Skocz do zawartości
Spawacz

Jak wycisnąć wszystkie soki z Geforce (chłam) 5600 XT :) ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!!!!

 

Piszę ten tema ponieważ ok. rok temu do pięknego sprzętu bo P4 3.0 HT + 512 ramu + fajna płytka i dobry dysk wepchnięto mi geforce 5600 ale nie taki jaki chciałem tylko z dobpiskiem XT :D niestety skapowałem się dopiero po jakimś miechu więc trochę puźno na reklamacje :( dałem sobie poprostu z tym sposób :D. Stwierdziłem że od biedy wystarczy a potem się coś z tym zrobi. No i przyszedł czas na tę robote :).

 

Początkowo bez żadnych dodatków mój G FX 5600 XT (234/399) kręcił się na 360/480 lub 340/540 no więc w miarę ładnie :P pracowałem na tej pierwszej czestotliowści :) co dało mi wzrost wydajności w porównaniu z początkowym stanem w 3dmark 2003 o ponad 50% ?? :/.

Trochę się wkręciłem w to przetaktowywanie :P więc postanowiłem zainwestować w radiatorki na pamiątki :) wybrałem zalmana bo ładnie wygladały :D:D:D przez co przekręciłem karte jeszcze do 390/540 Mhz a i podniosłem napięcie o 0.1 V na szynie AGP niewiem czy słusznie ale chyba to coś poprawiło stabilność :P ale niejestem pewien.

Aktualnie wyciągam w 3dmarku 2003 2700 pkt. a w 2001 10369 pkt. no i jeszcze mi mało :).

 

Czy ktoś wie jak można tą karte przyśpieszyć ??

Ma pamięci 128 bit więc tak jak w pełnowartościowym fx5600 a i niewiem specjalnie jaka jest różnica między tymi kartami :P oprócz zegarów i paru drobnostek :), więc czy są jakieś mody na zmianę z xt na ful wypas wersje ??

Może jakaś zmiana biosu czy coś :P ?? A jak tak to gdzie takowy znajdę i jak to się robi i ile to da ??

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek 3Ghz i FX5600 do tego XT :)

Czyzby to byl jakis zestawik z Hipermarketu lub Vobisa :?: :)

 

Najlepiej przyspieszc ja poprzez sprzedanie i kupno czegos innego ale podejrzewam ze ta opcja nie wchodzi w gre :).

A co do krecenia to musisz sam sprawdzac. Nie ma identycznych kart i kazda sie kreci inaczej. Jedna pojdzie bardzo wysoka a inna po lekkim podkreceniu juz nie da rady.

Wiec krec ja co 5Mhz i sprawdzaj w 3DMarku. Najlepiej kilka testow pod rzad aby ja totalnie wymeczyc. Jak bedzie sobie tak ecial ten benchmark to patrz czy nie przeklaman w grafie(aryrfaktow). Jesli sie pojawia to znaczy ze poprzednie zegary byly maxymalnymi.

 

PS

Czy pasz 2x256MB Ramu czy 1x512. Oraz czy MOBO obsluguje dual'a. Jesli tak i jesli masz 1x512MB to postaraj sie o 2 kostke i puscz w Dualu. PIV dostaje widocznego kopa przy dualu. A jesli plyta nie obsluguje Duala to znaczy ze szajs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dualu w dulau :D:D:D a kompa zamawiałem ja znaczy sam podałem sprzedawcy jakie ma zamontować części ale myślałem że fx 5600 jest lepszy (przecież jest to nowsza karta od wyśmienitego ti4200 a i jest jego zastępcą) :( niestety się pomyliłem a i sprzedawca zamontował mi jeszcze wersje XT o czym przekonałem się dopiero po jakimś miesiącu gdy zrobiłem benchmarka i szukałem przyczyny tak słabego wyniku.

