Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam tylko male pytanie. Mianowicie czy pelna wersja bf2 chodzi lepiej od dema czy gorzej ? :D

1532737[/snapback]

Siema. Mam jedną małą odpowiedź. Przejrzyj najpierw ten topic, później zadawaj pytania :mur: :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1st Patch

The first patch for BF2 will be available tomorrow, Wednesday the 6th at approximately noon PST.

 

The new Linux server and Windows servers will also be available. The Client patch weighs in at just over 13 Megs. While the server files are complete re-installs. The server software is the major part of this release. Netcode is a big piece of this for the Ranked and UnRanked Servers.

 

Patch v1.01

Fixed in issue that caused the Multiplayer Browser to become unresponsive.

Fixed an issue where some game controls were not available to be rebound within the Options menu.

Fixed an issue with increasing performance degradation on servers.

Fixed a problem with shader caching on client/host : after the first map in a rotation, shaders would be loaded on the fly during gameplay.

Fixed a crash with rebinding LMB

Fixed a problem that caused environment mapping to not appear on reflective surfaces.

Fixed a crash that happened when a client picks up a kit that doesn't

exist anymore.

Fixed a problem with AI when the game was paused for a long time: bots

would become unresponsive and also shoot more accurately.

LOD distances tweaked on certain objects.

 

We will have the client patch available for download at Noon PST on the 6th....

1532379[/snapback]

tylko tyle? :sad: dobrze że chociaż naprawią przeglądarkę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem i demo i pelna mam teraz i nie mam zadnych problemow ...

 

jednak na obu wer. gry i demo i full sa bledy grafiki z wlaczona opcja "dynamic shadow"

 

Ale to jest tylko frykasek... gra jest naprawde grywalna !!!

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt nie poruszył tematu poszczególnych stron wystepujących w grze:

 

Amerykańce i Koalicja spoko , ale Chińczykami próbowałem pare razy i normalnie te ich karabiny są jak dla mnie do kitu , próbowałem wszystkimi od piechociarzy aż po rakieciarzy i żaden z karabinów nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,czy można inne mapy odblokować ??? ,allbo nowe bronie ??? jak tak to jak to się robi ??? bo nie wiem :noob:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chinskich karabinkow zapamietalem ten antitanka - dziwnei przypomiajacy czasy ww2. nie wiem na czym to polegalo, ale strzaly z niego 'wchodily' w cel

reszta raczej standardowa, praktycznie nigdy nie biegalem na piechote - smiglowiec transportowy chinoli jest gorszy niz black hawk - ciezko porownywac pistolety na wode do minigunow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,czy można inne mapy odblokować ??? ,allbo nowe bronie ??? jak tak to jak to się robi ??? bo nie wiem :noob:

1533313[/snapback]

Map odblokowac nie mozna. Kazda z klas ma po jednej dodatkowej broni ktora mozna odblokowac. Możliwość odblokowania broni dostajesz kiedy cię awansują (z wyjątkiem pierwszego awansu). Pierwszą broń możesz odblokować mając 1000pkt (punkty zdobywasz grając na rankingowych serwerach) i tym samym rangę Lance Corporal. Następny awans jest na 10000pkt - Corporal. Tyle wystarczy bo zanim dojdziesz do Corporala minie sporo czasu :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wam pochwalić. Wkońcu zassałem dziś to demo i... Cholera nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Spójrzcie na mój config, BF 2 u mnie działa !! A myślałem, że nie pójdzie, a jednak. Pozytywnie zaskoczony jestem :). Jutro z rana śmigam do Empiku po tą wypaśną giercę. Wykrywa mi standardowo 800/600 i 3 opcje na Medium, reszta Low. Więc włączyłem tak (odświeżanie 100 Hz) żeby sprawdzić czy gra mnie nie robi w h...uśtawkę :) Więc załadowała się mapa, wybrałem snipera i cholera na tych ustawieniach, co wykryło gra śmiga.. Naprawdę śmiga ładnie, nic ani na moment nie ścięło. Więc usatysfakcjonowany zacząłem kombinować. I ustawiłem sobie tak:

 

W rozdz 1024/768 85 Hz

Terrain:Medium

Effects:Medium

Geometry:Hight

Texture:Hight

Lighting:Low

Dynamic Shadow:Off

Dynamic Light:Off

AA:2x

Texture Filtering:Medium

Viev Distance Scale:100%

 

