Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

na scenie bedzie sie liczyc tylko hl2 i doom3, obie beda wspaniale, zadne gowniane stalkery i far craje nie podejda do tych gier.  zreszta takie far craje czy stalkery moga podobac sie tylko amatorom  :wink:

tak z całą pewnością sie będą liczyć. doom już sie liczy[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika]. HL2 pewnie będzie liczył sie tak samo jak doom. farcry już od początku sie liczy. a stalker będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zbędnego zastanawiania sie, OCZYWISCIE ze DooM 3

po 1 klima jakiego nigdy nie "doznałem"

po 2 grafika wyjebioza jak na mój sprzęt ( chodzil na Solteku trzyletnim duronie 1000@1150 Ge Force 2 mx 400 [tez byla podkręcona nie pamiętam o ile] oraz starym Ramkiem 256 {calosc 3 letni sprzet) minimalnie sie przycinał na lowie a gtraficzka i tak cudo)

teraz na abicie nf7-s i dualu z duronkiem 1000@1150 dualu DDR oraz gf 2 mx 40 juz bez podkrecania i na lowie wogle sie nie tnie]

po 3 fabuła

po 4 wszystko inne ;)

 

fc jak dla mnie sie nie pdoba

srednia fabula klimat

grafika super ale jak dla mnie to sprzecior mam za słaby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 nie jest żadnym przełomem, tekstury rozmyte, nawet na ultra quality, cienie są może i co do piksela, ale są w większości jednolicie czarne, CZARNE! i ostre (powinno być na odwrót tekstury ostre, wyraziste, a cienie rozmyte ;) ), postacie kanciaste, chociaż dobrze animowane, AI banalna i całkowicie skryptowa,przewidywalna, FarCry ma dużo lepszą. Poza tym potwy miały "żyć własnym życiem", a w 90% się teleportują i to za plecami (w Half-Life'ie teleportacja była zrobiona rozsądnie i z umiarem). A co do jednolitości obiektów dynamicznych i statycznych - porażka, ogarnia mnie pusty śmiech jak widzę szafki czy biurka "przyspawane" do statycznej sceny, niezniszczalne kable,a ten pierwszy różowy demon łamiący barierkę to zwykła animacja, a nie możliwości silnika itd. Nie wykorzystano potencjału fizyki Doom'a, zmarnowano ją. Nie spełniono również obietnic, że nie będzie bezpiecznego miejsca na mapce, a zrealizowano to iście nowatorską technologią polegającą na wstawieniu w ściany setek schowków, z których wylatują potwory co IMO jest irytujące na dłuższą metę (w alphie Doom'a różowy demon efektownie wyskakiwał ze ściany łamiąc rurki, czego w pełnej wersji nie uświadczymy). I na koniec wymagania... to co otrzymujemy w żaden sposób nieusprawiedliwia takich wymagań. Gra chodzi płynnie na High i 1024x768, ale potrzebuje za dużo ramu, co chwilę chrupanie przy każdym otwarciu drzwi. Przeszedłem DOOM'a 3 i to nie są puste słowa. Mimo wsztstko Doom ma świetny klimat i doskonałą muzyk...dźwięki, ale FarCry jest lepszy. Wg mnie HL2 i tak będzie na razie najlepszy. Far Cry ma ładną grafę, ale fizyka i ragdoll troche kuleje, pozatym ma kosmiczne wymagania. (ja mam 9800PRO, 2000+, 512MB RAM i się niekiedy przycina, przeładowany efektami w niektórych miejscach) DOOM 3 to dobra gra, ale rozczarowała niespełnionymi obietnicami: "krew będzie się sączyć z ran potworów", "po wystrzeleniu rakiety zostanie ślad zawirowanie" - pytam się, gdzie to jest!? Myślę, że rok temu Id_software sama wypuściła alphe Doom'a, żeby się gracze "napalili", a w pełnej wersji te "nowatorskie technologie" zastąpiono znanymi już metodami. Oby Half-Life 2 był o tyle lepszy od FarCry jak FarCry od Doom'a 3. Czego sobie i Wam życzę...amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem DooM'a i stwierdzilem że ta gra wymiata. Jej klimat i fabuła jest poprostu miażdżący wszystkie gry, które wyszły dotychczas. Muzyka i dzwieki w DooM'ie sa w tej grze poprostu znakomite i powinny dostac NOBLA! Dzieki tym odgłosą gracz buduje sobie swój klimat. Grafika jest na wysokim poziomie lecz niektórzy ludzie nie umieja poprawnie skonfigurować pliku cfg. Jak tak sobie czytam to większosć narzeka na tą ciemnosć i brak latarki razem z bronią, ależ tak ma byc i dzieki temu ta gra jest taka WYPASIONA! pomyślcie sobie jak by w tej grze bylo jasno i by nie bylo cieni to odrazu by byla zjechana i liniowa aż do bólu głowy.

