Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

mniemiasz niemal idealnie ;) tak Łukasz

 

agregat luksa ktory rowniez jak mozna wymniemywac ma imie łudząco podobne do mojego ;)

 

Dołączona grafika

 

a tutaj jak dziala co2, tylko niskie cisnienie jest podlaczone, +0,1bara jest wiec temp malo realna na 404a samym ;)

 

Dołączona grafika

 

jak poizoluje itp to poteztuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi jakis czas temu czytałem ten topic na bierzoco is ie powoli przymiarzem do FC ale yus czasu nie było. :-|

 

Jednak dzis znalazłem interesujące użadzaconko, prawdopodobnie jakaś przemysłowa chlodziarka do cieczy :D

 

Mam w planach wyciogniecie co sie da z tego i zmontowa FC

 

Ok zuce pare fotek a potem , pare pytań do was :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sorka za jakos fotek.

 

Ktoś coś o tym kompresorku wie, znaczy sie tyle co z etykiety, czy bedzie dobry?

 

Na 2 ostatnich fotkach ciekawi mnie co to jest :blink: Z tego co czytałem kiedys to ni wiedziałem aby ktoś cos takiego miał.

 

Narazie mam plan aby środkowo czesc tej maszynki wymontowac, znaczy sie top co najważniejsze agregad, chlodnica itd. bo reszta to raczej bezyzyteczna bedzie.

 

Wyczyszcze to ; bloczek do freonu kiedys robiłem wiec jakis tam lezy.

 

Tylko mnie jesdna rzecz martwi wymiana freonu R12 na jakis inny prawdopodobnie R22 bo R12 nigdzie nie dostane.

 

Nie wiem, co o tym chłopaki myślicie?? Bedzie coś z tego ?? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha spox ale ysu takie coś raczej nie bedzie mi potrzebne czy sie myle?

Wymontowac to ? Czy lepiej zostawic?

 

A co myślicie o tym kompresorku??

Edytowane przez Ernix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ma to w sobie trosze elektroniki, jakies układy kotrolujace to wsszystko, ale yush mi potym nic bo sie na elektronice nie znam tak dobrze wiedziec co od czego

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ej chlopaki mam wrazenie ze nie docztytaliscie moje pytania co wczesniej napisalem <_<

 

Co z tym kompresorkiem i z tym zaworkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek raczej sprzedaj niz wywal a kompresorek jest dobry, mozesz zatankoac propanem albo r22, ma moc na oko ok 1/3-1/2hp wiec sie nada idealnie, jest pewnie dosc cichy bo mialem tej firmy w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mi upieprzyl rurke na kompresorze tak ze nic do niej nie dolutuje:(

musze ja wyjac i wlutowac nowa. tylko ze jest problem restki rurki sa przyspawane mosiadzem a mojim palinczkiem ni cholery tego nie rusze

macie moze jakis pomysl?

 

Dołączona grafika

 

myslalem zeby moze rozwiercic ale boje sie ze opilki powpadaja do srodka i zabija mi kompresor (zablokuja zaworek zwrotny)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

To moze ja tez pokaze jeszcze jakies fotki :

 

Dołączona grafika

 

FC na grafike - agregat wykonany juz jakies 4 miesice temu :

 

-kompresor Minsk R12 :D

-zawor rozprezny : kapilara 0.7mm

-skraplacz z 2x120mm

-gaz propan-butan :?

 

Dołączona grafika

 

Test na GF4 Ti4200 - karta szla na powietrzu 330/630 , na FC 358/648 :) ..

 

Dołączona grafika

 

Tutaj na Radeonku R9200 ...w stocku szla 290/500 pod FC- 350/522 :D

 

Dołączona grafika

 

Radek 9800 SE@PRO - na silencerze 465/730, na FC - 492/780 :)

 

Reszta fotek i text o benchingu na 2 FC - http://www.wgk.waw.pl/forum/viewtopic.php?...53a8ba7f0caabc2- jedno na CPU, drugie na GPU B) .

 

Izolacja do kart byla robiona prowizorycznie, tak by tylko wytrzymalo kilku godzinny benching :-P

 

Wiadomo ze to FC nie jest najwyzszych lotow, ale jest zrobione praktycznie z czesci ktore mialem w domu akurat... zal bylo mi by lezaly :lol: .

 

Planuje wrotce drobna przebudowe tego agregatu - przede wszystkim napelnie go w koncu czysty R290, licze ze da mi to spadek paru stopni na parowniku ...

 

Dołączona grafika

 

Sprzedam ten manometr (na niskie cisnienie, skala do 15 barow), wraz z przejsciowka do weza - oddam za 40 zl...chodzi idealnie (porownywany z REFCO i wskazania identyczne :D ) .

 

Musze chyba sobie sprawic jednak stacje manometrow, wiec sprzedaje :-|

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotres - dajesz rade  :D masz jakies ORBy z tego 9800SE ? moj idzie podobnie na rdzeniu 490 na AC  B)

1504751[/snapback]

Orby z tego R9800 beda za jakies 2 tygodnie gora mysle (ja wszystko pojdzie zgodnie z planem :) ) . Karta nie jest moja . Jak mi uwierzysz na slowo to bylo juz na nim ok. 23700 p. w 3dM01 na 2xFC - barton ok. 2900 mhz do tego i dual BH-6 .

 

Ale jak juz pisalem orby beda wkrotce :D .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście jest, żadko przeglądam giełdę :) no to nie stać mnie niestety, moj komp nie jest tyle wart. właśnie zastanwiam sie nad sprzedażą nerki żeby wźiąść kaskade od berkuta :D zartuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie tutaj ;)

 

Własnie znalazłem u wujka w garażu starą klimę od domu, leży sobie spokojnie, dogadałem sie, ze i tak jest do wyrzucenia bo tylko lezy wiec sobie ją przerobie po swojemu do komutera ;)

 

W tym tygodniu pojedziemy do jakiegos sklepu po palnik i pare rzeczy przydatnych do rozmontowania tego i sklecenia potem w całosc...i to bedzie moje 3 FC, z tym wyjatkiem, ze złozone w stanach, wiec mam nadzieje ze tanio stacje manometrów dorwe :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi mam pytanie odnośnie pasty termoprzewodzącej. Mam paste Arctice Ceramique i nie wiem czy ją kłaść na proca, czy nie zamarźnie ?

Czy wogule dawać jakoms paste skoro zamarźnie :?

 

Prosze o jakieś rady dotyczonce pasty termoprzewodzocej jesli chodzi o FC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramique to najlepszy wybor, kazda pasta zamarznie wiec polecam robic burnin za kazdym zalozeniem fc, czyli zalozyc fc i odpalic kompa bez wlaczonego fc wejsc do biosa i czekac na ok 60C albo jak kto odwazniejszy az sie komp zwiesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za pomoc, moje pytanie w sumie okazał sie zbedne bo wszedłem na strone arcticsilver'a i tam miałem napisany zakres tem dla Ceramique :

 

Temperature limits:

Peak: –150°C to >180°C  Long-Term: –150°C to 125°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem ostanio swój układ i co tempy to przedstawia sie tak :

 

Dołączona grafika

 

Myśle ze taka tempa jak na móje pierwsze FC nie jest taka zła, co o tym myślicie może jakoś to jeszcze wykalibrować zeby zeszło to w dół.

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie odnośnie izolacji płyty głownej, czytałem troche o tym i jak narazie zaizolowałem płyte lakierem do włosów i dałem kawałem pianki neopranowej :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Myśle ze wystarczy niedługo bedą pierwsze testy na Abicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...