Skocz do zawartości
nazir_black

256 RAM na grafice nieopłacalne??

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem, że podobno 256 RAM na grafice się nie przydaje. dlaczego? o co chodzi?

Zalezy w jakiej karcie.

Przydatne jest wtedy kiedy grasz na 1600x1200 aax8 anizo 16x :lol: . Na przyklad w radziu 9200 wiec jak 64mb jest wystarczajace bo ta karta jest na tyle slaba ze tego nie wykorzysta.

Ale w X800 albo 6800 juz mozna zauwazyc jakas roznice :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może będzie się przydawało ale gdzieś za rok :D to tak jak byś włożył do Malucha silnik Ferrari :D te 256 mega to jednym słowem chwyt reklamowy no chyba że mowa tu o X800XT/PRO 6800/Ultra/GT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może będzie się przydawało ale gdzieś za rok :D to tak jak byś włożył do Malucha silnik Ferrari :D te 256 mega to jednym słowem chwyt reklamowy no chyba że mowa tu o X800XT/PRO 6800/Ultra/GT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może będzie się przydawało ale gdzieś za rok

to może jednak kupie z 256 Ram, bo jak teraz kupie grafike to pewnie nie szybko ją zmienie

noi co że kupisz karte z 256mb jak za np.1.5 roku pojawią się gry potrzebujące 256mb ram to Twoja karta niebędzie razej grzeszyła wydajnością...

 

PS.2.0 to jak rozumiem pixel shader 2.0??

tak

 

ps. zamiast tego 5700 wziolbym 9600pro...ale Twoj wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co że kupisz karte z 256mb jak za np.1.5 roku pojawią się gry potrzebujące 256mb ram to Twoja karta niebędzie razej grzeszyła wydajnością...

czyli generalnie nie ma najmniejszego sensu kupować karty z 256 RAM. 128 w zupełności wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja nie lubie benchmarkow, dlatego tez mysle ze nie wyrzadze sobie krzywdy kupujac 5700, bo te radeony to faktycznie sa lepsze, ale tylko w benchmarkach, a w grach roznicy nie ma. w zwiazku z tym ze to radeon w banchmarku ma wiecej punktow nie jest dla mnie zadnym argumentem za tym aby kupic radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że podobno 256 RAM na grafice się nie przydaje. dlaczego? o co chodzi?

Zalezy w jakiej karcie.

Przydatne jest wtedy kiedy grasz na 1600x1200 aax8 anizo 16x :lol: . Na przyklad w radziu 9200 wiec jak 64mb jest wystarczajace bo ta karta jest na tyle slaba ze tego nie wykorzysta.

Ale w X800 albo 6800 juz mozna zauwazyc jakas roznice :wink:

Dokładnie

Poza tym jak wejdą nowe giercy, z nowymi texturami to 128 będzie się dusić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz lepiej  

 

Doinformowalismy Ciebie ze nie warto brac tej klasy grafy z 256 MB  A teraz lec do sklepu i pochwal sie potem wydajnoscia w grach komputerowych

??. nie rozumiem jak twoja wypowiedz odebrac.

 

Inne pytanko. W biosie jest taka opcja AGP size (czy jakos tak podobnie). o co z tym chodzi i jak to ustawic. czytalem ze najlepiej ustawiac tyle ile ma karta, ale moj kumpel ma radeona 9600xt i w biosie automatycznie ustawilo mu na 256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja nie lubie benchmarkow, dlatego tez mysle ze nie wyrzadze sobie krzywdy kupujac 5700, bo te radeony to faktycznie sa lepsze, ale tylko w benchmarkach, a w grach roznicy nie ma. w zwiazku z tym ze to radeon w banchmarku ma wiecej punktow nie jest dla mnie zadnym argumentem za tym aby kupic radeona.

słuchaj...

dam ci tylko 1 argument...

na 5700 256DDR i 5900XT u mnie FarCry (jako gra nafaszerowana Pixel Shader2.0) NIE SZEDŁ !! w 1280x1024 na VERY HIGH !!!!!!!!! płynnie...

 

Program Benchemall - Benchmark FarCry

 

5700 256DDR 128-bit - ok 12FPS (wymuszone PS2.0 z dodatkiem FC1.1)

5900XT 128DDR 256-bit - ok 19FPS

 

Radeon 9800SE 128-bit - 30FPS

Radeon 9800SE@8 potoków 128-bit - 40FPS

 

a w benchmarkach...

 

5900XT doszedłem do 6300 !! w 3DMarku 03

9800SE@8 potoków 3800 3DMarków03

 

Także jeżeli nie masz o tym BLADEGO pojęcia, to nie pisz takich głupot !!

GeForcy serii FX są dobre w Dx8.0, w Dx9.0 TO SYF w porównaniu do konkurencyjnych radeonów...

 

Także nie miałes w domu, nie widziałeś, nie testowałeś... więc skąd wnioski wyciągasz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanko. W biosie jest taka opcja AGP size (czy jakos tak podobnie). o co z tym chodzi i jak to ustawic. czytalem ze najlepiej ustawiac tyle ile ma karta, ale moj kumpel ma radeona 9600xt i w biosie automatycznie ustawilo mu na 256.

Tu nie chodzi o ram na karcie tylko w DIMMach...

i 256 ustawia się przy 512Mb DDR

to pamięć podręczna dla tekstur.

 

 

128DDR - AGP size 64

256DDR - AGP size 128

512DDR - AGP size 256

1024DDR - AGP size 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem fx 5600 i moglem pogrywac w 800*600 detale medium czasami high. teraz mam 9500pro i gram w 1024 high a jak mam chec to wlaczam aa4 i af 8 lub 16. oczywiscie nie we wszystkich tytulach bo cudow nie ma.

 

moj Ś.P. gf 3ti mial w czesci gier lepsza wydajnosc iz FX.

 

ale rob jak uwazasz a widze, ze uwazasz, ze jestes od nas madrzejszy.

 

najlepiej kup fx5200 ez le se xt 32bit 512 ram ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nie ma ani jednego fx'a  5xxx godnego uwagi?

no może 5900XT ale to już wydatek rzędu 1000zł. ogólnie rzecz biorąc seria FX to jedna wielka klapa ze strony nVidii...bierz 9600PRO albo jeszcze lepiej jak znajdziesz 9500PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nie ma ani jednego fx'a  5xxx godnego uwagi?

Nie ma... chyba że nie potrzebujesz sprawnego PixelShader i kręcą cię wyłacznie gry typu :

 

Quake

Counter strike itp.

 

Wtedy FX to dobre rozwiązanie... ale o nowszych tytułach wykożystujących PS2.0 ... zapomnij, że płyynie pograsz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. no przekonaliście mnie. narazie poczekam jeszcze, aż w sprzedaży będą 6600 to może 5900xt trosze ceny spadną, a jak nie spadną to kupie 9600 pro

A moze lepiej qpic najtanszego 8-mio potokowca na allegro ( w domysle 9500pro) , za cene 9600pro?? Tak jak juz ktos wspominal.

 

pozdroweczka --> jaan

Dzieks i wzajemnie :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...