Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec czy te pamiatki dobrze sie beda krecic ?  

 

Hynix 2x256MB DDR-400 HYMD232646D8J-D43

 

Czytalem caly temat i wiem ze nie ma, konkretnej odpowiedzi, ale pytam Was forumowicze bo moze akurat ktos cos wie...

Z gory dziekuje!

Kategorycznie można stwierdzić, że D8J to najelpsza seria Hynixów. Jak będą na kościach DT to tylko się cieszyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

już zakupiłem Hynix'y

Oznaczenia kosci: hynix 443A A HY5DU56822DT-D43 KOR

Oznaczenie z naklejki: hynix korea 01 PC3200U-30330 0443 512MB DDR 400MHz CL3 HYMD264646D8J-D43 AA-M

 

Mam teraz taki kłopot: mam P4 z szyną 533 i nie moge w biosie zmienic taktowania pamięci na 400, jest 333, 266 i Auto.... Czy moze P4 z szyną 533 nie może współpracować z 400?? Moja płyta to asus p4p800se... Moze tez mi ktos powiedziec, jak mam zmienic timingi (dokładnie gdzie co wpisac)?? I następna rzecz: jak włożyłem pamięci to miałem kłopoty z blue screen, odpaliłem memtest, a on wykazał całą masę błędów w teście numer 7. Potem testowałem każdą kość z osobna, potem w singlu i w dualu i nie miałem już błędów.... :blink: Co to było?? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

ja mam jedną kostke z arestu DJ8, drugą od gutexa BJ8

 

o dziwo na cl3 sie sypią:(

ale na cl 2.5 na razie jade na 236 i jest spoko, w dualu.

 

pozdro 4 all

 

update

 

Teraz jeździ na 241x2, cpc off, 2,5-3-4-11. Powyżej wywala w grach(przynajmniej na 245) Full stabilne, prime jeździ, gry hulają. Szkoda że o 250 i wiecej mozna tylko pomarzyć. Moze jakby wiecej napiecia było, ale watpie, by cl 2.5 mozna do 250 dociągnąć:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowiłwem sobie wczoraj moduł 512 oznaczony:

 

- Oznaczenie z naklejki: HYMD264646B8J-D43

- Oznaczenie z kostek: HY5DU56822BT-D43

 

Mam płyte A7V880. W opisie mobo ta seria została uznana za jedyna kompatybilna z plyta z posrod modulow 512. Jak ustukam kase, to qpie 2 identyczna kostke i puszcze całość w dualu. Czy moge spodziewać się rewelki? :D Tylko problemem moze okazac sie procek. Ath XP T-Bred 2600+ z zablokowanym mnoznikiwem na 12.5x, a nie wydaje mi sie cos, ze poleci na 12.5x200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecam od gutexa fajna pamiec.

1218506[/snapback]

moze pod Twoja mobo, dla A7V880 seria HYMD264646B8J-D43 bezprecedensowo roxuje, a w dualq 2x512 to juz w ogole pozamiatane. Zreszta gdzies czytalem, ze wsrod pamieci pc3200 te rzada niepodzielnie, ze konqrencji praktycznie nie ma...

 

edit: gutex sprzedaje wlasnie ta sama serie :>

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gutex jak zobaczyl, ze pojawila sie konkurencja to odrazu zbil cene o zlotowke :)

tak trzymac mam nadzieje, ze zbychu00 nie pozostanie dluzny :>

ps. witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum, mam nadzieje, ze zabawie tutaj pare latek ;))

ps2. co oznacza skrot fv? <--- pierwsze newbiesowe pytanie oh yeah :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobre będą kości pamięci z takiej aukcji 1220886[/snapback]

pod Asusa A7V880 to najlepsza seria :D ale ciezko powiedziec mi czy rowniez pod Twoje MSI...

ps2. co oznacza skrot fv? <--- pierwsze newbiesowe pytanie oh yeah :)

faktura vat :) Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nie wiem czy nie będzie konfliktu sprzętowego, jak czytałem to na niektrych płytach po prstu są problemy. Może ma ktoś takie zestawienie płyte gł. MSI i ram Xynix-a ?? ??

bo jak nie to chyba wezme Twinmos-y, one są rekomendowane przez producenta płytki :) bo Kingstony to są cl3

 

Chyba że polecacie co innego, ale na razie prosze o porady Hynixem bo piszecie że dobre są

Edytowane przez fabiozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39033518

ciekaw jestem, czy pojdzie ta pamiec na cl2 przy 200fsb - mobo dfi infinity, zasilka chieftec 360df

i takie pytanie czysto formalne te hynixy od gutexa i zbycha to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym he? :)

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy FSB 200 nie powinno byc problemow z CL2 :D moga one jedynie wystapic przy wyzszychm taktowaniu magistrali.

