Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gr00bY Mazur"]Właśnie dzwonil do mnie berkut. Net mu padł, ale.... mam też dobrą wiadomość. Ma 2004 MHz :) Czyli postępy. Mówi, że będzie więcej...

Z tego swojego konfiga tyle wycisnal???

Jezeli tak to przekaz mu moje gratulacje. Jeszcze niech troche podkreci do 2100Mhz a to bewdzie chyba pierwszy w polsce AMD wykrecony o 50% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]No ze swojego 1600+AGOIA wycisnął już 2GHz. Ciekawe jaki jest rekord?

Aktualnie już jest w pierwszej dziesiątce według overclockersów.

A biorąć pod uwagę że np. 2 piersze są na suchym ludzie, to ma prawdopodobnie jeden z najszybszych na świecie xp1600, który przy takiem częstotliwości stale pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak juz slyszeliscie od Rafal'a uruchomilem moj fc ,narazie nie mam zadnych wymiennikow ciepla do schladzania freonu (tera jak wplywa do parownika ma ok. 25C a z tymi "dodatkami" bedzie mial ok. -20C), nie mam filtra podlaczonego (aktualnie jest "reanimowany", osuszany, czyszczony z farby i oleju estrowego) i uklad nie zostal prawidlowo oprozniony z powietrza (wszystko robilem na chybcika) i jeszcze jakby tego bylo malo za gaz do chlodzenia posluzyl mi R12 i butan, bez obciazenia -29C wyciskam (jak na butan ktory ma temp. wrzenia -0.5C i r12 ktory ma -25C to calkiem niezle) i uzywam starego parownika

 

co narazie wycisnolem:

-2100mhz przy 2.2V, post i dojscie windy 2k do niebieskiego ekranu (wiecie o ktory chodzi, ten tuz przed okienkiem logowania itd)

-2040mhz - 2.2V, czesciowo stabilne, 3dmark wyskakuje

-2014mhz- 2.2V full stable, wszystko spoko dziala (prawdopodobnie daloby sie znacznie obizyc napiecie ale tego nie robie wczoraj to ok. 30mi n na 2ghz meczylem, 191mhz fsb, i potem tylko wyzej "na chama" dawalem)

 

 

temp. wygladaly nastepujaco (wszystko dla 2014mhz):

-19C na parownku bez obciazenia

-14C z obciazeniem

37C rurka tuz przy kompresorze (tloczaca), przed skraplaczem

25C temp. freonu juz za skraplaczem (po ochlodzeniu)

31C temp. kompresora

 

ok, koncze moj raport z kafejki, zara lece do domciu by meczyc kompa dalej, musze zrobic wymiennik ciepla o ktorym wspominalem i pomeczyc kompa dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie :D

 

Dysponuję 100 MB na stronkę www, wolnym czasem i chęciami...

Jezeli macie jakieś materiały (najlepiej po polsku bo nie jestem the best z ang.) do podsyłajcie. Zrobimy takie małe FAQ odnośnie FC, na początek nawet bez zdjęć).

 

Jestem pod dużym wrażeniem osiągów Berkuta.

 

Pozdroofka dla wszystkich overów lockerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut, ja mam jedno pytanie. Bo z tego co obliczylem wydaje mi sie ze narazie nie odblokowales mnoznika w swoim procku. 191 *10.5 = 2014.

Moim zdaniem wyciagniesz o wiele wiecej zmniejszajac mnoznik na maxa. a magostrale dawac ile sie da :D . No ale te ponad 2 Ghz to jednak robi wrazenie :) .

 

PS. Pewnie na mojej przy takim chlodzeniu trza by zrobic update biosu, bo mam magistrale do 166 Mhz. Co daje tylko 8) 3 Ghz, a to dla Bertuta z pewnoscia nie byl by koniec dla P4 nortwood :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu gadałem z berkutem i... wynik pozostał ten sam czyli ~2014MHz, ale przy 1.9v (wcześniej przy 2.2v). Dalszy podręcania możliwe, że blokuje kontroler RAID pod który ma podpiety dysk, wiec mowil, ze bedzie przepinał dysku. No i jeszcze lakieru szuka... Jak odblokuje mnożnik to ja myślę, że może mieć stabilne 2166 (13x166) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut nie wiem czy gratulować Tobie wyniku w podciąganiu procka ???

