Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pracują bez konieczności zakładania radiatorów... W dualu na 235 przy 3-4-4-10... Nie sprawdzałem na niższych, ale jedna prawidłowość się nasuwa... Problem tkwi w kontrolerze pamięci nForce2... to on ma problemy z obsługą 2x512MB... a jeszcze dodam, iż powszechnie wiadomo, że Hynixy raczej nie lubią niskich taimingów... Pozdrawiam...

1339418[/snapback]

a czy chodzą ci 230 na cl 2,5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić 2 x 512 MB jeszcze za 220zeta za kość :D

Dziś powinny dojść. Ja je narazie sprawdzę na niskich zegarach i timingami się pobawię bo czekam na Venice , a na tym procku i płycie nie poszaleję z Mgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jemand, chcial bym trafic takie pamiatki jak Ty teraz masz, czyli 220mhz cl2...jak patrze na posty Piostra the to zaczynam sie bac o swoj przyszly zakup... :(

co robic teraz? kupowac pamieci po 240zl? czy czekac czy jak? co radzicie?

1339519[/snapback]

 

Ja kupilem swoje w www.arest.pl... słuchaj zapłaciłem 245zł za sztukę... Seria jak w podpisie... zaryzykowałem... udało się :D

 

To jak zwykle loteria... tak naprawde to prawie wszystkie pochodzą z NTT, jako dystrybutora... i to taka sama seria chyba... może się uda i Wam...

 

Powiem tak... pewnie że lepiej mieć 2x512MB niż 2x256MB...

 

Zastanów się jak długo będziesz na tej platformie... Może nie warto inwestować...

Ale to Twoja decyzja... Zawsze fajnie mieć czegoś więcej niż mniej :wink:

 

Może zainwestujesz w A-Data... tyle że one nie rozwiną skrzydeł na platformie nForce2

Edytowane przez jemand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainwestujesz w A-Data... tyle że one nie rozwiną skrzydeł na platformie nForce2

1340508[/snapback]

Moze nie rozwina skrzydel ale na przyszla platforme np A64 beda jak znalazl... :wink:

 

Ja tez sie zastanawialem na pamieciami i wybor jednak padl na A-Daty i na razie nie mam co narzekac. W porownaniu do tego ca mialem (OCZ) to sa rewelacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swoje w www.arest.pl... słuchaj zapłaciłem 245zł za sztukę... Seria jak w podpisie... zaryzykowałem... udało się  :D

 

To jak zwykle loteria... tak naprawde to prawie wszystkie pochodzą z NTT, jako dystrybutora... i to taka sama seria chyba... może się uda i Wam...

 

Powiem tak... pewnie że lepiej mieć 2x512MB niż 2x256MB...

 

Zastanów się jak długo będziesz na tej platformie... Może nie warto inwestować...

Ale to Twoja decyzja... Zawsze fajnie mieć czegoś więcej niż mniej  :wink:

 

Może zainwestujesz w A-Data... tyle że one nie rozwiną skrzydeł na platformie nForce2

1340508[/snapback]

1. na razie nie przymierzam sie do zmiany platformy - brak gotowki na takie zmiany

2. meczy mnie te 2 x 256, bo wszystkie gierki chodza elegancko na HIGH, tzn fps nie spada raczej ponizej 40 ale ten swap jest nie do wytrzymania, wiec chce szybciutko zmienic na 1 GB.

3. czekac czy kupowac ten Hynix'y? ale zly jestem, zebym kupil dzien wczesniej 40zl w kieszenie i pamieci w domu! wrrrr :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy chodzą ci 230 na cl 2,5??

1339630[/snapback]

 

Póki co tylko w singlu 512MB poszła na 233 2,5-3-3-7

 

Jak narazie 2x512MB nie przechodzą GM przy 230 2,5-3-3-10

 

Może pózniej jeszcze coś się uda wycisnąć...

 

Prawdopodobnie znów wina leży po stronie kontrolera pamięci... (a może pamiątki nie są ochocze do współpracy... kto ich tam wie...)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, a jak myslisz, oplaca sie czekac na jakas obnizke czy brac?

