Skocz do zawartości
golomb111

PRAWO :/

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedys "solówe" z takim kolesiem niestety w szkole :/ noi koles poszedł na policje wszytsko sie wyjasniło wrypali mi 300zł grzywny bez procesu sądowego. I niby wstystko ok ale kolesie wzieli mi odciski oraz wysłali na zdjecia :/ na pytanie czy mi zakładaja kartoteke to odpowiedzieli że NIE bo niska szkodliwosc społeczna I ze to tylko do lokalnego rejestru - czy toi prawda ?? powiedizał mi także (policjant) ze to zgodnie z normami unijnymi po 1 maja 2004 - a ja mam zamiar na nastepne wakacje jchac do USA i mam pytanie: CZY ZAKŁĄDAJA MI KARTOTEKE TAK NAPRAWDE CYZ KOLES MÓWI PRAWDE ?? i czy na pzryszlosc bede miał z tego powodu niepzryjemnisci ?? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ha, ha ciekawa sprawa, miałem u mnie w szkole podobną.........za coś takiego paskudzić papiery, ludzie!, ile razy się człowiek klepał. No chyba że ty pierszy zaczołeś to wówczas sprawiedliwości stało się zadość........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy bede miał przez tgo na pzrsyzłosc jakas lipe ?? kasa to nieproblem 300zł i mam psokój nawet procesu niemiałem sądowego chodzi mi tylko o papiery. koles mna policji mi mówił ze jakbym miał w zawieszeniu tomoge sie martwic. a co wy o tym muyslicie ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe....

 

To moi kumpla raz niby pobili jednego młodszego kolesia (mieli dużą przwagę liczebną, a on był młodszy - wiem - nie zrobili dobrze, nie popieram ich) - nie wiem dokładnie jak to było naprawdę ale podobno mu nic takiego nie zrobili - on on na "komendę". Kumple - zaraz wezwanie do sądu o pobicie :/ Byli na kilku sprawach i zostali uniewinnieni bo poszkodowany za każdym razem zmieniał zeznania czy jakoś tak... Ale nie powiem Wam czy to na 100% tak było bo ani poszkodowanym ani oskarżonym w tej sprawie nie byłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się miły człowieku, bez rozprawy sądowej nie będziesz miał założonej żadnej kartoteki - poprostu nie jesteś karany. A co do lokalnej - to tak na wszelki wypadek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja raz bylem na komendzie szukac zlodzieji w takich wlasnie ksiegach do ktorych ciebie pewnie dodali :P ( zdjecie + dane ;] ) to pol mojej dzielnicy wlacznie z zona mojego dostawcy internetu tam bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

ja disiaj mialem podobne zajescie:) dzgnolem ****** nozem przyjechala karetka z policja(+ jakis typek co spisywal protokul czy cos...) wytlumaczylem sie i nic mi nie zrobili przynajmniej narazie... ale jak by co to prawo jest po mojej stronie... (chyba) do tego wyszedlem z tego calo no prawie siniak na nodze pozdrapywana skura gdzieniegdzie + maly guzek nad lukiem brwiowym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musze jeszce na zdjecia jechac hehehehe ale najbardziej sie boje o to czy mnie na garnicy w USA za rokniezatrzymają :/ 86/370 osób z powodu pzresłżosci krymiinalnej w tamtym orku zaróciło (2200zł w plecy) nieche nbyc jedna z tych osób :/ - oto sie najbardziej boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienes miec jakis problemow z przyjazdem bo nie masz wpisu w krajowym rejestrze skazanych. To co zapisali na komendzi jest tylko na komendzie a nie w centralnym rejestrze. Pozatym krajiowy rejestr skazanych to baza danych z ludzmi na ktorych ciarzy prawomocny wyrok a ty nie dostales wyroku bo

a) rozprawy nie bylo

B) za pobicie osoba poszkodowana moze dochodzic swoich praw w sadzie cywilnym a nie karnym (bylo tak do 2001 roku i mysle ze dalej tak jest).

pobicie chuliganskie (wtedy gdy bujacych jest kilku) natomiast to czyn zagrozony kara pozbawienia wolnosci. Proces odbywa sie przed sadem karnym i w przypadku otrzymania takiego wyroku i po jego uprawomocnieniu dane sparwacy zostaja dodane do krajowego rejstry skazanych. Nie wiem jak z wiza tyrystyczna ale w przypadku zalatwiania zielonej karty osoba z takim wpisem moze sobie o stalym pobycie zapomniec.

