Skocz do zawartości
harry

Chca wprowadzic prawko od 16 lat!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Moze byc nawet i od 10 lat. Ale jestem za tym by liczba godzin nauki wzrosla trzykrotnie lub wiecej (ale nie jazda po parkingu), bo imo prawda jest taka , ze nie wspominajac o jakosci polskich drog polscy kierowcy to dla mnie elita top ten od konca. (zaczynajac od kultury konczac przede wszystkim na braku umiejetnosci prowadzenia auta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee nie bardoz mi sie to widzi...........

a jak taki mlodziak (bez urazy do nikogo), "porzyczy" sobie bez wiedzy starszych samochod zeby troche posmigac, spowoduje wypadek, to kto za to odpowiada ?

 

Bym byl za tym jezeli takie prawo jazdy dostawaly by naprawde zdolne i dojrzale mlode osoby - bo sa takie, ale zeby je wylonic potrzebne by bylo powazne podejscie do sprawy testow itp... ale w polsce w kraju przekretow i ignorantow...

 

U nas jak zwykle jest masa dobrych pomyslow, a jak przychodzi co do czego, to kazdy z nas juz wie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może od 14 jak dwa lata nic nie zmienia, wlaśnie pomiędzy 16tym a 18tym rokiem zycia zachodzą największe zmiany w psychice według mnie, choć wiadomo, że to nie reguła...

co do manewrów na placu to są one jak najbardziej ok i zapewniam Cię, że wykorzystasz je wszystkie no może po za jazdą po łuku, bo to jest już kompletna paranoja, chodzi mi bardziej o te twarde centymetry, których trzymaja się egzaminatorzy i cały egzmin, w którym zdanie czy nie zdanie to nie rzadko dzieło przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazajac nikogo, po co takeimu 16letniemu smierdzielowi prawo jazdy? Samochodu sobie nie kupi (przynajmniej nie w Polsce) wezmie od rodzicow i zacznie sie popisywac przed znajomymi. Moja propozycja jest taka: w wiosne lato rowerek lub skuter, a w zimie/jesien autobusem.

 

PS. Wsiadzmy wszyscy an rowery, bedzie o wiele lepiej ;] Fu*k cars ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin jazd na miescie, duuuza przenosnia, daltatego, ze jak nie ma sie opanowanego placu w dostateczny sposob, to godziny z jazdy po miescie przechodza czesto wlasnie na krecenie sie 3km/h po placu miedzy pacholkami.. na miasto zostaje srednio z 15 godzin i to jest bardzo bardzo malo........

pod koniec kursu moj egzaminator powiedzial ze mam talent do jazdy jak malo ktory uczen wczesniej....... troche mnei zatkalo... bo mimo tego ze robilem bardzo szybkie postepy w jezdzie, to po tych niecalych 20 godzinach na miescie, balem sie jezdzic po szczecinskim centrum........

 

Prawda jest taka ze wszyscy wychodzacy z takiego kursu maja totalnie minimalne umiejetnosci, nawet jak maja talent, dlatego ze brak doswiadczenia.......

 

Zamiast zabrac sie od podstaw do sprawy - przeorganizowac kursy i egzaminy, to jeszcze otwierraja droge wiekrzej rzeszy ludzi ktora wyjedize na drogi nieprzygotowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazajac nikogo, po co takeimu 16letniemu smierdzielowi prawo jazdy? Samochodu sobie nie kupi (przynajmniej nie w Polsce) wezmie od rodzicow i zacznie sie popisywac przed znajomymi. Moja propozycja jest taka: w wiosne lato rowerek lub skuter, a w zimie/jesien autobusem.

 

PS. Wsiadzmy wszyscy an rowery, bedzie o wiele lepiej ;] Fu*k cars ;)

Ja jestem 16 letnim "śmierdzielem" i auto by mi się bardzo przydało.

Mam daleko szkołe, musze jeździć na 2 koniec miasta na prywatne lekcje angielskiego, a to czy auto byłoby za moje czy moich rodziców pieniądze to już jest wyłącznie moja sprawa. Z drugiej strony czy 18 latek zarobi na auto a 16 już nie? Nie wszyscy 16 latkowie chcą palić gume i ścigać się.

