Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Ee.. takie lame qestion zadam :)

Jaki a7v880 ma sensor na plycie? Bo chce mbm5 polaczyc z nia i jakos nie bardzo moge znalezc.

 

A tak poza tym... Mam plytke od wczoraj i jak na razie wqr** mie resety co 20min.. Wczesniej mialem MSI KT3 Ultra2 i chdzila rock stable a to cos cosi nie bardzo.... Whatever - jescze ja pomecza i moze bedzie cos lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temperatur na procku to so calkiem niezle 39 przy uruchamianiu 44 w sttresie bios tez mam nowy wersja 1009 magistrale tez juz ustawialem na nizsza w roznych konfiguracjach z pamiecia i zawsze to samo zworki jeszcze nie przekladalem ale mam to juz w [gluteus maximus] nie mam juz sil ani checi w najgorszym wypadku bede musial wymienic i karte graficzna i plyte glowna tak przy okazji jaka plyte polecilibyscie pod mojego proca athlon xp 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam płytkę ASUS A7V880 i mam problem z dzwiekiem 5.1. Centralny glosnik mi nie dziala. U kolezanki ktora ma taka sama plyte tez tak jest. Na ASUSie A7V600 SE bylo OK. No i czasem ustawienia w biosie same sie zeruja (razem z zegarkiem) bateria jest OK. O co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam płytkę ASUS A7V880 i mam problem z dzwiekiem 5.1. Centralny glosnik mi nie dziala. U kolezanki ktora ma taka sama plyte tez tak jest. Na ASUSie A7V600 SE bylo OK. No i czasem ustawienia w biosie same sie zeruja (razem z zegarkiem) bateria jest OK. O co chodzi???

1423482[/snapback]

 

A zmieniłes w Soundmaxie opcje na surround 5.1 moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam płytkę ASUS A7V880 i mam problem z dzwiekiem 5.1. Centralny glosnik mi nie dziala. U kolezanki ktora ma taka sama plyte tez tak jest. Na ASUSie A7V600 SE bylo OK. No i czasem ustawienia w biosie same sie zeruja (razem z zegarkiem) bateria jest OK. O co chodzi???

1423482[/snapback]

Może ktoś wie jak zlikwidować problem z zerowaniem ustawień BIOSa? Po prześledzeniu tego forum widać, że ludzie mają z tym problemy ale rozwiązania nie widać.

 

marpus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśl jest cos źle ustawione w biosie to sie resetuje ! poprostu coś niewyrabia ! lepsze to niż awaria sprzetu! mnie ta opcja sie podoba bo jak przedobrze to biosik reset i jest bezpiecznie

1425503[/snapback]

A może to być spowodowane ustawieniem FSB na 200MHz na Sempronie 2200+? Ale czy to aż tak dużo?? I dlaczego nie resetuje od razu po ustawieniu 200MHz tylko dopiero po jakimś bliżej nieokreślonym czasie?? Ciekawe.

 

marpus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze ~ dwa tygodnie temu miałem ten sam problem co większość ludzi na tym forum tzn. przynajmniej co dwa dni miałem resety biosu na tej płycie . (Mam semprona przerobionego na mobile 2200@2200MHz FSB 200MHz x 11) Pierwsze co zrobiłem to włożyłem nową baterie do płyty chociaż stara według miernika była dobra drugie przestawiłem zworkę overvoltage na enable przy jednoczesnym zmniejszeniu napięcia w biosie o tyle co podniosło mi się po przez przestawienie tej zworki czyli nadal mam tyle co miałem wcześniej od tamtej pory nie miałem ani jednego przypadku zresetowania się biosu zmniejszyłem też wtedy minimalnie timingi pamięci ale kilka dni temu ustawiłem spowrotem te co miałem i nadal nie ma problemu z resetami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze was o cos spytac? czy wam tez dosc dlugo wykrywa urzadzenia (hdd/cd) po restarcie lub wyjeciu jednego z nich? bo traz np nie mam jednego z dyskow...

na kanale pierwszym jest hdd systemowy jako master a na drugim kanale sa dwie nagrywarki... zazwyczaj przy pierszym uruchomieniu maszyny dlugo wykrywa urzadzenia po czym wypisuje ze boot device not installed i nie wykrywa tego dysku z systemem:/ po ponownym uruchomieniu tez dlugo czeka ale wykrywa dysk i juz bootuje system... mial ktos podobne doswiadczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy komuś zdarza się problem przy włączaniu komputera, iż nie chce się włączyć monitor i dalej uruchamiać system (diody sobie mrugają, napędy też), pomaga button reset. Czasami przy windowsowym uruchom ponownie jest podobny problem, reset button pomaga, były kiedyś problemy z wyłączaniem - freez (na biosie1007) - ale po zmianie na 1009 nigdy więcej problem sie nie pojawil, ustawienia w biosie są na calkowite auto, cala reszta chodzi dobrze, gdzie mozna szukać problemu?

