Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

testuje obecnie d27 taipan 0.3 z konfigiem jak w podpisie i jest bardzo dobrze, chociaz z fsb 250 nie wstaje na zadnych innych timmingach, nawet na luzniejszych 3-4-4-11 - nie wiem dlaczego. wyzsze fsb tez nie ma mowy. wczesniej probowalem uzyskac stabilne cl 2,5-3-3-11, przewinelem ponad 10 biosow i nigdzie nie bylo stabilnie nawet na 235x8,5 i odpuscilem. swoja droga, na obecnych i tak wyniki mam lepsze niz z cl2,5 i nizszym fsb.

na fsb 250 szybszy niz taipan 0.2.

dzieki merlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy

to wersja 8.23K i jeśli używasz plików *.bat z tego BIOS'u to tam parametr F w ogóle nie jest stosowany.

 

Tylko te są włączone: AWDFLASH.EXE %1 /py /sn /cd /cp /cc

Troche nie rozumiem o co chodzi z tym używaniem plików .bat ale dzięki za wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha Timingi masakryczne albo coś sie pomyliłeś przy pisaniu posta na HsLab bo na D26 Taipan 2.0.3 ustawiłej takie i miałem natychmiastowy reset :? i teraz sie zastanawiam nas sensem flashowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych BIOSach jest PCI Latendy a nie AGP... A AGP zawsze ma 2xPCI... Tak jak z magistralą... Masz 33 dla PCI i 66 dla AGP.

Zatem AGP Latency 64 = PCI Latency 32

Nie prawda. Wgralem orignalny bios D27, oczywiscie moj radeon nie wstal, ale wlozylem GF i windowsie uruchomiłem nforce 2 tweakera i pisze że AGP Latency jest na 32 Clocks. Dlategoz radeon mi nie wstaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych BIOSach jest PCI Latendy a nie AGP... A AGP zawsze ma 2xPCI... Tak jak z magistralą... Masz 33 dla PCI i 66 dla AGP.

Zatem AGP Latency 64 = PCI Latency 32

Nie prawda. Wgralem orignalny bios D27, oczywiscie moj radeon nie wstal, ale wlozylem GF i windowsie uruchomiłem nforce 2 tweakera i pisze że AGP Latency jest na 32 Clocks. Dlategoz radeon mi nie wstaje....

ile ist AGP Latency 32 ???

jezeli ist 32 to jest blond kosmetczny bede musial porawic , alle prosze mi podac

Agp Latency

Agp Latency Control

Pci Latency

 

neilepiej odczyt nforce 2 tweaker i prosze mi podac wszystkie parametry

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

 

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz (Romsip Modded by -=Merlin=-)

-- TaiPan 0.3 [ED]

- L12 mod built-in

- Bpl 3.19 Cpc On (T1)

- Alpha timing 3-2-2-5-3-2-3

 

 

D27 TaiPan 0.3 [ED] Bpl 3.02 28.12.04

 

by -=Merlin=-

 

OMG jestem troche wypity myslie ze ten bios bedzie dobry

 

------>>> Klick <<<------

 

!!! Happy New Year !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin będzie ten bios działał dobrze z hynixami ?? Mam pytanko ponieważ na żadnym z biosów d27 series nie mogę przekroczyć fsb 200 lub go osiągnąć na d26 jest wszystko spox, testowałem cpc on i off, timingi itp więc prosze mistrza o poradę ... Apic mam wyłączone, a czy wzsystkie biosy z serii d27 mają taki sam adres mac na sieciówce ??? bo jak flasciach!e z dos-u to mi się on zmienia i panowie admiini sapią do mnie bo musze go zmieniać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje nikogo juz niema ???

by -=Merlin=-

jestem jestem - Wszystkiego Najlepszego...

 

mam szybkie pytanie - co w Twoim BIOSie z CPC OFF robi CPU Interface (Enable/Disable) - bo na enable mam gorsze wyniki :roll: :?:

 

no i kiedy zrobisz biosik pod hynixy :D (chociaz ten 0,2 jest wypaśny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem 2 rodzaje biosów :

 

:idea: D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04

:idea: taipan beta 3

 

i co wyszlo :

 

:arrow: D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 - mozna walnac wieksze FSB ale komputer liczy freezy i jak sie robi test w 3dmarku to sie wylacza sam...

 

:arrow: taipan beta 3 - FSB juz mniejsze nic na [ D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 ], ale wydajnosc lepsza ( ale i znow freezy i testy same sie wylaczaja )....

 

:!: Jak ktos wie w czym tkwi problem to prosze o rade.... :!:

 

A moze przez zasilacz co ma za slabe napiecie i nietrzyma go wcale ? Vio 3,16V a powinno 3,3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez chciaelm robic Upa :)... bo temat zniknal i sie znalazl :P

 

Jak szukalem cos o "APIC" :P

 

Ps co do tematu to najlepiej sprawuje sie u mnie nadal D27 o.3 cpc on (ten 28.12.04)

 

A APIC on czy off to to samo mam 242mhz i nic wiecej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ten biosik "D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19C_27.12.04.rar" jest najnowszy i ma soft moda L12?

 

Bo nie siedze za dlugo w temacie i juz sie z tym wszystkim gubie :]

 

Nie ma roznicy jak sie wgrywa biosa do zwyklej NF7 a NF7-S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po rzeczytaniu wiekszości postów dostałem juz krećka prosilbym o wytlumaczenie czy najnowsze biosy (D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04) sa kompatybilne z patchem merlina i ktory plik wgrywac bo jest ich tam kilka, najlepiej wgrywac przez win czy dos?? Ktora werska lepsza cpc off czy on do konfiguracji 512 i 256??

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...