Zaczynasz bardzo niebezpieczną grę, tylko czy masz sponsorów na nowego kompa.

Próby na granicy wytrzymałości najczęściej kończą się awariami, a co będzie jak poleci procek, płyta, zasilacz i jeszcze coś. Procesory w ekstremalnych warunkach to nie tylko temperatura, ale również pole elektryczne, siły w sieci krystalicznej, zmiany gęstości prądu i jeszcze kilka zjawisk w normalnych sytuacjach praktycznie nieistotnych. W sytuacjach ekstremalnych jeśli mały drobiazg wynikający z tolerancji procesów produkcyjnych przekroczy barierę wytrzymałości, poleci lawina i to wcale nie bezpośrednio podczas "badań", lecz jak bomba z opóźnionym zapłonem po czasie. W życiu jest tak, że potrzebujesz sponsorów, którzy są w stanie ponieść koszty Twoich wpadek inaczej wszyscy będą Ci współczuć, lecz to ty zostaniesz bez komputera (choć nie wiem czy on jeszcze przypomina PC-ta).

Rekordzistą i mistrzem można zostać, ale o wiele łatwiej po drodze o kalectwo, a o kalekach szybko się zapomina.

Nie ma to Ciebie zniechęcić do "badań", ale pomyśl o skutkach awarii i abyś był na nie przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut nie wiem czy gratulować Tobie wyniku w podciąganiu procka ???

Zaczynasz bardzo niebezpieczną grę, tylko czy masz sponsorów na nowego kompa. 

[..]W życiu jest tak, że potrzebujesz sponsorów, którzy są w stanie ponieść koszty Twoich wpadek inaczej wszyscy będą Ci współczuć, lecz to ty zostaniesz bez komputera (choć nie wiem czy on jeszcze przypomina PC-ta).

Rekordzistą i mistrzem można zostać, ale o wiele łatwiej po drodze o kalectwo, a o kalekach szybko się zapomina.

Nie ma to Ciebie zniechęcić do "badań", ale pomyśl o skutkach awarii i abyś był na nie przygotowany.

 

No tak...

Jak się ma P120 to...

nie można wiedzieć co czuje ktoś kto ma 2GHz

nie można wiedzieć co czuje ktoś kto ma 2GHZ przy -40 C

nie można wiedzieć jaka jest przyjemność podkręcenia procka o 50%

ale cóż...

jak ktoś nigdy się w to nie bawił...

to tak jak z seksem :lol:

he he :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut, ja mam jedno pytanie. Bo z tego co obliczylem wydaje mi sie ze narazie nie odblokowales mnoznika w swoim procku. 191 *10.5 = 2014.

Moim zdaniem wyciagniesz o wiele wiecej zmniejszajac mnoznik na maxa.  a magostrale dawac ile sie da  :D . No ale te ponad 2 Ghz to jednak robi wrazenie  :) . 

 

PS. Pewnie na mojej przy takim chlodzeniu trza by zrobic update biosu, bo mam magistrale do 166 Mhz. Co daje tylko  8) 3 Ghz, a to dla Bertuta z pewnoscia nie byl by koniec dla P4 nortwood  :D

Co uważasz że ta magistrala (191!) to mało???

Może i inni wyciągają więcej, ale jak na synchroniczne taktowanie i tak jest świetnie! Jedyne co mu pozostaje po odblokowaniu procka tak jak radzi Rafał pójść w górę z mnożnikiem. Tyle tylko że nie do 13, bo jak pamiętam to dla tych xp max mnożnik to 12,5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut nie wiem czy gratulować Tobie wyniku w podciąganiu procka ???

Zaczynasz bardzo niebezpieczną grę, tylko czy masz sponsorów na nowego kompa. 

[..]W życiu jest tak, że potrzebujesz sponsorów, którzy są w stanie ponieść koszty Twoich wpadek inaczej wszyscy będą Ci współczuć, lecz to ty zostaniesz bez komputera (choć nie wiem czy on jeszcze przypomina PC-ta).