No i jest całkiem znośnie jak dla mnie, przy kurzu lekko zwalnia, ale mi to nie przeszkadza. Jednym słowem da się grać. Nie znam niestety komendy na FPS, a chętnie sprawdziłbym ile przy tych ustawieniach mam. Ale jest jeszcze 1 ,,ale" czy na tym moim skromnym Neo 128 będzie się dało grać na multi przyzwoicie ? Z góry thx. A więc jutro sobie chłopaki z wami pogram, na demku poćwicze snipe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś poprawy jeśli chodzi o wydajność?

 

Dzisiaj przeczytałem tekst na temat gier wojennych w PSX-E. Skloniło mnie to do refleksji. Chodzi mi o to, że jakby na serwerach respawn time wynosił np 10 minut, to gra byłaby o wiele lepsza. Dlaczego? Tłumacze. Każdy by sie starał, aby jak najlepiej grać i jak najwiecej przeżyć. To samo by sie tyczyło przeciwników. Nie atakowali by oni na jana, tylko tak samo jak my, uważnie się czaili, taktycznie rozmyslali atak, robili manewry, zwiady itp itd. Gra stała by sie cholernie dla mnie grywalna. Jakbym zginoł to bym poszedł coś zjeść albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziloby sie na servach 64-ro osobowych, jak mniej to nie mialoby to sensu, bo nie byloby akcji...

btw: jak tylko wroce do domu to instaluje pacza i sprawdze czy crash to desktop nadal występuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś poprawy jeśli chodzi o wydajność?

 

Dzisiaj przeczytałem tekst na temat gier wojennych w PSX-E. Skloniło mnie to do refleksji. Chodzi mi o to, że jakby na serwerach respawn time wynosił np 10 minut, to gra byłaby o wiele lepsza. Dlaczego? Tłumacze. Każdy by sie starał, aby jak najlepiej grać i jak najwiecej przeżyć. To samo by sie tyczyło przeciwników. Nie atakowali by oni na jana, tylko tak samo jak my, uważnie się czaili, taktycznie rozmyslali atak, robili manewry, zwiady itp itd. Gra stała by sie cholernie dla mnie grywalna. Jakbym zginoł to bym poszedł coś zjeść albo coś.

1533645[/snapback]

nie wiem jak Ciebie, ale mnie juz denerwuje to 15 sekund czekania na respawn. Mam przyzwyzwyczajenia z quake 3. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak, super gierka... sami snajperzy w krzakach i zaden sie oczywiscie nie ruszy -_- btw bys sporo utyl pewnie...

1533663[/snapback]

Nie, wtedy by było jak w realu. Wyszkolenie jednego snajpera to kupa czasu i kasy, pozatym typ taki musi być cholernie dobry. Dlatego np na 20 osób może być 1 snajper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem tekst na temat gier wojennych w PSX-E. Skloniło mnie to do refleksji. Chodzi mi o to, że jakby na serwerach respawn time wynosił np 10 minut, to gra byłaby o wiele lepsza. Dlaczego? Tłumacze. Każdy by sie starał, aby jak najlepiej grać i jak najwiecej przeżyć. To samo by sie tyczyło przeciwników. Nie atakowali by oni na jana, tylko tak samo jak my, uważnie się czaili, taktycznie rozmyslali atak, robili manewry, zwiady itp itd. Gra stała by sie cholernie dla mnie grywalna. Jakbym zginoł to bym poszedł coś zjeść albo coś.

Zwariowałeś człowieku :mur: jak ty sobie to wyobrażasz a co byś robił przez te 10 minut dłubał w nosie ? Zaóważ że w BF2 zabijanie kogo i czego popadnie nie jest głównym celem , tak jak na wojnie nie liczy się czy żołnierz zabije 20 wrogów czy 1 ważne czy wykona zadanie. Tak samo jest w BF2 liczą się zdobyte przyczółki a im więcej przyczółków tym więcej sprzętu i większa przewaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wtedy by było jak w realu. Wyszkolenie jednego snajpera to kupa czasu i kasy, pozatym typ taki musi być cholernie dobry. Dlatego np na 20 osób może być 1 snajper.

