Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyglada super ale takie sa slady po frezie palcowym

 

ale czy czasem nie jest to za mala powierzchnia podfrezowania -powinno byc conajmniej 30x30?

1561994[/snapback]

Hmmm w sumie 3x3 nie zawadzaloby o shima a w przypadku pojawienia sie jakis wiekszych rdzeni kart byloby kompatybilne (nie liczac otworow w pcb do montazu ktorych sie namnozylo :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh o tym nie pomyslałem... Może dlatego że zawsze potem jakoś kombinuje :P... Tak samo jak zabawa z odcinaniem "czapeczki" z nowiutkiego procka :)... Juz takikie zoboczenie :).

No ale faktycznie... Byłobyto sensowne, a takie pytanie... ostatnie :)... Będzie to opcja bezpłatna??  :rolleyes:

 

No bo chyba nie ma sie czemu opierać takiej opcji... wkońcu ułatwi nam życie :)

 

Ps. Wiadomość na priv idzie :).

1561984[/snapback]

Tak opcja bezpłatna inaczej bym o tym nie myslał. Skupiam sie na blokach które beda dosc atrakcyjne cenowo, dobrze wykonane i miały wiele akcesori bo w starciu z megatanimi blokami na rynku nie mam poprostu szans :?

Grzechu -> poruszyłes problem który zauwazyłem kilka godzin temu teraz poszukuje informacji jakiej wielokosci max mogła by byc płytka aby nie wadziła o shima

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

To świństwo którym bloki smarujesz by nie śniedziały jest wytłumaczeniem na paskudnie zaśniedziałe gwinty - teraz już wiem czemu się fiero czepiał....

 

 

 

swoją drogą... trochę nielogicznie postępujesz... smarujesz izolatorem blok by nie śniedział (i w środku) a potem przed wysłaniem i tak go czyścisz... jak by to nie można olać bloku i przed wysłaniem to wytrawić.... jeśli mówisz prawdę to robisz sobie dodatkową robotę... teraz wiem dlaczego masz tam mało konkurencyjne bloki... zejdź mi poniżej 75zł z ceną bloku :P i do tego zrób wydajniejszy niż ja robię :P

 

 

może ty w ogóle nie ruszasz tej pasty tylko tak mówisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świństwo którym bloki smarujesz by nie śniedziały jest wytłumaczeniem na paskudnie zaśniedziałe gwinty - teraz już wiem czemu się fiero czepiał....

swoją drogą... trochę nielogicznie postępujesz... smarujesz izolatorem  blok by nie śniedział (i w środku) a potem przed wysłaniem i tak go czyścisz... jak by to nie można olać bloku i przed wysłaniem to wytrawić.... jeśli mówisz prawdę to robisz sobie dodatkową robotę... teraz wiem dlaczego masz tam mało konkurencyjne bloki... zejdź mi poniżej 75zł z ceną bloku :P i do tego zrób wydajniejszy niż ja robię :P

może ty w ogóle nie ruszasz tej pasty tylko tak mówisz...

1562033[/snapback]

Kurde źle rozumiesz

To jest płyn który zbiera syff z miedzi i on sie wypłukuje z woda ale miedz nadal jest idealnie czysta.

To nie jest zadna pasta tylko płyn!!!

Nie jestem w stanie zejsc ponizej 75zł bo koszty wykonania nie sa tak niskie jak u ciebie (ja płace za frezowanie) a ty masz to za friko wiec nie porównuj mnie i siebie ok? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

To twój problem że nie zejdziesz do takiej ceny... ale zaręczę że Gaz zejdzie i będzie miał sporo kleintów (znacznie większa wydajność niż u ciebie) a tak w ogóle czemu nie można porównywać?? Klienci robią to codziennie i wybierają ofertę korzystniejszą (blok na cpu Gaza tańszy.... czy bloki na GPU za 75zł - już u mnie)

 

To co pisałeś o płynie Kiwi do miedzi?? że uzywasz by nie śniedziało... może już przestałeś używać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój problem że nie zejdziesz do takiej ceny... ale zaręczę że Gaz zejdzie i będzie miał sporo kleintów (znacznie większa wydajność niż u ciebie) a tak w ogóle czemu nie można porównywać?? Klienci robią to codziennie i wybierają ofertę korzystniejszą (blok na cpu Gaza tańszy.... czy bloki na GPU za 75zł - już u mnie)

 

To co pisałeś o płynie Kiwi do miedzi?? że uzywasz by nie śniedziało... może już przestałeś używać??

