Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

normalnie mam 2x256corsair xms 3200c2 i chodza extra... 1-2 1-3 2-3 slt niemaznaczenia

więc tak opisze problem..

mam 1x512 twinmos(spd 2.5 3 3 8)

2x512 goodram(spd 3 4 4 )

testowałem każdą kość osobno i każda chodzi na 2.5 3 3 6 przy 200(400ddr)

problem sie robi kiedy chce włożyć 2x512 obojętnie jaką konfigurację

wkładam 1-2 solt timnigi 2.5 3 3 6-reset przy ładowaniu systemu

kij daje 3 4 4 8-zaś reset

1-3 slot(2.5 3 3 6)-winda sie ładuje ale po chwili restert

3 4 4 8-winda sie ładuje ale super pi po 10s wywala bląd prime tak samo

z konfiguracją 3x512 restarty przy ładowaniu systemu

dziwna sprawa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam skusić się na zestaw ThermalRight XP-90 + któryś z wolnoobrotowych wentyli (np. Y.S.-Tech 92x92x25 Ultra Silent, 18dB i 1400 obr przy 12V).

Jednak nie mam pewności czy ta płyta będzie współpracowała z tak wolnoobrotowymi wentylami.

 

Od jakich wartośći (obrotów) RPM wentylatora na procesorze płyta wystartuje?

Czy wogóle jest coś takiego jak minimalne rpm dla tej płyty? :unsure:

Edytowane przez Bumcykcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam skusić się na zestaw ThermalRight XP-90 + któryś z wolnoobrotowych wentyli (np. Y.S.-Tech 92x92x25 Ultra Silent, 18dB i 1400 obr przy 12V).

Jednak nie mam pewności czy ta płyta będzie współpracowała z tak wolnoobrotowymi wentylami.

 

Od jakich wartośći (obrotów) RPM wentylatora na procesorze płyta wystartuje?

Czy wogóle jest coś takiego jak minimalne rpm dla tej płyty? :unsure:

1573216[/snapback]

U siebie nie zauwazylem, plyta pokazuje prawidlowo obroty wentylatora od okolo 800 obr/min (moze nizej, zaden wiatrak nie kreci sie u mnie tak wolno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnołem przez ten wątek jakoś :D . Postanowiłem że kupie tą płyte gdyż na 939 nie mam kasy. Do niej chce kupic freezer 64 i mam pytanie co kupić na nf3 bo podejrzewam że jak będę robić o/c to temperatura wzrośnie. i mam pytanie jeszcze czy ta płyta nie ma probleów z ramami twinmos. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo23:

Z "Freezer 64" może być pewien problem.

Może nie jakiś poważny, ale dla niektórych bardzo znaczący. Mianowicie jak widać z orientacji tego żółtego gniazda wokół procesora i zaczepów Mr.Freezera, musiałby on wiać w kierunku zasilacza lub na k.grafiki ! (w jej tył). A byłoby najlepiej gdyby wiał w kierunku tyłu obudowy w dziurę po wentylu lub na inny wiatrak wyciągający powietrze (z tyłu obudowy).

 

johnson:

Dzięki za informacje. Na moich poprzednich płytach mogłem tylko pomarzyć by zobaczyć obroty w okolicy 800rpm! Tak więc jestem dobrej myśli co to tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilo23:

Z "Freezer 64" może być pewien problem.

Może nie jakiś poważny, ale dla niektórych bardzo znaczący. Mianowicie jak widać z orientacji tego żółtego gniazda wokół procesora i zaczepów Mr.Freezera, musiałby on wiać w kierunku zasilacza lub na k.grafiki ! (w jej tył). A byłoby najlepiej gdyby wiał w kierunku tyłu obudowy w dziurę po wentylu lub na inny wiatrak wyciągający powietrze (z tyłu obudowy).

 

1574361[/snapback]

Jak rozumiem to freezer byłby zwrócony witrakie do zasilacza a powinien być zwrócony do karty graficznej pionowo wiatrakiem w dól czy , czy poziomo wiatrakiem do przodu obudowy. :huh:

 

 

A co na nf3 żebyu go dobrze schłodzić byle cicho. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorytycznie powinien być zwrócony wiatrakiem do przodu. Wtedy wiałby na tył obudowy gdzie gorące powietrze może się szybciutko wydostać.