A i już była myśl o wymianie i czekam aż geforce 6800 ztanieje bo narazie jak dla mnie to jakieś z 500zł zadrogi :P a tym czasem chce coś wymodzić z tej karty :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal poprzednik jedyny sposob to wymiana i to jak najszybsza, co z tego, ze pokombinujesz, wycisniesz 5-10% wiecej o ile w ogole to sie uda, a za pol roku sprzedasz ja z dużą stratą... Najlepiej gdybys poszedl i zwrocil ja sprzedawcy poniewaz nie jest to karta, ktora zamawiales i na tej podstawie moze uda ci sie uzyskac polubownie zwrot pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście mogłem to zrobić :P jakieś z 8 miechów temu jak kupowałem komputer ale tego niezrobiłem bo skapnąłem się o tym zapuźno a i przy odbieraniu komputeraz podpisałem papierek że dostałem wszystkie części itd. jakbym poszedł to pewnie sprzedawca by się odwołał na ten papier :(. Zresztą jak już mówiłem chce kupić geforce 6800 ale jak ztanieje bo narazie to jest za drogi jak na mój budżet :P.

Zresztą chce się pobawić trochę w overloking :). Narazie podkręciłem na max ile się dało poprzez zmianę czestotliwości, ale słyszałem ze i zmienia sie biosy itd. chciałbym tego spróbować :), więc czy ktoś zna jakieś lepsze biosy pod ta kartę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakatuj ją na śmierć wyłączając wentyl. Oddasz na serwis bo nie działa i może coś lepszego sie dla ciebie znajdzie :D

Ryzykowne ale czasami bardzo popłaca choć też bardzo niuczciwe :( . No ale jak do takiego sprzętu wepchnęli ci taką kartę to na jedno wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie sa zamontowane na karcie pamięci, po czym wgraj jej biosa od pełnego fx5600. U mnie było bezproblemowo. Zmodyfikowałem taktowanie rdzenia w biosie od pełnego fx5600 na 375 - wszystko śmigało idealnie. Wydajność w stosunku do pierwotnego XT (235/400) była dość spora (375/550) :) Grałem na tym w Dooma3 w high detail na 1024x768 (procesor AXP@11x200). 3D Mark2001 - 11000 pkt. Moją kartą był Prolink FX5600XT 128bit 128DDR (pamięci Hynix 3.6ns).

 

Napisz dokładnie co to za karta - coś wykombinujemy :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrcze xero ale mi z nieba spadłeś :P mam dokładnie ta samą kartę :)

 

Czy masz jeszcze tego biosa a jak nie to gdzie go znajdę ??

A i jak się wgrywa nowego biosa ??

 

Za wszelkie rady z góry dziękuję a i niebede nikogo obwiniał jak sie coś sfajczy w karcie bo i tak mi na niej specjalnie niezalerzy więc jest to dobra karta do nauki overlockingu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisawszy, iż Twoja karta posiada pamięci 3.6ns można przystąpić do małego moddingu :)

 

Po kolei:

 

- na sformatowanej dyskietce utwórz system (msdos)

- ściągnij paczuszkę z tego adresu: http://80.85.226.86/flash/flash.rar

- ściągnij edytor biosów stąd: http://80.85.226.86/flash/OmniExtremeEditFX.rar

 

Następnie zawartość ściągniętych rarów, rozpakuj do głównego katalogu na dyskietce systemowej.

Uruchom komputer z przygotowanej dyskietki.

Używając programu dumpbios.exe, zachowaj oryginalny bios ze swojej karty.

Potem przetestuj bios który będziesz miał na dyskietce (umieściłem go w rarze):

 

> Vgabios -ffx5600.rom

 

Jeśli pojawi się POST biosu karty graficznej, znaczy że bios powinien zadziałać, w przeciwnym wypadku nie próbuj flashować używając tego biosu.

 

Aby wgrać nowy (sprawdzony wczesniej) bios, poleć nastepującą linikją :)

 

> nvflash -p -u -f fx5600.rom

 

Poczekaj chwilę aż wszystko się skończy. Po komunikacie ukończonego procesu kopnij w reset.

