Skocz do zawartości
@ure

Jak przekonać żone do kupna LCD'ka ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się podzielić z Wami taką refleksją, która nasunęła mi się na czoło podczas rozmyślań przedślubnych (ślub w sobotę - TĄ !!!):

 

Przecież można by tak coś uszczknąć z tego, co ludzie naniosą (sporo ludzi - nie zawsze to się przekłada na "efekt") - i kupić sobie w ramach rekompensaty za poślubne kapcie czy też pantofle (jak kto woli) takiego LCD'ka, a nie jeździć na 6-letnim CRT Fujitsu (nawet nie Siemens) . . .

 

Tylko jak Ją przekonać?

W sprawach zakupów do komputera jest niezwykle stanowcza acz oszczedna w słowa - NIE !!! i BO TAK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się podzielić z Wami taką refleksją, która nasunęła mi się na czoło podczas rozmyślań przedślubnych (ślub w sobotę - TĄ !!!):

 

Przecież można by tak coś uszczknąć z tego, co ludzie naniosą (sporo ludzi - nie zawsze to się przekłada na "efekt") - i kupić sobie w ramach rekompensaty za poślubne kapcie czy też pantofle (jak kto woli) takiego LCD'ka, a nie jeździć na 6-letnim CRT Fujitsu (nawet nie Siemens) . . .

 

Tylko jak Ją przekonać?  

W sprawach zakupów do komputera jest niezwykle stanowcza acz oszczedna w słowa - NIE !!! i BO TAK !!!

znajdź inną kobiete :lol: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się podzielić z Wami taką refleksją, która nasunęła mi się na czoło podczas rozmyślań przedślubnych (ślub w sobotę - TĄ !!!):

 

Przecież można by tak coś uszczknąć z tego, co ludzie naniosą (sporo ludzi - nie zawsze to się przekłada na "efekt") - i kupić sobie w ramach rekompensaty za poślubne kapcie czy też pantofle (jak kto woli) takiego LCD'ka, a nie jeździć na 6-letnim CRT Fujitsu (nawet nie Siemens) . . .

 

Tylko jak Ją przekonać?  

W sprawach zakupów do komputera jest niezwykle stanowcza acz oszczedna w słowa - NIE !!! i BO TAK !!!

znajdź inną kobiete :lol: :lol: :wink:

 

Takich drastycznych rozwiązań nie przewiduję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postrasz ja promieniowaniem i zlym wplywem na zdrowie (zwlaszcza oczy) - to o CRT :P

 

Argumenty ZA LCD:

-zdrowie (oczy itp.)

-niskie zuzycie energii (co jak co, ale jesli oszczedza to powinien byc dobry argument)

-zajmuje duzo mniej miejsca i duuuzo mniej wazy

 

Ja uzylem takich argumentow i poskutkowalo - z ta roznica ze przekonywalem rodzicow a nie zone :P (student jestem wiec jeszcze nie mam tego na glowie ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a imho to byloby nie fair...przynajmniej ja nie moglbym zrobic czegos takiego mojej dziewczynie (przyszlej zonie)...wspolnie dostajecie pieniadze to wspolnie je wydajcie...telewizor, wieza, pralka, meble itp...no chyab ze Twoja Kobieta tez lubi siedziec przy kompie , grac albo ona chce sobie kupic za polowe kasy ciuchy, suszarke itp...to wtedy jak najbardziej..bo jesli nie to bedzie to za bardzo myslenie tylko o sobie...co innego jak bedziecie wspolnie zarabiac...ale takie "kombinowanie" przy slubnych pieniadzach nie jest imho fajne..ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem :? użyła najsilniejszego kobiecego argumentu...

A tak na poważnie, to skoro nie potrafisz przekonać żony do czegoś na czym ci bardzo zależy, to nie pomoże Ci żadna rada :? .

Kup sobie już dziś tego LCD !!! Postaw ją przed faktem dokonanym. Nie masz kasy ?? Weź na kredyt. Później powiesz swojej przyszłej małżonce, że nie mogłeś się oprzeć i musiałeś sobie go kupić. A teraz będziesz go spłacał, choć lekko nie będzie :D. Jak użyjesz tych argumantów szybko, a przede wszystkim skutecznie...walisz do sklepu w którym kupiłeś LCD, rezygnujesz z kredytu (masz na to 10 dni), tracisz jakąś część prowizji (nie ma nic za darmo :( ), a monitor już masz i jest spłacony. Kombinuj każdy sposób jest dobry, jeśli prowadzi do celu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jej, że monitor promieniuje i może mieć negatywny wpływ na materiał genetyczny przeznaczony na potomka... :D

 

...oooo k...... a jeśli to prawda....?  8O

 

ee tam ja mam juz 11 miesiącznego synka i monitor w niczym nie przeszkadzał :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jej, że monitor promieniuje i może mieć negatywny wpływ na materiał genetyczny przeznaczony na potomka... :D

 

...oooo k...... a jeśli to prawda....?  8O

To zabroni siedzenia przed kompem, a z LCD i tak nici. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jej, że monitor promieniuje i może mieć negatywny wpływ na materiał genetyczny przeznaczony na potomka... :D

 

...oooo k...... a jeśli to prawda....?  8O

 

ee tam ja mam juz 11 miesiącznego synka i monitor w niczym nie przeszkadzał :P :P :P

Gratuluję. Naprawdę nie przeszkadzał, nie zawadzał chociaż? Trzeba jakoś wspomóc kolegę @ure :F

 

 

Przecierz to proste; drastyczne ale proste: uszkodziec (spalic  :twisted: ) monitor tak, aby byla nieoplacalna jego naprawa  :wink:  8)

nie no, to już czysty egoizm :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a imho to byloby nie fair...przynajmniej ja nie moglbym zrobic czegos takiego mojej dziewczynie (przyszlej zonie)...wspolnie dostajecie pieniadze to wspolnie je wydajcie...telewizor, wieza, pralka, meble itp...no chyab ze Twoja Kobieta tez lubi siedziec przy kompie , grac albo ona chce sobie kupic za polowe kasy ciuchy, suszarke itp...to wtedy jak najbardziej..bo jesli nie to bedzie to za bardzo myslenie tylko o sobie...co innego jak bedziecie wspolnie zarabiac...ale takie "kombinowanie" przy slubnych pieniadzach nie jest imho fajne..ale to tylko moje zdanie...