1562077[/snapback]

A co ty myslisz ze po tym płynie nie sniedzieje? :lol:

Ja wytrawiam tym płynem piny a nie cały blok tylko piny a nie myje spodu itd

A niech se porównuja przeciez nikt tego nie broni tylko mówie ze ja nie mam takich kosztów produkcji jak wy ze se frezujecie za friko. Wypada to tak ze ty sprzedajesz za 75zł a takie sa moje koszta produkcj iwiec jak mam sprzedawac za mniej?

Jaka znacznie wieksza wydajnoscia :blink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

więc mówisz że nie znasz tego specyfiku i nigdy nie stosowałeś..... oj... nieładnie kłamać :lol: :lol: :lol:

 

 

Nie polecam do czesci lutowanych bo źle reaguje z cyna ale działa ale cyna robi sie taka jakas

Polecam KIWI do mosiadzu i miedzi

1505503[/snapback]

 

źródełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie szopki. Wiem, że każdy chce zaprezentować swój towar jak najlepiej kosztem innych, ale bez przesady. Wzajemne oczernianie się nic wam nie da i tylko obaj stracicie klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc mówisz że nie znasz tego specyfiku i nigdy nie stosowałeś..... oj... nieładnie kłamać :lol:  :lol:  :lol:

1562171[/snapback]

Kto [ciach!]a mówi ze ja go nie znam przeciez go uzywam czy ty jakis beton jestes czy co :mur:

To ja uzywam ten płyn i znam lepiej jego własciwosci niz ty

Kończe dyskusje z toba bo to nie ma sensu ty wiesz wszystko lepiej:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kyniek ,że możesz być nieco wkurzony bo niedawno prisony i prosony pro szły po 90 i 120zl i nie miałeś na forum właściwie konkurencji. Teraz jest Miś i Gaz i zabrali ci sporo/większosć klientów, do tego ceny ciągle spadają, ale dał byś sobie spokój z dogryzaniem przy każdej okazji Misiowi i jego blokom. Z kosztów nie bardzo ma jak sejść bo nie ma mozliwości samodzielnego frezowania. Płaci za toczenie i frezowanie poza tym musi jeszcze spody polutować i potem usunąć powstały od temperatury nalot.

Spody 1 częścuwe na pewno wymagają o wiele mniej pracy i do tego z Gazem nie płacicie za to. Dodatkowo dowiaduje sie takich niestworzonych rzeczy od ludzi na gg i pm o domniemanej wadliwości bloczków Misia, smarowaniu ich pastą do butów i rozsypytaniu sie w rękach oraz tragicznej wręcz wydajnosci że szok. Dodam tylko, że są to osoby rozglądające sie za blokiem i pytajace tego i owego wykonawcy o nie .Wole nie wiedzieć kto takie ploty rozsyła, ale powiem tak to sie robi żałosne.

 

A co do wydajności, to testy wydajnosci są na jet-pc, jak by nie patrzeć bloczek Misia jest na dobrym miejscu i to pomimo tego okropnego w opini niektórych płynu kiwi. Bloczek gaza okazał sie wydajniejszy i nie kryje tego. Miś ma już wprowadził pewne modyfikacje topu zobaczymy na testach czy dużo to da bo nieco powinno.

Ja czekam na testy twojego nowego prisona v2 i zycze ci jak najlepiej.