 

Moja ocena DooM'a :

 

Grafika : 9/10

Muzyka i Dżwięki : 10/10

Klimat : 10/10

Fabuła :8/10

Ocena Końcowa : 9/10

 

a teraz FarCry Przeszedłem tą gre miesiąc temu i opócz grafiki nie wywarła na mnie wiekszego wrażenie do pory wyjscia DooM'a to był najlebszy fpp w jaki grałem mysle gdyby wkońcu dodali od FarCry HDR'y i Paralax Bumpmaping to ta gra smialo mogla by rozwalil Half-Life'a. Do DooM'a nie ma co tej gry porownywac poniewaz DooM miażdży tą gre klimatem,dzwiekiem i po niekąt fabułą (dlamnie FarCry nie mialo żadnej fabuly i ta ostatni misja Volcano... no comment ) Grafika w FarCry i DooM'ie stoji na rownym poziomie lecz kiedy dodadzą do FarCry reszte upiekszaczy to grafa bedzie w niej najlebsza. Dlamnie porównanie powinno byc FC i H-L obydwie gry moja wiekie przestrzenie, małe, poruszanie sie pojazdami itp. Grą (grami) roku moga sie okazac nawet 2 gry np DooM za swoj klimat, ładna grafe i dżwięki i H-L lub FC za wielkie lokalizace, Havoca, realistycznosc itp.

 

Moja ocena FarCry do DooM'a :

 

Grafika : 9/10

Klimat : 6/10

Dżwiek: 6/10

Fabuła : 4/10

Ocena Końcowa : 6,5/10 w porównaniu do DooM'a

 

Podkreslam samą gre FC oceniam na 9/10 ale w porównaiu z DooM'em przegrywa według mnie :) FC ma duze szanse wygrac z H-L.

 

