Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Takie złaczki nie wchodza w gre bo sa po

1 za drogie

2 nie da sie ich wkrecic koło siebie

 

Mozesz sobie zainstalowac radiatorki na mamy ok 10mm wysokosci

Nie wiecie czasam jakie sa otwory w kartach seri nv 66XX fi 2 czy fi 3?

Jako ze nie moge dostac srub mam inny pomysł na mocowanie bloczku, przekonacie sie o ty niebawem

Sruby fi 2 o długosci 6cm sa praktycznie niedostepne dlatego bloczek bedzie mocowany na opaskach zaciskowych dla kart nv 68XX

Sposób mocowania dla kart ATI zostanie rowniez rozwiazany

teraz czekam tylko na wiadomosc co do tego jakie fi maja otwory dla kart nv 66XX :)

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak wyobrażasz sobie wkręcisz te złączki w top?

Po drugie: jesli już to obrotowe lecz występują tylko wtykowe.

Po trzecie cięzko żrobic bloczek na GPU, zeby pogodzić je z radiatorami na pamięci-szczególnie tymi wysokimi ala revolteck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sam zrobić takie "śrubki" z nagwintowanego metalowego pręta z obustronnie przykręconymi nakrętkami... Plastikowe opaski to lekka przesada, zwłaszcza że to fajne estetycznie wykonane bloczki a nie jakieś zalutowane ze wszystkich stron miedziane puszki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie złaczki nie wchodza w gre bo sa po

1 za drogie

2 nie da sie ich wkrecic koło siebie

 

Mozesz sobie zainstalowac radiatorki na mamy ok 10mm wysokosci

Nie wiecie czasam jakie sa otwory w kartach seri nv 66XX fi 2 czy fi 3?

Jako ze nie moge dostac srub mam inny pomysł na mocowanie bloczku, przekonacie sie o ty niebawemSruby fi 2 o długosci 6cm sa praktycznie niedostepne dlatego bloczek bedzie mocowany na opaskach zaciskowych dla kart nv 68XX

Sposób mocowania dla kart ATI zostanie rowniez rozwiazany

teraz czekam tylko na wiadomosc co do tego jakie fi maja otwory dla kart nv 66XX  :)

1518582[/snapback]

Nie ładnie <_<

Nie przywłaszczaj sobie moich pomysłów. :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się z tym apelem.

Idź do ślusarza i on Ci zrobi taki pręt. Obetniesz sobie to na wymiar i wyjdzie cie taniej niż śrubki pewnie.

Opaski? feee

Pozdrawiam

1518637[/snapback]

Nawet u ślisarza nie dostaniesz preta fi2 bo tego ci nie zrobi

Tak jak mówiłem pozostana opaski dzis pojade kupic i zobaczycie ze to nie bedzie takie złe bo innego wyjscia ja nie widze

luks_pl-twój pomysł juz napisałem a mi chodzi o mój pomysł mocowania bloczków na karatach ATI

To jakie w końcu sa te otwory na Nv 66XX fi 2 czy f3?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu wez sie w garsc i podzwon po hurtowniach srubek i zamow sobie te fi2 - jak niema w Poznaniu to szukaj w Katowicach czy gdzieś

 

Montowanie komercyjnego bloczku na opaski jest troche niepowazne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet u ślisarza nie dostaniesz preta fi2 bo tego ci nie zrobi

Tak jak mówiłem pozostana opaski dzis pojade kupic i zobaczycie ze to nie bedzie takie złe bo innego wyjscia ja nie widze

luks_pl-twój pomysł juz napisałem a mi chodzi o mój pomysł mocowania bloczków na karatach ATI

To jakie w końcu sa te otwory na Nv 66XX fi 2 czy f3?

1518952[/snapback]

Zrób takie mocowanie jak robi Zalman i będzie pasować do każdego rozstawu otworów. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu wez sie w garsc i podzwon po hurtowniach srubek i zamow sobie te fi2 - jak niema w Poznaniu to szukaj w Katowicach czy gdzieś

 

Montowanie komercyjnego bloczku na opaski jest troche niepowazne...

1519029[/snapback]

Wracam własnie z LM i najmniejsze prety gwintowane to m5 :lol:

tomcat pojechał do castoramy zobaczymy jakie przywiezie wiadomosci

A ja tym czasem kupiłem paczke opasek zobacze jak sie to sprawdza...

Mój pomysł polegał na tym ze sruby m3 sa za krótkie bo max jakie normalnie mozna kupic to cm i wymysliłem cos takiego zeby gwintowac otworki pod montaz i poprostu wkrecac srube a z tyłu karty by była sprezynka albo by jej nie było ale pewnie zaraz usłysze ze gwint sie zerwie choc wiekszosc z was tak gada a nie ma pojecia o tym ze taki gwint jest bardzo wytrzymały i trudno go zerwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki gwint był by oki ale w metalu. W pleksi lub poliwęglanie to bał bym się, że się zerwie. Nie wiem jak w poliwęglanie ale w pleksi to nie zda egzaminu. Uwzględnij to, że niektórzy zakładają bloczek po klka razy dziennie tak jak np. ja. Więc mocowanie musi wytrzymać o wiele, wiele więcej niż jedno założenie.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam własnie z LM i najmniejsze prety gwintowane to m5  :lol:

tomcat pojechał do castoramy zobaczymy jakie przywiezie wiadomosci

A ja tym czasem kupiłem paczke opasek zobacze jak sie to sprawdza...

