Skocz do zawartości
Włodi

Skąd popularność geForce2 MX 400?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie to bardzo, dlaczego ciągle tyle osób posiada tę karte i o nią pyta na różnych forach. Nie wieże że wszyscy kupili kompy w hipermarketach w których swego czasu montowali takie karty - to musi być coś innego. Co te katy w sobie mają, przecież w tamtych czasach o wiele lepszym wyborem był gf2 GTS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2 MX to super karta, ja na niej grałem we wszystkie nowe gry, tylko oprócz doom 3 - cieło się za bardzo. Ale tak jest ok. :!:

Powiedz, że to była ironia.... :?

 

Dlaczego taka popularna? Bo tania... i dlatego że ludzie kupowali kompy z hipermarketów... ;)

Hmm... zdaje mi się jeszcze że to dobra karta na przeczekanie - czyli sprzedajesz teraz jakąs wypaśna karte, czekasz za nowa generacja kart (siedzac na GF2MX ) i kupujesz nową karte....

Ale żem "pofilozofował" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku laku bling bling tez kiedys miałem tą kartę grałem w low na 640x480 i wydawało mi sie że jest ok ostatnio mój kumpel się kłócił ze mną, że przygrywa w high detale na max na tej karcie 3 mb i gotów był się pokroić pewnie 640x480 i wszystko low oprócz w głównym menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2 MX to super karta, ja na niej grałem we wszystkie nowe gry, tylko oprócz doom 3 - cieło się za bardzo. Ale tak jest ok. :!:

Nie świruj że na niej sie DOOM 3 URUCHAMIA 8O 8O 8O :D Bo chyba padne jak ktoś to jeszcze potwierdzi 8O

 

No gierek to jak na te czasy sie jeszcze sporo uruchamia na tej karcie - trzeba przyznać.

 

np:

 

- Far Cry - 800x600, detale na medium - da sie grać ( średnio 20 fps)

 

- NFSU - 800x600, detale na full - ( praktycznie cały czas 25 fps, momentami spada do 17 )

 

- UT 2004 - 800x600, detale na medium - (da sie przeżyć )

 

- UT 2003 - 800x600, detale na full - (wacha sie między 20-35 fps)

 

- Unreal 2 - 800x600, detale na full - ( między 20-30 fps)

 

- NOLF2 - 800x600, detale na full - (między 20-25 fps)

 

reszty nie chce mi sie przypominać... może później.

 

A pozatym jeszcze HL2 ma chodzić.

 

Podsumowując - uruchamianie gier na tej karcie na rozdzielczości wyższej niż 800x600 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swojego GF2 MX za 350 zeta i mam go do dzis....

Warcraft III chodzi mi na najwyzszych ustawieniach w 1152x864 plynnie...

Swego czasu karta byla tania i wydajna.... dzisiaj tez jeszcze (mi) wystarcza (u mnie nadrabia procem)...

 

Acha! Kompa nie mam z hipermarketu - sam skladalem....

Jeszcze mam paragon na Athlona XP 1500+ za 650 PLN 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie do niedawna miałem 4mx , czyli odswieżoną 2mx 400.

kupiłem gdyż na nic innego nie było mnie wtedy stać, pograłem na niej 2 latka, sprzedałem, i kupiłem 4Ti.

ale trzeba przyznać że ta karta dawała sobie rade prawie ze wszystkim[oprócz 3dmarka 2k3 i prince of perwersja :lol: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX400 miał bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, płaciło się za niego 1/3 - 1/2 ceny 2TI, a wydajność była na przyzwoitym poziomie, na pewno stosunek lepszy niż przy 4MX do pełnego 4TI. Konkurancyjne produkty ATI były jeszcze 'problemowe' i słabo supportowane.

 

Swojego prolinka użytkowałem długo i z satysfakcją, kupiłem go sam i świadomie, dałem coś 290zł. Obecnie mam innego, gratisowego MX400, ale to niedotaktowany szmelc 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX400 miał bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, płaciło się za niego 1/3 - 1/2 ceny 2TI, a wydajność była na przyzwoitym poziomie, na pewno stosunek lepszy niż przy 4MX do pełnego 4TI. Konkurancyjne produkty ATI były jeszcze 'problemowe' i słabo supportowane.