P.S - tutaj macie moj cfg. Na nim gierka ma tekstury zaje***** ostre

http://andersyo.w.interia.pl/DoomConfig.cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 nie jest żadnym przełomem, tekstury rozmyte, nawet na ultra quality, cienie są może i co do piksela, ale są w większości jednolicie czarne, CZARNE! i ostre (powinno być na odwrót tekstury ostre, wyraziste, a cienie rozmyte ;) ), postacie kanciaste, chociaż dobrze animowane, AI banalna i całkowicie skryptowa,przewidywalna, FarCry ma dużo lepszą. Poza tym potwy miały "żyć własnym życiem", a w 90% się teleportują i to za plecami (w Half-Life'ie teleportacja była zrobiona rozsądnie i z umiarem). A co do jednolitości obiektów dynamicznych i statycznych - porażka, ogarnia mnie pusty śmiech jak widzę szafki czy biurka "przyspawane" do statycznej sceny, niezniszczalne kable,a ten pierwszy różowy demon łamiący barierkę to zwykła animacja, a nie możliwości silnika itd. Nie wykorzystano potencjału fizyki Doom'a, zmarnowano ją. Nie spełniono również obietnic, że nie będzie bezpiecznego miejsca na mapce, a zrealizowano to iście nowatorską technologią polegającą na wstawieniu w ściany setek schowków, z których wylatują potwory co IMO jest irytujące na dłuższą metę (w alphie Doom'a różowy demon efektownie wyskakiwał ze ściany łamiąc rurki, czego w pełnej wersji nie uświadczymy). I na koniec wymagania... to co otrzymujemy w żaden sposób nieusprawiedliwia takich wymagań. Gra chodzi płynnie na High i 1024x768, ale potrzebuje za dużo ramu, co chwilę chrupanie przy każdym otwarciu drzwi. Przeszedłem DOOM'a 3 i to nie są puste słowa. Mimo wsztstko Doom ma świetny klimat i doskonałą muzyk...dźwięki, ale FarCry jest lepszy. Wg mnie HL2 i tak będzie na razie najlepszy. Far Cry ma ładną grafę, ale fizyka i ragdoll troche kuleje, pozatym ma kosmiczne wymagania. (ja mam 9800PRO, 2000+, 512MB RAM i się niekiedy przycina, przeładowany efektami w niektórych miejscach) DOOM 3 to dobra gra, ale rozczarowała niespełnionymi obietnicami: "krew będzie się sączyć z ran potworów", "po wystrzeleniu rakiety zostanie ślad zawirowanie" - pytam się, gdzie to jest!? Myślę, że rok temu Id_software sama wypuściła alphe Doom'a, żeby się gracze "napalili", a w pełnej wersji te "nowatorskie technologie" zastąpiono znanymi już metodami. Oby Half-Life 2 był o tyle lepszy od FarCry jak FarCry od Doom'a 3. Czego sobie i Wam życzę...amen

To jest oczywiste, ze kazdy producent przed premiera podsyca. Ten kto sie nabierze pozniej cierpi bo nie ma tego, nie ma tamtego.

Spojrz na gre jakbys pierwszy raz o niej slyszal.

Efekty ma powalajace. Niech i beda to animacje ale sa za to efektowne.

"Skryptowe" zachowanie przeciwknikow. A czym innym mozemy zastapic slowo sztuczna AI :D

To zawsze bedzie skrypt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, Kaeres ma racje, jesli ktos specjalnie sie nie napala na gre przed premiera, a okazuje sie ona conajmniej dobra, bedzie zachwycony ;) Ja nic nie slyszalem (SIC!) o FarCry przed jego premiera. Widzialem jakis tam film, ale w lipnej jakosci i stweirdzilem, ze nie ma sie czym podniecac. Gdy ukazala sie na rynku, tez ja olalem. POzniej jednak, stweirdzilem, ze moze warto po nia siegnac. Opad szczeny i tym podobne zjawiska pojawialy sie w regularnych odstepach :D:D

 

Po Doomie, wszyscy spodziewali sie jakis cudow, a gra jest poprostu bardzo dobra. Mozna jej zarzucic albe AI, nieciekawa fabule (w/g mnie) i tragczna fizyke - jednak gdyby Doom wyszedl, od tak sobie, bez przeciagania itp. zapewne wszyscy wylibysmy z zachwytow. A tak, kazdy utworzyl sobie obraz w swojej chorej mozgownicy, co i jak ma wygladac, a teraz rzeczywistosc (wirtualna) nie pokrywa sie z nim i zaczynaja sie biadolenia.

dobra ide grac dalej, bo dopiero Monoraila koncze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres napisał

To jest oczywiste, ze kazdy producent przed premiera podsyca. Ten kto sie nabierze pozniej cierpi bo nie ma tego, nie ma tamtego. 

Spojrz na gre jakbys pierwszy raz o niej slyszal. 

Efekty ma powalajace. Niech i beda to animacje ale sa za to efektowne. 