Tyle, że gniazdo procesora jest akurat tak zwrócone, że to chyba niemożliwe do osiągnięcia.

 

...wiatrakiem zwrócony na kartę czy na zasilacz? Z dwojga złego moim zdaniem lepiej by był zwrócony na kartę. Będzie wtedy wiał na zasilacz. W takiej sytuacji lepiej jest mieć zasilacz z dwoma wentylatorami, ponieważ gorące powietrze będzie wlatywało wprost do zasiłki (od dołu) a z tamtąd wydostawało się na zewnątrz. Problem polega jedynie na tym, że jak zasiłka otrzyma taką dawkę ciepłego powietrza to może zacząć wyć (zwiększy obroty wentylatorów).

 

Dlatego nie jestem pewien czy Freezer64 będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku tej płyty. Może jednak lepiej będzie zastanowić się nad jakimś innym coolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorytycznie powinien być zwrócony wiatrakiem do przodu. Wtedy wiałby na tył obudowy gdzie gorące powietrze może się szybciutko wydostać.

Tyle, że gniazdo procesora jest akurat tak zwrócone, że to chyba niemożliwe do osiągnięcia.

 

...wiatrakiem zwrócony na kartę czy na zasilacz? Z dwojga złego moim zdaniem lepiej by był zwrócony na kartę. Będzie wtedy wiał na zasilacz. W takiej sytuacji lepiej jest mieć zasilacz z dwoma wentylatorami, ponieważ gorące powietrze będzie wlatywało wprost do zasiłki (od dołu) a z tamtąd wydostawało się na zewnątrz. Problem polega jedynie na tym, że jak zasiłka otrzyma taką dawkę ciepłego powietrza to może zacząć wyć (zwiększy obroty wentylatorów).

 

Dlatego nie jestem pewien czy Freezer64 będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku tej płyty. Może jednak lepiej będzie zastanowić się nad jakimś innym coolerem.

1574480[/snapback]

No to jak iw takim razie proponujesz :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak iw takim razie proponujesz :huh:

1574491[/snapback]

Sam się nad tym właśnie zastanawiam. :)

Z tego co wyczytałem ludzie dużo dobrago piszą o Pentagramach Freezone (rożne modele Al, AlCu, Cu, wielkość wentyli itp.), robione ala Zalman, tyle, że znacznie tańsze.

 

Super wydajne i LEKKIE są ThermalRight XP-120 i jego mniejszy brat XP-90. Tyle, że są to same radiatory i trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem zakupu wentylatora i ewentualnie regulatora obrotów. Ale dają niezłe pole do eksperymentów. Można zakładać na nie wentyle o różnych rozmiarach, można (obracając wentyl) również poeksperymentować z kierunkiem wiania - na procesor lub odwrotnie (zasysanie). Poza tym jakość wykonania jest rewelacyjna (jak to ThermalRight), więc można sobie darować zabiegi typu szlifowanie spodu radiatora. B)

 

Jeżeli wolisz b.ciężkie wentylatory o dużych gabarytach (takie wieżyczki) to ciekawie zapowiadają się produkty japońskiej firmy Scythe: Ninja, Kamakiri, Shogun. Głowy nie dam, ale z tego co pamiętam w różnych testach na sieci biły na głowę konkurencję. Tyle, że ta waga (trochę odstrasza), no i cena..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu posiadałem takową płytę i miałem okazję przetestować Pentagrama QVC100CU, oraz AC Freezera 64.

Lepszym coolerem okazał się Freezer, a różnica sięgała od 3 do 8 stopni, w zależności od obciążenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dfi  NF 3 Ultra i freezera 64 i jest zainstalowany tak, ze  wieje na tyl budy.

1574509[/snapback]

:blink: naprawdę?

Czy jest to jakaś specjalna wersja Freezera? (może jakaś modowana, hehe)

Masz zdjęcie takiej konfiguracji?

 

Polecam sprawdzić poniższe 2 obrazki (płyta i freezer 64) i zauważyć w jakiej orientacji jest gniazdo na płycie oraz "kleszcze zaczepowe" freezera.

