Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

witam. komputer taki jak w sygnaturce + "świezy" system xp sp2 .

problem pojawia sie w simsach 2 nocne zycie .Zamiast normalnego szarego koloru poduszki mam jakies rozne barwy od zloci do czerwieni .Karta NIE podkrecana (325/700) .Patche do sims2 zainstalowane (najpierw sims2 + patch + sims 2 na studiach + nocne zycie ) . Problem jest równiez podczas czytania gazet - sa zielone gdy sie je czyta.Czy moja karta "padla " i trzeba ja na gwarancje? aha w 3dmarkach 2003 i 2005 wszstko w najlepszym porzadku ,gralem takze w doom3 i tez nic niepokojacego nie zauwazylem.

post-117064-1134210833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam che kupic sobie karte graf. nv gf 6800 ultra badz gt na agp u nas w polse cena nowej oscyluje w przedziale 1100-1500zl a tu znalezlem aukcje w usa np. ta http://cgi.ebay.com/NVIDIA-GEFORCE-6800-UL...1QQcmdZViewItem gdzie ta karta kosztuje 105$ wiec na nasze ok 400zl wiec roznica bagatelna ale nie wiem jak to jest z przesylkami i wogole jaki bedzie koszt przesylki do polski czy bedze sie placilo jakies dodatkowe ciu**** itp. prosze o pomoc jesli ktos juz kupowal karte w usa przez neta jak to wygladalo bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej brac 6800GT. GS to zwykla wersja 6800 z lekko podbitym zegarem. Polecam ci kupic wersje GT i co najwyzej wymienic chlodzenie (np. nVSilencer) i jego troche podkrecic. Wtedy bedziesz mial wiecej potokow i czestotliwosci takie same a sadze ze nawet lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest ok. Zauwaz ze inne "poduszki" sa takie jakie byc powinny. A przypadkiem nie masz takich dziwnych barw jedynie przy aktywnym simie?

Jesli karta dziala ok w innych grach i markach to nie ma winy sprzetowej.

Blad lezy albo bo stronie sterow lub po stronie gry (ja bym sie bardziej kierowal na gre...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos namiary na jakis sklep w kraju ktory ma jeszcze 6800GT bo juz duzo telefonow wykonalem i nic (a jak sie cos trafi to w cenie zwalajacej z nog np. 1500-1600 zl) . Bede wdzieczny za jakies info, oczywiscie wersja AGP.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej brac 6800GT. GS to zwykla wersja 6800 z lekko podbitym zegarem. Polecam ci kupic wersje GT i co najwyzej wymienic chlodzenie (np. nVSilencer) i jego troche podkrecic. Wtedy bedziesz mial wiecej potokow i czestotliwosci takie same a sadze ze nawet lepsze :)

Ciężko się z Toba zgodzić .... 6800GS to nowa architekuta NV42 w technologi 0,11. Karta posiada pamięci DDR3, ma większy potencjał oc od 6800GT i dostaje się w boxie nowe gry :wink:

 

6800 NV41 325/700 DDR1, 0,13

 

6800 NV42 425/1000 DDR3, 0,11

 

To są według Ciebie "troche" podbite zegary ?? A co powiesz na oc ... mój Leadtek 6800GS na standardowym chłodzeniu osiąga 521/1260 bijąc podkręconego 6800GT, który to nawet z Silencerem nie ma szans nawet osiągnąć takiego taktowania ...

 

Do tego GS jest tańszy.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Mam karte gigabyte GF 6800 (pasywne chłodzenie)

Oczywiscie zainspirowany postami z forum probowałem otworzyc dodatkowe potoki a gdy działały źle zwiekszyłem

napiecie do 1.5 oraz troche kombinowałem z zegarami-nic z tego nie wyszło i wrociłem do ustawien defaultowych

razem z wgraniem oryginalnego biosu.

I tutaj zaczeły sie problemy karta zaczeła walić artami na grach juz na ustawieniach normalnych dodatkowo pojawily sie frezy.

W takim razie po wyczytaniu ze moze pomoc podniesienie AGP z 66 na 67 sprobowalem i wtedy zupelnie mi padl system,zrobiłem reinstalke systemu myslac ze to tylko stery ale zrobilo sie cos takiego ze w biosie i w logo ladowania systemu (windows) pojawily sie niebieskie kropkowane linie pionowe a miedzy nimi male przeplywajace kropki po zaladowaniu systemu jest ok ale tu nastepnaq niespodzianka nie moge wgrac w zaden dostepny sposob sterow nvidi komp sie wiesza w trakcie instalacji czarny monitor a po restarcie wyskakuje ze uruchomil sie po powaznym bledzie systemu.