Należą się ode mnie wyjaśnienia:

1. Narzeczona siedzieć przy kompie lubi (a ja wtedy cieszę się jak dziecko i oglądam Samo Życie... :twisted: );

2. Oboje (niestety) pracujemy.

 

PS Proszę traktować ww. topic jako "luźny" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jej, że monitor promieniuje i może mieć negatywny wpływ na materiał genetyczny przeznaczony na potomka... :D

 

...oooo k...... a jeśli to prawda....?  8O

 

ee tam ja mam juz 11 miesiącznego synka i monitor w niczym nie przeszkadzał :P :P :P

Racja, i tak by tego nie kupiła. Prędzej by powiedziała, aby rzucić palenie...

 

Swoją drogą gratulacje!!! Syn nigdy nic do domu nie przyniesie . . . 8O

To dobrze, że nie samymi kawalerami Rzpllita i Forum.Tweak stoi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, ze LCD jest ladniejszy, miesci sie na meblach z IKEI a wogole to wszystkie kolezanki juz maja.

W przypadku skrajnym trzeba wybrac droge podla i przekupic wybranke swoje zycia. Taki handel zamienny. Kupimy LCD a Ty sobie kupisz ta wspaniala lampe w IKEA o ktorej mowisz mi od 2 miesiecy 4 razy dziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie moja kobieta namawiala, sam sie wahalem .... :) po prostu wez ja do sklepu i niech popatrzy jakie one ladne sa :) TO DZIAŁA :)

ale potem..walka o byle co do kompa, hehehe nawet o glupie wiatraki...

a slub tez niedlugo - za 2 tyg :)

hehe..chyba kupie..zmywarke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee, co Wy mozecie wiedziec

jestem juz 4 lata po slubie i wedlug mnie najefektywniejszą drogą do przekonania współmałżonki do jakichś zakupów jest poprostu rozmowa, mówisz ze bardzo potrzebujesz, ale niechcialbys sam podejmowac decyzji i ze chcesz znac jej opinie, proste i logiczne, tutaj zadne sciemy nie przejda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee, co Wy mozecie wiedziec

jestem juz 4 lata po slubie i wedlug mnie najefektywniejszą drogą do przekonania współmałżonki do jakichś zakupów jest poprostu rozmowa, mówisz ze bardzo potrzebujesz, ale niechcialbys sam podejmowac decyzji i ze chcesz znac jej opinie, proste i logiczne, tutaj zadne sciemy nie przejda

Do takiego podejścia trzeba dorosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się podzielić z Wami taką refleksją, która nasunęła mi się na czoło podczas rozmyślań przedślubnych (ślub w sobotę - TĄ !!!):

 

Przecież można by tak coś uszczknąć z tego, co ludzie naniosą (sporo ludzi - nie zawsze to się przekłada na "efekt") - i kupić sobie w ramach rekompensaty za poślubne kapcie czy też pantofle (jak kto woli) takiego LCD'ka, a nie jeździć na 6-letnim CRT Fujitsu (nawet nie Siemens) . . .

 

Tylko jak Ją przekonać? 

W sprawach zakupów do komputera jest niezwykle stanowcza acz oszczedna w słowa - NIE !!! i BO TAK !!!

Bo to zła kobieta jest :D. Powiedz jej prosto z mostu, że chcesz kupić i tyle, nie ma się co z kobitą patyczkować :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh chłopie chłopie popatrz ja juz jestem prawie 2 tygonie po ślubie i przekonałem moją żone na zmiane sprzętu (patrz opis ) troche sie wkurzyła jak to kupiłem ale nie ma jak godzić sie :-) postaw ją przed faktem dokonanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W sprawach zakupów do komputera jest niezwykle stanowcza acz oszczedna w słowa - NIE !!! i BO TAK !!!

powiedz jej że odpowiedzi tego typu to można mówić 6-cio latkom, a Ty jesteś już dorosły i potrzebujesz rozsądnego wytłumaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posadź ją przed kompa, zmniejsz odświerzanie i poproś żeby tak sobie posiedziała i wpatrywała się, Jak jej łezki zaczną lecieć to oznamij/wytłumacz że przy LCD'ku nie będzie tak się działo i finito. Jeśli argument zdrwowtny nie pomoże to chyba nic nie pomoże :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udawaj ślepego...

 

Albo powiedz, że promieniowanie monitora powoduje impotencje i potwierdź tą teorię swoim przykładem (ale to jakbyś już był naprawdę zdesperowany) - choć w pewnym sensie może to i prawda, bo jak się posiedzi przed CRT przez pare godzin to można się źle poczuć. A ja siedzę przed LCDekiem do woli I czasem tylko oczy moga zaboleć (ale od zmęczenia, nie promieniowania)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...