Moze pora na współzawodniczenie w produkcji bloczków, ale w nieco sympatyczniejszej atmosferze a nie pranie brudów i wytykanie innym błędów. Niech każdy robi swoje bloki jak najlepsze, a wybór zostawi kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kyniek ,że możesz być nieco wkurzony bo niedawno prisony i prosony pro szły po 90 i 120zl i nie miałeś na forum właściwie konkurencji. Teraz jest Miś i Gaz i zabrali ci sporo/większosć klientów, do tego ceny ciągle spadają, ale dał byś sobie spokój z dogryzaniem przy każdej okazji Misiowi i jego blokom. Z kosztów nie bardzo ma jak sejść bo nie ma mozliwości samodzielnego frezowania. Płaci za toczenie i frezowanie poza tym musi jeszcze spody polutować i potem usunąć powstały od temperatury nalot.   

Spody 1 częścuwe na pewno wymagają o wiele mniej pracy i do tego z Gazem nie płacicie za to.  Dodatkowo dowiaduje sie takich niestworzonych rzeczy od ludzi na gg i pm o domniemanej wadliwości bloczków Misia, smarowaniu ich pastą do butów i rozsypytaniu sie w rękach oraz  tragicznej wręcz wydajnosci że szok.  Dodam tylko, że są to osoby rozglądające sie za blokiem i pytajace tego i owego wykonawcy o nie .Wole nie wiedzieć kto takie ploty rozsyła, ale powiem tak to sie robi żałosne.

 

A co do wydajności, to testy wydajnosci są na jet-pc,  jak by nie patrzeć bloczek Misia jest na dobrym miejscu i to pomimo tego okropnego w opini niektórych płynu kiwi. Bloczek gaza okazał sie wydajniejszy i nie kryje tego.  Miś ma już wprowadził pewne modyfikacje topu zobaczymy na testach czy dużo to da bo nieco powinno.

Ja czekam na testy twojego nowego prisona v2 i zycze ci jak najlepiej.

Moze pora na współzawodniczenie w produkcji bloczków, ale w nieco sympatyczniejszej atmosferze a nie pranie brudów i wytykanie innym błędów.  Niech każdy robi swoje bloki jak najlepsze, a wybór  zostawi kupującym.

1562522[/snapback]

Chciałem tylko zauwazyc, że nie pownnenes zrzucac całej winy na Kyńka, ja uwazam, ze wina lezy po srodku i obaj powinniscie troche wyluzować! atmosfera jest zła i trzeva z tym skonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jest zła to ja wiem, tylko nie wiem dlaczego najgorzej jest na linii Kyniek- Miś. Nie będe wnikał ile winy jest po czyjej stronie ale moim zdaniem na forum nie powinno być takich sytuacji i tyle.

Z reszą kontaktów między wytwórcami z tego co obserwuje nie ma problemu , nawet widać, że co chwila jeden wchodzi do tematu 2, doradza , chwali, wyraża wątpliwości ale kontakty są raczej życzliwe.

Ja tam np. nikogo sie nie czepiam , nie reklamuje sie na każdym kroku, a bloczki powoli schodzą w tępie przeze mnie założonym czyli te 4-5 miesiecznie akurat abym sobie na drobną wymiane sprzętu przeprowadził+ zmontował sobie wc.

Nie wiem jak inni, ale gdy ktoś porównuje moje bloki z konkurencją nie zniechęcam

do ich bloków mówie ze wydajnośc jest taka i taka cena mojego taka, a wybór konkretnego zostawiam klientowi. I często wracają do mnie. Nie wiem jak postępują inni, ale mysle ze tak jest fer i tyle. Na dłuższa mete zniechęcanie do produktw konkurencji i tak

nie ma sensu tylko sobie można złą marke wyrobić i tyle.

 

Tak wieć peace i z mojej strony życze każdemu tylu zamówień alby nie wyrabiał sie z robieniem bloczków. :) Poza tym "tłikowcy" powinni trzymać sie razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Dodatkowo dowiaduje sie takich niestworzonych rzeczy od ludzi na gg i pm o domniemanej wadliwości bloczków Misia, smarowaniu ich pastą do butów i rozsypytaniu sie w rękach oraz  tragicznej wręcz wydajnosci że szok.  Dodam tylko, że są to osoby rozglądające sie za blokiem i pytajace tego i owego wykonawcy o nie .Wole nie wiedzieć kto takie ploty rozsyła, ale powiem tak to sie robi żałosne.