Rece mi opadly bo nie wiem czy cos spalilem czy cos zwalilem,prosze o jaka kolwiek pomoc

PS

Dodam ze w cmiedzy czasie jak byly arty na plycie wymienilem procesor z PIV 2.4 na 3.0 prescott

Moj konfig to PIV 3.0 pentagram cu 100 P4P800 2x120 SATA GF 6800 silentpipe DVD-RW enlight 300W

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Mam karte gigabyte GF 6800 (pasywne chłodzenie)

Oczywiscie zainspirowany postami z forum probowałem otworzyc dodatkowe potoki a gdy działały źle zwiekszyłem

napiecie do 1.5 oraz troche kombinowałem z zegarami-nic z tego nie wyszło i wrociłem do ustawien defaultowych

razem z wgraniem oryginalnego biosu.

I tutaj zaczeły sie problemy karta zaczeła walić artami na grach juz na ustawieniach normalnych dodatkowo pojawily sie frezy.

W takim razie po wyczytaniu ze moze pomoc podniesienie AGP z 66 na 67 sprobowalem i wtedy zupelnie mi padl system,zrobiłem reinstalke systemu myslac ze to tylko stery ale zrobilo sie cos takiego ze w biosie i w logo ladowania systemu (windows) pojawily sie niebieskie kropkowane linie pionowe a miedzy nimi male przeplywajace kropki po zaladowaniu systemu jest ok ale tu nastepnaq niespodzianka nie moge wgrac w zaden dostepny sposob sterow nvidi komp sie wiesza w trakcie instalacji czarny monitor a po restarcie wyskakuje ze uruchomil sie po powaznym bledzie systemu.

Rece mi opadly bo nie wiem czy cos spalilem czy cos zwalilem,prosze o jaka kolwiek pomoc

PS

Dodam ze w cmiedzy czasie jak byly arty na plycie wymienilem procesor z PIV 2.4 na 3.0 prescott

Moj konfig to PIV 3.0 pentagram cu 100 P4P800 2x120 SATA GF 6800 silentpipe DVD-RW enlight 300W

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 

Hmmmm... wiesz te pasy i kropki w tym logo to jest już sygnał że to chyba raczej grafa ci padła :sad: , ja też kiegyś po podniesieniu napięcia też mi system padł ale nie miałem takich kwitaków potem choć jak na taki sprzęt to masz jakiś taki słaby zasilacz jak 2 dyski i PIV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... wiesz te pasy i kropki w tym logo to jest już sygnał że to chyba raczej grafa ci padła :sad: , ja też kiegyś po podniesieniu napięcia też mi system padł ale nie miałem takich kwitaków potem choć jak na taki sprzęt to masz jakiś taki słaby zasilacz jak 2 dyski i PIV...

 

Ale co ciekawe w trybie awaryjnym odpala sie wszystko poprawnie

rownierz po reinstalce dopuki doputy nie wgram sterow do karty jest wszystko ok

wgraywam stery obraz rozmyty rozne kolory i co chwila monitor tak jak by sie odswiezal

jak to sie ma w przypadku wyslania karty do serwisu wgrany jest teraz bios oryginalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe w trybie awaryjnym odpala sie wszystko poprawnie

rownierz po reinstalce dopuki doputy nie wgram sterow do karty jest wszystko ok

wgraywam stery obraz rozmyty rozne kolory i co chwila monitor tak jak by sie odswiezal

jak to sie ma w przypadku wyslania karty do serwisu wgrany jest teraz bios oryginalny ?

Myślę żę powinieneś spróbować u kogoś na innym kompie odpalić i posprawdzać, a jak nie to wal na gwarancję oczywiście jak masz ten orginalny bios... w końcu nie udowodnią ci że coś zmieniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę żę powinieneś spróbować u kogoś na innym kompie odpalić i posprawdzać, a jak nie to wal na gwarancję oczywiście jak masz ten orginalny bios... w końcu nie udowodnią ci że coś zmieniałeś.

Własnie w czwartek wybieram sie do kumpla z ktorym kupowalismy te karty razem ma prawie taki sam konfig jak ja i jesli bedzie to samo co umnie to znaczy ze karta zrobila "kaput"

na wszelki wypadek wgram sobie bios od niego bo on nic nie ruszal i jak mowisz nie powinno byc klopotow z gwarancją ?

Apropo zasilacza fakt ze jest slabowity na ten zestaw tym bardziej ze zmienilem procka pare dni temu i zalozylem na niego pentagrama z RPM 2900

 

I co jeszcze dosc ciekawe na linuxie wszystko chodzi ok (mam nadzieje ze to może jednak zasilacz)

Edytowane przez sadybiakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z Toba zgodzić .... 6800GS to nowa architekuta NV42 w technologi 0,11. Karta posiada pamięci DDR3, ma większy potencjał oc od 6800GT i dostaje się w boxie nowe gry :wink:

 

6800 NV41 325/700 DDR1, 0,13

 

6800 NV42 425/1000 DDR3, 0,11

 

To są według Ciebie "troche" podbite zegary ?? A co powiesz na oc ... mój Leadtek 6800GS na standardowym chłodzeniu osiąga 521/1260 bijąc podkręconego 6800GT, który to nawet z Silencerem nie ma szans nawet osiągnąć takiego taktowania ...