IMO masz wieksze szanse ze CIE zawroca z granicy bo si enbie spodobasz oficerowi emigracyjnemu na lotnisku niz za to pobicie. Dam ci jeszce jedna rade w perzypadku gdy jednak zostajniesz zawrucony ( nie rzycze CI tego ale mysle ze powinienes wiedziec ) masz prawo rozmawiac z konsulem i on moze pelnic funkje Twojego prawnika. W rzadnym przypadku nie rezygnuj z tego prawa nic nie podpisuj itd. Nieraz Imigration zawraca z lotniska ludzi zupelnie przypadkowo na zasadzie np co 5, 10 czy cos w tym stylu. Jesli cos podpiszesz to najczesciej jest to papier ze dobrowolnie rezygnujesz z wjazdu na teren USA i jak go juz podpiszesz to konsul nie bedzie mogl CI pomuc. Mam nadzieje ze moja rada CI sie nie[przyda ale zawsze dobrze wiedziec. Powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki STARY ! naprawde wielei mi wyjasniłes - na szcescie bardzoi dobrze umiem angielski a zywkle oosby niuemiejace bez pzreczytania tego pisma podpisują ...

a probpo kolo na posterunku robił mi 2 pary odcisków. ale rozprawy niebede miał. cyzli mimo wszytsko podsumowując - nic mi niegorzi ?? (żal mi teraz tych 3 stów :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki STARY ! naprawde wielei mi wyjasniłes - na szcescie bardzoi dobrze  umiem angielski a zywkle oosby niuemiejace bez pzreczytania tego pisma podpisują ...  

a probpo kolo na posterunku robił mi 2 pary odcisków. ale rozprawy niebede miał. cyzli mimo wszytsko podsumowując - nic mi niegorzi ?? (żal mi teraz tych 3 stów :/)

Jak checsz byc na 100% pewien to wyslij list z zapynaiem czy masz wpis w krajowym rejestrze skazanych. Nie podam ci adresu itd bo sam nie znam. Ale wiem ze mozesz wystapic o weryfikacje. IMO to dostales 300 zl mandatu za wykraoczenie (bojka w miejscu publicznym czy cos takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

pl4icostamjeszcze:/- pl

 

I czym tu sie chwalic, I.DIOTO?!

ja sie nie chwale tylko mowie jak bylo. Sam jestes I.D.I.O.T.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki STARY ! naprawde wielei mi wyjasniłes - na szcescie bardzoi dobrze  umiem angielski a zywkle oosby niuemiejace bez pzreczytania tego pisma podpisują ...  

a probpo kolo na posterunku robił mi 2 pary odcisków. ale rozprawy niebede miał. cyzli mimo wszytsko podsumowując - nic mi niegorzi ?? (żal mi teraz tych 3 stów :/)

Jak checsz byc na 100% pewien to wyslij list z zapynaiem czy masz wpis w krajowym rejestrze skazanych. Nie podam ci adresu itd bo sam nie znam. Ale wiem ze mozesz wystapic o weryfikacje. IMO to dostales 300 zl mandatu za wykraoczenie (bojka w miejscu publicznym czy cos takiego).

TO niebyło z kodeksu wykroczen ale z kodeksu karnego Artykuł 157 paragraf 2 Uszkodzenia i rozstrój czynnosci ciała na okres krótszy od 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja disiaj mialem podobne zajescie:) dzgnolem ****** nozem przyjechala karetka z policja(+ jakis typek co spisywal protokul czy cos...) wytlumaczylem sie i nic mi nie zrobili przynajmniej narazie... ale jak by co to prawo jest po mojej stronie... (chyba) do tego wyszedlem z tego calo no prawie siniak na nodze pozdrapywana skura gdzieniegdzie + maly guzek nad lukiem brwiowym:)

Generalnie jeżeli działałeś w obronie koniecznej ( mam nadzieje :evil: ) to nie zeznawaj że przysługiwało ci prawo do obrony i walnąłeś gościa nożem, tylko że byłeś przerażony, bałeś sie o życie, nie wiedziałeś co się dzieje, walnąłeś na oślep etc. Praktyka sądowa jest niestety taka że jeśli ktoś powołuje się na obrone konieczną to sąd nabiera podejrzeń że coś kręci - takie zeznianie świadczy o tym że coś kalkulowałeś, kombinnowałeeś itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

policja to olala narazie przynajmniej.... oni tylko przyjechali bo razem z erka bo musza:) kurde teraz bedzie mnie scigala banda drechow za to do chu*** jak wyskoczy namnie 10 to mam przeje***.... wyciagnie jakis noz no i sie ladnie zrobi... ale jak zginac to w walce:) co sie dzieje z tym krajem ze normalnie wyjsc na dwor nie mozna..... kazdy do kazdego cos ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

wg mnie olala zreszta mam to gdzies zobaczymy co bedzie potem heh skoncze 21 lat robie pozwolenia na bron bo biala na krotka mete za krotka:) a katana troche za duza zeby znia smigac po miescie:) ciekawe co by policja zrobila gdyby 2 typow zaczelo sie klepac na noze ten kto 1 zaczol jest winny czy jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z kodeksu karnego? Bez rozprawy???? Co ty facet pier****?!

Tak mi gliniarz powiedział i zadzwonił przymnie do prokuratora ze zapłące cos tam 300zł i niebedzie rozprawy bo porkurator sie juz niepzryjebie i w ojich zezniaiach dopisał mi ze zkodnie z artykułem 330 kpk zobowiazuje sie do zapłąty grzywny - i mówił mi ze niebedzie rozprawy tylko dostane wezwanie do zapłaty i ze mam farta ze sie na tym skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...