Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

podpiolem hdd, ale ino tego nowego, pieknie sie podzielil na partycje, format, i instalka windy, ale jakos duzej roznicy nei zaówazyłem, trza coś ustawić itp.???

 

zworke na hdd, zalozyłem w pozycji 2 od prawej strony :P tak jak bylo na instrukcji coś tam pobazgrane i ryzunek zworki i jakeis tam ustawienie 1,5Gb/s ;/ dobrez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 gb/s to sata 1 a 3 gb/s to sata 2 ktorej chipset nf3 nie obsluguje wiec wszystko jest ok. ja zawsze gdy instaluje windowsa na sata to wole odlaczyc dysk na ide bo kiedys instalowalem i mialem podpiete oba naraz to potem mi wyskakiwal jakis blad boot disc failure.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach stane się posiadaczem owej płytki ;) z tego powodu bardzo jestem zadowolony i już dzis przestudiowalem lekture ponad 30 stron tego tematu. Jednak sprawa poruszana tysiące razy jest dla mnie nie jasna...

 

Płyta w standardzie zasilana jest z linii 3.3v lecz skoro potrzebuje więcej (a potrzebuje bo mam winbondy) wgrywam biosa który umożliwia mi max. napiecie na memki 4v (i zmienia co 0.1v?). Tylko czy wystarczy wgrać owy bios czy trzeba zrobić jakąś modyfikacje zasilacza - o której też coś wyczytałem...

 

Druga sprawa...

 

Posiadam S64 2800+ i którego biosu bede musial uzyć aby go poprawnie wykrywało i aby ten biosik umożliwiał te 4v na memki?

 

Trzecia sprawa...

 

W tym temacie znalazłem jedno zdjęcie w którym pokazane są najbardziej grzejące się elementy na pbc, jednak zdjecie jest w bardzo słabej jakości i odziwo te elementy rozmieszczone sa tylko wokół socketu...a jesli memki dostaja 3.3v to te male dupsy koło slotów ddr tez muszą być dobrze nagrzane.. - ma ktoś pełnowymiarowe zdjęcie mobo z najbardziej grzejącymi sie elementami?

 

PS. Może spotkaliscie sie w necie z jakims w miare dobrym kompedium? (ang/pol - obojętne)

 

Z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodawał ktoś na tej mobo już 1,95V ? Jak ona się zachowuje przy takim Vcore?

1717183[/snapback]

wedlug wskazan biosa na proca poszlo 1,89V ale nie powtorze tego wyczynu ;p

cala plyta trzeszczala

 

 

tu jest na prawdę duże:

1717449[/snapback]

grzeje sie wszystko co jest pomiedzy socketem a PS2, RJ45, FireWire i USB.... oraz mofsety. Do tego nieduzy obszar wokol nForce'a (o ile ma pasive)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe :>

 

pewnej nocy bez obudowy prawie ze na parapecie przy otwartym oknie z silent towerem na rdzeniu mialem 24,3 *C (10x220 1,55V - bez obnizania szyny na pamieciach)

 

of corz w spoczynku

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że temperatura mojego procka w spoczynku wynosi 25 stopni. Dodam że jest to A64 2800+ podkręcony na 9x267 czyli 2403MHz i chłodzony wodą

1717567[/snapback]

U mnie na identycznych ustawieniach(2,4GHz,1,45V) temp idle/stress=37/45st chłodzenie wc temp pokojowa;źródła smartguardian,everest,speedfan.Jeżeli jest potrzeba temperaturę moge obniżyć schładzając czynnik chłodzący.

Napisz jakim programem mierzysz temp i gdzie stoi chłodnica wc(temp cieczy chłodzącej),bo 25 st to oczywiście niska temperatura(jak naA64 s754) tylko czy właściwie odczytywana? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug wskazan biosa na proca poszlo 1,89V ale nie powtorze tego wyczynu ;p

cala plyta trzeszczala

1717563[/snapback]

Ale czym wtedy chłodziłeś proca i mobo ? Bo pójdzie na to kaskada :D

Przez jaki czas tak jechałeś ? :)

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grzeje się to:

1717802[/snapback]

Brawo, zaznaczyłeś wszystkie kondensatory.

 

Niemal każdy człowiek dysponuje potężnym narzędziem w postaci dotyku. Jest bardzo przydatne, np. do określenie co jest ciepłe, z co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie OC. Ostatnio zakupiłem sobie dysk S-ATA no i pojawił się problem. Mianowicie system nie chce mi wstać jak zmienie sobie HTT nawet o 5, nie mówiąc już o OC na 2,5GHz. Da się to jakoś rozwiązać?

Dysk podłączony do pierwszego kanału SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie OC. Ostatnio zakupiłem sobie dysk S-ATA no i pojawił się problem. Mianowicie system nie chce mi wstać jak zmienie sobie HTT nawet o 5, nie mówiąc już o OC na 2,5GHz. Da się to jakoś rozwiązać?

Dysk podłączony do pierwszego kanału SATA.