 

Do tego GS jest tańszy.

a gdzie dostales takiego GS i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z Toba zgodzić .... 6800GS to nowa architekuta NV42 w technologi 0,11. Karta posiada pamięci DDR3, ma większy potencjał oc od 6800GT i dostaje się w boxie nowe gry :wink:

 

6800 NV41 325/700 DDR1, 0,13

 

6800 NV42 425/1000 DDR3, 0,11

 

To są według Ciebie "troche" podbite zegary ?? A co powiesz na oc ... mój Leadtek 6800GS na standardowym chłodzeniu osiąga 521/1260 bijąc podkręconego 6800GT, który to nawet z Silencerem nie ma szans nawet osiągnąć takiego taktowania ...

 

Do tego GS jest tańszy.

 

Zalezy ktore 6800 GS masz na mysli. W wersji na AGP jest nv40 <_< wiec wtedy nie ma sensu sie w niego ladowac tylko brac GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robilem, ale odblokowałem w końcu jakiś miesiąc temu potoki, teraz mam (16.6) w moim gainwardowym 6800 GS (to nie te nowe GS) i tak naprwade zauważyłem wzrost wydajnośći tylko w SCCT tak 7/8 klatek więcej jak wcześniej, czyli w timedemo mam 33,8 klatki na maks. detalach 1280/1024. Karte wykreciłem na 400/875 na tych zegarach nie ma już drobnych artow jakie byly na wyzszych. Poprawa nastąpila jeszcze w smarkach 2003 - ok.11000 i 2005 - 4448 i to koniec zmian wydajnościowych ktore zauważyłem. Inne gry jakie mam tzn.: xpandrally, far cry, doom 3 nie smigają szybciej. Doom w ogole na krecenie nieczuly i w timedemo zawsze mialem kolo 52 klatek także bez rewelacji ten moding mi wyszedl, tylko splinter sie dopalil i to pewnie dlatego ze shaderki zostały wzmocnione, a na nich głownie tam grafa stoi i nie wiem czy to normalne ze reszta gierek smiga tak samo. Co myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym sie was poradzić

kupiłem właśnie używanego leadtek`a 6800gt a400

przy pierwszej próbie odpalenia karty obraz jest intereferowany tzn. widąć jak sie ładuje winda ale wszędzie kreski paski itp - artefakty generalnie

 

 

co sądzicie? czy da rade pozbyć się artfaktów za pomocą wgrania nowego biosu? podjerzewam że poprzedni użytkownik ją przetaktował albo wgrał ustawienia ultry. czy po prostu karta nadaje się już do kosza? czy jest możliwość żebym to dał jakiemuś dystrubutorowi i on przekaże to do odziału leadteka w holandii?

 

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi zajebiscie pomogłes :blink:

No nie robilem, to co Ci mam powiedzieć :) poza tym jestem totalnym laikiem i jeszcze chyba nikomu w tym topicu nie pomogłem, przeważnie zwracam się tu o pomoc i o opinie, jakbyś mógł to wypowiedz sie prosze mojej kwesti byłbym wdzięczny, i w ogóle się wszyscy prosze wypowiedzcie i kolegom nad też pomócie, ludzie trzeba się wspierac :lol2:

Edytowane przez >Sentinel<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ogólnie się wpieniłem i mam zamiar zmienić chłodzenie na mojej karcie, planuję zakup Zalmana VF700Cu, czy ktoś już zmieniał chłodzenie bądź na takiej jak moja, lub Leadetek'u, czy jest to dość upierdliwe, czy raczej niekłopotliwe ?

Na wcześniejszym GF5900XT zakładałem Pentagrama i było trochę ciężko (brak 3 ręki) ale poradziłem, faktem jednak pozostaje, że zapięcie Pentagrama jest dosyć sztywne, czy w Zalmanie jest to łatwiejsze ?

 

Pytanko dotyczy też problematyczności usunięcia starego "chłodziwa", czy pasty stosowane w oryginale raczej "cementują" układ chłodzenia, czy da się go zdjąć raczej bezproblemowo. Czy rdzeń w GF6800 jest "nagi", czy ma jakąś blachę dla zabezpieczenia ?

 

Jeżeli mógłby mi pomóc i doradzić, ew. gdzie mógłbym na ten temat coś znaleźć, będę wdzięczny.

 

pozdrawiam,

 

Fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro 1.4 ci starczy to ja nie mam pytań :huh:

no nie wiem jak u ciebie , ale umnie gpu leci 415 na 1.2v , jak zamierzasz zapodać 1.5v i wyżej to chłodzenie od leadteka jest za słabe , mosfety też muszą mieć dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak u ciebie , ale umnie gpu leci 415 na 1.2v , jak zamierzasz zapodać 1.5v i wyżej to chłodzenie od leadteka jest za słabe , mosfety też muszą mieć dobre chłodzenie

a u mnie na 415 leci na 1.4.....

co do chlodzenia to akurat tym nie musze sie juz martwic...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...