Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

Witam po dluzszej przerwie . Gdzie w tej chwili mozna kupic najtaniej GF 6800 - i jaki z modeli w cenie okolo 1tys +-100zl jest najbardziej oplacalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie . Gdzie w tej chwili mozna kupic najtaniej GF 6800 - i jaki z modeli w cenie okolo 1tys +-100zl jest najbardziej oplacalny?

1257708[/snapback]

Najtanszej oferty szukaj tutaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik moze byc tylko jeden, dodalem teraz ten najnowszy robiony na 8RDA+ i bartku @ 2300, wynik dziala i jest ~5300

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=546851

 

specjalnie dla was aktywuje ten gorszy robiony na ECS, roznice w wynikach sami widzcie, co daje 700 MHz wiecej na procu i wogole inny chipset

 

w wieksze krecenie pobawie sie gdy w serwisu wroci do mnie DFI, wtedy hynie trzeba skrecic na maxa, bo fsb tez duzo pkt daje, leprze stery, system dobrze skonfigorowac, i vmody na karte, no i 2,5 GHz proc :)

Edytowane przez ..::ryba::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zdejmowal chlodzenie z Winfasta 6800? Gdzies czytalem ze traci sie wtedy gwarancje, tak to jest zamontowane... Interesuje mnie tez jak radzi sobie Silencer nv5 w porownaniu do chlodzenia Winfasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

1100 w komsad pphu czy jakos tak jest winfast 6800.... nowka ze sklepu wiec musialbys miec przynajmniej 100zl taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie . Gdzie w tej chwili mozna kupic najtaniej GF 6800 - i jaki z modeli w cenie okolo 1tys +-100zl jest najbardziej oplacalny?

1257708[/snapback]

Ja niestety musze sprzedac mojego GF'a 6800.... (Galaxy 6800) modowalny na 16x1, 6vp, mozliwa zamiana, chetnych zapraszam na priv'a lub lepiej na gg (non toper niewidoczny)

 

Czy ktos zdejmowal chlodzenie z Winfasta 6800? Gdzies czytalem ze traci sie wtedy gwarancje, tak to jest zamontowane... Interesuje mnie tez jak radzi sobie Silencer nv5 w porownaniu do chlodzenia Winfasta :)

1258797[/snapback]

z tego co sie orietuje to - tak, traci sie gwarancje po zmianie chlodzenia. Na moim GF'ie jest fabrycznie zamontowany Silencer i jest ok (chlodno i cicho :) ), jedyny minus to ze grafa zajmuje 2 sloty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie sitka nic u mnie nie dalo :( Max zanotowane temp to 76/50 ale z tymi temperaturami to jest roznie, na niektorych sterach jest nawet 10 stopni wiecej, moze na tych co uzywam ;) Nie ma sie czym martwic, jesli karta dziala stabilnie i przechodzi testy zegarow to wszystko bedzie ok, najwyzej na gware sie da :)

 

Czemu twoja sie tak slabo kreci? Zaczynam sie bac ze tez taka dostane bo dalem do wymiany z powodu uszkodzonego tv-out :(

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie probowalem wiecej, narazie tylko mi wystarczy :) Bede za kilka dni zmienial plyte glowna na Abita NF7-SL. U siebie zauwazylem, ze zdjecie sitka duzo dalo, bo temp spadla o 8-9 stopni. Jakich sterownikow uzywasz ? U mnie dosyc dobrze sprawdzaja sie 71.40, na 71.20b prawie 350 punktow w 3dmarku 2003 mniej.

 

Czy ten tv-out padl ci moze, jak podlaczales przy wlaczonym TV ?

Edytowane przez AdikDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to juz nie wiem co jest z tym sitkiem, nie tylko tobie temp spadla o 10 stopni a u mnie nic, zobacze jeszcze jak wroci z serwisu :) Uzywam DNA 71.24 :blink:

 

Kupilem juz karte z uszkodzonym tv-out, tanio bylo :) Podobno tak samo z siebie padlo, ten gosc od ktorego kupilem to morderca tv-out, wczesniej zabil R9800 :)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzbys nie mial legal copy? =)

1257563[/snapback]

Tak. Ponieważ nie mam co ściemniać.. kupie jak stanieje.. zawsze tak robie.. i nie mam zamiaru czuc sie przez to źle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki ja sciagnelem cale. Nic specjalnego, gwarancji nie tracisz bo niby jak ? przeciez nie sa czarownikami zeby sie tego dowiedziec, no chyba ze sam im powiesz.

Ja sciagnelem caly ten plastik, na gumkach przymocowalem do radiatora 80mm wolnobrotowy wentyl i mam 52 idle 75 load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji moze ktos mi pomoze, mam spory problem z moja karta ( Winfast 6800 A400 TDH 128 MB ).

