Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dwa pytanka w oczekiwaniu na plytke :

1) czy trzeba zmieniac chlodzenie chipsetu zeby dojechac do HTT 300 ?

2) czy plyta startuje bez podpietego wiatraka pod CPU_Fan ? (mam wszystko podpiete do panela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chetnie bym zapodal zalmanka, tym bardziej ze mam na stanie wolnego zlotego co sie ostal po LanParty NF2, tylko on ma wycieta polowe finow, bo kolidowaly z silencerem... ale chyba taki polowiczny zalman i tak bedzie lepszy niz ten srebrny mysle sobie.. najbardziej w zalmanach denerwuja mnie badziewne koleczki ktore zawsze wyskakuja bo sa za male <_< no chyba ze sie podmieni na te od dfi ... eh, jak to milo znowu pobawic sie w OC :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki : AKASA i powiem wam że jest miodzio :) świeci zajefajnie a temperatura przedstawia sie tak :

CHIPSET 1.8v , STRESS w PRIME , OSTRY OC , I temperatura dochodzi tylko do 38 stopni (odczyt z everesta podczas dlugotrwalego testu PRIME :), w IDLE po ostrym OC ma 31 stopni :) Wypas :)

 

Tak wogóle lepiej jak jest AKTYWNE chlodzenie niz PASYWNE :) Cena jest niska więc nie zastanawiać się tylko brać :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też fajne odczyty z chipsetu 36-38 na stockowym chłodzeniu tylko że jak go chciałem dotknąc to hmm delikatnie mówiąc oparzyłem sie  :D

1440732[/snapback]

 

ba :) ja sie nie paze :) wsystko jest STABLE :) radzę wam zmienić chlodzenie bo w przeciwnym razie mozecie przegrzac NFORCE-a :) Chyba ze nie bedziecie nic krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to ze radaitor jest goracy to sie nie liczy :D liczy sie temperaturka chipsetu ktora wedlug programow u mnie wacha sie w okolicach 40C

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to ze radaitor sie goracy to sie nie liczy :D liczy sie temperaurka chipsetu ktora wedlug programow u mnie wacha sie w okolicah 40C

1440908[/snapback]

W IDLE ?? sie waha w okolicach 40 stopni ?? to ja mam w stresie mniej w takim razie :)

Jakies pytania ??

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o ile w steresie rosnie u was teperatura w stosunke do idle?? bo u mnie jaskos nie duzo 1-2C. testuje primem

1440934[/snapback]

Hmmm jeżeli w tej chwili mowisz o CHIPSECIE a masz standardowe chlodzonko to nie wierze :P jezeli chodzi o Ci o procka to bardzo mozliwe ze sa tak małe zmiany bo masz wyczesaną pastę :P Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa pytanka w oczekiwaniu na plytke :

1) czy trzeba zmieniac chlodzenie chipsetu zeby dojechac do HTT 300 ?

2) czy plyta startuje bez podpietego wiatraka pod CPU_Fan ? (mam wszystko podpiete do panela)

1439620[/snapback]

 

1) Tak trzeba zmienić bo możesz bigosu sobie narobic niezlego (przegrzejesz układ)

2) plyta ma zabezpieczenia i nawet jak wiatrak na procku sie nie kreci to nie odpali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeżeli w tej chwili mowisz o CHIPSECIE a masz standardowe chlodzonko to nie wierze :P jezeli chodzi o Ci o procka to bardzo mozliwe ze sa tak małe zmiany bo masz wyczesaną pastę :P Pozdro :)

1441061[/snapback]

mowie o chipsecie :D wlaczylem wentylki w budzie i w idle 37C a w stresie 39-40. na procu mam boxowy cooler i paste do niego dodana :D :mur: :wink: Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o chipsecie :D wlaczylem wentylki w budzie i w idle 37C a w stresie 39-40. na procu mam boxowy cooler i paste do niego dodana :D :mur:  :wink:

1441099[/snapback]

<brawo> ale moim zdaniem lepiej zmienic ten malutki radiatiorek :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tak trzeba zmienić bo możesz bigosu sobie narobic niezlego (przegrzejesz układ)

2) plyta ma zabezpieczenia i nawet jak wiatrak na procku sie nie kreci to nie odpali :)

1441067[/snapback]

Powiem tak, radiatorek sie grzeje i to calkiem sporo, jednakze zauwazylem, ze gdy wylaczymy w biosie niepotrzebne duperele (LAN, SATA, IRDA, COM, port drukarki itp), to byl zdecydowanie chlodniejszy, a może to tylko subiektywne odczucie?

