Skocz do zawartości
PiPoL

Celeron 2.4 na Athlona 2.2?

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy jakiego masz na mysli amd :)

 

celek 2.4 128 kilo keszu

amd xp t-bred 256 kilo keszu

amd xp barton 512 kilo keszu

 

bralbym bartona :) z dobra plyta i ramem i bedzie o niebo lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Sam nie wiem bo tamten Athlon jest już kupiony ja moge tylko zamienić i nie wiem jaki tam jest. A jak by był AMD XP t-bred 256 to warto brać?

 

Mam GeForce 3Ti 128 DDR, ale chcem kupić GeForce 4 Ti4200 128 DDR i normalnie mam 512 DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no warto :) celki to .... reszte mozesz sobie wymyslec co chialem napisac :) ja bym zmienil ale ty zdecyduj :) moze ktos inny sie jeszcze wypowie na ten temat :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Celka ja mialem 2.6 Ghz @ 3.2 Ghz i kicha jkaich malo teraz mam taki sprzet jak w podpisie tylko musze zmienic jeszcze mobo na Abita juz zamowilem i karte graficzna na jakiegos Radka 9800 PRO i bedzie juz git na dluzszy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc to jest AMD Athlon 2.2 XP. W SiSoftware Sandra wyświetla mi NAME (BARTON/THORTON), ale wyswietla mi pamięć 256 kb. Płyta to EPoX 8K9Al. Tylko że ta płyta max do 2.6 obsługuje, a ta moja od Celerona do 3.2.

 

No to teraz czekam, warto czy nie?

 

 

Czy to jest THORTON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by nie patrzyl to wymiana proca nawet na Durnia 1400 byla by oplacalna Duron 1400 = Celeron 2.6 Pamietaj trzym sie zdala od Celeonow no chyba ze te nowe to wtedy mozna wylozyc troche kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celek 2.4 przegrywa (przegrywa to mało powiedziane, duron rozgramia celerona) w grach z duronem 1600 :!: a athlon 2200+ ma więcej cache i MHz niżdurak 1600 więc nie ma nad czym dumać tylko brać póki jest kretyn, który wymieni za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na tej płycie gdzie Athlon jest moge wstawić nowy do 2.6 GHz a na tym moim Celeronie moge wstawić 3.2.

 

Czyli mówicie że warto. No to chyba zaryzykuje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki jest kretyn, który wymieni za darmo

Ten kretyn jak ty to nazwałeś, to moja była dzieczyna :twisted:

 

Ale sie wkurzyła jak to przeczytała i nie chce się zamienić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak nie gra, to nie zrobi jej to większej różnicy - filmy będą chodzić, word i excel też, :) tak jak chodzą teraz, windows raczej zauważalnie nie zwolni, więc spokojnie może się zamienić.

Ps. Dobrze, że to chociaż była dziewczyna. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem tego Athlona do testów. No i niestety nie było aż tak różowo jak miało byc. testy na Far Cry i Need For Speed UNDERGROUND.

 

Jeśli chodzi o Far Cry to na miom Celeronie w 800 na 600 i max detalach chodził powiedzmy że w miare dobrze, tak powyżej minimalnej aby dało się grać. A na tym Athlonie to porażka, w tych samych ustawieniach było dużo, dużo gorzej...

 

Natomiast w NFSU było odwrotnie ,tyle tylko, że różnice nie były aż takie duże.

 

W testach był GeForce 3 Ti 200 i 512 DDR TwinMos'a. (chyba tak sie pisze)

 

Athlon XP 2.2 CELERON 2.4@2.6

 

Hmm. troche lipa ale widać że w tym Athlonie drzemie potenciał do podkręcania, i moze będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj facet kazda celina jest gorsza 8) od tego 2200 Thortona (nie liczymy celiny "D") , zamaluj mostek L2 (chyba drugi od lewej) i bedziesz mial bartona z 512 keszu na L2 i bedzie smigac ladnie :) + jakies @ i bedzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc to jest AMD Athlon 2.2 XP. W SiSoftware Sandra wyświetla mi NAME (BARTON/THORTON), ale wyswietla mi pamięć 256 kb. Płyta to EPoX 8K9Al. Tylko że ta płyta max do 2.6 obsługuje, a ta moja od Celerona do 3.2.

 

No to teraz czekam, warto czy nie?

 

 

Czy to jest THORTON?

nie rozumiem dlaczego porownujesz ilosc MHz Celerona do wskaznika Athlona - przeciez to sa procesory zupelnie innej klasy - Athlon robi Celerona jak chce. Zrozum, ze dwa procesory o takiej samej czestotliwosci moga miec zupelnie inna wydajnosc - wplywa na to architektura oraz ilosc cache L2. zapewne bardzo sie zdziwisz, ze Athlon 2200+ na tylko 1800MHz a jest o ok. 30% wydajniejszy od celerona o czestotliwosci 2400MHz.

 

Dzisiaj wziąłem tego Athlona do testów. No i niestety nie było aż tak różowo jak miało byc. testy na Far Cry i Need For Speed UNDERGROUND.

 

Jeśli chodzi o Far Cry to na miom Celeronie w 800 na 600 i max detalach chodził powiedzmy że w miare dobrze, tak powyżej minimalnej aby dało się grać. A na tym Athlonie to porażka, w tych samych ustawieniach było dużo, dużo gorzej...

 

Natomiast w NFSU było odwrotnie ,tyle tylko, że różnice nie były aż takie duże.

 

W testach był GeForce 3 Ti 200 i 512 DDR TwinMos'a. (chyba tak sie pisze)

 

Athlon XP 2.2  CELERON 2.4@2.6

 

Hmm. troche lipa ale widać że w tym Athlonie drzemie potenciał do podkręcania, i moze będzie OK.

1. slyszales kiedys o sterownikach do chipsetu? zainstaluj je z plytki CD dolaczonej do plyty glownej.

2. sprawdz czy podczas startu kompa na pewno jest wyswietlany 2200+ (FSB 133MHz), czy przypadkiem nie jest ustawione FSB 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namów ją ile sił masz.... Celerony to niewypał intela....

co Ty nie powiesz???

a np. celeron D??? albo tulipan???? moim zdaniem to dobre procki

-------------

jak mozesz to bierz antka ( dalej nie lubie AMD ale w tym przypadku to jest lepsze rozwiazanie)

no chyba ze dozbieraj kase i kup p4 jakiegos) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...