Skocz do zawartości
yogi186

Sprzęt dla qmpla

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, qmpel chce kompa do 2000 razem z monitorem 8O . To mu wymyśliłem coś takiego:

 

AMD Duron 1100 - 194zł

Titan D5TB - ~30zł

Asus A7V266-C (zintegrowana muza, KT-266A) - 320zł

DDR 256MB PC-266 (firmowe) - 293zł

WD Caviar Portege 40GB - 330zł

CD Samsung X52 - 109zł

GF2 MX Creative, 32MB SDRAM, TV-OUT - 178zł

Kasta Codegen 6013, 300W, wersja Long - 114zł

Floop - 44zł

Monit: LG Studiowowrks 17" 773N - 588zł

Klawisze, Mycha - ~50zł

 

Razem: 2250zł - Trochę przekroczyłem

 

Co o tym sądzicie??? Co ewentualnie zmienić??? Może jakoś zmniejszyć koszty, inny, tańszy sprzęt (conajmniej tej samej jakości ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie niezgorzej....

Ale duron 1200 kosztuje tylko 2 pln drożej...

Zamiast mx wziąłbym np. kyro2 (nówka koło200-230)

A co do monitorka to bym się zastanowił nad czymś używanym. Na allegro nizłe Eizo17" chodzą poniżej 400, więc może warto rozważyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie niezgorzej....

Ale duron 1200 kosztuje tylko 2 pln drożej...

Zamiast mx wziąłbym np. kyro2 (nówka koło200-230)

A co do monitorka to bym się zastanowił nad czymś używanym. Na allegro nizłe Eizo17" chodzą poniżej 400, więc może warto rozważyć...

Popieram. Lepiej Kyro z 220z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo : MSI (MS-6380) K7T266 PRO-2 Socket-A (SOUND,DDR)- 315,98

Proc : DURON 1200 - 195,20

RAM : DDR 256MB (KINGSTON)(KVR266X64C25/256) - 301,34

HDD : Western Digital 40.0 GB - 5400 obr (WD400AB) - 315,98

VGA : MINT ATI 7000 64MB DDR TV-out+DVI-I - 212,28

Buda : (6055L-1) CODEGEN 300W USB - 122,00

CD-ROM : LG 52xSpeed OEM (CRD-8520B) - 103,70

FDD : FDD 1.44 MB TEAC - 37,82

Monitor : BELINEA 17"(103022) - 584,38

 

suma: 2288,68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi kt 266a

dyron 1200

ddr 256

kyro 2

modecom siakis-na wgk 160 zeta!

cd rw siakies tanie, by7le nie lg i szajsung

fdd saikies

monitos siakis samsung (nowy) , lub hyunday uzywany

 

nie wiem ile w sumie, bo nie kce mis ei liczyc, ale to ejst raczej tani wariant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Monit: LG Studiowowrks 17" 773N - 588zł

...

pomijajac kiepska bude to zadam pytanie

jak sie Twojemu kumplowi "pogorszy wzrok" od takiego wynalazku to co wtedy

 

IMHO monitor jest jedna z najwazniejszych rzeczy w kompie - nie dosc ze duzo kosztuje, najzadziej sie go zmienia to ma najwiekszy wplyw na nasze zdrowie - oczy i te sprawy - ja przynajmniej na oczach nie oszczedzalbym

 

BTW jak juz jest uparty na monitor 17" to lepiej poszukac uzywanego (okolo 2 letniego) monitora z wyzszej polki - bo i tak na 90% bedzie mial lepszy obraz niz ten LG lub jakas Belinea - poszukaj sklepow ktore sprzedaja uzywane monitory np Sony G200, jakies Eizo na Trinitronie, cos od NEC'a itd (cosik japonskiego) - spokojnie zmiescisz sie w cenie 450-480 zl a efekty beda lepsze niz przy tym Low-Endowym LG

 

przy kupnie monitora wspomagaj sie NOKIA MONITOR TEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROCESOR AMD DURON 1200 SCA 201,95 zł

ECS SOC-A K7VTA3 v3 KT333/DDR/ATX 289,08 zł

DDRAM 128 MB KINGSTON KVR266X64C25/128 167,63 zł

HDD WD CAVIAR 40.0 GB 5400 336,59 zł

MINT ATI RADEON 7500LE 64 SDR TV 271,91 zł

MONITOR SAMTRON 17 76E 601,91 zł

CD ROM LG x52 111,53 zł

OBUDOWA CODEGEN 6013 C9S 300W 110,87 zł

FDD 1.44 MB SAMSUNG - 2 lata gwarancji 38,44 zł

WENT.TTC-D5TB DUR/CEL - DO 2.0G ŁOŻ. 31,67 zł

 

2 161,55 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Monit: LG Studiowowrks 17" 773N - 588zł

...