1224184[/snapback]

posluzylem sie skrotem, szkoda tylko ze nie zrozumiales jego sensu :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś sie tu orientuje w tych Hynixach ?? pytałem o połączeniw tych pamięci z płytą MSI KT 6 delta czy może leopiej <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Twinomsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie sie napalacie na te J-D43 ,ale chyba zapomnieliscie ociupinke o fakcie ze wazny jest tez tydzien produkcji takich memek i naprawde malo ktore aktualnie sprzedawane hynixy lataja tak jak wczesne tygodnie z rocznika 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie .. ;]

nie ma jak stare dobre hyny z rocznika 03

 

ale czasem to sie mozna posmiac do rozpuku

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=110823

 

z tego samego tygodnia produkcji (Week 70 of 2003)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kingmaxy hc- 466 jak w podpisie i według kilku źródeł oparte są na hynixach d-43, podobnie jest z hc-500 z kostkami d-5. Chciałem dokupić jeszcze 512mb, ale są z tym problemy. Myślę że spokojnie zamiast kingmaxa mogę dołożyć hynixa d-43 i będą sobie cykać w dualu.Na weekendy bywam w ŁODZI,więc może tam uda się dostać te hyny pytanie brzmi: gdzie w Łodzi(mieście) można je kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac juz fakt ze rok ma 50 kilka tygodni :)

1225975[/snapback]

Faktycznie byka niezłego strzeliłem, zresztą nawet sięnie zastanawiałem nad tygodniem tylko skopiowałem z CPU-Z a on faktycznie pokazuje Manufacturing Date Week 70 of 2003- Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CPU-Z pokazuje 65 week of 2004 ;-)

 

Ale nie sa takie zle - po wgraniu biosa Tratsa dzialaja w konfigu 2x512 na FSB=250 @11-4-4-3cl... musze jednak popracowac nad stabilnoscia...

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej all! tak sobie czytam wasze wypociny i........prawie nic nie rozumiem ;)

 

Za tydzien przyjmuje nowego kompa - AMD64 3000+, Msi Neo2 Platinium, Dysk WD 120gb, Buda Modecom z zasilaczem

 

350W z pfc, karte graficzną juz mam radek 9550 zmodowany na 9600pro, i wlasnie........ramy......Nie wiem za Chiny co wybrać ;) poradzcie coś!!! Wezcie pod uwage konfig kompa!

 

Jesli chodzi o kase to....dla 512 (lub 2x256) kolo 400zł, a 1024 (lub 2x512) do 600 (jesli takie tanizny są ;P) Czekam na odpowiedz pozdrawiam!

 

Ps. Jakby sie dalo to chcialem sie jeszcze dowiedziec co oznacza CL jesli chodzi o ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tez mam pytanko, przejzałem jeszcze inne topiki na temat Hynixów

wiec chce zakupic ale w sklepie

 

wiec w PC Projekt sa o kodzie produktu

HYMD264646B8R-D43 za 320 zł

a seria na kosciach to

Dołączona grafika

i wiem ze to pewne kosci co jeszcze swiadcza opinie

 

nastepnie w ESC jest model:

HYMD264646B8J-D43 za 290 zł

ale nic nie wiem o serii na kosciach, czy to czasem nie sa te lipne CT

 

pozatym cos mi sie zdaje ze raczej tak, skoro róznica w cenie to 30 zeta, a z drugiej strony jak to także BT lub DT to kupując dwie to juz zysk 60 zł, a drogą one nie chodzą :?

 

wiec pytanko które wziaść, i czy ktoś kupywał te z ESC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...