Chodzi o to ze np. w nfs2 i FarCry (v1.3) mam sporo zacieć , takie male przycinki na mili sekundy, cos jak by dogrywal tekstury

ale nie widze zeby sie jakies pojawialy. Na dodatek zauwazylem ze w nfs2 te zacinki sa powtarzalne, jak robie np. baczka to przy kazdym obrocie zaciecie jest w tym samym miejscu. Czasem sie nawet cos mocniej przycina. Wczesniej mialem R9800 i nic z tych problemow nie wystepowalo. Teraz napisze czego juz probowalem zeby naprawic problem:

 

- świeży win xp sp2

- podkrecanie i zwalnianie zegarow ( od 300/350 do 400/800 )

- odblokowalem karte do 16v/6v wsio bez artow, ale na zablokowanej jest to samo

- wlaczylem/wylaczylem fast writes

- wymuszalem w panelu nvidi odswiezanie na 85 i 100 hz

- probowalem roznych driverow 66.93 ,71.25, 71.80

- zaznaczalem w rivatunnerze w opcja directx te 3 opcje od blittingu

- przestawilem w biosie karty zeby core/mem w 3d i 2d byly takie same

- zmienialem rozdzialki w tych grach na 800x600 , 1024x768 , 1280x1024

- probowalem roznych ustawien AA i AF

- zmienialem drivery plyty na oryginalne z dfi i na 5.10 nvidi

- zmienialem napiecie agp od 1.4 do 1.7v

- wlaczalem/wylaczalem kompatybilnosc chipsetu plyty z karta w rivatunner

- przywrocilem wszystkie ustawienia pamieci i procka do standardowych ( normalnie ostro podkrecone )

- zmienialem pci lateny dla karty i karty dzwiekowej

- wyciagnelem wogole z systemu karte dvb i karte dzwiekowa oraz wywalilem od nich drivery ( takze drivercleanerem 3.3 )

- na standardowym chlodzeniu to samo, na zmienonym tez to samo

- zmienialem agp aperature size od 64 do 512 mb

- w 3dmark2003 nie ma zacinania i defaultowo mam 9000 markow a podkrecony sprzet i odblokowany idzie na 11100 pkt.

- dyski sa w raid i maja 85 mb/s read a przepustowosc szyny cos kolo 300 mb/s , czas dostepu 9ms.

- probowalem 3 roznych wersji biosu do mojej karty, i jeszcze kilku od innych kart min od gt z zmniejszonym zegarem dla pamieci.

 

Tutaj podaje specyfikacje swoje sprzetu:

 

AMD ATHLON 64 3000+@10x260 1.7V + AS5 + PENTAGRAM FREEZONE QC-80 CU

2x512 MB PC3200 TWINMOS CH-5 2-2-2-5 240MHZ 2T (3.3 V) + HS NEXUS COPPER KING

DFI LANPARTY UT NF3-250 (NB 1.6V)

WinFast 6800 A400 TDH 128 MB DDR , MOD 80M ThermalTake

SB AUDIGY @ SB AUDIGY2 ZS - HACKED DRIVERS

2xSAMSUNG SP0812C 80 GB SATA RAID 0

DVD-RECORDER LITE-ON SOHW-1213S@1633S

CHIEFTEC HPC-360-302

CHIEFTEC BX-02B-B-SL

Nec 19" FE991SB

Win XP SP2

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem z innym , ale Chieftec 360 PFC raczej starczy, Radek 9800 podkrecony wcale nie ma wiele mniejszego poboru

a wszystko bylo ok. ( tego radka sprzedalem i dziala elegancko u goscia na zasilaczu noname 200 watt w adaxowym kompie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mowil ze testowal tez na niepodkrecony sprzecie i obnizonych zegarach karty to nie wina zasilacza raczej, ale inni ludze tez sie na to skarzyli, jestem ciekaw czego to jest wina :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś na innym kompie????

 

PS.Radeon 9800pro żre wyraznie wiecej prądu od tego GF-a-i tym bardziej jest to dziwne choć z ciekawości jak masz możliwość zapuść tę karte na jakiejś 400W markowej zasiłce...

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak robi w tych grach... Na fx5900 również zachodził ten problem! A próbowałem wszystkiego... Na 71.24 jest lepiej... :mur:

Edytowane przez BB King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki ja sciagnelem cale. Nic specjalnego, gwarancji nie tracisz bo niby jak ? przeciez nie sa czarownikami zeby sie tego dowiedziec, no chyba ze sam im powiesz.

Ja sciagnelem caly ten plastik, na gumkach przymocowalem do radiatora 80mm wolnobrotowy wentyl i mam 52 idle 75 load.