Jestem za tym projektem, ale chciałbym aby włączyli do kursu jazdę w warunkach ziomych, wychodzenie z sytułacjii krytycznych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazajac nikogo, po co takeimu 16letniemu smierdzielowi prawo jazdy? Samochodu sobie nie kupi (przynajmniej nie w Polsce) wezmie od rodzicow i zacznie sie popisywac przed znajomymi. Moja propozycja jest taka: w wiosne lato rowerek lub skuter, a w zimie/jesien autobusem.

 

PS. Wsiadzmy wszyscy an rowery, bedzie o wiele lepiej ;] Fu*k cars ;)

Ja jestem 16 letnim "śmierdzielem" i auto by mi się bardzo przydało.

Mam daleko szkołe, musze jeździć na 2 koniec miasta na prywatne lekcje angielskiego, a to czy auto byłoby za moje czy moich rodziców pieniądze to już jest wyłącznie moja sprawa. Z drugiej strony czy 18 latek zarobi na auto a 16 już nie? Nie wszyscy 16 latkowie chcą palić gume i ścigać się.

Jestem za tym projektem, ale chciałbym aby włączyli do kursu jazdę w warunkach ziomych, wychodzenie z sytułacjii krytycznych itp.

ale wg tego projektu nie mogl bys jezdzic sam......

 

btw. moze slynna "grupa trzymajaca wladze", skumala sie z firmami ubezpieczeniowymi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tysh mam 16 latek i prawo jazdy by mi sie przydalo chocby nawet do pojechania z mama na zakupy np do Auchanu, gdy ojciec gdzies wyjedzie (bo mam 2 samochody). Sa kretyni co maja po 20 lat a i tak szaleja wiec 16 a 18 to gow.... a nie roznica bo 16 latek jak bedzie chcial poszalec to poszeleje i 18 latek to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazajac nikogo, po co takeimu 16letniemu smierdzielowi prawo jazdy? Samochodu sobie nie kupi (przynajmniej nie w Polsce) wezmie od rodzicow i zacznie sie popisywac przed znajomymi. Moja propozycja jest taka: w wiosne lato rowerek lub skuter, a w zimie/jesien autobusem.

 

PS. Wsiadzmy wszyscy an rowery, bedzie o wiele lepiej ;] Fu*k cars ;)

Ja jestem 16 letnim "śmierdzielem" i auto by mi się bardzo przydało.

Mam daleko szkołe, musze jeździć na 2 koniec miasta na prywatne lekcje angielskiego, a to czy auto byłoby za moje czy moich rodziców pieniądze to już jest wyłącznie moja sprawa. Z drugiej strony czy 18 latek zarobi na auto a 16 już nie? Nie wszyscy 16 latkowie chcą palić gume i ścigać się.

Jestem za tym projektem, ale chciałbym aby włączyli do kursu jazdę w warunkach ziomych, wychodzenie z sytułacjii krytycznych itp.

To mogles wybrac inna szkole jak Ci daleko, a jak nei masz mozliwosci to masz od tego komunikacje miejska... Wszyscy by sie chceli bujac samochodzikami, wtedy to juz nigdzie nie pojedziemy bo korki beda haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogles wybrac inna szkole jak Ci daleko, a jak nei masz mozliwosci to masz od tego komunikacje miejska... Wszyscy by sie chceli bujac samochodzikami, wtedy to juz nigdzie nie pojedziemy bo korki beda haha.

True true :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , tylko tego brakuje. nie dośc że mamy kupe dresików na ulicach to teraz będziemy mieli jeszcze młodszych dresików na ulicach.

18 to rzeczywiście minimum, tak jak kucyk napisał do 18 sie dojrzewa :wink: zachodzą zmiany w psychice. zresztą trzeba przewidywać zachowania innych kierowców;]

i nie wiem po co takim dzieciakom prawko i samochód.do szkoły -dobre. ja mam kawał do szkoły i albo autobus albo rower.

 

 

 

 

i żeby nie było mam 17 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za tym, żeby dawać tzw. prawko próbne na jakiś okres czasu. Jeśli np. w czasie dwóch lat osoba taka spowodowałaby wypadek, lub zarobiła dużo punktów musiałaby jeszcze raz egzamin zdawać.