 

dzieki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do moich doswiadczen z dyskiem to doszedlem o co chodzilo...

nie wiedzialem nawte ile ustawien zworek ma ten model :)

caly czas mialem ustawione master with slave present (czyli bez podlaczonego slave'a na tym samym kanale bylo to zle ustawienie) wyjalem zworke i teraz chodzi jak ta lala... wykrywa dyska momentalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety musze obalic mit dzielnika agp/pci w tym asusie, tak jak ktos juz o tym pisal jest ten dzielnik ale ... nie dziala :| sprawdzalem na rozne sposoby np szyna 180 pci 36, 185/37 itp. Wlaczalem asynchronous frequency i wylaczalem i zadnej roznicy nie bylo. Mam jednak pytanie co do podkrecania szyny i ramu... czy jesli podkrecam szyne z 166 np. na 176 to dlaczego rownoczesnie ramy mi sie podkrecaja z 200 na 210 ?? Mozna to gdzies ustawic zeby ramy szly osobno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludziska, ludziki... Dzielnik w KT880 jest i działa. Wynosi 6:1 lub 5:1 lub 4:1 lub 3:1... Zresztą jest też w KT600, KT400, KT133 i naprawdę wielu innych chipsetach...

 

Właśnie dlatego że chipset ma budowę "dzielnikową" częstotliwość PCI/AGP zmienia się razem ze zmianą FSB. A to co nazywacie dzielnikiem to BLOKADA CZĘSTOTLIWOŚCI PCI/AGP - tzw. AGP/PCI LOCK.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (miałem A7V880 dwa dni - wymieniłem na A7N8X-E), to było to tak:

 

MEM_FREQ : FSB = 1:1

 

DDR400 i FSB>=200

DDR333 i 200>FSB>=166

 

MEM_FREQ : FSB = 6:5

 

DDR400 i 200>FSB>=166

 

MEM_FREQ : FSB = 5:6

 

DDR333 i FSB>=200

 

 

Resztę dorobisz sobie sam

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz ustawień pamięci i w DRAM Clock wybierasz zamiast "Auto" częstotliwość 266/333 lub 400 (co nie znaczy, że pamięć bedzie taktowana z częst. 333MHz przy ustawieniu 333).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy komuś zdarza się problem przy włączaniu komputera, iż nie chce się włączyć monitor i dalej uruchamiać system (diody sobie mrugają, napędy też), pomaga button reset. Czasami przy windowsowym uruchom ponownie jest podobny problem, reset button pomaga, były kiedyś problemy z wyłączaniem - freez (na biosie1007) - ale po zmianie na 1009 nigdy więcej problem sie nie pojawil, ustawienia w biosie są na calkowite auto, cala reszta chodzi dobrze, gdzie mozna szukać problemu?

 

dzieki :-)

1435172[/snapback]

Ja takie cos miałem jak proca za bardzo OC. Teraz juz wiem, jak diody na klawiaturze migna (wszystkie 3) to komp dopali :D. Mi sie bios nie zeruje, tylko do wyboru mam opcje F1 (wejsc do biosu i odkrecic proca ) i F2 (załadowac domyslne ustawienia biosu). Zawsze wybieram opcje F1 nic nie zmieniam, zapisuje wszystko tak jak było wczesniej :lol: i działa . Bios beta 1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie cos miałem jak proca za bardzo OC. Teraz juz wiem, jak diody na klawiaturze migna (wszystkie 3) to komp dopali :D. Mi sie bios nie zeruje, tylko do wyboru mam opcje F1 (wejsc do biosu i odkrecic proca ) i F2 (załadowac domyslne ustawienia biosu). Zawsze wybieram opcje F1 nic nie zmieniam, zapisuje wszystko tak jak było wczesniej  :lol: i działa . Bios beta 1010

1444079[/snapback]

 

U mnie jest dokładnie tak samo, że jak 3 diody odpalą, to wszystko pójdzie, no i tak samo jest plansza do wyboru z F1 albo F2, tylko, że ja absolutnie nie mam nic podkręcone... wszystko leci na auto---> mozle lepiej samemu to poustawiać? bios 1009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, plyta ma bardzo dziwny start, czasami np. po restarcie kompa nie wstaje ;) dziwne zeczy sie z nia dzieja, no i jeszcze nie wiem czemu nie moge osiagnac max FSB skoro asynchro wycisnolem az tyle z proca i pamiatek (sygnaturka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do moich doswiadczen z dyskiem to doszedlem o co chodzilo...

nie wiedzialem nawte ile ustawien zworek ma ten model :)

caly czas mialem ustawione master with slave present (czyli bez podlaczonego slave'a na tym samym kanale bylo to zle ustawienie) wyjalem zworke i teraz chodzi jak ta lala... wykrywa dyska momentalnie :)

1438998[/snapback]

 

Chciałbym wiedzieć gdzie takowa zworka się znajduje na płytce.

Ja mam taki problem,że strasznie długo mi się ładuje system,wystarczy że odepnę

cd-roma i zostawie samego dyska twardego i system wstaje tak jak powinien.

Co z tym zrobić może to te zwory ,tylko gdzie one ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...