Skocz do zawartości
golomb111

BRAK NÓZEK W P4 3,2GHZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam p4 3,2 GHZ nóweczka jescze nieodpalana - kumppla - zachciało mu sie ogladac procesor i jakos niewiem jak URYPAŁ 2 nóżki - byłoby ok gdyby niezachiało mu sie ich dorabiac i przy okazji rozwalic gniazda w którym jest nóżka wrzuciłbym zdjecia ale niemam jak - czy zna kots jakis profesjonalny servis który podjołby sie naprawy ?? zaznaczam ze procesor jest nowy zpałącił za niego 1200zł !! -tzn on kupuje teraz nowy (Zamożny jest) i ten ja mógłbym od niego okazyjnie odklupic - błagam o pomoc.

http://www.members.lycos.co.uk/pisarz3/Obraz.jpg

Daje Link gdyz zdjecie jest duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwany laminat na ktorej byla sciezka to raczej nie mozliwe i niebezpieczna naprawa istnieje mozliwosc zwarcia i spalenia płyty itp. Szukaj pomocy w firmach specjalizujacych sie w elektronice precyzyjnej bo nikt ze zwykła lutownica ci tego nie naprawi. Szanse na naprawe to 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go próbowal reklamowac, to jest caly plus INTELa ze oni nie robia problemów z takim czyms, najlepiej powiedziec ze piny sie wyrwyaly podczas wyjmowania z plyty i zostaly w sockecie, mialem taki problem z P4 1.6A i wyreklamowalem bez problemu, nawe t mozna by spróbowac napisac do samego INTEla (w Polsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpalaliscie ten procek? moze byc tak ze bedzie dzialal bez 2 nozek, zalezy za co sa one odpowiedzialne, gdyz czesc nozek jest zdublowanych wiec jest jakas szansa, a swoja drogo to niech kolega kupi teraz LGA, tam ich nie wyrwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w LGA podstawka wytrzymuje tylko 20 założeń procesora - potem trwale odkształacją sie blaszki - i też trzeba uważać żeby ich nie pogiąć - dlatego msi (chyba) dodaje do swoich płyt urządzenia do prawidłowego montażu proca - mam nadzieje że to dopracują te sockety LGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w LGA podstawka wytrzymuje tylko 20 założeń procesora - potem trwale odkształacją sie blaszki - i też trzeba uważać żeby ich nie pogiąć - dlatego msi (chyba) dodaje do swoich płyt urządzenia do prawidłowego montażu proca - mam nadzieje że to dopracują te sockety LGA.

Msi (chyba) jedynie dodaje kawałek plastiku który chroni socket, ale tylko podczas transportu. Propo tych 20 ja czytałem o 10 założeniach. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOI ZNALAZŁEM COS CIEKAWEGO(INTEL PRESCOTT WHITEBOOK) !! TEN PIN CO MA LAMINAT UPIER.DOLONY JEST DUPLBOWANY(PODISANY JAKO VSS) I ODOPIWADA ZA WOLTAZ !! JEDYNIE TEN DRUGI JEST ARCY WAZNY - PODPISANY PRZEZ INTELA JAKO BOOT SELECT. JEST SZANSA !

 

Update - Pinów VSS (Uziemienie - masa jak kto woli) jest ponad 70 :) jedynie ten 2 pin jest JEDYNY i bez iego proc niewystartuje - podpisany BOOT SELCT - jego opis>> THIS INPUT REQUIRED TO DETERMINE WHETEHR PROCESSOR IS INSTALLED IN A PLATFORM THAT SUPPORTS THE PROCESSOR. THJE PROCESSOR WILL *NOT* OPERATE IF THIS PIN IS LOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Vss to bardzo wazne napiecie w ukladach elektronicznych (do wysterowania tranzystorow etc ;) ) wiec nie licz ze masz zdublowane nozki ;) co do procka to gwarancja ! :wink: Intel jest dobrotliwy i powinien ci zwrocic nowy procek ;)

napisz na maila/pm to dam ci znac co robic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) jedynie ten 2 pin jest JEDYNY i bez iego proc niewystartuje - podpisany BOOT SELCT - jego opis>> THIS INPUT REQUIRED TO DETERMINE WHETEHR PROCESSOR IS INSTALLED IN A PLATFORM THAT SUPPORTS THE PROCESSOR. THJE PROCESSOR WILL *NOT* OPERATE IF THIS PIN IS LOW

Czyli do normalnej pracy potrzebny jest stan wysoki na tym pinie, a pin wiszący w powietrzu (brak podłączenia tego pinu) da właśnie stan wysoki. Ja bym spróbował włożyć procesor w płytę, 90% szans że ruszy bez tych 2 pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Vss to bardzo wazne napiecie w ukladach elektronicznych (do wysterowania tranzystorow etc ;) ) wiec nie licz ze masz zdublowane nozki ;) co do procka to gwarancja ! :wink: Intel jest dobrotliwy i powinien ci zwrocic nowy procek ;)

napisz na maila/pm to dam ci znac co robic ;)

Wg intela:

 

VSS Input are the ground pins for the processor and should be connected to the system ground plane.

 

-Mi to wyglada na uziemienie ale ja sie zbytnio nieznam.

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym probowal walczyc - wiem ze male to strasznie ale drucik miedziany zrobic wpakowac do soketa w miejsce gdzie te uwalone nozki sa i jakos smarnac lakierem przewodzacym miejsce na procu pozniej wlozyc proca i jest jakas szansa ze sie uda, a jak nie to wyczyscic ladnie i pisac do intela jak koledzy juz proponowali ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to sprobowac reklamowac w INTELU nastepnie poszukac firme ktora sie tym moze zajac poszukaj na allegro była kiedys firma ktora zajmowała sie naprawami płyt głownych wymieniali nawet chipsety na płytach sprawdz w dziale z płytami głownymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie mozesz wlozyc tego proca w plyte. Sam osobiscie instalowalem northwooda bez 4 nozek i hulal jak szalony. Ogolnie mowiac nie ma zadnego ryzyka przy wsadzaniu tego proca w plyte nic Ci nie szkodzi sprobowac.

 

 

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...