 

Ładuj tam tego pociętego Zalmana, bedzie pewnie lepszy od oryginału. Coż u mnie pracowała (plyta) non- stop na FSB 280 i byla w pelni stabilna. Nie patrzcie na temperatury chipsetu ktore pokazuje Smart Guardian - to bujda - pokazywalo mi temp. 30-32 stopnie, a radiator byl "cieplusi"

Sensei - jesli chodzi o bios to masz wgrany najnowszy.

 

Co do wentylatora, to nie wiem czy startuje bez (nie probowałem), ale w biosie masz ciekawe funkcje sterujace wentylami (mozesz ustawic temp. przy ktorej włącza sie wentyl - minimalna to 25 stopni, oraz temperature, przy ktorej wentyl zaczyna pracowac na full obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dem, a Ty zmykaj na inny watek i wal max screena z nowym procem :D bo jak na razie cienko to wyglada u wszystkich "szczesliwcow"

btw. ile zapodawales vcore do 9x300 ? (oczywiscie mam na mysli NC)

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 9x300 testowałem go tylko z pół godzinki - szkoda mi było go katowac, bo do 2.7 GHz potrzebował juz ok. 1,73v, a przy tym napieciu temperatura dochodziła do 55 stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z przedmowca  :-P

Nigdy bym nie wlozyl do kompa czegos co sie kreci na 5000obr i ma >23dB

PASSIVE rox  :wink:

1441381[/snapback]

mialem na mysli to że chłodzi lepiej :) a nie chodzilo mi o cisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) plyta ma zabezpieczenia i nawet jak wiatrak na procku sie nie kreci to nie odpali :)

1441067[/snapback]

To moja sztuka w takim razie jakaś "inna" jest, może zepsuta ;) Raz może miałem wpięty wentyl do CPU FAN, a tak to albo woda, albo 12cm dmuchcjące na 3 sztuki radiatorów (procesor - Spire FridgeRock bez wentyla, radiator na Grafice - 6x6x3.5 cm, radiator na mostku - 5x5x3 cm)

 

A nawet jak pierwszy raz założyłem procesor na płyte, to odpalałem z pasywnym Spirem.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moded-kompz byl test coolerow na chipset i jak pamietam to roznica meidzy zalmanem a czyms active byla nikla. ale teraz moded nie dziala wiec nie zobaczymy  <_<

1441404[/snapback]

 

 

eeeeem mi chodzi o to ze wole ACTIVE nic PASSIVE :) to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkowników płyty co w temacie, jakie są revizje tej płyty no i która jest najnowsza, jak sie kręcą procki z tego roku, bo z tego co przeczytałem to winczestery są bardzo kiepskie, czy dotyczy to także procków na jądrze NewCastle, nie zależy mi na jakimś super podkręcaniu ale te 2400-2500mhz chciałbym wyciągnąć, wiedzę że temat pada czyżby wszyscy przerzucili się na 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkowników płyty co w temacie, jakie są revizje tej płyty no i która jest najnowsza, jak sie kręcą procki z tego roku, bo z tego co przeczytałem to winczestery są bardzo kiepskie, czy dotyczy to także procków na jądrze NewCastle, nie zależy mi na jakimś super podkręcaniu ale te 2400-2500mhz chciałbym wyciągnąć, wiedzę że temat pada czyżby wszyscy przerzucili się na 939

1446142[/snapback]

 

Nie ma zadnych rewizji :) DFI robi non stop LUX PLYTKI :) i nie wydziwiaja z rewizjami :) Apropos WINCHESTERÓW to są bardoz dobre do OC i spokojnie dolecisz do 300FSB :) Wiesz wysztko zalezy jaki procek Ci sie trafi (z ktorego tygodnia) To tyle :) I NewCastle i Winchester się dobrze kręcą :) Ja się nie przerzucam i nie mam jak narazie zamiaru :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze linka do vmodow tej plytki?? Potrzebuje okolo 3.5-3.6v na pamieci a kojarze ze gdzies bylo niemniej mam maly klopot ze znalezieniem.

1463231[/snapback]

cofnij sie kolego do wczensiejszych stron :) tam masz linki do biosow co daje sie ustawic 4v dla pamieci :)

 

 

imho ludzie pisza ze na HTT zmieniaja napiecie :zonk: ciekawe jak ??

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołączyłem do grona posiadaczy tej super płytki narazie jak w sygnaturce ale będzie lepiej, mam kilka pytań: CZY

1. duże HTT, coś dodaje wydajności czy nie bardzo

2. żołty zalman wystarczy na chipsecie

3. jakie max napięcie na procesor (bezpieczne)

4. niskie timingi czy wysokie fsb kosztem timingów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...