Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoczalem prace nad noiselessDD czyli cichutkim systemem chlodzenia freonem.

specs:

 

kompresor: danfoss NL11F

skraplacz: 1kW chlodzony 4 12cm swiecacymi crystalami

kontrola wentyli: panelik zalmana

termometr: nordelektronik ne045

parownik: widac kilka postow wyzej

zawor rosprezny: CPEV

czynnik chlodniczy: 404a/co2 mix

obudowa: plyty wiorowe, beda pomalowane na czarno, kolka pod buda

dodatki: manometr z boku obudowy pokazujacy cisnienie ssania

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy, od 400 za agregaty z odzysku przez 1600-2000 za profesionalne agregaty do XXXXXzl za kaskady itp, bardzo slabo sprecyzowane pytanie

 

BTW mam zapinki z cadzie zrobione z otworami do parownika do grafy i parownika do cpu. ten od cpu pasuje do soca/478/lga775/a64 a od grafy do wiekszosci graf.

 

jesli to kogos interesuje to moge przeslac, zrobione w autocadzie wiec takowego tez trzeba posiadac

 

...kilka dni pozniej...

 

foty parownika, spod wygladal gorzej niz gora wiec duuuuzo szlifowania bylo :(

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

przenioslem tez fc na biurko zeby miec latwiejszy dostep

 

Dołączona grafika

 

widac co2 w tle ;)

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam juz prawie wszystko tylko plaskownika miedzianego brak ale to dzis powinno sie wyjasnic ;D mam jeden klopot gdyz mam kapilarke o srednicy 1mm, pytanie takie, jaka dlugosc dla takiej srednicy na powiedzmy 150-200W ?

 

Update:

Plaskownikow jak nie bylo tak nie ma. ale zalatwilem sprawe inaczej, wyjalem miedziany rdzen z x-dreama - nada sie idealnie ;D tylko ta dlugosc kapilary mnie meczy, litosci, podpowiedzcie cos ;D

a w sprawie parownika - mam redukcje na rurke 28mm i to ma byc uzyte do budowy parownika, pytanie takie - oplaca sie kupic wieksza redukcje (35mm) ? warto zaplacic 15zl za 7mm ? :)

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

1mm kapilarka sie nada raczej ale wg kalkulacji to bys jej musial dac bardzo dlugi odcinek :blink: Lepiej poszukaj 0.7 mm :?

 

Jak mam parownik z zaslepki na rure 28mm i jest OK, wg mnie nie warto doplacac tych 15 zl .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się na małe fc, popo zrobił właśnie na takim kompresorze, tylko pewnie innej mocy (są różne modele

kompresorów Minsk, 150-200W..)

 

BTW, też używam takiego kompresora jako serwisowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki kopresor to tylko na r134a bo inaczej np na r290 bedzie sie strasznie grzal i dlugo nie pociagnie...

 

witam

Jesli kogos ineresowalby sprzet od klimy taki jak kompresor czy skraplacz to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malutki kompresorek z lodówki ale w bardzo dobrym stanie sam mam identyczny tylko ze pordzewiały i on sie chyba nadaje tylko na kompresor serwisowy

1355812[/snapback]

Fajnie by było gdybym coś o nim wiedział bo jest bardzo, bardzo cichy :D

Przynajmniej jaka jest jego moc, na jaki gaz i jaki olej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie na R12 to jest, Mińsk był produkowany w czasach ZSRR i lodówki w Europie były głównie z takim gazem

 

O mocy raczej nie powiem, bo nic nie wiem właściwie o tym kompresorze,

a rosyjskie znaczki mi nie za bardzo coś mówią. Informacja o tym zwykle

znajduje się na nalepce/tabliczce na lodówce od tyłu

 

Olej jest zależny od tego, jakiego gazu masz zamiar użyć, dam małą pomoc :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do prometeia mach II. czy ona chodzi przez caly czas jak jest komp wlaczony, czy np jak ustawie zeby mi trzymalo 10C to bedzie sie co jakis czas wlaczac i znizac mi do tej temp.? bo jak chodzi caly czas na full to troche bez sensu... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

oto jaki kwiatek wyrzucil mi dzisiaj termometr po zbyt szybkim przelaczaniu :P normalnie jestem taki szybki ze moj termometr nie nadaza z wykonywaniem komend ;)

 

a tak na serio to bawie sie autokaskada, max co widzialem to bylo -84C przez chwile, pozniej sie zatkala kapilara. Po przeladowaniu -72c max i ok -60c stale. Nie jest to sprawny uklad a tylko wyprubowanie idei nowego wymiennika, wniosek = dziala :P nastepny wniosek, nie mozna schlodzic co2 za bardzo (ponizej tych -60c moze juz skrzepnac) bo zamarznie biedak.

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym, problem w tym ze za cala butle co2 z reduktorem itp dalem 200zl z przesykla a za np etylen musialbym juz wyskoczyc z 1000zl, to za duzo do zabawy, jak bede mial zamowienie na kaskade to tak ale sam do siebie nie dam rady, jeszcze cyfrak mi padl i musze zakupic nowego wiec moge zapomniec o tego typu rozkoszach :) Gdybym tylko mial kase to bym kupil troche sprzettu no ale coz, moze jak bym zaczal zarabiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi caly czas na full, to lepiej bo dluzej pozyje, jakby sie wlaczala co kilka min to kompresor by dlugo nie pozyl.

1379201[/snapback]

leee to bez sensu, a chcialem sobie kupic:/ a tu sie okazuje ze caly czas bedzie mi jechac -40C troszke bez sensu :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...