1718313[/snapback]

podłącz do slotu sata 3 lub 4. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montując nowe urządzenie biorące udział w oc nalezy je przetestować przy ustawieniach def a nastepnie stopniowo zwiększać htt w razie problemu zatrzymać się i szukać jego przyczyny,w ten sposób uniknie się zbyt drastycznego przesterowania a co za tym idzie uszkodzenia elementu.Najważniejsze że w tym przypadku jest ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem po prostu, że skoro płyta nie ma blokady PCI/AGP to dysk nie ma tutaj nic do rzeczy. Mogło dojść do jakiegokolwiek uszkodzenia? Nie widocznego teraz, ale które nastąpiło? Bad blocki chyba nie mają nic wspolnego z tym?

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grzeje się to:

1717802[/snapback]

link nie dziala

 

Ale czym wtedy chłodziłeś proca i mobo ? Bo pójdzie na to kaskada :D

Przez jaki czas tak jechałeś ? :)

1717839[/snapback]

do momentu odkopania zakladki napiec w BIOS'ie i dokladnym obejrzeniu wartosci

(oO) i zweryfikowaniu dziwnych dzwiekow z plyty (cos kolo 20 sec.)

 

proc chlodzony tym czym w sig. a nF standardowym pasivem (cale szczescie nic sie nie usmazylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh spoko mam nadzieje, że i u mnie nic wszystko pójdzie dobrze :)

 

Na procu będzie kaskada, na nF zalman NB32K i zapewne wiejący na niego papst 120mm :)

będzie musiała wytrwać trochę dłużej niż pół minuty :]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh spoko mam nadzieje, że i u mnie nic wszystko pójdzie dobrze :)

 

Na procu będzie kaskada, na nF zalman NB32K i zapewne wiejący na niego papst 120mm :)

będzie musiała wytrwać trochę dłużej niż pół minuty :]

1719092[/snapback]

To ostra jazda bedzie :D ,kaskad w pl wiele nie ma,możesz zdradzić jej pochodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata 3 i 4 są z blokadą częstotliwości a 1 i 2 chyba nie. :wink:

1718700[/snapback]

Okej zrobiłem tak.. tzn miałem na SATA1 podłączne, mam dysk jak w podpisie. Wcześniej na IDE kręciłem np 2300 a teraz podniose FSB do 220 i już system się sypie (nie ładuje). Podłączam na SATA3/4 i to samo. Tzn dziwna rzecz. W biosie wyłączam sobie 1/2 a dysk mam podłączony na SATA3. to widzi mi jakbym miał na SATA1 :| (pokazuje ze jest na S1). Chyba o czymś nie wiem :lol: Gdy natomiast są wszystkie kanały włączone to widziany jest na SATA3. Kręcić dalej nic nie mogę. Owszem na 210 idzie ale pewnie jakbym puścił PI albo coś innego to mogło by się wysypać.

 

link nie dziala

1719049[/snapback]

przepraszam jest to serwer studencki i różnie mu sięostatnio chodzi :]. Jutro wrzuce na jakiś lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na identycznych ustawieniach(2,4GHz,1,45V) temp idle/stress=37/45st chłodzenie wc temp pokojowa;źródła smartguardian,everest,speedfan.Jeżeli jest potrzeba temperaturę moge obniżyć schładzając czynnik chłodzący.

Napisz jakim programem mierzysz temp i gdzie stoi chłodnica wc(temp cieczy chłodzącej),bo 25 st to oczywiście niska temperatura(jak naA64 s754)  tylko czy właściwie odczytywana? :wink:

1717681[/snapback]

Temperaturę mierzę programami smartguardian i speedfan. Odczyty temperatury z płyty zmniejszyły się po wgraniu nowego biosu. Jest bios pobrany ze strony dfi o numerze 623. Poprzednie odczyty temp wynosiły idle/stress=43/53st. Jeżeli chodzi o chłodnicę to jest to nagrzewnica od Łady Samary i stoi blisko okna bez zamontowanych wentylatorów. W tej chwili komp chodzi od 5 godzin w stresie i temp cpu to 39st. Próbowałem ustawić vcore jak twoje 1,45V ale po kilku minutach się wieszał więc zostawiłem poprzednie 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę mierzę programami smartguardian i speedfan. Odczyty temperatury z płyty zmniejszyły się po wgraniu nowego biosu. Jest bios pobrany ze strony dfi o numerze 623. Poprzednie odczyty temp wynosiły idle/stress=43/53st. Jeżeli chodzi o chłodnicę to jest to nagrzewnica od Łady Samary i stoi blisko okna bez zamontowanych wentylatorów. W tej chwili komp chodzi od 5 godzin w stresie i temp cpu to 39st. Próbowałem ustawić vcore  jak twoje 1,45V ale po kilku minutach się wieszał więc zostawiłem poprzednie 1,55V

1719383[/snapback]

Tez jadę na biosie 623,a temperaturki ładne masz,pogratulować. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostra jazda bedzie :D ,kaskad w pl wiele nie ma,możesz zdradzić jej pochodzenie?

1719305[/snapback]

Why not :wink: :)

Kaskada bedzie dokłądnie ta http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=155104&hl=

Stawka: 3GHz z NewCastla 2800+ :), 2,8GHz z mojego :D i max HTT jakie uda nam się osiągnąc :)

 

Ale to dpiero za 2 tyg. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...