 

1562522[/snapback]

 

no właśnie... jak ja słyszę od kogoś że misiek opowiada o moich blokach że mogą być jedynie konkurencją dla CCCP to się poprostu śmieję ze tego. Za dużo mam zadowolonych klientów by zwracać uwagę na takie brednie.

 

A obniżyłem cenę bo poprostu wykonanie bloczku tańsze - od dawna się zastanawiałem jak zastosować o-ring... wreszcie się udało :D no i zmniejszyło to koszty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego co o kim mówi nie będe komentował bo to sprawa miedzy ami ja sie nie spotkałem z jechaniem przez Misia twoich bloczków ale moge tego zagwarantować

wiec sie nie bęe wypowiadał.

 

 

Już wole ocenić prisona v2

Wizualnie prison v2 jest naprawde ładny i ma oring co na pewno zwiększa wygode jego pridukcji ale i uzytkowania. Szczerze mówiac sam przed wakacjami wyslałem żeby w tym kierunku poszły spody od cube.

Jest jednak 1 ale-spada dość znacznie ilość pinów a więć prawdopodobnie zarazem wydajność. Wtedy nie było perspektyw zrobienia profesjonalnych testów to nie chcielismy ryzykować znaznego pogorszenia wydajnosci bloku.

Teraz można zrobić testy na jet-pc to można to sprawdzić. Na oko to mając mniej pinów od prisona nie wspominajac już o wersji pro moze być zauważalnie gorszy wynik, ale jak czy tak będzie naprawde , a jeśli tak to okaże sie dopiero po teście.

 

Życze powodzenia i oby test poszedł dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego co o kim mówi nie będe komentował bo to sprawa miedzy ami ja sie nie spotkałem z jechaniem przez Misia  twoich bloczków ale moge tego zagwarantować

wiec sie nie bęe wypowiadał.

Już wole ocenić prisona v2

Wizualnie prison v2 jest naprawde ładny i ma oring co na pewno zwiększa wygode jego pridukcji ale i uzytkowania.  Szczerze mówiac sam przed wakacjami wyslałem  żeby w tym kierunku poszły spody od cube.

  Jest jednak 1 ale-spada dość znacznie ilość pinów a więć prawdopodobnie zarazem wydajność. Wtedy nie było perspektyw zrobienia profesjonalnych testów to nie chcielismy ryzykować znaznego pogorszenia wydajnosci bloku.

Teraz można zrobić testy na jet-pc  to można to sprawdzić.  Na oko to mając mniej pinów od prisona nie wspominajac już o wersji pro moze być zauważalnie gorszy wynik, ale jak czy tak będzie naprawde , a jeśli tak to okaże sie dopiero po teście.

 

Życze powodzenia i oby test poszedł dobrze.

1562705[/snapback]

 

odpadaja tylkoskrajne piny, ktore sie albo wogole nie grzaly, albo nie zauwazalnie, wiec taki tok rozumowania jest bledny, ale to taki maly OT z mojej skromnej strony :) wiec prison v.2 nie powinien byc gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto prototyp bloczku na NB jego srodek tworza finy szerokosci 3mm, wysokosci 3mm w nastepnych wersjach bedzie cos innego ale top pozostanie taki sam, mam nadzieje ze wam sie podoba ;d

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Prosze jak zwykle o opinie co ulepszyc i co zmienic w konstrukcji bloku;]

Bedzie równiez wersja LITe która bedzie miała jakies grube siny lub bedzie pusta w srodku oraz bedzie zabijac niska cena :D

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi te rogi bardziej zaokraglone nie pasuja do reszty bloczka. Troche ciezkawy wyglad.

Moze jakby obciac ten nawis dookola miedzi zostawiajac wypustki z otworkami do mocowania.

Poza tym ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam on sie bardzo podoba. Ma dość estetyczny wygląd bez zadnych udziwnień.

Moim zdaniem super.