 

Swojego prolinka użytkowałem długo i z satysfakcją, kupiłem go sam i świadomie, dałem coś 290zł. Obecnie mam innego, gratisowego MX400, ale to niedotaktowany szmelc 64bit.

Dijkstra pamiętam jak zaprezentowałeś na forum swój genialny projekt chłodzenia na gpu i pamięci ( ten ze spinaczami ;)) narysowany w paincie. Heh to były czasy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra pamiętam jak zaprezentowałeś na forum swój genialny projekt chłodzenia na gpu i pamięci ( ten ze spinaczami ;)) narysowany w paincie.  Heh to były czasy  8)

Ten rysunek jeszcze wisi :D

Ale żebyś wiedział, że brakuje mi tej karty - ta, którą mam teraz, to takie padło, że nawet mi się jej odkurzać nie chce, nie mówiąc o podkręcaniu. Ale myślę o jakimś wyższym voodoo na PCI - tak dla zabawy, do starszych gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to naprawdę była dobra karta. Miałem takiego, teraz siedzi w drugim kompie. A dobra była chociażby dlatego, że w tamtych czasach obowiązywał jeden standard Dx i nikt się nie musiał zastanawiać, czy kupić np. Gf 4, czy R9550/R9600. I gts i mx wyświetlały te same efekty, a różnica dotyczyła jedynie wydajności, która nie była aż tak niska. Jednostka t&l dawała niezłego kopa w niektórych grach. Można było zweryfikować zapewnienia nv, że nie jest wymagana duża moc obliczeniowa procka. Spokojnie pykałem sobie w Max'a Payne'a na celeronie 400 i to nie na minimum. Karta kręciła się całkiem nieźle (moja bez zmiany chłodzenia 240/190-200, oczywiście mx 400). Oprócz tego firmy wypuszczały ciekawe sprzęty - chociażby znany gainward z serii golden sample (240/240) - to dopiero była "złota" wersja. Procentowy wzrost taktowania tej karty (w stosunku do default) był o wiele większy niż produkowanych obecnie kart z tej serii. Również firma prolink produkowała kartę z 5ns lub 4,5ns pamięciami taktowanymi standardowo na 200MHz (o ile się nie mylę), ale jej dostępność i co za tym idzie popularność była ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę o jakimś wyższym voodoo na PCI - tak dla zabawy, do starszych gierek.

Tak odnosnie Voodoo > pamietacie motania z Glidem i rozdziawione geby przy Q2 (ale grafika !!!!!!! ) , chyba nawet do Q1 cos wyszlo ..... :)

 

Przypomina mi sie jak kumpel kupil voodoo 1 w akdemiku do tego amd200 64 ramu i 10 osob kolo stolu patrzacych ja gra w Quaka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dfx też wymiatał swego czasu. Mój poczciwina v3 3000 16mb służył mi od 1999 do 2003 roku ! Ostatnią gra jaką próbowałem na niej odpalić to był chyba GTAIII, ale niestety się wieszał. A ostatnia jaką już właściwie "doszarpałem" do końca to był MOHAA. Potem pojechałem na giełde i zupełnie przypadkowo sprawiłem sobie obecnego prolinka za niezwykle okazyjną cenę 160zł. Jak widać karta służy mi do dziś. Wiele gier na niej przeszedłem przez te dwa lata.Teraz tylko czekam jak się rozkręci szósta seria geForców i będe mógł z czystym sumieniem sprzedać tego MX-a ( na przykład Dijkstrze ;)) i nie będę żałował że kiedyś zapłaciłem za niego tyle pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MX400 NFS:U chodzi ladnie w 1024x768 detale na maxa... Po podkreceniu nie chaczy nawet.. GTA VC super w 1024x768.. Wiekszosc gier.. Nie wiadomo czemu ale ja do tej karty mam wielki sentyment.. To od niej zaczalem sie bawic w ostre OC.. Zmiany chlodzenia i kombinowanie.. I to na niej po raz pierwszy zobaczylem grubo ponad 100FPS w 3DM 2k1 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys to bylo moje mazenie .. bylo to hmm ( 30 min szukanie faktury nie przynioslo owocow ) 4 albo 5 lat temu ..pamietam mialem rive tnt 2 pro :D Hisa durnia 800 i plyte na kt133 i 40gb za ktore zaplacilem wtedy 1000zł

