Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie 2 rzeczy mnie sa dziwne:

1. ze jak mi sie plyta nie podnosi po resecie biosa, i jak wyciagne jedna kostke pamieci to odpala i potem juz chula jak ustawie bios, ale na 2 kosciach nie odpali. czemu?

2. ze na pamieci max na 280mhz z poziomu biosu rusza a potem juz mozna pomazyc tylko w windzie po zmianie na 300 chodza. czemu??

 

jak ktos zna pytania na ta odp to bede wdzieczny za info :)

pozdro !!

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperalem troche po sieci w poszukiwaniu modyfikacji napiecia ramow dla tej plyty, ale znalazlem tylko moda na 5V. Jest mozliwosc pociagnięcia prosto z zasilacza z lini 3,3V napiecia dla ramow? Pewnie byl by to sporo prostrzy sposob niz zmiana lini zasilania. Jezeli jest to mozliwe prosze o jakies schematy, instrukcje, wszelka pomoc mile widziana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie to nic nie daje a pamieci sie cos krzacza na 2 i 3 na 1 i 2 jest OK dopuki nie zaczne kabinowac i trzeba resestowac biosa:P wtedy musze jedna kostke wyciagnac ale to sie zdarzylo bopiero ze 4 razy:P wiec jakos to przezyje;) tylko szkoda ze proce juz wiecej nie chce isc:/

 

a mam pytanie na mnozniku 9x jakie fsb osiagnac mozna na tej mobo?? niech sie ktos podzieli ile wycisnol :)

 

thx pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperalem troche po sieci w poszukiwaniu modyfikacji napiecia ramow dla tej plyty, ale znalazlem tylko moda na 5V. Jest mozliwosc pociagnięcia prosto z zasilacza z lini 3,3V napiecia dla ramow? Pewnie byl by to sporo prostrzy sposob niz zmiana lini zasilania. Jezeli jest to mozliwe prosze o jakies schematy, instrukcje, wszelka pomoc mile widziana :)

1682656[/snapback]

wszystko co musisz zrobić to Vsense moda na linii 3,3V w zasiłce- poszukaj, pełno artów na ten temat. Później tylko wgrywasz nieoficjalny bios z regulacją Vdimm do 4V i masz do około 4V :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co musisz zrobić to Vsense moda na linii 3,3V w zasiłce- poszukaj, pełno artów na ten temat. Później tylko wgrywasz nieoficjalny bios z regulacją Vdimm do 4V i masz do około 4V :-P

1686161[/snapback]

Poszperalem troszke i z tego co sie doczytalem duzo zalezy od zasilki jaka sie ma. Niestety nie znalazlem schematow do mojego Topower'a P5 :( Moze ktos widzial lub slyszal?

 

A jaki wplyw na inne podzespoly zasilane z tej lini (najbardzie to o grafe mi biega) ma taka modyfikacja zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to prosty mod:/ ja juz robilem z wisnia666 i nic prostrzego:P i tu akurat obojetnie jaka zasilka tylko trzeba znalesc odpowiedni kabelek i juz :) latwizna:P

1687843[/snapback]

Jezeli taka latwizna tzn ze jak otworze juz zasilke i podesle fotki to mi pomozesz i powiesz co i jak :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie podepnę jako"świeży" user tej płyty

Podam tabelę możliwych napięć Vcore,może się przyda. :wink:

 

_auto*Vcore[V] 0,800 0,850 0,900 0,950 1,000 1,050 1,100 1,150 1,200 1,250 1,300 1,350 1,400 1,450 1,500 1,550

104%*Vcore[V] 0,832 0,884 0,936 0,988 1,040 1,092 1,144 1,196 1,248 1,300 1,352 1,404 1,456 1,508 1,560 1,612

110%*Vcore[V] 0,880 0,935 0,990 1,045 1,100 1,155 1,210 1,265 1,320 1,375 1,430 1,485 1,540 1,595 1,650 1,705

113%*Vcore[V] 0,904 0,961 1,017 1,074 1,130 1,187 1,243 1,300 1,356 1,413 1,469 1,526 1,582 1,639 1,695 1,752

123%*Vcore[V] 0,984 1,046 1,107 1,169 1,230 1,292 1,353 1,415 1,476 1,538 1,599 1,661 1,722 1,784 1,845 1,907

126%*Vcore[V] 1,008 1,071 1,134 1,197 1,260 1,323 1,386 1,449 1,512 1,575 1,638 1,701 1,764 1,827 1,890 1,953

133%*Vcore[V] 1,064 1,131 1,197 1,264 1,330 1,397 1,463 1,530 1,596 1,663 1,729 1,796 1,862 1,929 1,995 2,062

136%*Vcore[V] 1,088 1,156 1,224 1,292 1,360 1,428 1,496 1,564 1,632 1,700 1,768 1,836 1,904 1,972 2,040 2,108

