Skocz do zawartości
adamlop

Temperatura Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem w ciagu ostatnich dni temperatura podskoczyla mi w

IDLE do 48 stopni chyba ze wzgledu na upalne dni

Buda otwarta, brak dodatkowych wentyli w budzie

Cooler wyszlifowany, pasta srebrna Titan TTG-S104

Co robic ??

Jeszcze tydzien temu mialem 42 stopnie (czy to dobra temp. na tym chlodzeniu ?)

Czy to normalne ??

Sprzet jak w podpisie

Pozdrawiam, z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa. Kumpel mi mówił, że ma temperatury procka podczas grania +/- 64*C i ja staram sie mu uświadomić, że są to temperatury trochę za duże. On jednak upiera się, że tak nie jest bo na jednym forum w internecie wyczytał, że to nawet dobrze, że to tylko 64* bo inni mają nawet więcej. To weźcie napiszczie, że się myli to może zmieni zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla Palamino ma 70*C w idle.. na Abicie Nf7... I on mówi że to normalka.. ja mu mówie, przemsaruj procka, wyczyść kompa.. a on: A po co.. działa ? działa..

 

Takim to ciężko coś powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o temperatury proców to mogę posłużyć doświadczeniami:

 

Na palomino nie powinno przekraczać się 70 stopni.

 

Na innych prockach, czyli budowanych w 0,13 mikrona, temperatura nie powinna wchodzić wyżej jak 61 stopni.

 

Ja osobiście jeszcze zeszłego lata jechałem na AC z tym co w podpisie i miałem 74 stopnie max. 8)

 

Mogę tylko dodać, że aby zachować stabilność przy tak wysokiej temperaturze trzeba mieć baardzo porządną zasiłkę, bo pobór prądu jest masakryczny. :twisted:

 

Teraz mam max 58 stopni w upał :P wiem że się chwalę, ale naprawdę duuuuużo pracy w to włożyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

A ja mam zagwozdkę. Procesor z opisu pracował sobie na paście Titan (wtedy na płycie Asus A7N8X-X). I osiągał temperatury 50 stopni max. Kupiłem Arctic Silver 5, przesmarowałem i teraz dochodzi do 55 stopni na tym samym wentylu (mobo było zmienione w międzyczasie na Asus A7N8X-E Deluxe). Reszta bebechów ta sama. Pastę położyłem niezbyt grubo, ale tez niezupełnie cieniutko. Wydawało się w sam raz. A tu nagle temperaturki wyższe... Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego? Czyżby płytka zawyżała o kilka stopni odczyty temperatury? A może powinienem w jakiś specjalny sposób położyć tę pastę? Będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... to ja mam taki dylemat - mój Barton 2500+@3200+ ma temperaturki : idle 43 C , max load 63 C - temp. w pokoju 24C .

Buda zamknięta ale bardzo ciasna :-( . Jest wolnoobrotwy wiatrak z przodu obudowy 1500 obr/min i taki wiatrak montowany w slot PCI z tyłu obudowy zbiera gorące powietrze z okolicy procesora . Na procku siedzi coś takiego jak Spire Whisper Rock IV max. 3000 obr/min .

 

I teraz jak zbić temperaturę najmniejszym kosztem ???

Myślę o Pentagram Cu 80 ~ 120 zł albo wymienić budę na większą ~ 80 zł (obudowa bez zasilacza ).

 

Czy te nowe obudowy z kanałem wentylacyjnym do Intel Prescott da się dopasować do płyty głównej socket A ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Hmmm ... to ja mam taki dylemat - mój Barton 2500+@3200+ ma temperaturki : idle 43 C , max load 63 C - temp. w pokoju 24C .

Buda zamknięta ale bardzo ciasna :-( . Jest wolnoobrotwy wiatrak z przodu obudowy 1500 obr/min i taki wiatrak montowany w slot PCI z tyłu obudowy zbiera gorące powietrze z okolicy procesora . Na procku siedzi coś takiego jak Spire Whisper Rock IV max. 3000 obr/min .

dziwne to trochę...

ja też mam Bartona 2500, ale nie podkręconego, obudowa wyciszona, z dwoma wiatrakami dodatkowymi (wwiew i wywiew) i z przykręconym do 1500 obrotów wentylem na WhisperRocku IV - w idle mam po kilkudziesięciu godzinach pracy kompa 44 stopnie, w stresie (np. 12 godzin renderingu) max 51 stopni.

może wina pasty? oryginalna od tego Spire WR IV jest do bani - ja po dwóch dniach wymieniłem ją na jakąś srebrną - temperatura spadła o 6 (!) stopni C w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ja też tak miałem - wywaliłem zasilacz na zewnątrz budy, przykręciłem go "od [gluteus maximus] strony" i procek się nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołącze moje zgryzoty...