W windowsie po przeinstalowaniu sterowników powinieneś mieć w systemie GF FX5600 o taktowaniach

325/550 :) Potestuj jakiegoś 3dmarka 2001 i sprawdź czy nie ma jakiś artefaktów. Jeśli są - musisz

wyedytować bios programem OminiExtreme...

 

Właczasz program, zmniejszasz taktowania pamięci - zapisujesz bios, i cały proces powtarzasz od początku

(od sprawdzenia biosu vgabios).

 

Przy okazji możesz podwyższyć rdzeń karty na 375.

 

W razie czego - pisz. Jestem zwykle późno wieczorem.

Kolekcję oprogramowania i biosów - znajdziesz na stronie http://www.mvktech.net/ w sekcji download.

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz reklamować kartę jako niezgodną z zawartą umową sprzedaży nawet do 2 lat od chwili nabycia, jeśli tylko masz dowód zakupu na którym masz wpisaną kartę graficzną 5600, a otrzymałeś 5600XT.

Poczytaj sobie tam, szczególnie Art. 10 i 11:

http://bap.lex.pl/cgi-bin/demo.cgi?id=&com...&ver=-1&jedn=-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł joł :D thx wszystkiM :P za pomoc :) wgrałem biosa od fx 5600 i śmiga śmiało :P jeszcze przetaktowałem rdzeń na 390Mhz no i spuściłem troce z pamiętak do 540 :) bo przy takim rdzeniu już artefakciki wyskakiwały :P teraz mam w 3dmark2001 10900 punktów, a w 3dmark2003 przy rozdzielce 1024/768 mam 2900 punktów :). Ale jeszcze jakby ktoś znalazł sposób na wyciśnięcie czegoś z tej karty to proszę pisać :)

 

 

Szczegulnie dziękuję xero :) za poświęcenie mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy grafa Sparkle 5600xt przyjmie bios od 5600.

i czy moglibyście rozszyfrować oznaczenia na pamięciach

elixir 0333

N2DS25616BT-5T

361Y1BFY SG

 

Najlepiej jak byście podali jaki konkretnie mam zastosawać bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakatuj ją na śmierć wyłączając wentyl. Oddasz na serwis bo nie działa i może coś lepszego sie dla ciebie znajdzie :D  

Ryzykowne ale czasami bardzo popłaca choć też bardzo niuczciwe :( . No ale jak do takiego sprzętu wepchnęli ci taką kartę to na jedno wychodzi :)

 

Bardzo dobry pomysł

Lepiej sie dogoadaj i wymien na 5700 lub radeona 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

elixir           0333

N2DS25616BT-5T

361Y1BFY       SG

N2DS25616BT-5T elixir mam w FX5200(Sparkle).

5T > 400(200)MHz.

U mnie idą na ~450MHz(225).

dla mnie super ale może napisz jeszcze czy założyłeś jakieś radiatory na pamięci czy nie i czy te pamięci są 3.6ns.

Dobrze by było jak byście podali jaki konkretnie mam zastosawać bios i czy wogóle warto próbować flashować bios (czy coś to da ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu z nieba mi spadliscie :) posiadam karte msi gf fx 5600xt i ogulnie karta pracuje chyba na szynie 64bit czy podmiana biosu cos pomoze ?? i czy wogule jest jakis sposob zeby ta szyne odblokowac. Ogulnie prubowalem podmiane biosu na karcie sapphira radeon 9200se :) i sie nei skonczylo zbyt przyjemnie dla karty ;).

 

Mzoe ktos joz probowal podmiane biosu na tej karcie (msi fx5600xt) ??? czy cos i czy da sie odratowac karte jak neiwystartuje po podmianie albo jej osiagniecia nie beda zadowalajace. Ogulnie chodzi na ustawieniach 235/400 pracuje bardzo dobrze na ustawieniach 325/550 bez zadnych problemow nawet po kilkakrotnych testach w 3dmarku03. Karata posiada pamieci samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...