Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.Na chłodzeniu standardowym.Napięcie prawdziwe 1.4v.NbiTor fałszuje napięcia i po ustawieniu w programie napięcia 1.4v,otrzymujemy faktycznie 1.3v.Żeby uzyskać prawdziwe 1.4v,trzeba zmienić jedną wartość w Hex Editorze.Temperatura w stresie do 75 stopni,po kilku godzinach grania.

1404509[/snapback]

A czy OmniExtremeEditFX też fałszuje ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja wyskocze z takim pytankiem. Gdzie moge znaleźć info dotyczące jak odblokować potoki i vertexy w 6800LE Asusa?? Wiem że w tym topicu ale może jakaś strone byście podpowiedzieli?? BO 93 strony czytać to Cięzka sprawa. A i nie chodzi mi tylko o 16/6 ale także:

16/5

12/6

12/5

Jak możecie rzucic sie jakimś linkiem lub cos w tym stylu będę bardzo wdzięczny.

 

THX za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..mysle, ze to dobry topic.

 

otoz poki mam mojego gainwarda gf6600gt w reklamacji u MMV, zastanawiam sie nad doplaceniem 120zl do gainwarda gf6800le.

 

na stronie mmv napisane jest, ze karta gaiwnard gf6600gt posiada 8 potokow renderujacych, co jak od niedawna wiadomo, jest nieprawda (nie calkowita) - wiec wydaje mi sie, ze mam chyba prawo do zmiany modelu na lepszy za doplata?

 

moje pytanie: czy sie oplaca. kto z was by tak zrobil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zmodyfikowałem swój bios do Leadteka A400NU.Udało mi się podkręcić rdzeń do 450Mhz.Boję się kręcić dalej,pomimo iż nie ma żadnych artów i temperatura jest w normie.Jeśli ktoś by chciał to zamieszczam swój bios tutaj:

 

http://rapidshare.de/files/1379371/a40014rv.rom.html
PS.Jak myślicie czy takie wysoka częstotliwość na rdzeniu może uszkodzić kartę i czy warto kręcić dalej?.

1404106[/snapback]

Mam już twój bios zaraz go przetestuję... na razie karta żyje hehehe pytasz się czy kręcić dalej?? jeżeli lubisz Hard to tak... props 450 MHz na GPU to nawet niektóre modele GF6800Ult nie mogły tego osiągnąć.

Jak możecie rzucic sie jakimś linkiem lub cos w tym stylu będę bardzo wdzięczny.

THX za podpowiedz

- a choćby

tu

zastanawiam sie nad doplaceniem 120zl do gainwarda gf6800le.

Gdybym "ja" był na twoim miejscu to bym tak zrobił. Na 6800LE raczej napewno coś odblokujesz czy to będą same potoki czy vertexy czy może i to i to (zależeć będzie już tylko od szczęścia). Wydajność przy odrobinie szczęścia wzrośnie dość znacząco w stosunku do 6600GT. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omni wszystko w 6800 źle pokazuje... Jest za stary... Tylko NiBiToR się nadaje jeśli już

1405820[/snapback]

Hmm a więc Omni 1.5 faktycznie źle pokazuje u mnie w MSI nie dało się wszystkich napięć zmienić ale natomiast wersjia 1.0 jak najbardziej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a więc Omni 1.5 faktycznie źle pokazuje u mnie w MSI nie dało się wszystkich napięć zmienić ale natomiast wersjia 1.0 jak najbardziej.

 

Pozdrawiam.

1405852[/snapback]

 

Tyle, że i 1.0 zmienia nie napięcia a VID Table dla Karty... Więc można niźle namieszać... Poza tym nie rozpoznaje biosu 6600 na PCI-E ani żadnej na PCI-E (chyba) a także nie rozpoznaje kart Asus'a jako Asus'a...

 

 

A drugą rzeczą jest to, że Twoja rada nadaje się tylko dla posiadaczy kart Twojej klasy czyli 6800NU...

Ja u mnie (w 6800GT) nie mam żadnych Offsetów Twojego formatu... Czyli musze mieć inaczej kodowane(natomiast w 6800 zwykłej Asusa się zgadza z Twoimi)...