1341901[/snapback]

 

Niżej w najbliższym czasie nei będzie... Złotówka traci na wartości w stosunku do euro i dolara... Chyba się cud musi stać, by cena spadła... (spadek popytu lub wzrost podaży)

 

Kto by tam wiedział...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w arest ostatnio hynixy 2x512 HYMD264646D8J-D43 AA-M z 0508 i co i kupa. Niestety ale po tygodniowej walce poddałem się, mój abit nf7-s 2.0 otrzymał dawke ok 20 różnych biosów i nie udało mi się uzyskać ROCK STABLE. Wydaje mi się że gdybyście tak dokładnie potestowali swoje kompy to nikt z was nie ma ROCK STABLE. Próbowałem wszelkich możliwych kombinacji i nic. Jak działają gry to sypie się kodowanie, jak kodowanie idzie jako tako to się sypią gierki i tak w kółko. Nie wiem czy czasem pamięci nie są walnięte ale nie bardzo mam gdzie je sprawdzić. Walnięte dlatego że na oficjalnym biosie 27 na 166mhz przy 2.5-3-3-8 2.8V się komp zwiesił również.

 

Testy proponuje rozpoczynając od najlżejszego CPU testa w 3dmarku03, następnie zapuście prime95 self test na ok 8h, jeżeli przejdzie wam całego to w drugiej kolejności zapuście program FILM MACHINE

i przekodujcie CINEMA CRAFTEM jakiś film divxa lub xvida na dvd. Jestem pewny że nikomu z was na nforce2 tego nie zrobi, zwiesi się lub wysypie.

 

Obecnie mam 2x256(pc333)+512(pc400) twinmosy puszczone w dualu na 207MHz 2.5-3-3-11 2.9V i jest rock stable. Hynixy wendrują do szafy i czekają na zmianę platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mieszałem ze sobą pamięci albo hynixy w dualu albo twinmosy

1342182[/snapback]

 

Nie wiem czy uważnie czytałeś... Przede wszystkim Hynix rzadko lubi cl 2,5-x-x-x

 

Ja tez mam problemy z takim ustawieniem... O ile 2x512MB idzie spokojnie na 2-2-2-10 przy 220 (2,9V) to 2,5-3-3-10 nie chce iść na 230 (2,9V). Cóż może cl 2,5-x-x-x nie jest przystosowane do konstrukcji PCB.

 

No i oczywiście kontroler nForce2 też nie jest doskonały... przynajmniej z tymi pamiątkami

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jemand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że testowałem wszystkie możliwe konfiguracje czyli 3-3-3-8, 3-3-3-11, 3-4-4-11,3-4-5-11, 2.5-3-3-11, 2.5-3-4-11, 2.5-4-5-11 przy przeróżnych taktowaniach i co i kupa :mur: . Także podtrzymuje swoje zdanie na temat stabilności waszych kompów działających na słowo honoru bez konkretnych wielogodzinnych testów :-P

Ponadto przy 166mhz 2.5-3-3-8 2.8V nie uważam że to są wygórowane jakieś takowania skoro cpuz tak to odczytuje z spd nawet podaje 2.5-3-3-7. A ustawianie dla tych pamięci 3-3-3-8 przy 166 to jest dla mnie totalnym nie porozumieniem. To już przecież goodramy lepiej sobie radzą niż te badziewnixy :lol:

 

W sumie to nie puszczałem ich na cl2 ale skoro na cl3 się sypią a takie ustawienie niby lubią to sobie daje z nimi spokój nie mam do nich więcej cierpliwości. czekam teraz na venice i się zobaczy co one tak naprawdę potrafią.

Edytowane przez Tomek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy wam chlopaki pomoge ;-), ale u mnie hynixy 2x512 biegaly na abicie nf7-s 210mhz Cas 2.0-3-3-11 2.8v (realnie 2.9).

Teraz na DFI NF4 230Mhz lataja Cas 2.0-3-3-6 3.1v

 

Oba kompy testowane Najpierw memtest ,nastepnie prime blend,potem standardowe aplikacje (miedzy innymi kodowanie z mpg4 na mpg 2 w TMPGenc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc kupienia pamieci 512 kingmax na kosciach hynix BT za 222zl.

Oplaca sie je brac czy lepiej doplacic i kupic w www.esc.pl Hynixy?

1342720[/snapback]

 

Nie wiem czy się opłaca... póki co to kości oparte na Hynix BT należały do tych, które były najbardziej podatne na o/c...