Wypolerowany na lusterko plus grawerka na wierzchu i full wypas ..... nie no przeciez zartuje! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by nawet ok ale to dodatkowa robota to po 1.

A po 2 jak już pare soób łacznie ze mną powiedziało misiowi cierpi on na syndrom zaokrąglania rogów i żaden prosty kont sie u niego nie uchowa. Ja bym sie z tym do specjalisty zgłosił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto prototyp bloczku na NB jego srodek tworza finy szerokosci 3mm, wysokosci 3mm w nastepnych wersjach bedzie cos innego ale top pozostanie taki sam, mam nadzieje ze wam sie podoba ;d

......

- wygląd - dobry

- bardzo ładnie zaokrąglone rogi - wreszcie jakiś element ... ozdobny, nie będący diodami :P

- jaką to ma wyskokość ? i ile miejsca na wodę w środku ? (pytam bo obawiam się o opory...)

- co do projektu wnętrza - "diamond pins" szerokości 3mm - oki, a jakiś odległościach ? (pytam bo - j.w.)

- "w następnych wersjach .... co innego" - a co, że tak zapytam ?

 

No i na koniec - kiedy i za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wygląd - dobry

- bardzo ładnie zaokrąglone rogi - wreszcie jakiś element ... ozdobny, nie będący diodami :P

- jaką to ma wyskokość ? i ile miejsca na wodę w środku ? (pytam bo obawiam się o opory...)

- co do projektu wnętrza - "diamond pins" szerokości 3mm - oki, a jakiś odległościach ? (pytam bo - j.w.)

- "w następnych wersjach .... co innego" - a co, że tak zapytam ?

 

No i na koniec - kiedy i za ile ?

1563300[/snapback]

Wreszcie konkrety czyli to co lubie

- wysokosc to 12mm

- w srodku miejsca w sumie jest 6mm zadbałem by flow kilerem nie był :D

- nie warto sie przejmowac teraźniejszym srodkiem bo nie bedzie takiego

- w nastepnych wersjach - piny kostka za pewne bardzo duza ale to wystarczy w bloku na nb no i sa juz zamówienia na wersje lite pusta w srodku wiec niebawem pokaze

Na pytanie kiedy? :D odpowiadam od teraz :D za 59zł wersja lite z króccami i kompletem mocowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w srodku miejsca w sumie jest 6mm zadbałem by flow kilerem nie był  :D

- nie warto sie przejmowac teraźniejszym srodkiem bo nie bedzie takiego

- w nastepnych wersjach - piny kostka za pewne bardzo duza ale to wystarczy w bloku na nb

...drążąc temat wersji nie-lite - ale wciąż niedrogiej :D :

piny kostka powiadasz - czyli niewiele wycięć ?

hmmmm

no właśnie tu widze ew. opory - no chyba że kanały miałyby szerokość porównywalną z kostką (np. 5 - 6 mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...drążąc temat wersji nie-lite - ale wciąż niedrogiej :D :

piny kostka powiadasz - czyli niewiele wycięć ?

hmmmm

no właśnie tu widze ew. opory - no chyba że kanały miałyby szerokość porównywalną z kostką (np. 5 - 6 mm)

1563376[/snapback]

Kanaly prawdopodobnie 4-6mm i duza kostka wiec mało wciec bo przy takiej szerokosci frezu za wiele nie da sie wyciac w tak małej podstawie

Sadze ze to w zupełnosci wystawczy a co do ceny prawdopodobnie 10zł wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podcieciaspodu w wersji GPU to nie sadze by byl potrzebny wogole

zakladalem blok na Medionie r9800pro i tam ramka byla idealnie wysokosci rdzenia ,co sprawdzilem na zyletce ,ajk i coolerze orginalnym ktory mial na spodzie tasme termo plynna (idealnie odbity rdzen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać dużo pracy kosztował, ale efekt jest.

 

W sumie to mam jedno pytanie: ten bloczek jest uniwersalnym czy pod jedną płyte?

 

btw. na bloczku widać poodbijane czyjeś paluchy ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...