 

pomijajac kiepska bude to zadam pytanie

jak sie Twojemu kumplowi "pogorszy wzrok" od takiego wynalazku to co wtedy

 

IMHO monitor jest jedna z najwazniejszych rzeczy w kompie - nie dosc ze duzo kosztuje, najzadziej sie go zmienia to ma najwiekszy wplyw na nasze zdrowie - oczy i te sprawy - ja przynajmniej na oczach nie oszczedzalbym

 

BTW jak juz jest uparty na monitor 17" to lepiej poszukac uzywanego (okolo 2 letniego) monitora z wyzszej polki - bo i tak na 90% bedzie mial lepszy obraz niz ten LG lub jakas Belinea - poszukaj sklepow ktore sprzedaja uzywane monitory np Sony G200, jakies Eizo na Trinitronie, cos od NEC'a itd (cosik japonskiego) - spokojnie zmiescisz sie w cenie 450-480 zl a efekty beda lepsze niz przy tym Low-Endowym LG

 

przy kupnie monitora wspomagaj sie NOKIA MONITOR TEST

Bez przesady !!! Kumpel ma tego Samtorn 76E i naprawde suuuper monitor !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Bez przesady !!! Kumpel ma tego Samtorn 76E i naprawde suuuper monitor !

primo - o Samtronach nie pisalem :!:

secundo - moze i "suuuper" ale z takim nawet 2 letnim Sony G200 przegrywa w przedbiegach - o ile oba sa w 100% sprawne :!:

 

PS na czym polega tuning Twojego V7 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Soniacza G-220 i jestem weri hapi :) dobry obraz , ostry , kolorki :) cudnie po prostu . A ludzie ja też składam sprzenta , procek AXP1600+ (potem sie podkrenci) jakoms plytke MSI , Dysk Maxtorka 80gb 8mb cache. Ram 256 MB Samsunga (lub winbonda , juz jedne mam i som ok) lub 512 ramu. Co sondzicie o takim sprzencie , potem se dokupie karte graficznom i reszte co potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Zwróc uwagę na geometrie. Wofek - mam Samtroba 76DF i ma trochę zjechaną geometrię w rogu. Ale moim zdaniem ten typ tak ma bo sprawdziłem pare monitorów.

Miałem tego Samtrona przez pół roku i całkiem spoko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam hipermarkety. 1999 zl. i masz super sprzet :D Zartuje. Wofek zaproponowal calkiem dobry sprzet. Monitor kup uzywany i zmiescisz sie w 2000. Pozostale propozycje tez sa ok. Zalezy tez do czego ten sprzet ma sluzyc.. Jak do biura czy cos takiego to mozesz wydac duzo mniej kasy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no zapomniałem - sprzęt ma służyć jako: maszyna do pisania, do surfowania po necie, do ściągania simów z komórek (i innych rzeczy związanych z komórkami), czasem do pogrania, do oglądania filmów, słuchania muzy itd.

 

Nie ma to być jakiś wypas ( jak widać po kwocie), ważne żeby był stabilny, w miarę wydajny - no i zależy mu żeby wszystko było nowe. No i z czasem pewnie jakieś drobnawe zmiany. ( Może za rok jakiś XP 2000 ? ;-) )

 

P.S. Sprzęt ( w szczególności mobo) ten będzie mu służył długo, sądzać po częstotliwości zmian kompa - do tej pory jechał na Pentaku 100 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - na monitorze nie warto oszczędzać! Wiem z autopsji bo sam mam jakiegoś badziewia AOC17' i pracuje się przy nim nie lepiej (o ile nie gorzej) niż na porządnej 15'. Na budzie też bym nie oszczędzał - tą to na prawdę rzadko się wymienia, a dobra wentylacja to podstawa. U żony mam takiego kompa że jak chcesz wyjąc procka to trza zdemontować zasilacz :evil: . A ten zasilacz to ma otwory wciągające powietrze na GÓRZE - jakieś 2 mm od blachy obudowy :evil: - Duron 1200 ma prawie 50C jak siedzę na necie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam hipermarkety. 1999 zl. i masz super sprzet :D  Zartuje. Wofek zaproponowal calkiem dobry sprzet. Monitor kup uzywany i zmiescisz sie w 2000. Pozostale propozycje tez sa ok. Zalezy tez do czego ten sprzet ma sluzyc.. Jak do biura czy cos takiego to mozesz wydac duzo mniej kasy.Pozdrawiam

W Realu był konfig za 1999 zł ! Nie wiecie co tam było ??? Bo kumpel chce go kupić... a ja mam mu cos lepeszegow podobnej cenie zaoferować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...