Skocz do zawartości
Gość

UE a składaki

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak:

<span style="color:red;">[ciach!]</span>lenie o [gluteus maximus] Maryny...

 

Chca zarobic kase, bo ludzie nie znaja przepisow unijnych i mysla ze jak powiedza "Tego wymagaja przepisy Unii" to sie ludzie podporzadkuja.

 

Jak dla mnie to pic na wode. Nigdy w zyciu nie wprowadza tych przepisow w zycie, bo padlby rynek podzespolow w Polsce.

 

EOT.

 

UPDATE:

No i slowa nacechowane emocjonalnie mi wycielo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie kupił gotowego kompa za sporo więcej kasy niż bym go sobie sam składał we własnym zakresie :!: Dla mnie to kolejny chory wymysł UE, a z tego co wiem to każdy podzespół kompa musi i tak posiadać znak CE więc po co te durne przepisy :?:

 

Odpowiedź chyba już znalazłem: wielkie koncerny takie jak HP czy Dell stworzyły silne lobby za wprowadzeniem tych przepisów, bo zobaczyły, że coraz więcej ludzi składa komputer samemu lub co najwyżej kupuje składaki w sklepach komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@psychodeliczny - to nie wymysl UO tylko kwestia interpretacji tych przepisow. Tak juz bylo w kilku przypadkach, polscy urzednicy chcieli wprowadzic VAT/clo/podatek/inna akcyze, a potem okazywalo sie ze nic takiego Unia nam nie narzuca, ew. daje taka mozliwosc.

Poprostu Optimus i cala reszta "producentow" wspanialych firmowych skladakow ma ochote zarobic na naszej niewiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do CRN z czerwca jest tam artykuł własnie o normach CE itd.

Zgodnie z prawem akcesji do unii rząd polski MUSI dostosowac przepisy do tych jakie są w unii..

czyli będziemy mieli parę zestawów do wyboru (bo kazde badanie czy nie przekracza dopuszczlnych "norm" bedzie słono kosztowało" ... co wiecej nawet zmiana pojemnosci dysku twardego z zaakceptowanego juz kompa przez komisję CE - bedzie uwazane za "domniemanie" ze bedzie zgodny... bezsens..

 

Co do waszego podejscia do sprzedawców - za duzo x-files oglądacie... zaden sprzedwaca nie chce by tak było..

Bo to bez sensu.

Co wiecej prawo UE przezuca odpowiedzialnosc na składającego, - czyli nawet jak na fv nie bedzie słowa zestaw - osoba składająca (czy to klient czy sklep ) bedzie odpowiedzialna za jego zgodnosc...

podobno nie bedą kontrolowac po domach dopoki nie bedzie zgłoszen ze komp zakluca działanie innych urządzeń...

 

Po co to jest .. nie pytajcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago czyli wszyscy obywatele w UE maja te same typy komputerow - nie maja zadnych skladakow ? a to ciekawostka !

 

W ogole ja nie wiem o czym ejst mowa, klient przychodzi i mowi:

poprosze obudowe, plyte glowna, cpu, grafike i dysk. Dostaje, placi. Podchodzi do stolika obok i prosi o usluge zlozenia komputera.

No kurdedbalans o czym jest mowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest usługa złozenia to trzeba miec zaswiadczenie z jakiegos urzedu badającego podzespoły ze one moga ze soba pracowac ... bezsens..

A jesli urzytkownik sam zlozy - nawet gdy nie jest osoba prawną.. i tak odpowiada gdy cos bedzie nie tak...

WŁASNIE O TEJ PARANOI MOWA..

A wszyscy po stronie klienckiej lady :) mysla ze to jakas zagrywak asklepów.. otoz nie.. ustawodowca znów cuduje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jedynym wyjsciem jest sprzedawanie czesci. Jak tylko na fakturce nie ma usługi złozenie to moga ci skoczyc na ...

 

He a ten tekst w ustawie o zakłuceniach czy cus - widział ktos zakłucający komp ? ( Mikrofalowa wiecej generuje smieci niz komp ) Bo ja nie. No chyba ze jakas radiowa czy cus ( ale wydaje mi sie ze to juz problem producenta np. karty radiowej czy siakos tak ) Kupujesz osobno i kij im w oko co z tym zrobisz . Pozatym nie wydaje mi sie zeby kontrolowali np. serwisy komputerowe jakie czesci przyjmuja i czy czasem w opisie usterki nie pisze ze jakies zakłucenia dana część generuje. I co wtedy wpadna ci kaza pokazc papierek ze zgodne z jakimis tam normami ?

 

 

Nasuwa mi się tak smutna refleksja >>> Od kiedy jestesmy w tej unii calej to nic nie słychac tylko w unii sa takie przepisy i basta to my musimy miec to samo. Tylko wielka szkoda że w wykonaniu naszych posłów te ustawy najczęściej sa to nieudolne kopie. Pełne błędów, luk prawnych i wprowadzaja jeszcze wiekszy zamęt. Albo pojawiaja sie jakies dodatki w postaci "lub czasopisma" których w ostatecznym projekcie nie było ( to co w drukarni pani Jadzia dopisała ? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie, nie przejdzie, nas to nie dotyczy :P Wszyscy sobie sami glownie dla siebie skladamy kompy. Wazne zeby czesci nie podrozaly ;)

 

Ktos kupuje tutaj skladaki "Media/hiper" lub gotowe kompy? Male sklepy i firmy moga sie martwic ale z drugiej strony ten przepis jest banalny do obejscia jak kiedys rejestrowanie cienkiego jako TIRa za pomoca siatki. :P

 

Wiec jest luz. Nie siejcie paniki, nikt Wam nie zabroni kupowac osobnych czesci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie suie wydaje ze niewiele sie zmieni - wejdziesz do splepu - poprosze to, to, to i to (poszczegolne czesci) bo nie kupujesz gotowego zeostawu tylko czesci, ciekawe czy sklep bedzie mogl to "na specjalna prosbe klienta" poskladac dokupy - bo na rachunku nadal widnieje lista czesci nie nazwa gotowego zoestawu - prawda?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne sa artykuly CHIPa;] ten czytalem juz z miech temu bo oni je najpierw w gazete a kilka tyg pozniej na www wsadzaja:P I nie wiem jak jest na www ale w gazecie pisza ze nie bedzie skladakow;] a w ramce na pol strony prawnik i znawca pisze ze male firmy wcale nie musza miec jakis tam certyfikatow wykupionych gdyz moga na wlasna odpowiedzialnosc skladac kompy tylko jak sie okaze ze komus promieniuje to bekna:D

 

a no i z tego co wyczytalem to to dotyczy SKLADAKOW ;] a nie poszczegolnych czesci ;] wiec mysle ze MY nie mamy sie o co martwic;] a w sklepach jak to w sklepach;] jak nie zloza w sklepie to u klienta w domu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...