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u Was na tej płycie piszczą może cewki przy procku ? :D Moje piszczą (przynajmniej jedna - ciężko wyczuć czy dwie bo to się niesie jak ból zęba) ale nieznacznie - prawie tego nie słychac jednak są to wysokie tony o bardzo niskiej głośności i czuć różnice przy przewijaniu np strony www (cewka ucisza się - przypuszczam że zmienia się jej częstotliwość i dlatego). Czytałem na forum tweak'a że wystarczy pomalować lakierem bezbarwnym do paznokci i problem może zniknie. Tylko jestem ciekawy czy wy również tak macie. Nie jestem specem w dziedzinie elektroniki ale (jeśli czegoś nie pokręciłem) to cewki z rdzeniem jeśli piszczą to może być to również uszkodzenie. Nie jestem pewien czy jest to cewka z rdzeniem bo się nie znam - mam te informacje od bardzo dobrego elektronika ;) (jeśli cos pokręciłem to przepraszam, a mogłem bo on mi opowiadał o wiele więcej ciekawych rzeczy ;D). Natomiast wiele razy i wielu ludzi pisało że im również cewki piszczą więc uznaje to za normalną rzecz. Jestem jednak ciekaw jak jest u Was :D

 

Zaznaczam że to syczenie/piszczenie jest prawie niesłyszalne. Moja dziewczyna nic nie słyszy np a ja tak. Dziwne LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy również miał DFI LanParty i mówił że miał to samo. Tych pisków/syków nie słychać zbytnio, jeśli się ma dobrze wyciszoną bude, lub np jeśli tłumi wszelkie odgłosy. I np ten dzwięk ucisza się gdy np coś przewijam scrollem itp np www. Hmm ale teraz to się zacząłem zastanawiać.. sprawdzę jutro czy da się wyeliminować ten odgłos. Poradzono mi żeby po prostu dłonią dotknął po kolei je i jeśli przestanie syczeć to znaczy że one pod wpływem odpowiedniej częstotliwości mogą się wzbudzać i wpadać w pewną częstotliwość... jeśli ją dotke to powinna przestać :D. Dam znać. Dzięki za info o "waszych efektach dzwiękowych" :D Jeśli nie przestanie to będę szperał dalej ;) Mam ją na gwarancji więc nie ma problemu z ewentualną wymianą :D

 

aha może być też tak że ten dzwięk jest dla was niezauważalny ;) bo to na prawde nie jest glośne... sam nie wiem jak to opisać hehe.. na forum pełno jest takich tematów typu: syczenie ;)

 

...

moze to wina zasilacza ktory rzuca napieciami...

1690276[/snapback]

Sam nie wiem .. bo to jest tak jak mówiłem - jak ból zębac (promieniuje). Doszedłem do cewek koło procka :D ale jutro posrawdzam dokładnie :D (dziś nie mam dostępu do tego kompa)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie piszcza te od proca - nawet wiem kiedy prime kolejna porcje cyferek zaczyna liczyc

1690515[/snapback]

U mnie też - i to chyba normalne ;) :D ale postaram się to wyeliminować ;)

 

Dodane:

 

No i patrzyłem co to (nawet próbowałem nagrać ale chyba tych częstotliwośći mój mikrofon nie chwyta).. i to na pewno cewki/cewka koło proca: dotykanie nic nie daje więc się zastanawiam co może dać pomalowanie lakierkiem (chyba nic). Hmmm dziwne.. chcem to wybadać bo może MOBO jak jest na gwarancji to do wymiany ale jeśli niektórzy z Was też tak mają to może it's normal. Jest jeszcze trzecia możliwość: to nie jest normalne, ale nie szkodzi niczemu hehe. Brak mobo na 2 tygodnie to niezbyt fajna wizja. No bo może jestem przewrażliwiony i hehehe głupio się czepiam :D. Sam już nie wiem co o tym myśleć bo to moje drugie mobo w życiu a pewnie o po 10tym bym też nie wiedział czy to normalne.

 

Same cewki jak dotknąłem się nawet grzeją więc bałbym się malować to lakierkiem. Może poparzyć się nie da ale bardziej niż ciepłe są dwie. Rozmawiałem również z bardzo dobrym elektronikiem (mój ojciec uehehe, wprawdzie dużo wie ale potrafił mi tylko powiedzieć że to również może być uszkodzenie ale nie koniecznie - jednak trzeba mieć doświadczenie w pracy z konkretnym typem elektroniki jak np. mobo) i on tak sobie spekulował że to pewnie jakiś filtr napięcia jest, i tak sobie myślę że może ma to też jakiś związek z zasiłką. Mogę tylko strzelać. Byłbym na prawde wdzięczny jakby ktoś kto bardzo dobrze zna się na tych rzeczach wypowiedział się na temat takich efektów dzwiękowych.