 

DFI LanParty UT NF3 250Gb

Freezer 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: naprawdę?

Czy jest to jakaś specjalna wersja Freezera? (może jakaś modowana, hehe)

Masz zdjęcie takiej konfiguracji?

 

Polecam sprawdzić poniższe 2 obrazki (płyta i freezer 64) i zauważyć w jakiej orientacji jest gniazdo na płycie oraz "kleszcze zaczepowe" freezera.

 

1574552[/snapback]

Nie widzisz, że on napisał, iż ma DFI NF3 ULTRA, czyli pod s. 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, że on napisał, iż ma DFI NF3 ULTRA, czyli pod s. 939.

1574559[/snapback]

Ah, rzeczywiście mignęło mi gdzieś słówko ultra, ale pomyślałem, że może KOSA się pomylił i mówi jednak o płycie takiej jak w temacie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozę mi ktoś powiedzieć co założyć na chipiset jakie chłodzenie mozę to być niebieski zalman zcy cośinnego. :huh:

1575737[/snapback]

zalman bedzie dobry, tylko uważaj bo może zawadzać o radiatory na pamieciach(jeśli owe posiadasz) grafiki w niektórych modelach

 

edit

widze ze masz fx5200 wiec chyba nie masz radiatorow :wink:

Edytowane przez eVs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł!

 

zamierzam nabyć na dniach:

 

AMD64 2800+

512 Hynix D43

 

i teraz problem z mobo:

DFI LanParty NF3 250 GB s754 VS. Gigabyte 754 K8NS PRO

 

czytam te opinie i widać ze płyta dobra, ale doslzo mnie, ze niestabilnie niekiedy napiecia trzyma :?

 

pyt.2 czy boxowe chlodzenie tego amd wytrzyma jakeis o/c?

 

btw: to bedzie pierwsza przesiadka na amd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł!

 

zamierzam nabyć na dniach:

 

AMD64 2800+

512 Hynix D43

 

i teraz problem z mobo:

DFI LanParty NF3 250 GB s754  VS. Gigabyte 754 K8NS PRO

 

czytam te opinie i widać ze płyta dobra, ale doslzo mnie, ze niestabilnie niekiedy napiecia trzyma :?

 

pyt.2 czy boxowe chlodzenie tego amd wytrzyma jakeis o/c?

 

btw: to bedzie pierwsza przesiadka na amd :D

1587224[/snapback]

Osobiście używałem swego czasu tej DFI, a tego Gigabyte'a ma moja siostra w swoim kompie, wiec obie płyty znam dość dobrze.

Jeśli interesuje Cię ekstremalne wyciskanie soków ze sprzętu, lubisz eksperymentowac, to bierz DFI.

Natomiast jesli wystarczy Ci ~2500MHz (jesli znajdziesz dobrego proca), to w zupełności wystarczy Gigabyte. Stabilna, niezbyt skomplikowana płyta. Ale o wiele mniejsze możliwości zmian parametrów OC w biosie (napięcia, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki PROSZE NIE ZABIJAC :rolleyes:

co oznacza w tym zapisie CAS Latency: 2-3-3-6-T1 ? mam 2x512 geil

chodza 2,5-3-6-3 ale w biosie zaznaczone mam T2 nie wiem co to oznacza? pewnie cos wolniej mniej wydajnie. Czym grozi przestawienie na T1?

FSB mam na 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ostatnie pytanie gdzie włożyć pamięci jak bede miał duala to w które sloty a jak jedną pojedyńcza to też w któren slot? Bo się troche pogóbiłem <_<

1588472[/snapback]

Procesor na podstawce 754, posiada jednokanałowy kontroler pamięci, zatem nie ma możliwości, by pamięci pracowały w trybie dual.

Obojętnie jak obsadzisz banki, zawsze powtarzam ZAWSZE będą pracowały jako single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dziwne poniewaz na T2 w 3dmarku 2003 mialem11753 natomiast na T1 tylko 11627 ? to bardzo ciekawe GDZIE TO ZWIEKSZENIE WYDAJNOSCI :blink:

1588620[/snapback]

Zrób test w Evereście albo Sandrze, to się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor na podstawce 754, posiada jednokanałowy kontroler pamięci, zatem nie ma możliwości, by pamięci pracowały w trybie dual.

