Skocz do zawartości
BassMan-SND

Thorton 2500 - ustawienia i czy prawdziwy.

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel kupił kompa a procesor jaki mu włozyli to thorton 2500 na płycie ASUS an7N8x Deluxe. Mam w związku z tym pytanie jakie on ustawienia defalutowe. Program Central Brain Identifierrain Identifierze pokazuje mnożnik 11 oraz ze jest locked. Druga sprawa thorton ma nominalnie 256 kB chache L2 a ten ma 512 kB a zadne mostki nie byly łaczone. Czy w związku z tym spzredawca oszukał czy moze była seria thortonów z cache 512. FSB wiem ze nominalen ten procesor ma 133. ale jaki mnoznik jak 11x133=1463 to troche mało jak na 2500.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w programie Central Brain Identifier pokazuje ze to thorton a w Barton CRC 1.50 pokazuje cos takiego:

CPUID: 06A0h

Processor code name: Thorton w/512k

Minor Revision: 11

Revision number: A2

Clock ratio:11

locked multipler

Possible crystal Marker:

AQYFA

 

Czy te programy się mylą?? Pozatym barton idzie standardowo na 166 MHZ a ten tylko pojdzie jak da mu sie sie 1,75 V. Czy moze proc jest jakis padniety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinnym tescie prime 95 temp odczytana MBM:

CPU Diode - 57

CDU Socket - 47

Temperatury raczej bartonowe bo podobno ten thorton sie mocno nie grzeje. W takim razie jeszcze jedno pytanie jakie barton ma nominalen napiecie 1,65V???? Czyli jezeli to jest barton 2500 to powinien spokojnie pojsc w takich ustawieniach 11x166, vcore 1.65V ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.65 nie idzie w ustawieniach 11x166MHz dopiero komp staruje na 1,75 a i tak testów primem nie przechodzi. Czy ktos kto ma bartona i thortona moze zobaczyc jakie ma CPUID u mnie pokazuje 06A0h. Z góry wielekie dzieki za informacje. Czy reklamowac tego procka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez to padlo oddaj do sklepu lub wymien jak mozesz 8O 8O czegos takiego jeszcze nie widziałem ... ewidentnie barton tylo to napiecie ! jakie ma w standardzie?? bo powinnien miec 1,65v no i na nim smigac na defaulcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektorzy to glupoty smala jak sie patrzy.

1. powiedz ile kosztowal ten procek.

2. oczywiscie ze jest to barton 2500+ - sprzedawca albo jest imbecylem i nie rozroznia zbiorow literek skladajacych sie na nazwy 'thorton' i 'barton', albo sie pomyli (co watpliwe bo przeciez oznaczenie 2500 jest na fakturze).

3. oddawanie jest calkowita glupota.

4. gostek kupil fatalny wiatrak - takie temparatury na obnizonym taktowaniu to horror.

5. te wszystkie programy do 'rozpoznawania procesora' mozesz sobie wlozyc... w wybrane miejsce na dysku. Sa 2 metody rozpoznawania procka: 1. przeczytanie oznaczenia, 2. na podstawie danych skladowych jak mnoznik, napiecie defaultowe, ilosc cache wywnioskowanie jaki to model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem go wymienić. Koleżka troche kręcił ale wkońcu wymienił. Tamten był jakis padnięty. ten smiga spokojnie na 1.65V 11x200MHz i testy primem przechodzi jak sie patrzy. Dzieki za podpowiedzi. Pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...