1533756[/snapback]

Gdyby było jak w realu to by było nudno jak cholera i w grę nie grałby nikt.

Im większy realizm tym mniejsza grywalność - taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dali popisu z tym patchem! w wyszukiwarce mam przyciski ODSWIEZ i ODSWIEZ LISTĘ :blink: . Gdy pierwszy raz wszedłem w tryb multi wyswietlił się ładny komunikacik informujacy nas, ze lista jest odswierzana (nic sie nie wieszało i cała się wypełniła), ale wrocmy do tych dwóch magicznych przycisków. Po zastosowaniu filtrów kliknałem (co tu kliknac) ODSWIEZ LISTĘ i... wszystkie serwery znikneły, lista jest pusta. Klikałem w ODSWIEZ i dalej czysto. Nie ma wogole serwerów na nowej wersjii?? WTF? :blink:

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie ma :> muszą dopiero serwery przystosować do nowego patcha pewnie od jutra zacznal to robic , i dlatego właśnie ja się na razie wstrzymuje z instalacją , jak już beda serwery na ktorych bedzie mozna grac na patchu to dopiero łatke zarzuce

 

EDIT: Doszły mnie słuchy że wszystkie serwrki jużchodzą na ver 1.01 jutro sprawdze bo dzisiaj już nie mam siły

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle demo mnie zaskoczyło pozytywnie, ani razu sie nie wysypało, a nap** chyba z 6 godzin. Szkoda tylko, ze po 10 min runda. Jade do centrum mego city do empiku, tzn. lece jak na skrzydłach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariowałeś człowieku  :mur:  jak ty sobie to wyobrażasz a co byś robił przez te 10 minut dłubał w nosie ? Zaóważ że w BF2 zabijanie kogo i czego popadnie nie jest głównym celem , tak jak na wojnie nie liczy się czy żołnierz zabije 20 wrogów czy 1 ważne czy wykona zadanie. Tak samo jest w BF2 liczą się zdobyte przyczółki a im więcej przyczółków tym więcej sprzętu i większa przewaga.

1533784[/snapback]

Grałeś w Full Spectrum Warrior na hardzie? Jeden bład i przechodzisz od nowa. Takie coś zmusiłoby ludzi do tworzenia takich wlasnie grup 4 osob, oslaniajacych sie nawzajem, przemierzajacych wąskie uliczki itp itd, taktycznego myślenia, wręcz strategicznego (kommander by dał wtedy rade). Powiedzmy, jest most na rzece i my musimy dostać sie na drugą strone i zniszczyć powiedzmy jakąś broń. Teraz sie kłania możliwość ostrożnego przeplanowania akcji zarówno obrony jak i ataku. Przeciwnik może zaminowąć ten most. Teraz nie mozemy przerzucić czołgów. No ale 4osobowy oddział SF przepływa przez rzekę i pocichutku od tyłu ściąga ich, aby dopaść typa z detonatorem. Wtedy dopiero przejezdzaja czołgi. Jak sie SF nie uda, to przeciwnicy przejzdzaja przez most i wtedy musimy sie bronić itp itd.

Teraz gra sie wlasnie sprowadza do biegania od bazy do bazy, lotach kamikadze, bieganiu na jana w stylu "koko-jumbo i do przodu", bo i tak kazdy wie ze zaraz bedzie respawn. Nie dba sie o kumpli aż tak, czesto sie nawet nie uwaza jak strzela. W moim koncepcie kazde zycie bylo by cholernie wazne i kazdy by dbał o kumpli jak o siebie samego.

 

Nie mowie, ze cała gra taka powinna byc, ale np kilka serwerów dla harcorowców jak ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno prawdziwy BF jest dopiero jak sie gra mecze miedzy klanami ;] Mnie ta gra by nudzila dlatego gram wylacznie z kumplem lub dwoma wtedy idziemy zawsze razem i sie spoko gra:) Podoba mi sie jak robimy kolumne 2xtransporter +czolg :D Ktos nas uszkodzi to szybko na zewnatrz reperujemy i dalej od flagi do flagi;] Wystarczy zebrac 4 czy 5 osob na TSie i typy pokroju graczy quake'a skladaja sie jak zapalki ;] Gra zespolowa jest o niebo skuteczniejsza i zadna napie@##@ nie ma z nia szans;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...