Mój pomysł polegał na tym ze sruby m3 sa za krótkie bo max jakie normalnie mozna kupic to cm i wymysliłem cos takiego zeby gwintowac otworki pod montaz i poprostu wkrecac srube a z tyłu karty by była sprezynka albo by jej nie było ale pewnie zaraz usłysze ze gwint sie zerwie choc wiekszosc z was tak gada a nie ma pojecia o tym ze taki gwint jest bardzo wytrzymały i trudno go zerwac

1519241[/snapback]

 

mam pret m3... dlugosci 1m... w jakiej checsz ilosci... kwestia ceny i transportu... m2 tez pewnie do zalatwienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze apropos topu: Jaka jest najgrubsza plexa ktora wchodzi w gre? Bo teoretycznie gdyby miec i modz obrabiac np 4cm szczescian to tez wygladaloby ciekawie (chociaz nie wiedzialem nigdy nic tak grubego na bloku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goły bloczek na CPU kosztuje 65zł, a na VGA 95zł. Coś mi się wydaje, że trzeba obniżyć cenę na VGA bo teraz tak to nieproporcjonalnie wygląda.

1520535[/snapback]

No na grafe nie jest podzielony na czesci bo nie ma zapinki wiec tego nie uczyniłem ale mozna odjac cene króccy 8zł

A mzoe bede sprzedawal za 30zł? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na grafe nie jest podzielony na czesci bo nie ma zapinki wiec tego nie uczyniłem ale mozna odjac cene króccy 8zł

A mzoe bede sprzedawal za 30zł?  :lol:

1520539[/snapback]

30zł było by dobrą ceną za taki bloczek :) Tylko byś wtedy zarabiał prawie nic :razz: albo i dopłacał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> 8zł - krócce

> 8zł - srubki,sprezynki,motylki

 

Marza magicznie ukryta w duperelach ? :]

1520668[/snapback]

Nie za zbytnio to realne koszty jedynie polerka za 5zł duzo naciagnieta choc płyn do wytrawiania pinów do tanich nie nalezy

 

Dzis otrzymałem paczke z Urielem którego zamierzam poiprawic jako ze mam w swoich łapkach pierwszy bloczek produkowany przez firme dlatego iz chciałbym podzielic sie moja opinia

Bloczek legenda bardzo znany w swiecie wc jednak ma duzo wad - bede objasniał pod fotkami

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Ftotki ogólne widac ze własciciel nie miał daru do przerobienia topu tak aby nie chaczył o kondensatory na abicie nf7

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widok na mikropekniecia co swiadczy o bardzo niskiej jakosci plexi choc nawet kłucił bym sie ze to jest plexi... :blink:

 

Dołączona grafika

widok na grawerka która nie jest zła ale mogła by byc lepsza

 

Dołączona grafika

 

Otwór na diode jest tak fatalnie wywiercony ze szkoda słów

 

Dołączona grafika

 

Widok z boku na plexi która nie jest wyszlifowana

 

Dołączona grafika

 

Panowie kto mi powie jak zrobic takie lusterko? ;d

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

co do spodu nie mam najmniejszych zastrzezen wykonanie wprost powala i od spodu nie jestem w stanie oderwac oczu

 

podsumowanie

 

top - fatalnie wykonany nadtopienia w otworkach pod sruby, mikropekniecia ogolnie nic ciekawego nie pokazuje

 

spod - rewelacyjny inic dodac nic ujac :D

 

Jeszcze jak jakis madry by mi powiedział jak po 2 latach ten spód sie tak błyszczy? :blink:

Nawet tak gdzie było frezowane za odpowiedz bede bardzo wdzieczny ;)

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrzu to co widzisz to skutek uzytkowania - top popekal bo ktos za mocno dokrecil zlaczki lub dal za duzo teflonu... Ja mialem nowke sztuke i top byl jednym z lepszych jakie widzialem...

 

Chemiczne wytrawianie i podejzewam ze niestety lakier bezbarwny...

Edytowane przez fireblade3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrzu to co widzisz to skutek uzytkowania - top popekal bo ktos za mocno dokrecil zlaczki lub dal za duzo teflonu... Ja mialem nowke sztuke i top byl jednym z lepszych jakie widzialem...

 

Chemiczne wytrawianie i podejzewam ze niestety lakier bezbarwny...

1520808[/snapback]

Czym sie trawi chemicznie spody?

lakieru bezbarwnego tam na pewno nie ma sam umiem rozpoznacz czy jesyt czy nie bo kiedys kładałem alkier

 

fipa-->zamiarzam tan bloczek miec jako odnosnik do moich testow domowych, zamierzam wykonac 2 topy do tego bloku

1 testowy kopie oryginalnego topu z sprejerem ze szystkim

2 do normalnego uzytkowania z 2 otworami na na krócce

mam zamiar poczekac kilka dni jesli spod zasniedzieje ze do wyszlifuje pozadnie bo gora ma wyraźne slady szlifu jak by była papierem 100 szlifowana

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...