Skocz do zawartości
_Vip_

czas na nowe graty :]

Rekomendowane odpowiedzi

Odkrecalem i to samo...

 

Czy to normalne ze mi procesor trzyma prawie caly czas 50C na boxowym coolerze? Slyszalem ze wskazania abita sa zawyzone - na msi rzy tych samych czestotliwosciach mialem 2-3C nizsza temperature... ale zmienilem paste przy zmainie plyty na OCZ ULTRA 5, mozliwe ze za duzo pasty dalem i dlatego jest jak jest? Czy po prostu boxowy cooler nie wydala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecalem i to samo...

 

Czy to normalne ze mi procesor trzyma prawie caly czas 50C na boxowym coolerze? Slyszalem ze wskazania abita sa zawyzone - na msi rzy tych samych czestotliwosciach mialem 2-3C nizsza temperature... ale zmienilem paste przy zmainie plyty na OCZ ULTRA 5, mozliwe ze za duzo pasty dalem i dlatego jest jak jest? Czy po prostu boxowy cooler nie wydala?

 

P.S. Wskazania w biosie to ok 60C... ? to jest coraz dziwniejsze. Everest podaje 50 w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pytam, ale nie mogłem się powstrzymać :]

 

_Vip_ co to dokładanie za wentylator siedzi na twoim SP-94 ?

Jak się ma jego wydajność i głośność w praktyce ?

 

Gratuluje sprzętu :)

to jest to jego monstrum: http://www.4max.pl/default.asp?produkt=845 . Trzeba przyznać, że robi wrażenie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pytam, ale nie mogłem się powstrzymać :]

 

_Vip_ co to dokładanie za wentylator siedzi na twoim SP-94 ?

Jak się ma jego wydajność i głośność w praktyce ?

 

Gratuluje sprzętu :)

to jest to jego monstrum: http://www.4max.pl/default.asp?produkt=845 . Trzeba przyznać, że robi wrażenie :D.

chlop raczej sie pyta o wentylator na SP-94 :]

 

jest to wentyl 90x90 Silence,dokladnie taki sam jak w zasilkach enermax'a :]

 

Dołączona grafika

przy 12V slychac szelest powietrza(2500rpm),natomiast przy 7V jest cichutenki (1200rpm) ,a zarazem wieje bardzo sprawnie :] W IC7-G jest taki fajny myk :] ze wenty sam reguluje predkosc wentylka :] np. do temp.55'C smiga na 60%,natomiast po przekroczeniu 55'C odpala sie na 100% i bardzo skutecznie schladza procka,nawet przy max stresie

 

a teraz najlepsze...kupilem za cale 7zl na allegro :] (kiedys widzialem w jednym z internetowych sklepow identyczny wentyl tyle ze 80x80 i kosztowal cosik 50zl :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic i jakiego wenta na tego sp94.. bo chyba sobie cusik takiego sprawie niedlugo ;]

Ja bym zbytnio nie kombinował. Ostatnio w cooling.pl pojawiło się coś takiego ;]

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=347

Cena śmieszna, a podobno ładnie wieje, ciche łożysko etc.

Ja tam kupuje 3 sztuk i najwyżej zdam relację za pare dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze... tak sie zastanawialem co do zmiany chlodzenia na co lepszego... ale jak mam dac 250zl za chlodzenie to wole zmienic procka na P4 HT, powiedzcie, duzy bedzie skok wydajnosci miedzy celkiem a P4? i z jakiej serii najlepiej wziac (mysle coby sie polasic na 2.4 Ghz)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Mam P4 3.2 Prescott z chłodzeniem XP-120 + Akasa Amber 120mm, plyta IC7-G i dziwi mnie temperatura procka (prescotta 3.2ghz i tego IC7-G) - wynosi 55C, pól godziny po włączeniu kompa i do okołu 68 w stresie [wedlug abitowego czujnika]. Paste termoprzewodzącą mam Arctica Ceramika (wpierw wtarłem w radiator paste, usunąłem i nałożyłem na proca - według instrukcji na http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229). Nie wydaje wam sie to dziwne?

 

To raczej nie problem wentylacji obudowy - mam Caseteka Iq-Eye z czterema wiatrakami (jednego brakuje ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,  

 

Mam P4 3.2 Prescott z chłodzeniem XP-120 + Akasa Amber 120mm, plyta IC7-G i dziwi mnie temperatura procka (prescotta 3.2ghz i tego IC7-G) - wynosi 55C, pól godziny po włączeniu kompa i do okołu 68 w stresie [wedlug abitowego czujnika]. Paste termoprzewodzącą mam Arctica Ceramika (wpierw wtarłem w radiator paste, usunąłem i nałożyłem na proca - według instrukcji na http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229). Nie wydaje wam sie to dziwne?  

 

To raczej nie problem wentylacji obudowy - mam Caseteka Iq-Eye z czterema wiatrakami (jednego brakuje ).

Czujniki Abitowskie zawyzaja temp o ~10st C - bylo o tym wiele razy. W kazdym razie i tak masz dziwnie wysoka temp. U mnie P4 2.8E@3.6 [1.4V] i wentyl 120mm (Panaflo) na najnizszych obrotach: 40st idle, 55st stress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem AG2 nie ma wiecej funkcji niz AG3 ?

co prawda AG3 wyglada ciekawiej ,ale nie samym wygladem czlowiek zyje - liczy sie wnetrze :P ,a AG2 te 4 czujniki ma

 

jezeli chcecie zobaczyc ile wam czujniki przeklamuja to po ostygnieciu kompa wlaczcie go i wejdzcie odrazu do biosu

procesor nie zdazy sie nagrzac i roznica wskazan a temp otoczenia bedzie bledem

chyba ze czujnik jest tak zle wyskalowany ze jego blad rosnie wraz ze wzrostem temp - wtedy wogole nie mozna brac pod uwage jego wskazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak lezy

podlaczalem rozne wiatraki od 40x40 do 92x92 i miedzy 5v i 7v roznicy w glosnosci nie ma

jedynie jak sie przylozy ucho na 10cm to slychac inna czestotliwosc pracy ,delikatnie wyzsze natezenie dzwieku

wiec dla mnie IMHO bez sensu kierowac sie wyborem 5v vs 7v

 

znacznie trudniej zrobic termometr niz regulator napiec do wiatraka ,a jak juz robic to od 4v (choc jeszcze nie spodkalem takiego wiatraka co by ruszyl przy 4v - nie mowie ofkoz o wiatrakach na 5v nominal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Ile urzadzen ide (chodzi mi o 2 napedy cdrw/dvd i 2 dyski ata) mozna podlaczyc na takiej plycie. Wejscie jest co prawda tylko jedno, ale jakies takie dluzsze niz zwykle, dlatego pytam.

 

dzieki za odpowiedz

 

http://www.intel.com/design/motherbd/gn/gn_photo.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Ile urzadzen ide (chodzi mi o 2 napedy cdrw/dvd i 2 dyski ata) mozna podlaczyc na takiej plycie. Wejscie jest co prawda tylko jedno, ale jakies takie dluzsze niz zwykle, dlatego pytam.

 

dzieki za odpowiedz

http://www.intel.com/design/motherbd/gn/gn_photo.htm

to sa dwa wejscia obok siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...