1259576[/snapback]

Na czym trzyma sie ten plastik, nie widzialem przy nim srubek... Da sie to zdjac nie uszkadzajac niczego? Gdybys mogl cos wiecej napisac jak to jest przymocowane :) Teraz nawet nie mam jak zobaczyc bo karta na serwisie :)

 

Co do problemu z zacinaniem to rzeczywiscie masz problem, na zagranicznych forach widzialem wielkie tematy z tym problemem, chyba gdzies pisalo "fixed" wiec warto poszukac :) U mnie nic takiego nie wystepuje, dziwne ;)

 

Aha, uzywam sterow DNA 71.24 :blink:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki, na czesci karty gdzie nie ma procesora masz 4 srubki z takimi sprezynakami , je odkrecasz, pozniej po lewej i prawej stronie radiatora masz takie plastikowe zaczepy, sczypczykami je zaciskasz i wychodza. Sciagasz dol i do gory juz masz dostep :)

 

Co do zacinania i fixed, szukam od 4 dni na wszystkich forach na ktorych jestem, zrobilem posta na 5 najwiekszych forum, i nikt mi nie potrafi pomoc, natomiast posypala sie lawina ludzi ktorzy maja to samo co ja i nic im nie pomaga, tutaj sobie mozesz kuknac: http://forum.guru3d.com/showthread.php?s=&...10&pagenumber=1

Greetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misobol sciagales gore chlodzenia? miedzy pamieciami a radiatorem jest pasta czy jakis rodzaj tasmy? rdzen jest dobrze przesmarowany? na czym trzyma sie ten plastik, on jest na stale przyczepiony do gornej czesci radiatora czy mozna go sciagnac? czy na serwisie moga sie zorientowac ze chlodzenie bylo sciagane, beda widoczne jakies trwale zmiany? chocby np. tasma termo na pamieciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci pisalem ze nie, a rdzen i pamieci sa posmarowane, rdzen jakas ciemna pasta, a pamieci biala. Plastik sie trzyma tych srubek ze sprezynakmi co sa na drugiej stronie karty. Rozbierz to to bedziesz wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko :) Montowal ktos Silencera nv5 na tym Winfascie? Czy to kilo miedzi jest wydajniejsze od Silencera? :) I ogolnie czy karta z Silencerem bez problemu miesci sie wam w obudowie, chodzi mi dokladnie o plyte glowna. U mnie na NF7-S karta ledwo wchodzi, wszystko przez zle umiejscowione zlacza IDE :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie wydajnosci

odblokowałem swojego 6800 i teraz mam 16x1, 6vp

na procu wcześniej zapodawałem 12,5x 212 i dawało to po skreceniu grafy 10996 pkt w 2003

a teraz na procu 12x220 itak samo skręconej grafie tylko ~ 10200 pkt

czyżby sterowniki tyle dawały lub zabierały?

jade na win xp sp2 , forceware 67.20 bo na beta wywala mi błedy więc tylko oficjalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: def

Różne wersje sterowników mają inna wydajność w benchmark'ach, różnica może sięgać 400-600pkt.(a może i więcej)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie wydajnosci

odblokowałem swojego 6800 i teraz mam 16x1, 6vp

na procu wcześniej zapodawałem 12,5x 212 i dawało to po skreceniu grafy 10996 pkt w 2003

a teraz na procu 12x220  itak samo skręconej grafie tylko ~ 10200 pkt

czyżby sterowniki tyle dawały lub zabierały?

jade na win xp sp2 , forceware 67.20 bo na beta wywala mi błedy więc tylko oficjalne

1260419[/snapback]

gdzie trafiles taki egzemplarz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez ostatnio stoje przed dylematem przesiadki na lepsza karte i przygnalo mnie tutaj :)

Chodzi mi glownie o HL2 multi. Chcialbym znacznie zwiekszyc ilosc minimalnych fps w tej grze i zastanawiam sie czy jest sens przesiadki na 6800 i czy to starczy. Nie chcialbym placic wiecej niz 1000zl no max 1100. Wiec do wyboru bedzie 6800LE albo 6800. Nikt mi tu nie zagwarantuje ze karta poleci na 16/6 ale np kupujac 6800 z tego co tu doszedlem szansa jest dosc spora. Kolejna sprawa ze Ati w tym przedziale cenowym za bardzo nie ma nic ciekawego do zaoferowania a 6800 przyciaga kolosalnymi wynikami 2k3 i 2k5.

Dodam ze na 9700Pro Herculesa (ktore posiadalem) po oc do pozimu 6k w 2k3 jak dla mnie do hl2 to tragedia w multiplayer, bez fa i aa detale mid, cienie low. Nie wymagam jakeigos super configa na maxa, starczylaby od biedy nawet taka 1024, ale chce miec minimum 60fps. I czy jest to mozliwe na takim "zwyklym" 6800 ktory zmodowalby sie na 16/6 i po oc?

A z konkretnych modeli to zostawalby pewnie 6800 Leadtek i Gigabyte (1100zl). Inna sprawa ze wymagania hl2 na multiplayer (np cs:s na maxa zaludniony serwer (40/40), to dobre do testu) sa zatrwazajace. Do pogrania sobie w nowe gierki to jednak zupelnie co innego. Chcialbym miec spokoj jesli chodzi o engine hl2 i ciekawi mnie czy taka karta o jaka mi chodzi z moim configiem podola. Kwestia ramu to inna sprawa bo moge dorzucic w przyszlosci 512, ale nie chodzi mi o tego typu "przyciecia", ja mam na mysli czyste fps. Slyszalem tez ze w hl2 duzo daje mocny a64 albo rownie mozny nowy p4.

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...