Skocz do zawartości
Liptonti

czerwone podswietlenie

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie... będzie trudno. Tzn ja osobiście nie widziałem do tej pory katody, która dawała by czerwone światło. Wszystkie są mniej lub bardziej rózowe. Nie miałem okazji widzieć jak świecą revolteki, więc niech sie ktoś kto posiada wypowie. Coolermaster jest paskudnie różowy, Sunbeam w wersji podłużnej dzięki czerwonym paskom jest pomarańczowawo-czerwony, w wersji na wentyl jest pozbawiony tych pasków i świeci paskudnie rózowo.

 

Pozostają ledy, które pojawiają się w coraz jaśniejszych wersjach. Kilka, kilkanaście powinno ładnie oświetlić bude na krwisto czerwony kolor. Jednak w świetle dziennym ledy nie wyrabiają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś patentu z owinięciem katody folią czerwoną ???

heh, właśnie miałem napisać, że to mogło by pomóc różowym katodom. W Krakowie na "pewnej" ulicy (nie pamietam nazwy, jest to przecznica z ul. Westerplatte) jest sklep, a raczej firma zajmująca sie sprzedażą i wynajmem różnorakiego sprzętu na iprezy (głównie oświetlenie), można tam kupić filtry na oświetlenie scenowe. Jest spory wybór kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa oświetlonego przez jedną pseud czerwoną katode i 3 czerwone LEDy.

Próbowałem poprawić troche światło z katod i kupiłem czerwoną rurke termokurczliwą 20/10 włożyłem w nią katode i świeciła troche słabiej ale naprawde na czerwono, ale niestety przypaliłem izolacje kabla wychodzącego z katody i po chwili pojawiły sie iskry, dymek i po katodzie :(. Efket był naprawde dobry, ale spratoliłem wykonanie, a że nie mam $ na nowe katody nie próbuje narazie modować drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiary technicznie mam w sensie wiem gdzie to jest, ale żeby znać adres to co innego.

To jest taka mała niepozorna uliczka pomiędzy Lublańską a Dobrego pasterza. Sklep jest też prawie niewidoczny.

Jak znajdę w poniedziałek chwilę czasu to podskoczę tam i zrobię małe zakupy a później kilka fotek jak to naprawdę świeci.

Cena takiej diody to coś w okolicach 1,50zł chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem na necie diodki o oznaczeniach THC3 ktore sa jeszcze jasniejsze od super-jasnych. niestety tylko w zagranicznych sklepach. czy ktos sie orientuje czy w polsce mozna cos takiego zakupic (dla osob ktore pytaly sie o czerowny kolor to jasnosc tej diody wynosi wg dystrybutora 16000mcd !!!! gdzie w superjasnych widzialem ktos sie chwalil jasnoscia 10000)

 

i jeszcze link (zobaczcie na biale diodki)

 

http://www.lsdiodes.com/THC3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale raczej takich mocnych LEDów nie będą mieli. Bardziej interesują mnie sklepy internetowe...pal licho koszty przesyłki..

jezeli olewasz koszty to mozesz z tej stronki co podalem. jezeli sie nie myle to za 2$ wysla ci nawet na antarktyde :twisted:

 

tylko ze w tym momencie cena diody wychodzi okolo 6zl

 

btw: jakbys sie zdecydowal to od razu poprosze o jakies porownanie z normalnymi superjasnymi diodami oraz ogolne info o samej obsludze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scalak, Warszawa, obok GUSu. 8-10k mcd (niesortowane) za 3zł z vatem. Jak się kto dodzwoni, przelewem zapłaci, to i podeślą na Antarktydę;)

 

Sortowane czerwone 18k mcd są (o ile są) po 5zł z vat sztuka.

 

Niesortowane maja różną jasność, różny pobór prądu, trzeba kupić sobie więcej i powybierać. Ale warto, bo jak kupiłem 100 białych swego czasu, to tylko dwie odbiegały kolorem (były zielonkawe) a cztery były nieco jaśniejsze (służą mi za latarkę :D ).

 

Polecam szukać po popularnych sklepach elektronicznych, czasem sprowadzaja nawet po 10 lub 50 sztuk, jak się 5 osób dogada... taniej będzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaj kiedyś do nich pójdę... Nie mam ulotki.

Ale prosze, czas dostępu rżedu 10s, jest wsio:

Scalak" S.C. Jacek Różowski Dariusz Choroś

00-608 Warszawa, al. Niepodległości 210/1a

woj. mazowieckie

tel. (022) 825-35-05 fax. (022) 825-82-44

Miłego dzwonienia.

 

I na przyszłość: www.pf.pl i www.9494.pl

Polecam korzystać.kaj kiedyś do nich pójdę... Nie mam ulotki.

Ale prosze, czas dostępu rżedu 10s, jest wsio:

Scalak" S.C. Jacek Różowski Dariusz Choroś

00-608 Warszawa, al. Niepodległości 210/1a

woj. mazowieckie

tel. (022) 825-35-05 fax. (022) 825-82-44

Miłego dzwonienia.

 

I na przyszłość: www.pf.pl i www.9494.pl

Polecam korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...