Wymieniłem ostatnio mojego 1700 JUHB na mobila 2500+, miałem Kingstony ValueRAM CL2.5 333 MHz (2x512 MB) i wszystko chodziło na 12.5x166 bez większego problemu i przy minimalnym podniesieniu vcore (1.5V). Zachciało mi się lepiej więc kupiłem wczoraj TwinMOSy CL2.5 400 MHz i zaczęły się schody. Nie udało mi się uzyskać stabilnej pracy ani na 12.5x200, ani nawet 11x200. Co prawda nie próbowałem aplikować więcej niż 1.75V, bo nie wiedziałem czy wytrzyma procek i moje uszy... Zacząłem kombinować i pierwsza dobra wiadomość nadeszła przy 11*180 (1.65V), przeszedł 3DMark03, n-bencha i całą noc prime'a, ale przy komfortowej głośności pracy wiatraka (coś na kształt Thermaltake Polo 735 extreme 3 ale wcześniejsza wersja )na procesorze grzeje się do 55 stopni... Dodam, że płyta to 8RDA+.

 

W związku z powyższym chciałem zapytać o 2 rzeczy:

czy ten zakres temperatur jest do przyjęcia i nie uszkodzi procka oraz jakie mogą być przyczyny niestabilnej pracy przy 200 MHz.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Nie no, spokojnie. Wydaje mi się, że tempereatura rzędu 55 stopni to tragedia nie jest. Fajnie byłoby mieć mniej, ale jak się nie da, to pal sześć. Mnie tam się wydaje, że 55 stopni, szczególnie na podkręconym procku jeszcze przejdzie. Zacznę się naprawdę martwić, jak mi temperaturka dojdzie do 60.

Co do przyczyn niestabilnej pracy na 200 MHz, to niewiele Ci stile pomogę. Nie mam zbyt wielu doświadczeń w podkręcaniu proca do tej częstotliwości. W tym, co na forum znalazłem sporo było o kiepskich zasilaczach. Może to jest powód? A co do temperatury jeszcze, to może kwestia coolera? Jeśli masz to samo, co miałeś na 1700, to ja bym się nie dziwił, ze temperatura wysoka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tempy to już to było przerabiane, poprostu różne typy płyt podają inne wyniki.Do tego wpływ na temp.ma jeszcze temp otoczenia,przewiew w budzie.

Na własnym przykładzie:

1.MSI KT3 ultra(xp1700@2183,Spire FR2)temp: 35-38(idle),42-45(stress)

2.ABIT AN7 (reszta jak wyżej)temp: 49-52(idle),59-64(stress)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

A wniosek z tych różnych wskazań płyt głównych jest jeden: trzeba po prostu zainwestować w porządny panel z czujnikami temperatury. To chyba jedyny sposób na w miarę obiektywne wskazania... Cóż... Zaczynam zbierać kaskę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel nie jest potrzebny.. skoro bios ci pokazuje temp. około 50stopni.. dodaj te 5-7stopni i jest spoko ;) wtedy raczej wiesz na czym stoisz. Ja zawsze tak robiłem aż w końcu tak wychłodziłem mojego kompa że teraz nie narzekam ;) A jak go złożyłem miałem w stresie około 55-58*C .. sami widzicie.. da rade odebrać pare stopni bez zbytniego kupywania nowych coolerów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki różnie wskazują np. ja teraz na 190*11*1,725v mam 71*C bez stresu, moze jest mu troszke za gorąco ale nigdy nie ma 71. A w tym modelu płyty co mam to normalka nie tylko u mnie są takie przekłamania. Spróbuje jeszcze coś z niego wycisnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Confi_old

czujniki różnie wskazują np. ja teraz na 190*11*1,725v mam 71*C bez stresu, moze jest mu troszke za gorąco ale nigdy nie ma 71. A w tym modelu płyty co mam to normalka nie tylko u mnie są takie przekłamania. Spróbuje jeszcze coś z niego wycisnąć :D

 

LOL !!! 71? no to niezle lepiej uwazaj na procka :) ja u siebie mam polowe tego co TY :) Procek 2500 w stresie 35 stopni !! system 33 stopnie. Wiem ze Bartony grzeja sie strasznie na Gigabyte :) pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek 2500 w stresie 35 stopni !! system 33 stopnie.

Czy aby napewno? jakie ty masz chłodzenie O_O... jeżeli sys ma 33 stopnie to jakim cudem masz procka jedynie o 2 stopnie ciepłego od płyty??????? Chłodzenie azotem? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...