 

W GT to musi być coś takiego: 494B10020300036E0082028C01 tyle, że też zmienia to VID Table jak u Ciebie... Ale nie wiem... skoro można to zmienić NiBiToRem to po co ręcznie??? Wystarczy później sprawdzić, czy te Offset'y które oznaczały Realne 1.4V zgadzają się z Tymi które zmienił NiBiToR

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI 6800GT i zmieniałem w Omni mam 1.1,1.4,1.5 i jest ok.Jak nazywa się ten program do zmiany ręcznej ?

1405968[/snapback]

To chyba dalej chodzi o Nibitor tylko ze w menu programu Tools/HexViev masz wlasnie edycje, wybierasz to hex i najezdzasz na zakladke vid Mode - tylko wlasnie znalazlem ciag znakow ale to w zakladce Vid mode wiec czy to napewno sa napiecia odpowiedzialne za 2d i 3d ?

Mam pewne watpliwosci czy to napewno sa te napiecia ? :D, wyedytowalem swoj orginalny bios od asusa 6800gt 128Mb i w zakladce exact mode mam tylko dostepna zmiena dla 3d i wartosc domyslna to 1.2v.

A w zakladce vid mode sa wartosi nastepujace:

voltage 3 - 1.4v - 3d ?

voltage 2 - 1.2v - 2d ?

voltage 1 - 1.1v - a ta wartosc ?

I wlasnie ten ciag znakow 0003 6E00 7801 8C02 jest dla zakladki vid mode, ale byc moze zmiana ta pomoze w moich problemach opisanych wczesniej w tym topicu.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten ciag znakow 0003 6E00 7801 8C02 jest odpowiedzialny za napięcia 2D,3D i throtling.Zresztą pisałem o tym wyżej.Zmiencie ten ciąg na 0003 8C03 8C03 8C03 i we wszystkich trybach uzyskacie prawdziwe 1.4v na GPU.NBitor strasznie wszystko przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten ciag znakow 0003 6E00 7801 8C02 jest odpowiedzialny za napięcia 2D,3D i throtling.Zresztą pisałem o tym wyżej.Zmiencie ten ciąg na 0003 8C03 8C03 8C03 i we wszystkich trybach uzyskacie prawdziwe 1.4v na GPU.NBitor strasznie wszystko przekłamuje.

1406109[/snapback]

hmm czyli zakladki exact mode nie ruszac?, zmienic tylko ten ciag znakow dla vid 1 2 3 zeby uzyskac realne 1.4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje służą do tableli VID która daje możliwości różnych napięć... Przecież napięcie możemy zmienić nie zmieniająć tabeli tylko dając trybowi 2D i Throttling(jeśli występuje) do zrozumienia, że ma używać tej samej pozycji z Tabeli co 3D... czyli jeśli 3D korzysta z VID3 a 2D z VID1 to każemy 2D korzystać z VID3... Po co zmieniać VID1 i VID2 na VID3...

 

 

 

Zresztąteżgadałem z Jimmorem i powiedział mi, że w 6800GT jest tylko 1 tryb 2D i 2D taki sam i takie samo napięcie... I tak jest faktycznie, a Tabela VID ma 3 różne pozycje, z tymże 2D wykorzystuje tą samą co 3D...

 

Czyli komuś Jimmor nakłamał.

 

Poza tym podkreślam, że w 6800GT wartości Hex'alne są inne niż w 6800NU...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym podkreślam, że w 6800GT wartości Hex'alne są inne niż w 6800NU...

1406176[/snapback]

Czyli juz nic nie rozumiem :-P

To jak ustawic w 6800gt zeby tryb 2d mial takie napiecie jak 3d?

Zmienic voltage 1 na 1.4v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GT jest tylko 1 Tryb (mówię o tym z 256MB RAM i tym ze 128MB RAM)

Tylko napięciem się różnią modele ze 128 i 256, zatem wystarczy w tym GT ze 128 podnieść na 1.4V.

A tak poza tym to GT w ogóle nie ma wyodrębnionego trybu 2D!!! Tylko 3D(2D) TAKI SAM => Ultry mają odrębne 2D i 3D.

