Skocz do zawartości
tulip

Overclocking: Radeon 9200se

Rekomendowane odpowiedzi

agp x2 ma inna budowe slota i jest taktowana napieciem 3v. A twoj radeon jest na 1.5v.

1472271[/snapback]

Elo czy mozesz mi napisac co p[okolei musze zrobic przy podkrecaniu mojego radeona 9200se w atitool ?? bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Ja na sowim 9200se pojechalem na 6525Smarkow na sterach DNA (u mnie najlepiej dzialaja), mozna wiecej pewnie do 7k dojedzie ale szkoda czasu ale i tak niezle jak na Celerona ;) Sluchajcie macie moze starsza wersje ATI Tray Tool-a na dysku ? Bo nowa jest jakas zbagowana i w grach jak ma sie wlaczone vsync to tylko do 60Hz jedzie choc w windowsie jest do 100Hz na starszej wersji bylo ok a teraz sie sie powalilo :/

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam radeona9200se agpx8 itdhjvg, proc.athlonAMd2500 barton, ram256, płyta MB ASROCK K7S8XE. Czy da się podkręcić grafikę  ???????????????

1502861[/snapback]

 

nie zasmiecaj forum takimi pyt. :mur: naucz sie korzystac z opcji szukaj bo wszystko na ten temat znajdziesz juz w dotychczasowych postach. lenistwo nie jest wskazane przy podkrecanu to żmudna praca!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie jak tu podrobić trochę moją graciarską karte graficzną, którą i tak w lato zmieniam. Czytałem gdzieś o biosach do kart graficznych, ale o biosie do tej karty nic nie znalazłem. I dlatego teraz do was kieruje pytanko:

Czy istnieje BIOS do Radeona 9200se 128mb/64 bit, a jeśli tak to jak do niego wejść.

Czekam na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje(jakby nie istniał to by karta nie działała), a wejść? Może przez okno :)

Biosy kart mają zapisane ustawienia na stałe, nie wchodzi się do nich i nie przestawia opcji tak jak w płytach glównych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam kartę procomp radeon 9200se 128/64

i mam następujący problem- cos jest nie tak z biosem karty bo normalnie

powinno byc 166 na ramie a ja mam tylko 133. czy ma ktos pomysl jak zgrac i zmodyfikowac bios karty?? kumpel ma identyczną kartę z tymi samymi ramkami tyle ze on ma domyslnie ustawione 166. ramy to hynixy 5ns.

 

z góry dzięki

pozdro

krz121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na swiom radku wycisem 320 na rdzeniu po zainstalowaniu nowego radiatora i wentyla od bartka 2500 :D a na pamiatkach po zmianach timingów 245 i załozeniu smiesznych radiatorków bez zmian chłodznia maks dało rade wycisnąc 270\225 moze na rdzeniu poszło by wiecej ale niechce mi sie juz robić v moda i zieniac napiecia :lol: ogólnie ja dlamnie ujdzie poniewąz niegram zaczesto a jak juz to w malo wymagajce gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił tylko i wyłcznie omegi bo na catalistach se sobie raczej nie pokrecisz :) a jaka wersja to już niezalezy od tego krecenie bynajmiej u mnie nie było róznic na których omegach jedynie jest róznica w wydajnosci ale nie w kreceniu :D a które omegi to było gdzies na forum o sterownikach :) bo na starszych sa lepsze wyniki niz na nowszych niekórych dla starszych kart takich jak ten radek ale to na forum o sterach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chyba daje sobie spokoj z podkrecaniem tej karty.

Moze jeszcze zobacze co da sie wycisnac na DNA

na Omegach 2.5.67 wyciagnalem 6450 ->ORB

nie moglo sie obyc bez nietypowego chlodzonka :wink:

oto i ono, fotka robiona z balkonu przez uchylone okno, krecilem wieczorkiem bo w dzien upal zabija mnie i kompa...

ps. to są sznurówki :D

Dołączona grafika

Edytowane przez sucharix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź podnieś ten wiatraczek to będzie lepiej chłodzić i jak go dobrze ustawisz będzie też cichrzy (ja mam ustawiony na tali kart można łatwo regulować wysokość) a ile mhz wyciągnołeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź podnieś ten wiatraczek to będzie lepiej chłodzić i jak go dobrze ustawisz będzie też cichrzy (ja mam ustawiony na tali kart można łatwo regulować wysokość) a ile mhz wyciągnołeś

wydaje mi sie ze jest/byl na dobrej wysokosci, wystawal ponad karte jakies 2cm (na zdjeciu raczej tego nie widac), dotykalem radiatora i pamieci i temp spoko a wczesniej wrecz parzyly