Obojętnie jak obsadzisz banki, zawsze powtarzam ZAWSZE będą pracowały jako single.

1588535[/snapback]

Cholera rąbnołem się tez prawda 754 nie obsługuje duala, ale chodzi w których slotach wpiąć pamięci, i jakie są dobre dla tej płyty do o/c

 

Zastanawiam się na twinmos twister albo speedpremium, ocz.

 

<_<

 

 

@Oli20053

 

Nie bluźnij synu :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska :wink:

dajcie link jakis ktory traktuje o T1 vs T2 - dla mnie to zupełna nowosc

1588963[/snapback]

kolego chyba nie w tym temacie piszesz, powinieneś zadać pytanie w topicu o swojej płycie. Poza tym skoro 1T i 2T to dla ciebie nowość to polecam zajrzeć do FAQ następnie do działu Pamięci i uzyć szukajki. Dawno temu już udowodniono że przy takich samych taktowaniach i timigach pamięci ustawienie 1T zwiększa wydajność i to dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kiedyś tam dawno przed kilkoma lasami przed kilkoma odpowiedziami w tym temacie pisałem o tym jak to DFI ma zwiechy na początku (na starcie kompa) i miesza CDkami. No więc ostatnio zdażyła się mi taka sytuacja że wróciłem z pracy włączam kompa i idę do kuchni. Komp w tym czasie standard mieszał pewnie CDkami (zazwyczaj go dołowałem i znowu włączałem startował bez problemu). Poszedłem i po czasie "mieszania CDkiem" (bo mam właściwie 1) BIOS sam przywrócił wszelkie ustawienia domyślne fabryczne. Od tej pory nic się niedzieje, komp rusza od razu (jest nie kręcony). Dziwne. chyba to jednak wina kręcenia. Koleś ma MOCNO podkręconego kompa na DFI LanParty UT 250Gb i tez ma ten efekt ale sprzed pracuje stabilnie. Chyba jednak DFI ma jakis niezbyt przeszkadzajacy minus. Kręcone DFI "tak ma" jak już wcześniej stwierdzialiśmy. Teraz piszę to żeby jakby wyjaśnić czemu "tak ma". No chyba że jednak coś jest zbyt podkręcone tylko że ani PRIME ani SuperPI ani inne fajne programiki tego niewykazują. (jak mialem przkreconego proca to tez mi nie pokazywaly dopiero instalotor windy sie wieszal i to mi dao do myslenia wtedy to zjechałem procka w dół i było wszystko ok).

 

Druga sprawa:

są 3 gniazda do colerków na plycie (te 3pinowe). Jedno koło procka, jedno na dole i jedno gdzieś nad AGP. Jak włącze na samym dole colerka 120x120mm (umieszczonego z tyłu) to CZASEM NIE ŚMIGA JAK TRZEBA i jakby jego obroty oscyluja z 800RPM do 1200RPM i spowrotem na 800 itd. Cool'n'quiet mam wylaczone wiec to nie jest wina regulacji obrotow. Najlepsze jest to ze czasem sie rokreca i STAJE na samym poczatku po zgłoszeniu się przez BIOS. Nawet raz zauwazylem ze mi wentyl na procu stanal. No nic. wlozylem colerka w gniazdko pozwyzej grafy i smiga. (3cie gniazdko to na gorze wykorzystywane jest przez coolerka boxowego do procka).

Chcialem zapytać czy może orientujecie się BO BYĆ MOŻE MAM GDZIEŚ COŚ WLĄCZONE W BIOSie. Sam nie wiem. Hmm czy regulator obrotow mogl cos skopac? Kupiony nie robiony przeze mnie podobny do Zalmana ale nie zalmanowski. Raczej chyba nie. No ale temat naświetliłem. Gdyby to był ten cooler ale na procu tez sobie stanal (być może by się rozkręcił nie wiem bo ja nie czekalem hahaha). Sam nie wiem. Dziwne to.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

edit:

okej juz sprawa w zwiazku z z coolerami rozwiazana: w pc health sa temp. i tam nastawilem wartosci graniczne tak aby coolery sie nie krecily jakby cos dzinwrgo sie dzialo ;)

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...