 

Właśnie to powoduje, że gdy odblokujemy w sterownikach CoolBits to gdy zmieniamy na GT taktowania dla 3D to nic się nie zmienia, a gdy zmieniamy dla 2D to się zmienia dla 2D i 3D...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Jimmor zmodyfikował mojego biosa tak jak napisał Hirotaro.Jednak przy takich ustawieniach miałem zwisy kompa,spowodowane prawdopodobnie nieprawidłowym przełączaniem się napięć z 2D na 3D i odwrotnie.Zrobiłem więc tak jak napisałem powyżej i zwisy znikły w mgnieniu oka.Teraz wszystkie napięcia wynoszą 1.4v,rdzeń ma 450Mhz i zero zwisów czy artyfaktów.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie napięcia wynoszą 1.4v,rdzeń ma 450Mhz i zero zwisów czy artefaktów.

1406288[/snapback]

Po kótkich testach z twoim biosem doszedłem do 420MHz na GPU dalej na razie dałem spokój to i tak sporo wcześniej miałem max 390MHz a stabilne 380MHz na GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzicie że mój sposób z napięciami działa.

1406334[/snapback]

Działa, działa zapomniałem dopisać że 420/860MHz miałem z odblokowanymi potokami i jednostakami vp dalej już był większy strach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzicie że mój sposób z napięciami działa.

1406334[/snapback]

Powiedz mi czy jak zmieniles te wartosci na 8c03 to czy w menu exact mode tez juz nie masz dostepnych trybow do zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kruk.Nie mam żadnych trybów do zmiany w exact mode.

Moja modyfikacja odnosi się do Leadteka A400NU i nie mam pojęcia czy będzie działała na innych kartach.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kruk.Nie mam żadnych trybów do zmiany w exact mode.

Moja modyfikacja odnosi się do Leadteka A400NU i nie mam pojęcia czy będzie działała na innych kartach.

1406374[/snapback]

Zdaje sobie z tego sprawe, ale jeszcze nikt nie probowal tego na 6800gt :D

Moze bede pierwszym ktory to sprawdzi, przeczytaj moje wypowiedzi w tym topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=105213&st=690 mam lekkie problemy z moim gt moze podniesienie napiecia w tym pomoze.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znalazłeś w swoim biosie ten ciąg znaków 0003 6E00 7801 8C02

,to możliwe że uda ci się zwiększyć napięcie do prawdziwych 1.4v.Ja bym jednak zachował ostrożność.Nie wiadomo jak to zadziała na twoim Asusie 6800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, żę w kartach 6800GT nie ma Twoich kluczy wartości hexalnych...

U nas jest to:

494B10020300036E0082028C01

 

I zmiany tutaj zmieniają VID Table... Czyli to co Ty zmieniłeś u siebie...

 

 

I dodatkowo powtarzam GT mają tylko 1 tryb i jedno napięcie. W biosie ustawienia 2D są całkiem wyłączone. Napięcia dla 2D i 3D są jednym napięciem i taktowania również. Dopierow BIOSie do Ultra mamy 2 różne tryby...

 

Tu występuje tylko różnica w napięciu w modelu GT128 i GT256...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj jestem Nvidiowiec i mam maly bol :((

z racji swojego monitora mosze w grach zwiekszac sobie gamma i to problem nigdzie nie widze tego w sterownika jestgamma pulpitu i nakladki a niewspome o ustawieniu sobie najlepiej HotKey na ati nie bylo bulu w ccc byla opcja hotkeys a najlepszy byl atitraytool nie wiem co mam zrobic narazie z tym tematem na GF 6800 please help !!!! z gory dzieki pozdro

 

PS power strip raczej odpada zwieksza tylko na pulpicie

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie masz artów i jeśli temperatura w stresie nie jest powyżej 75-80 stopni,to możesz kręcić bez obaw.Zrób benchmarki w 03 i 05 i pochwal się wynikami.

1406355[/snapback]

tia..., ale widzisz na chacie mam obecnie tylko jedną grafikę, więc wolałbym żeby to, co z niej zostanie po testach nadawało się jeszcze do jakiegoś użytku a nie only na breloczki.: :wink: Przy większym zasobie kart w domu lub $ postaramy się o coś więcej w końcu 420MHz na rdzeniu przy odblokowanych potokach na kacie NU to i tak dużo... :razz:

3D2005 - 4926

3D2003 - 12429 (linki na dole)

Aquamark3 69,081 fps GFX 10,119

P4 2.8C@3.6GHz GF6800NU (420/860MHz) 16x1,6vp Fw71.89

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...