"Skryptowe" zachowanie przeciwknikow. A czym innym mozemy zastapic slowo sztuczna AI

To zawsze bedzie skrypt.

Kaeres - masz rację. Producenci zawsze przesadzają, nawet Valve tego nie uniknęło z Half-Life'em 2. Co do efektów, zgadzam się z Tobą, po prostu wymiatają (ogień, dym, efekty cząsteczkowe). Ai - była skryptowa i jeszcze jakiś czas będzie, jednak sztuką jest skryptami uczynić walkę z potworem wiarygodniejszą(Carmack:"potwory nie będą tylko stanowiskami ogniowymi, będą po to by się ich bać" - jaki rezultat? odpowiedzcie sobie sami), a Doom nie jest wolny od kuriozalnych błedów w AI (dowód: w miejscu, gdzie walczysz z 3 różowymi demonami wskoczysz na skrzynię i nic ci nie zrobią, "nie widzą cię"). Zdarzyło się, że imp przeniknął przez ścianę, jak i ręka(macka) żołnierza przez drzwi (przypadkiem to zauważyłem, może się czepiam,tylko 2x się to zdarzyło, ale zaraz zobaczycie dlaczego) - kolizja w Doom'ie miała być na trójkątach, a nie testach współ. verteksów - a to, nazwijmy rzeczy po imieniu kłamstwo (niektóre buraczki nie podchodzą pod definicje niedopatrzeń czy niespełnionych obietnic). Jak można było zrobić tak słabą grę(Doom powinien mieć 10/10, a nie 9) z takim enginem... Carmack jeden wie. :)

PS. z bardziej prozaicznych "niedopatrzeń" nie ma questów od NPC'ów, którym się pomaga, chociaż trudno wymagać od FPS'a by stał się RPG'em[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)na scenie bedzie sie liczyc tylko hl2 i doom3, obie beda wspaniale, zadne gowniane stalkery i far craje nie podejda do tych gier.  zreszta takie far craje czy stalkery moga podobac sie tylko amatorom  :wink:

Stalkery, Farcraje i inne (dobre) gry będą są podobać tym, którzy patrzą na to jak się zrobione a nie przez kogo i jak się nazywają (Doom).

Prawda jest taka, że większość jara się Doomem bo zrobili go goście z Id, ale jak by dokładnie to samo wydała inna firma pod inną nazwą, nie było by aż tylu zachwytów.

(...)

po 3 fabuła 

(...)

O czym wy wogóle piszecie, jaka fabuła - przecież coś takiego generalnie w grach fpp nie istnieje 8O . To, że przybywamy na Marsa i zaczynamy eksterminację rzesz potforóf, nazywacie fabułą :? Nie dotyczy to zresztą tylko Dooma, ale większości (wszystkich :roll: ) gier fpp bo przecież nie o to w nich chodzi :twisted: . Owszem to, że podczas rozgrywki, zbieramy komputerki innch i czytamy ich maile, jest fajne i sprawia wrażenie jakiejś historii (zwłaszcza jeśli weżmiemy pod uwagę, że część maili jest ze sobą powiązana), ale imho "fabuła" to coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku ludzie czemu Wy sie tak jaracie tym FC ?? Przeciez ta gra jest conajmniej zalosna ;/ kto robi FPS-a ktorego akcja rozgrywa sie na tropikalnej wyspie ?? toz to wiocha ze mucha nie siada :/ przyznaje - gralem tylko w demo ale po tym co zobaczylem w pierwszej misji (czytaj wyspa) gra zostala natychmiast usunieta - gdzie tu klimat ?? przeciez to przywodzi na mysl najwieksze shity jakie kiedykolwiek sie ukazaly (np serial z hulkiem hoganem - bodajze blekitny grom ? ) jak mozna odnajdywac dobry klimat walki, przetrwania w miejscu gdzie az sie roi od egzotycznych kolorkow ?? :) wybaczcie ale dla mnie FC jest kompletnym nieporozumieniem i nie mam bladego pojecia co ludzie w tym widza, takie moje zdanie, pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy kto co lubi ;)

jedni lubią swietne cudne i kolorowe wysepki a inni ciemne, wąskie przerazające zakamarki i korytaże