 

o cisze mi nie chodzi bo:

primo: wentyl to AC TC wiec jest cicho

secundo: to bylo rozwiazanie na czas bencha

 

a mzh pozostaly takie same jak kilka stron wczesniej czyli 315/235, krecilem ati toolem oddzielnie pamieci i potem rdzen i nic wiecej na tych sterach i chlodzeniu B) nie wycisne, we wtorek zobacze DNA i moze zalatwie jakas dodatkowa suszarke :D

 

edit: zapomnialem dodac, procek to barton 2500@3200 + 2x256 kingstone 2-3-2-11 1T, gdybym mial lepszy zasilacz pewnie daloby sie wysrubowac troche wiecej ale pal to licho...i tak jest niezle :wink:

 

ps. bober9035 fajnie wyglada ten Twoj podpis, opis modow i OC jakby to byla niewiadomo jaka karta a tu tylko bidne 9200se (bez urazy :wink: )

Edytowane przez sucharix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam R9200se His 64bit

i z orginalnych 200/143 poszło na 300/205 :? niewiem ile jeszcze wyciagne z pamieci bo w Ati Tols jak dalem MaX GPU to mi skali braklo :angry: a chlodzenie mam z Durona 1000mhz :D i jest zimny a na pamieci musze dopiero radiatorki zalozyc zeby poszło w góre :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze linka do jakis tanich radiatorków na pamiec ?? bo ja nigdzie nieumie znajsc tanich tylko jakies po min 30zł :mur: a chyba niebede wkladał w nia 30 zł :D a chce jeszcze pamieci podkrecic :wink: tylko bez sie juz wiecej nieda :angry: podaj cie jesli macie cos taniego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze linka do jakis tanich radiatorków na pamiec ?? bo ja nigdzie nieumie znajsc tanich tylko jakies po min 30zł  a chyba niebede wkladał w nia 30 zł  a chce jeszcze pamieci podkrecic  tylko bez sie juz wiecej nieda  podaj cie jesli macie cos taniego

IMHO lepiej skoczyc na gielde po jakikolwiek radiator, pociac go, wypolerowac i przykleic tasma termo. Tak jak mowisz szkoda pakowac siano w ta karte.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Radka 9200SE z 4ns pamięciami Hynixa :twisted2:

Na standardowym chłodzeniu rdzeń latał @ 350 a pamiątki @ 250 (500), więc ostro było :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie tak zrobilem znalazłem stary radiator potłem go na małe radiatorki :D

teraz je tylko musze przyklejic do pamieci tylko musze se załatwic tasme :wink:

teraz tylko czekac <_< :evil: jak sądzicie daj cos te radiatorki na pamieci czy dalej 205mhz i nic wiecej ? :unsure:

Edytowane przez point1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie tak zrobilem znalazłem stary radiator  potłem go na małe radiatorki  :D

teraz je tylko musze przyklejic do pamieci tylko musze se załatwic tasme  :wink:

teraz tylko czekac  <_<  :evil:  jak sądzicie daj cos te radiatorki na pamieci czy dalej 205mhz i nic wiecej ? :unsure:

1529855[/snapback]

Za wiele sie nie spodziewaj, 10-15MHz to bedzie dobry wynik radiatory w zauwazalny sposob pomagaja dopiero po podniesieniu napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....jak sądzicie daj cos te radiatorki na pamieci czy dalej 205mhz i nic wiecej ?

powiem tak....na tej karcie za wiele nie zwojujesz, ja przed O/C nie gralem zbytnio po tez nie gram, osobiscie krece tylko dla frajdy i satysfakcji, a w takim wypadku licza sie kazde smarki i kazde mzh :D Nie kosztuje Cie to wiele (radiator z demobilu :wink: ) wiec probuj ile mozesz i jak mozesz!!

pzdr

 

edit: z tym graniem to nie do konca prawda bo HL2 jakos tam sobie przeszedlem bez zgrzytow i nerwow wiec chyba warto nie tylko dla frajdy...

Edytowane przez sucharix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trocha mam głupie pytanko wi ktos moze jak w tym programie ATI Tray Tools sie zwieksza skale Gpu bo jak dalęm Max GPU to mi brakło skali i nieznalazło max GPu tylko zatrzymalo sie na 300Mhz a recznie tez jush nieidzie bo niema skali <_< Prosze sie niesmaic z tego pytania poniewaz mam ten program od kilku dni i niznam sie na nim zadobrze :rolleyes:

 

Pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trocha mam głupie pytanko wi ktos moze jak w tym programie ATI Tray Tools  sie zwieksza skale Gpu bo jak dalęm Max GPU to mi brakło skali i nieznalazło max GPu tylko zatrzymalo sie na 300Mhz a recznie tez jush nieidzie bo niema skali <_<  Prosze sie niesmaic z tego pytania poniewaz mam ten program od kilku dni i niznam sie na nim zadobrze  :rolleyes:

 

Pomocy?

1530741[/snapback]

W ustawieniach zmień sobie procentowe wartości opcji Use overclocking limits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...