 

ja mialem rive kolega mial athlona 900 i tego wlasnie gf2mx400 .. wszystko u niego smigalo jak mazenie u mnie juz nie bylo tak pieknie .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez pamietam te czasy tj ok 3-3,5roku temu ale ja zamiast g2 kupilem ati 64DDR/128 vivo bez numeru:) (poprostu musialem miec vivo) ta karta wymiatala wszystkie gf2 przegrywala jedynie z gf3

to byla karta!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu 2 lata temu prawie każdy zestaw komp. niekoniecznie z hipermarketu posiadał GF 2 MX 64 SDR (64BIT hahaha)

 

Nie świruj że na niej sie DOOM 3 URUCHAMIA     Bo chyba padne jak ktoś to jeszcze potwierdzi  

 

No gierek to jak na te czasy sie jeszcze sporo uruchamia na tej karcie - trzeba przyznać.  

 

np:  

 

- Far Cry - 800x600, detale na medium - da sie grać ( średnio 20 fps)

Ekhm chciałbym to zobaczyć jak FAR CRY na 800x600 medium :):)

 

A Dooma 3 uruchomić się da na GF 2 MX 200/400 64 bit 32/64 SDR

oraz 256 DDR pc 2100!!!!!! i PIVduron 1200

Do było sprawdzane doświadczalnie:D:D

W rozdzielczości 400x300 <r_mode 1> było 35 fps chodząc a w walce od 17-20

W rozdzielczości 512x450 r_mode 2 było 25-9 fps chodzac a 7- 12 w walce a na 640-480 było w menu sanmym 8 fps LoooooooL a w grze 14-9 chodząc a w walce ok 5 :) a w 800x600 było chodząc 8 fps a walcząc 2 FPS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu 2 lata temu prawie każdy zestaw komp. niekoniecznie z hipermarketu posiadał GF 2 MX 64 SDR (64BIT hahaha)

 

Nie świruj że na niej sie DOOM 3 URUCHAMIA     Bo chyba padne jak ktoś to jeszcze potwierdzi  

 

No gierek to jak na te czasy sie jeszcze sporo uruchamia na tej karcie - trzeba przyznać.  

 

np:  

 

- Far Cry - 800x600, detale na medium - da sie grać ( średnio 20 fps)

Ekhm chciałbym to zobaczyć jak FAR CRY na 800x600 medium :):)

 

A Dooma 3 uruchomić się da na GF 2 MX 200/400 64 bit 32/64 SDR

oraz 256 DDR pc 2100!!!!!! i PIVduron 1200

Do było sprawdzane doświadczalnie:D:D

W rozdzielczości 400x300 <r_mode 1> było 35 fps chodząc a w walce od 17-20

W rozdzielczości 512x450 r_mode 2 było 25-9 fps chodzac a 7- 12 w walce a na 640-480 było w menu sanmym 8 fps LoooooooL a w grze 14-9 chodząc a w walce ok 5 :) a w 800x600 było chodząc 8 fps a walcząc 2 FPS :D

Jakbym miał FarCry-a jeszcze to bym zarzucił screeny.

 

A co do dooma to i tak niezłe wyniki jak na dwujeczke :P Że ta gra wogóle się włącza to jest mega cud!! A na jakich detalach grałeś. Bo w becie jak testowałem to wystarczyło wyłączyć dynamiczne cienie i wszystko hulało jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlczego :?: bo to poprostu świetna grafika na moim sdr 64bit śmigają mi wszystkie nowe gierki oczywiścnie nie w high detalach ale chodzą i to bardzo dobrze :!: a to przecież szit 64bit.......... a co do ceny to bezkonkurencyjna poprostu gf2MX400 128bit kosztował 300PLN a gf2GTS 700 takrze.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...