Rekordzistą i mistrzem można zostać, ale o wiele łatwiej po drodze o kalectwo, a o kalekach szybko się zapomina.

Nie ma to Ciebie zniechęcić do "badań", ale pomyśl o skutkach awarii i abyś był na nie przygotowany.

 

No tak...

Jak się ma P120 to...

nie można wiedzieć co czuje ktoś kto ma 2GHz

nie można wiedzieć co czuje ktoś kto ma 2GHZ przy -40 C

nie można wiedzieć jaka jest przyjemność podkręcenia procka o 50%

ale cóż...

jak ktoś nigdy się w to nie bawił...

to tak jak z seksem :lol:

he he :D :lol:

SNAJPER mam ponadto kompy: Intel 386SX 16MHz, 486SX 25MHz, Cel 266 i jeszcze coś znacznie nowszego czego twoje oczy na pewno nie widziały i pewnie nie zobaczą. Chwalić się tym nie ma sensu bo i tak byś nie uwierzył. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNAJPER mam ponadto kompy: Intel 386SX 16MHz, 486SX 25MHz, Cel 266 i jeszcze coś znacznie nowszego czego twoje oczy na pewno nie widziały i pewnie nie zobaczą. Chwalić się tym nie ma sensu bo i tak byś nie uwierzył. :roll:

UFO55 - trzeba się było pochwalić to bym Ci tak nie napisał...

a jak masz to się pochwal...

ja tez mam dostęp do takiego sprzetu że niektórzy pewnie w zyciu czegoś takiego nie zobaczą

 

Musisz również wziąć pod uwagę to że takie osoby jak Berkut ( i większoścć tu piszących) to maniacy podkręcania i chłodzenia itd itp...

My się nie przejmujemy konsekwencjami...

jak coś strzeli to trudno...

wtedy zaciska się pasa... chleb ze smalcem :lol:

i za tydzień leci się do sklepu po nowa płyte proc czy something else...

 

Jezeli moja wcześniejsza wypowiedź Cię uraziła to sorki... ale dla mnie zabrzmiało to tak jakbym słyszał moich starych prawiących kazania o tym ze prąd może "kopnąć"...

 

Każdy kto sie bierze za przeróbki zna ryzyko... (chyba :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut, ja mam jedno pytanie. Bo z tego co obliczylem wydaje mi sie ze narazie nie odblokowales mnoznika w swoim procku. 191 *10.5 = 2014.

Moim zdaniem wyciagniesz o wiele wiecej zmniejszajac mnoznik na maxa.  a magostrale dawac ile sie da  :D . No ale te ponad 2 Ghz to jednak robi wrazenie  :) . 

 

PS. Pewnie na mojej przy takim chlodzeniu trza by zrobic update biosu, bo mam magistrale do 166 Mhz. Co daje tylko  8) 3 Ghz, a to dla Bertuta z pewnoscia nie byl by koniec dla P4 nortwood  :D

Co uważasz że ta magistrala (191!) to mało???

Może i inni wyciągają więcej, ale jak na synchroniczne taktowanie i tak jest świetnie! Jedyne co mu pozostaje po odblokowaniu procka tak jak radzi Rafał pójść w górę z mnożnikiem. Tyle tylko że nie do 13, bo jak pamiętam to dla tych xp max mnożnik to 12,5...

Hmmm ja mam Antka2000+ i poruszalem temat odblokowania... daje adres gdzie byla rozmowa o tym jak trzeba osiagnac mnoznik wiekszy niz 12,5 ... trzeba ciac jeden mostek, a laczyc drugi... ale ja sie tego nie podejme :) nie jestem az tak szalony zeby jesc potem chleb ze smalcem i zbierac na nowego procka :lol: :lol: BTW oto i link:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=123661#123661

 

Ps:. BERKUT GL !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie już tylko jedno. Do ilu On dojdzie z tym 1600+.... Bo z tego co wiem narazie ma 191MHz i blokuje do... kontroler RAID. Szkoda, że net mu się popsuł :( Ja zbieram już na SiS655, żeby wreszcie wykorzystać jego FC. BTW - Mam już swój sprzęt :) Ide kręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...