Co do wieku, to myślę, że raczej od 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech juz lepiej nic nie zmieniaja ;) bo na koncu wyjdzie od 21 lat i bede musial bez prawka jezdzic :P Poczekam jeszcze te nie cale 2 lata ;) [urodzinki w styczniu - mam 16 lat :D] Narazie pozostaje jazda na jakis odludziach ze starszym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 16 lat to za mało na prowadzenie samochodu. Tak jak jest teraz - jest dobrze. Głownie dlatego ,że mając 18 lat człowiek wie że odpowiada sam za to co zrobi, a to jest ważne. Oczywiście są ludzie którzy mając 30 lat zachowują sie jak idioci na drodze ale cóż są ludzie i parapety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak... jesli wprowadza prawko od 16 lat to bedzie to idioctwo. jest dobrze ze jest od 18, bo:

- jestes pelnoletni i odpowiadasz za to co zrobiles

- mozesz pracowac - stac Cie na utrzymanie auta, ubezpieczenie, ew. mandaty

- jestes 'madrzejszy', niby to 2 lata, ale psychika jak to juz napisali wyzej naprawde sie zmienia.

 

dajmy na to ze michalak albo harry jadac gdzies przylozy w inne auto (czego oczywiscie nikomu nie zycze), komu pociagna z ubezpieczenia? tacie, mamie, dziadkowi? kto poniesie konsekwencje karna, tata czy '16 latek'? poza tym kultura polskich kierowcow jest na bardzo niskim poziomie, a 'mlodzikow' na jeszcze nizszym (nie wszystkich of korz), wiec to dodatkowy poziom. zaraz wyskoczycie mi ze nawet sa hamscy i wulgarni 30, 40-latkowie. SA! ale ile ich jest w porownaniu do 20 ;/ a co dopiero do 16...

 

to tyle... imo nie powinni tego wprowadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajmy na to ze michalak albo harry jadac gdzies przylozy w inne auto (czego oczywiscie nikomu nie zycze), komu pociagna z ubezpieczenia? tacie, mamie, dziadkowi? kto poniesie konsekwencje karna, tata czy '16 latek'?

Tu sie mylisz. Oto fragment z tego artykulu:

Przyszły kierowca wypełniałby w trakcie wizyty u lekarza specjalną ankietę dotycząca stanu zdrowia. Ankietę weryfikowałby lekarz. "Gazeta Wyborcza" podkreśla, że kłamstwo lub zatajenie może mieć bolesne konsekwencje. Jeśli taka osoba spowodowałaby wypadek ze skutkiem śmiertelnym, groziłaby jej kara od 9 miesięcy do 12 lat więzienia (teraz od 6 miesięcy do 8 lat).

Za te czyny my bysmy odpowiadal a nie rodzice, oni jesli by byla stluczka to za auto, ale to oznacza ze wtedy by mogli mi go 2 raz nie dac, a jesli wypadek smiertelny to tak jak dalem cytat wyzej my idizmey do paki mimo ze mamy 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 latka do wiezienia ;/ jasne... a co z kosztami naprawy? polecieli by po ubezpieczeniu taty? i co to on bedzie tarcil rozne znizki jesli je ma?

No widocznie niestety tak :/ A jak jest normalnie? Jak pozyczysz woz od kumpla i nim przygrzejesz w inny woz zaluzmy to kto traci znizki? WŁAŚCICIEL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO. Prawko od 18 powinno być dalej... Ja kiedyś lubiłem jak ktoś pali kapcia albo się ściga w mieście albo wali 2xxkm/h. Teraz mnie to nie rajcuje, wole jazde z prędkością, ale nie nadmierną... Tak samo, jeżeli grupe kierowców zasilą jeszcze 16-to letnie podrostki którym tylko gaz do dechy i bumbum w głowie to ja się z tąd wyprowadzam. Mój pomysł=prawko od 16-tki ->blokady(zwężki, soft lub cokolwiek co uniemożliwi jazde pow.80km/h)

Pozdrawiam

AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...