 

Dodam jeszcze że przy dużych obciążeniach już piszczy głośniej ;D wcześniej myślałem że to dysk

 

I mału UPDATE:

Przepraszam że link na inne FORUM :D ale wkońcu można coś z tego topica wyciągnąć dla siebie i też się pośmiać:

PISZCZENIE

 

Kolejny UPDATE:

No więc zorientowałem sięjeszcze bardziej w tym temacie i okazuje się że oczywiście cewki mogą piszczeć, nie jest to szkodliwe dla mobo ale jest to baaadzo denerwujące dla uszu (inaczej nie pisałbym nawet o tym). Rozwiązanie to zalać, zamalować czymś typu klej lub lakierek. Jednak do końca nie rozwiązuje to problemu ponieważ zawsze tam coś słychać i jest to rozwiązanie takie jak to ktoś określił "domorosłe". Zgadzam się i nie podoba mi się ono. Skoro wym macie DFI i Wam nic nie piszczy tzn że lepiej wymienić bo pewnie i kolejne DFI tego nie będzie miało (tylko że różnie sprzedawcy intepretują takie zachowanie - jedni stwierdzają że to normalne inni z miejsca wymieniają). Przeczytałem między innymi o ludziach którzy mieli różne płyty i piszczenie było od nowości. Jeden z nich mówił, że miał 3 pod rząd różnych firm a piszczenie było zawsze. Jest to spowodowane wchodzeniem cewki w pewne częstotliwości. Jestem tylko ciekaw jednego bo tego nigdzie nie wyczytałem: czy jest to wina felernej cewki czy może wina tego że brakuje jej np spójności. Tzn czy jest to uszkodzenie czy po prostu 1/10 mniej jakościowych cewek wypuszczonych z fabryki :D. Może być również tak że BYĆ MOŻE (to już moje własne przemyślenia) zasilacz daje dziwne napięcie i cewka (jako część pewnego filtra/stabilizatora napięcia) w tym momencie piszczy/syczy (dziwne to troche).

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry ze się tak wtrące lecz chętnie nabył bym jakąś używke DFI LANParty UT nF3 :)

 

Oferty PW/GG/MAIL :)

 

Thx!:)

 

Nikt chętny do sprzedaży sowjego DFI? bądź wymiany za K8NS rev 1.0 + dopłata?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eKOKOsss: zalej silikonem - moj stary ti4200 tez zaczal piszczec jak dostal 1,9V na rdzeniu - poszukalem w smieciach silikonu do uszczelniania akwariow i przestal;]

edit:na dfi nie zalewalem (bo lubie jak piszczy:D)

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eKOKOsss: zalej silikonem - moj stary ti4200 tez zaczal piszczec jak dostal 1,9V na rdzeniu - poszukalem w smieciach silikonu do uszczelniania akwariow i przestal;]

edit:na dfi nie zalewalem (bo lubie jak piszczy:D)

1694108[/snapback]

dziękuję za poradę.. wsumie wszędzie widziałem że ludzie tak robią tylko niektórzy stwierdzali że nic to nie dało (dlatego nie chciał bym paprać cewki niepotrzebnie) i że ciężko to później, jakby ktoś chciał, ściągnąć :D LOL jedno mnie zastanawia.. jak możesz lubić jak MOBO piszczy ? :D to dla mnie dzwięki nieakceptowalne ze względu na swój TON! :D hahaha.. poza tym piszczy niemiłosiernie jak dysk wykonuje jakieś akcje :D - mnie to drażni chyba za nerwowy jestem ;)

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze lub też najgorsze jest to że to mobo może tak mieć - niestety. Dwóch znajomych miało to mobo i obydwoje tak samo doświadczyli piszczenia. Jeden miał mobo półroku i przesiadł sięna nf4 a drugi 1 dzień ( tego co mówił ). U mnie też cich o i elikatnie ale PISK jest gdy dysk jedzie ostro ;). Też nie głośny ale słychać. I to drażni. No nic. Macie teraz kolejne info na temat nf3 ;) CEWKI W TYM MOBO MOGĄ PISZCZEĆ, może nie jest to udowodnione masowo przez ludzi wypowiadający się tu, ale widziałem 2 kolejne przypadki w tej mobo więc coś wtym jest. Jak wiadomo płyta ta daje spore możliwości OC ale nie powiem żeby była user friendly - wcale nie jest (moim zdaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w to wątpie żeby przestała bo piszczy niemiłosiernie gdy dysk pracuje

 

Pozdrawiam :D

1695713[/snapback]

Jak długo ją masz?

 

Edit

Jeżeli to jest powiązane z pracą dysku to poeksperymentuj,zmiana slotu sata( w który slot masz obecnie wpięty?)itp. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ją masz?

1695953[/snapback]

Mam ją od marca, tylko że wcześniej miałem stary dysk kosiarkę, który piszczał na maksa i się pewnie nawet potęgowały. A dysk zmieniłem jakiś miesiąc temu i ciężko mi pwoiedzieć czy cewki piszczały wcześniej. Pewnie tak. Ale jestem pewny że trwa to dłużej niż miesiąc. Ale było by dobrze jeśli było by tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...