 

mówiąc szczeze nie polecam tej gry osobom z rozrusznikiem serca lub klaustrofobią(?), To jest pierwsza strzelanka 3D horror w jakiej kolwiek sie bałem ;) (byl tylko RE2 w którego toczylem na soniaku lecz to nie byla strzelanka 3D ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku ludzie czemu wy się tak jaracie tym doomem 3 ciemno jak w [gluteus maximus] <span style="color:red;">[ciach!]</span> widac żałosne wymagania sprzętowe beznadziejne lokacje ai do [gluteus maximus] momentami beznadziejnie wysoki poziom trudności zamkniete przestrzenie monotone zapierdzielanie korytarzami i rozpierdzielanie jakiś potworków byle do przodu roz<span style="color:red;">[ciach!]</span>lić co się rusza więc jak ci sie far cry nie podoba to kwestia gustu mi sie nie podoba doom3 pograłem z 2 godziny i wypierdzieliłem z dysku co do tej pory mi się może z 2-3 razy zdażyło weźcie się już tak tym doomem nie orgazmujcioe bo dla mie to totalny gniot a podoba mi sie fc i tak już najwidoczniej musi byc a co do klimatu to mi osobiśce duzo bardziej się podoba zapierdzielanie po tropikalnej dzungli niz zapiepranie korytarzami gdzie jest ciemno jak w [gluteus maximus] u murzyna byle do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt sie doomem nie "orgazmuje", jak dla mnie to dosyc udana pozycja choc bardzo "nierowna" - jak z poczatku zaskakuje i potrafi napedzic stracha, ma fajowe wstawki, cienie, ale po pewnym czasie staje sie dosyc monotonna - to fakt, moze mam dziwne gusta ale bardzo podobal mi sie unreal 2 - opczywiscie pomijajac glupie chodzenie po statku i cutscenki typu ladowanie, odlot itp, ale u2 to gra w ktorej sa najlepsze bronie jakie dotad widzialem, do tego super wywazone, w doomie kazda bron dziwnie "bzyka" :D metaliczny dzwiek shotguna choc ladny nie oddaje potegi tej broni, do tego brak bullet holes :/ jednak pomimo wielu wad doom dla mnei jest zdecydowanie lepszy od FC, bo wlasnie o to chodzi w tym topicu, porownanie tych dwoch produkcji ;) pis ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobisice grajac w Doom3 przestraszylem sie raz, a w Nosferatu:Wrath of Malchi - za kazdym razem jak pojawial sie potwor, zaloze sie ze niewielu z was gralo w to...

kurcze, widze że spotkałem wreszcie kogoś kto mnie zrozumie;]

BTW call of cthulthu "dark corners of the earth będzie chyba pod koniec tego roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam ze tesh jak grałem w Nosferatu:Wrath of Malchi to sie pare razy przestarszyłem... :twisted:

A DooM 3 to taki normalny FPP isc do przodu wybic wszystkich znalesc PDA z kodem do magazynu z lepsza bronia...wybić wszystkich znalesc PDA....... :/ :/

FarCry może tesh nie był zbyt odkrywczy ale przynajmniej można było pokombionować w walce z wrogami którzy cos tam w tej głowie mieli :P

Jak dla mnie to DooM 3 był zaskoczeniem ale bardzo negatywnym, spodziewałem sie czegoś lepszego.... :/

