Skocz do zawartości
Rafit

Twinmos vs GEIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość zakupu pamięci, teraz powstaje tylko pytanie co jest lepsze. Mam nadzieję, że mi doradzicie. Kolega kupił ostatnio Twinmosy i włożylismy je do mojego kompa zastępując 512Mb Infineona. Co dało przyrost w 3d marku 2003 z <5300> az do <5900>. Jednak widzę, że osiądane przez innych wyniki na kartach typu 9800Pro przekraczają zazwyczaj 6000 3dmarkow. Czy to wina pamięci czy jakiegoś innego podzespołu który by tak zaniżał wynik ?

 

 

Wracając do wyboru pamięci konfig mojego sprzętu to:

CPU: P4 2,8Ghz

MOBO: ASUS P4P800E

GRAF: HIS ATI Radeon 9800Pro + AC3

 

Dla ułatwienia znalazłem na allegro pamięci o jakie mi chodzi.

 

2x256

GEIL http://allegro.pl/show_item.php?item=29201192

TWINMOS http://allegro.pl/show_item.php?item=29101995

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - rozbierznosć cenowa jest dosc duza ale jednak te gaile będą lepsiejsze

od jakiegos juz czasu 256 Twinmosa są straaasznie kiepskie - co innego z 512 :twisted: więc nie polecam(chyba ze Twistery :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Geile Ultra 400 i kurcze mam problem z ustawieniem FSB > 215!! Czasami 220 sie uda.. W ogole problemem jest ustawienie Ras Active Time na 11, mam teraz timingi standardowe 2-3-3-6.. Napalilem sie z tym CL2, a tutaj takie kwiatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Musze się do jutra zdecydować w sprawie kupna ramów.

 

Teraz zaczęłem się zastanawiać nad zakupem 2x512 Twinmos tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór, co sądzicie o tych pamięciach? Wybrać inne czy pozostać przy tym wyborze. :-)

 

Z góry thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiu15go2

Witam ponownie.  

Musze się do jutra zdecydować w sprawie kupna ramów.

 

Teraz zaczęłem się zastanawiać nad zakupem 2x512 Twinmos tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór, co sądzicie o tych pamięciach? Wybrać inne czy pozostać przy tym wyborze. :-)  

 

Z góry thx za pomoc

wiesz nie wiem jakie twinmosy są teraz ale ja puł roku temu kupowałem to idą na 240FSB na timingach 10-8-dalej nie pamiętam i dla mnie są good acha moje to 256M CL 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam TwinMosy 2x512 i powiem ze raczej to demony predkosci nie są (420MHz przy 11-4-4-3) chociaz mozliwe ze da rade je wiecej zmusic do pracy tylko brak mi czasu i troche chęci.

 

Ogółem warto zainwestować w 1 GB ramu bo np Doom3, Hl2, i w przyszłości Unreal 3 wymagają jak największej ilosci ram.

 

Powiem krotko POLECAM

 

ps. Rafit masz fajnego awatara, dobry gust ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeILe 2X512 CL2,0 .

Te pamieci nie nadają sie do kręcenia.

W singlu śmigają z CL 2,0 ale juz w dualu tylko CL2,5

Kosteczki sa super stabilne ale na fabrycznych ustawieniach.

Następnym razem kupię inne ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam TwinMosy 2x512 i powiem ze raczej to demony predkosci nie są (420MHz przy 11-4-4-3) chociaz mozliwe ze da rade je wiecej zmusic do pracy tylko brak mi czasu i troche chęci.  

trzeba było kupić HYNIX'y :P ostatnio znów na Allegro się pojawiły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam TwinMosy 2x512 i powiem ze raczej to demony predkosci nie są (420MHz przy 11-4-4-3) chociaz mozliwe ze da rade je wiecej zmusic do pracy tylko brak mi czasu i troche chęci.  

trzeba było kupić HYNIX'y :P ostatnio znów na Allegro się pojawiły :)

Dobre pamieci w dobrych cenach HYnixy i Kingstony ,szkoda ze wziołes TwinMosy(bo ostatnio jakies kiepskie sa) ale jak juz masz to gicior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czytajac recenzje na temat pamieci TwinMos-a 256MB CL2.5 kilka osob napisalo ze ostatnie kosci sa bardzo kiepskie (co mieli na mysli - czy chodzi wylacznie o krecenie czy ogolna stabilnosc - bo ja w ogole nie zamierzam ich krecic)....ja mam taka kosc 256M CL2.5 400MHz i zamierzam ustawic ja na 333MHz CL2 na płycie MSI KT4AV-L (oczywiscie synchro z prockiem) i jakie tymingi beda najlepsze i czy to w ogole zadziala...czy sie myle prosze o info....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GEiLe Value 2x512 i generalnie nie polecam do OC - wywalaja mi sie juz przy 210 na fabrycznych timingach (8-4-4-2.5). Na 200 chodza na x-3-3-2.5 i ani krzty niżej (bo nie bootuje) - wczesniej mialem 2x256 TwinMosa na Winbondach i chodzily bez bolu na 6-2-2-2 na 200 a na tych o CL2 moge zapomniec... a najwydajniejsze ustawienie jakie znalazlem to 8-3-3-2.5 :| Wiec lepiej wez Hynixy D43 co ci ludzie radza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat po tym nie wiadac czy dobra czy zla.Podaj rok,tydzien produkcji i SPD z Aidy

Vip to jedyne dane, jakie mam :) one sa w sklepie jeszcze... i na dodatek internetowym :)

to chyba musisz sobie tarota postawic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie ktore pamieci beda lepsze:

 

GeIL Ultra Platinum 512MB PC-400 CL2 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6969

 

Kingston HyperX DDR 512MB PC-400 (KHX3200A/512) CL2http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9296

Szukaj GeILi UltraX na Samsungach TCCD. Smigaja fajnie, nizkie timingi 2-2-2-5 robia do 220MHz, ale srednie 2,5-3-3-7 do 270-280MHz. Tym samym deklasuja Hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak dobrze trafiłem , ale moje TWINMOSY na kościach M-TECH bez problemu pracują w dualu ( 2x512 MB) przt ustawieniach 6-3-3-2 do fsb 220 (napięcie 2.7V) , a przy 11-4-4-2.5 do FSB 255MHz przy napięciu 2.9V . tak że polecam te pamięci . :roll:

Dla kontrastu - moje Twinmosy (1x512MB, 400MHz, CL 2,5) bardzo slabo sie kreca nie chcac przekroczyc 200 MHz(400) o wiecej niz kilk megahercow :(

w dodatku timingi tez nie sa rewelka - udlalo mi sie najwyzej ustawic na: 1T-2,5-3-7/8-3

Jednak w tescie pamieci AIDA wynik na w/w ustawieniach jest calkiem dobry - 3052/1232 (tyle, ze nie wiem na ile jest to zasluga tych memorek a ile zasluga procka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...