wyniki?

 

No i teraz klops, czy po zmianie procesora, grafiki (z r9100) i pamieci reinstalka windowsow cokolwiek zmieni? Dodam ze stare sterowniki do radeona czyscilem "do spodu" driver cleanerem. Czy jedynym wyjsciem dla mnie na podciagniecie wydajnosci jest krecenie radka, ewentualnie zalatwienie prawdziwego 400/600? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od procka tez duzo zalezy bo cos musi przygotowywac te dane ktore potem wyswietla karta, jednak caly czas masa obliczen lezy po stronie procesora.

 

A z tym szafirem to nie do konca sie nacialem, bo mam go na razie za darmo "do testowania". 8) Jakbym sie zdecydowal to by mnie kosztowala jakies 440zl brutto.

 

Jesli zas chodzi o gigabyte to spoko, tylko gdzie go jeszcze mozna dostac? Wszyscy dostawcy kreca glowami. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=9768&sid=1 tylko trafily mi sie pamieci 2.8 ns ;) , widze ze teraz trzeba na nia poczekac, ja mialem w ciagu 3 dni. Gwarancja 36 miesiecy i to mnie glownie skusilo zeby tam kupic.

 

Byłem tydzien temu w arescie i tez mieli, teraz nie maja.... zamow, poczekaj a ci sprowadza. No chyba ze sie zdecydujesz na tego sapphire advanced i pokrecisz go. Potarguj sie i zjedz do 400 zl :).

 

Sprawdz na ile kreci ci sie rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meka przecież sapphire jest równie uznaną firmą jak gigabyte (w grafice chyba nawet bardziej uznaną) więc karty te nie mogą się znacząco różnić :wink: Ciekawy jestem jak ta karta zachowuje się przy max. OC :?: Bo wyniki gigabyte już znamy. Meka jakie pamięci masz na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sapphire kręcił się na 540/730 bez jakichkolwiek artów na standardowym chłodzeniu.

Gdy na GPU zamocowałem Silencera, a na pamiątkach miedziane radiatorki to szedł na 550/750 bez artów.

Niestety jest to drugi R9600pro, który u mnie padł :(

 

I jeden i drugi były podkręcane tylko na czas testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem Gigabyte'a R9600pro i ten kręcił się na 600/660, ale padł i nie zdążyłem nawet pozmieniać timingów pamiątek żeby ponad 700 na nich wycisnąć :(

Teraz ten Sapphire ...ehh... Ogólnie z tych dwóch radków milej wspominam Gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...