Stawiam na FarCry....... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za FARCRYEM...doom??? heh ..nic specjalnego...obiecywali cuda a jest tylko b.dobrze...z czym oni tak zwlekali te wszystkie lata aby ja wydac?? a FARCRY pojawil sie znikad i jako pierwszy mial tak przelomowa i szczegolowa grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku ludzie czemu Wy sie tak jaracie tym FC ?? Przeciez ta gra jest conajmniej zalosna ;/ kto robi FPS-a ktorego akcja rozgrywa sie na tropikalnej wyspie ?? toz to wiocha ze mucha nie siada :/ przyznaje - gralem tylko w demo ale po tym co zobaczylem w pierwszej misji (czytaj wyspa) gra zostala natychmiast usunieta - gdzie tu klimat ?? przeciez to przywodzi na mysl najwieksze shity jakie kiedykolwiek sie ukazaly (np serial z hulkiem hoganem - bodajze blekitny grom ? ) jak mozna odnajdywac dobry klimat walki, przetrwania w miejscu gdzie az sie roi od egzotycznych kolorkow ??  wybaczcie ale dla mnie FC jest kompletnym nieporozumieniem i nie mam bladego pojecia co ludzie w tym widza, takie moje zdanie, pozdrowka

i

 

jejku ludzie czemu wy się tak jaracie tym doomem 3 ciemno jak w [gluteus maximus] [ciach!] widac żałosne wymagania sprzętowe beznadziejne lokacje ai do [gluteus maximus] momentami beznadziejnie wysoki poziom trudności zamkniete przestrzenie monotone zapierdzielanie korytarzami i rozpierdzielanie jakiś potworków byle do przodu roz<span style="color:red;">[ciach!]</span>lić co się rusza więc jak ci sie far cry nie podoba to kwestia gustu mi sie nie podoba doom3 pograłem z 2 godziny i wypierdzieliłem z dysku co do tej pory mi się może z 2-3 razy zdażyło weźcie się już tak tym doomem nie orgazmujcioe bo dla mie to totalny gniot a podoba mi sie fc i tak już najwidoczniej musi byc a co do klimatu to mi osobiśce duzo bardziej się podoba zapierdzielanie po tropikalnej dzungli niz zapiepranie korytarzami gdzie jest ciemno jak w [gluteus maximus] u murzyna byle do przodu

Przeciez takie wypowiedzi sa zlewane przez wiekszosc czytajacych.

Nie sa uzasadnione takie brednie jak i w jednym tak i w drugim przypadku.

Konkretnie trzeba przyznac kazdej z tych dwoch gier plusy i minusy.

Wezcie sobie po 100ml, pozniej kartke w dlugopis i wypiszcie w tabelce FC i D3 po koleji kilka waznych cech jakimi powinna sie charakteryzowac gra FPP. Ocencie sobie w skali jaka sobie przyjmujecie i na koniec zliczcie pkt.

Bo takie glupie pisanie, ze lokacjie w D3 sa do d***, a w FC zalosne (i to po zagraniu w demko) sa totalnie nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

na scenie bedzie sie liczyc tylko hl2 i doom3, obie beda wspaniale, zadne gowniane stalkery i far craje nie podejda do tych gier.  zreszta takie far craje czy stalkery moga podobac sie tylko amatorom  :wink:

tak z całą pewnością sie będą liczyć. doom już sie liczy[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika]. HL2 pewnie będzie liczył sie tak samo jak doom. farcry już od początku sie liczy. a stalker będzie

moze nie wiesz co to "scena", ale ok, to da sie wybaczyc. farcry czy taki stalker to gry do przejscia na SP, a to sprawia ze gra zyje bardzo krotko.

 

[zwalony silnik, kosmiczne wymagania śmieszna grafika] <- prosze, nie osmieszaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DooM 3 to zeczywiście typowy MP.... :P  

Grafika nie jest smieszna...ale co do wymagan to sie zgodze Leborg'iem.....

Ludzie na sprzetach z gf4mx graja w ta gre wiec ...

Podobny z niego MP jak z Q1 i Q2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...