Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

mam pytanko- gdzie na mobo znajduje sie

Port podczerwieni ??

 

bo w menedzerze mi wyskakuje. Można przez niego łączyć się z komem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powszechnie wiadomo, że na nF3 mnożnik HT 2,5 nie działa a DFI jest chyba jedyną mobo na której ten mnożnik działa :D

powszechnie wiadomo ze niewiele mobo ma ht x 2,5, a dfi ma :D

 

Na innych tez by dzialal gdzyby byla taka opcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powszechnie wiadomo, że na nF3 mnożnik HT 2,5 nie działa a DFI jest chyba jedyną mobo na której ten mnożnik działa :D

O przepraszam, :D

Na mojej poprzedniej mobo na s754 MSI k8n neo fsr(pozdrawiam userów tej płyty czuję do niej duży sentyment) działał stabilnie htx2,5 z tym że i tak nie było to za bardzo przydatne bo na płytce wyciągało się htt 305-315MHz a to na mnożniku htx3 też działało. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mobo nie ma zintegrowanej IrDA'y. Trza kupic osobno...

to co to mi wykrywa w menedżerze urządzeń? Port podczerwieni <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował na chipset'cie niebieskiego Zalman'a? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ZAL+ZM-NB47J Pytanie bierze się stąd, że powierzchnia styku tego radiatora jest mniejsza od powierzchni chipset'u i nie za bardzo wiem, czy spełni on swoją rolę.

 

 

Edit: Dzięki @Klosiak

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował na chipset'cie niebieskiego Zalman'a? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ZAL+ZM-NB47J Pytanie bierze się stąd, że powierzchnia styku tego radiatora jest mniejsza od powierzchni chipset'u i nie za bardzo wiem, czy spełni on swoją rolę.

Ja mam na chipsecie zlotego Zalmana i spelnia on swoje zadanie bardzo dobrze mimo ze,jak piszesz,powierzchnia styku radiatora jest mniejsza od powierzchni chipsetu.

Nie masz co sie tym przejmowac...niebieski Zalman na 100% bedzie lepiej chlodzil chipset niz radiator zakladany przez producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop też mam żółtego zalmana i spisuje się swietnie bez żadnego nawiewu :]

 

tylko jest jeszcze kwestia czy nie będzie haczył o chłodzenie na grafie, wtedy będziesz musiał go lekko zmodować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia chipsetu to pojawiły sie fajne pentagramy, myślę że one spokojnie rozwiązałyby problem chłodzenia chipsetów raz na zawsze

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=80225898 cu

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=80225899 al

 

nie jest może super tanio, ale mysle że wydajnajność będzie rewelacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia chipsetu to pojawiły sie fajne pentagramy, myślę że one spokojnie rozwiązałyby problem chłodzenia chipsetów raz na zawsze

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=80225898 cu

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=80225899 al

 

nie jest może super tanio, ale mysle że wydajnajność będzie rewelacyjna

hmm bardzo ciekawa propozycja, nie są za wysokie i nie powinny haczyć o grafy ;) trzeba będzie to dokładkie obadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB47J jest bardzo fajny

 

nie wieże że Pentagramy będą lepsze, a z ich ceną przegieli równo :?

majkel popatrz sobie na ich budowę to poprostu nie ma prawa być niewydajne ;)

I z pewnością przegoni zalmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam niebieskiego zalmana i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyny minus to to ze grafe ciężko się wyciąga :P Te Pentagramy wyglądają całkiem fajnie jak będę miał jakąś gotówkę przy sobie to chyba sobie takiego sprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Pentagrama NP-40 zastanowilbym sie nad XC-80 AL. Jezeli ktos nie ma za duzo kart rozszerzen to polecam zmiesci pomiedzy dluga karta graficzna i audigy player na ostatnim slocie PCI. Koszta sa podone a jest to chyba bardziej korzystne rozwiazanie wedlug mnie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Pentagrama NP-40 zastanowilbym sie nad XC-80 AL. Jezeli ktos nie ma za duzo kart rozszerzen to polecam zmiesci pomiedzy dluga karta graficzna i audigy player na ostatnim slocie PCI. Koszta sa podone a jest to chyba bardziej korzystne rozwiazanie wedlug mnie.

 

http://bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~kanathea/sc.../pentagram1.jpg

Bo ja wiem czy lepsze ;) Na takiego pentagrama dajesz jakiegoś wyjca 40x40 na 7V też bedzie gitez ;) u mnie odpada XC bo mam dwie karty rozszerzeń...

 

Lepiej na grafe byś to założył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moim pytaniem rozpocząłem niezłą dyskusję :D Zapytałem o montaż niebieskiego Zalman'a bo został mi ten radiator z karty grafiki (zamontowałem go wcześniej na R9550 GB) Dzięki Waszym radom założyłem go na chipset i jest super. Wcześniej oryginalnego radiatora nie dało się dotknąć - taki był gorący, a traz Zalman jest zwyczajnie ciepły :)

Dzięki za rady.

post-105950-1136726382_thumb.jpg

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, przecież od patrzenia jest monitor, a nie mobo :lol2: :lol2: :lol2:, tym bardziej, że jak już wspomnialem już miałem ten radiator. Nie będę go wymieniał tylko dlatego, że nie komponuje się ze slotami.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy lepsze ;) Na takiego pentagrama dajesz jakiegoś wyjca 40x40 na 7V też bedzie gitez ;) u mnie odpada XC bo mam dwie karty rozszerzeń...

 

Lepiej na grafe byś to założył :P

W sumie to nie jest taki głupi pomysł z tym XC na NB. Ceny wmiare podobne a wydajność będzie lepsza <a przynajmniej mi się tak zdaje :P > ja bym się pisał jednak na takie rozwiązanie, ale to kolejny wiatrak w budzie <_<

 

a tak przy okazji

andrzej_ka: czy ja dobrze widze na zdjęciu ze masz tasme do papieru na kablach?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...