Skocz do zawartości
Has$kY

Czy prawidlowe(dobre) napięcia na zasilaczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie bo kupilem nowy zasilacz i mam w zwiazu z tym takie pytania:

 

Zaslilacz to 550W tzn tak pisze na nim i jeszcze jest naklejka CP4 wie ktos co to mzoe byc za zasilacz?? Teoretycznie ma PFC i 2x wentyle ale za cholere nie wiem jaka to firma. Postaram sie umiescic jego zdjecia.

 

specyfikacja:

5+, 12+, 3,3 12-, -5, 5

55A 18A 28A 1A 1A (chyba)3A

 

Interesuje mnie czy takie wartosci jak na zasilacz sa przyzwoite juz nie chodzi mi nawet o to czy wzgledem 550W zasilki ale ogolnie czy Amperiada wystarczy do OC:)

 

Co do testow napiec mierzonych miernikiem (o ile dobrze zmiezylem) to:

 

5V

------

normalnie 5.12

obciazenie 5.12-5.13

 

12v

------

nominalnie 12.18

obciazenie 12.11-12.15

 

 

Czy takie napiecia sa wlasciwe i czy nie ma obaw ze cos mi sie spali lub wysypie ??

 

A teraz na zakonczenie powiem ze dalem za ten zasilacz 120 zl w sumie doplacilem 60 zl do starego wysluzonego feel`a ktorego sprzedalem jakiemus leszczowi :). Czy oplacalo sie ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jest to przecudowna ROPLA albo inny qtec ;] dobra 350 kosztuje wiecej a Ty masz za to "550". linia 12V to jeden wielki :lol:

 

ja bym na tym nie krecil.

 

tak wyglada u mnie sprawa amperazy

5V - 40A

12 - 26

3,3 - 32

 

wnioski sam wyciagnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale porownywanie czegos550W do xp400 raczej nie ma sensu :)

z tych parametrow jakie podales wynika ze spokojnie mozesz sobie krecic pod warunkiem oczywiscie ze nie bedziesz chcial zrobic z 2000+ 3GHz :D

ps. te napiecia co podales sa wlasciwe dla spokojnej pracy.

najpierw zacznij krecic a potem podaj napiecia.

tak przy okazji norma dla napiec wynosi 5% czyli np. dla 12 bedzie to 11,4 i 12,6.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mowie ze zdjecia zrobie na dniach i je tu wrzuce a co do krecenia to caly czas jade na BARTONIIE 2500+@ na 2.2GHz napiecie 1.875 i zadnych zwisow w sumie na poprzednim zasilaczu feel`a tez nic sie nie dzialo. Ale tak jak mowie skusilem sie bo ampery lepsze mial, a doplata niewielka, no i poniekad PFC :).

 

A co do tych amperow to przegladalem chieftec`a i tam tez 420W maja mniejsze ampery na 12V wiec nie wiem jak bede chcial to kiedys zmienic to wtedy bardziej sie temu przyjrze ale za taka cene to chyba dobry interes zrobilem :)

 

Dodatkowo w kongfigu mam kreconego Radeonka 9800PRO@XT na calikem duzych zegarach tak ze obciazenie jest dosyc spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie srodek porównałem dwie 300

fsp 300bt

codegen 300

dla mnie szok

w pierwszym nie ma w ogóle miejsca na nic upchany do granic możliwości , a w drugim ...............tam nie ma nic no coś tam jest

hi hi hi hi .to nie jest śmieszne powinni zakazać tego sprzedawać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie srodek porównałem dwie 300  

fsp 300bt

codegen 300

dla mnie szok  

w pierwszym nie ma w ogóle miejsca  na nic upchany do granic możliwości , a w drugim ...............tam nie ma nic  no coś tam jest  

hi hi hi hi .to nie jest śmieszne powinni zakazać tego sprzedawać!

Ano prawda, ale powiesz gościowi który przyjdzie do Ciebie z krzykiem, że co do za ch#@owy sklep bo nie ma w nim zasilacza 400W za 60pln :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o takie odpowiedzi mi chodzi bez mowienia ze jak na 550W to jest do [gluteus maximus] bo wiadomo ze 550W to on nigdy niebedzie widzial chyba ze sie mu doda jego wlasny poobor mocy :>.

 

Dzieki ziolo85

 

I jeszcze jakie sa najlepsze wartosci z jakimi sie spotkaliscie na 12V i 5V na ktorych najlepiej sie krecilo sprzeta.

 

I czy to zalezy od wachan czy od wartosci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Niemiec za odpowiedz czyli w takim razie nie bede go sprzedawal bo wachania w normie ale zdjecie jeszcze przestawie aha i skurczybyk jest strasznie ciezki ale dla swietego spokoju go jeszcze porozkrecam czy tam olowiu do scianek nie przyczepili:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

1/ Wątpię w 550W, ale to chyba jasne przy takiej cenie

2/ Wygląda na to, że ten zasilacz ma lepsze prąd niż Chieftec 360W, czy Antec 400W

3/ Opis tego zasilacza łudząco przypomina PSU Ropla 500W (33V - 28A, 5V-50A, 12V-18A). A może to jakiś Q-tec?!

4/ Nowa norma ATX 2.1 przewiduje tolernację: 5% dla 5 i 12V oraz 4% dla 3,3V

5/ Jak za tę cenę, uważam, że zrobiłeś dobry interes.

 

Ha$ky, podaj napięcie 3,3V pod obciążeniem, mierzone multimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego idzie kabla 3.3 V ?? z pomaranczowego ? Aha i testowalem feel`a u znajomego multimetrem to normalnie napiecia mu skacza jak powalone na 12V ma 12.48 ale skacze dosyc intensywnie na 5v jest lepiej ale tez skacze.

 

Co do ceny to mowie ze to byl delikatny przekret wiec nie sugerujcie sie nia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jakis koles sprzedawal mowil ze dostal z niemiec i nie wiedzial co to dokladnie jest wiec zaryzykowalem:). I jak narazie to swietnie sie sprawuje nie grzeje sie jak poprzedni i nie mam problemow z restartami co na feel`u mi sie czasami zdarzalo przy moim komfigu.

 

dzieki Benito za opinie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/ Nowa norma ATX 2.1 przewiduje tolernację: 5% dla 5 i 12V oraz 4% dla 3,3V

Gwoli ścisłości - po 5% dla +3.3V, +5V i +12V, przy czym dla szczytowego obciążenie dopuszczalne jest odchylenie 10% źródło:

 

http://www.formfactors.org/developer/specs...%20PSDG2.01.pdf

 

Jest to najnowsza oficjalna specyfikacja ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/ Nowa norma ATX 2.1 przewiduje tolernację: 5% dla 5 i 12V oraz 4% dla 3,3V

Gwoli ścisłości - po 5% dla +3.3V, +5V i +12V, przy czym dla szczytowego obciążenie dopuszczalne jest odchylenie 10% źródło:

 

http://www.formfactors.org/developer/specs...%20PSDG2.01.pdf

 

Jest to najnowsza oficjalna specyfikacja ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...