 

Decyzja zawsze należy do Ciebie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także podtrzymuje swoje zdanie na temat stabilności waszych kompów działających na słowo honoru bez konkretnych wielogodzinnych testów

a moze Ty masz poprostu badziewnego kompa? ;)

a tak serio to jesli grasz w prime to Twoja sprawa, ja tam wole pograc w gierki, i jesli gra mi sie nie wysypuje przez kilka godzin to jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż spodziewałem się poziomu odpowiedzi ale że aż tak niskiego to nigdy.:wink: w prime nie gram a goldmemory to jest shit.

 

prime nie testuje tylko procka, gdyby tak było to nikt by sobie nim głowy nie zawracał, sam prime też nie jest do końca wystarczający bo nie zawsze potrafi wyłapać problemy z pamięcią, ale np kodowanie filmu pięknie to ujawnia.

Edytowane przez Tomek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem niedawno chynixy D8J-D43 , i za cholerę nie chca pojść na więcej niż 202MHZ :(

Najleprze jest to że nawet przy napęciu 2,9 nie chcą chodzić na 2-2-2-11 , jedyne co mi się udało z nich wycisnąć to 2-3-3-8 , przy 2.8 , widać napięcia wyższe nic im nie dają .

 

Objawy są takie że jak ustawię na 2-2-2-11 albo nawet 2-2-3-11 to po zapisaniu zmian , przez bios (ten czerwony wredny ekran ::) , jest czarny ekran , komp zamrożony , tylko dysk cośtam skrzeczy .

Co moze być tego przyczyną , pech a może po prostu takie już są ?:(

 

Ewentualnie co możecie polecić w granicach 320zł (512MB) , żeby poszło 2-2-2-11 ?. Mogą być PC3200 , 3500 albo i więcej , oby tylko poszły 200MHZ - 2-2-2-11 .

 

 

Mam nf7-SL revision 2.0 .

Thorton 2400+

Chieftec 360.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż spodziewałem się poziomu odpowiedzi ale że aż tak niskiego to nigdy.:wink: w prime nie gram a goldmemory to jest shit.

 

prime nie testuje tylko procka, gdyby tak było to nikt by sobie nim głowy nie zawracał, sam prime też nie jest do końca wystarczający bo nie zawsze potrafi wyłapać problemy z pamięcią, ale np kodowanie filmu pięknie to ujawnia.

1343918[/snapback]

ja to gold memory shit chyba niewiesz co mówisz wszystkie serwisy komputerowe korzystaja z tego programu i ja sie przekonałem że jest to najlepszy program do testowania pamięci oczywiście nie testuje procka jak testować procka to raczej prime i dodatkowo kompresia filmu, a to że te Hynixy to w większości przypadków loteria to juz doswiadczyłem i wiecej bym ich nie testowanych wcześniej nie kupił bo fsb 200 i cl 2,5 to uzyskuje na każdym Kingmaxie od fabryki a i 220 prawie każdy lata ja oczekiwałem po Hynixach z 230-240 na cl 2,5 a tu kiszka żadna z 2 kosci które miałem tego nie dawały ja już jestem z tych kości wyleczony :mur: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćmy się już o testy bo widze że tutaj każdy ma swoje na ten temat zdanie i teksty w stylu - prime'a ja nie gram to mi ręce opadają. Zresztą to i tak jest wina nforca2 a nie kości i taka jest prawda. Skoro na 250mhz mi się windows na hynixach uruchomił i to na 2.5-3-4-11 ale potem to już byly zwiechy tzn że kości potrafią tylko że chipset nie daje rady i jest shit. :mur:

Edytowane przez Tomek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćmy się już o testy bo widze że tutaj każdy ma swoje na ten temat zdanie i teksty w stylu - prime'a ja nie gram to mi ręce opadają. Zresztą to i tak jest wina nforca2 a nie kości i taka jest prawda. Skoro na 250mhz mi się windows na hynixach uruchomił i to na 2.5-3-4-11 ale potem to już byly zwiechy tzn że kości potrafią tylko że chipset nie daje rady i jest shit. :mur:

1344086[/snapback]

 

Z tym się zgodzę, że to wina kontrolera nForce2... Choć trzeba przyznać, iż np 2x256MB mogą śmigać nawet 250-260... tyle, że to już granica kontrolera nForce2... przynajmniej na Abicie NF7-S

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...