Skocz do zawartości
Xenomorph

3dMark05 ATI vs NVIDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Co do opytamalizacji, to ja na mojej starej ti4200 zmieniam stery i w 3 d marku 2003 mam jakies 500 pkt wiecej a w 2001 to juz prawie 2000 ;)

Na jakie sterowniki znieniles ze masz taki przyrost wynikow?Mam TI4200 i wlasnie szukam najlepszych sterow.

Sorry za ot.

 

Pozdrawiam

Mialem stery 45.23 zmienilem na 44.03 ;) Glownie przyrost FPS wibac w nature ;) Ale widzialem, ze ludzie jada na tych 44.03 i na jeszczze jakis ale nie pamietam numerka ;) Ale tez starsze 41.xx chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym co w podpisie zrobilem 2310 pkt i najwiecej co widzialem to bylo chyba 18 fps srednio miedzy 7 a 12 :) doslownie zenada,

a co do grafiki to tylko podobal mi sie ten lot balonem ladnie to wyglada ale zenujace jest wynurzenie sie tego potworka jak wyskakuje z tej wody i do niej wpada nie ma zadnej wybijajacej sie wody tak jak by wpadl do piasku a nie do cieczy, troszke to zepsulo efekt

reasumujac kolejna zabaweczka dla maniakow markowych pkt i teraz kiedy przekroczy sie 10K :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Ati Beta 8.07 zostały zaakceptowne prez Futuremark już dzień przed premierą 3dmark05. Inaczej zresztą żaden serwis by ich nie użył do testów.

w samym orb'ie tego nie widac....stery 8.07 zostaly zaakceptowane tylko na czas premiery....

 

A problem to Nvidia już ma spory bo nie udało jej się jeszcze stworzyć sterowników do serii 6x00, które przeszłyby pomyślnie ceryfikację WHQL.

61.76 whql ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne na przekroczenie 10kilio bedziemy znacznie mniej czekc niz w przypadku 2k3

 

6800Ultra w SLI, dobrze podkrecona i dobre stery, 10k jak nic Smile

ke??????????? caly ten topic wykazuje nizszosc nVIDII i slabosc jej kart, a tu takie zapewnienia :D :D :D :D

ale.... obys sie nie mylil :D :D :D :D

...wtedy ATI bedzie mialo ze 15k 3dmarkow :P :P ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Ati Beta 8.07 zostały zaakceptowne prez Futuremark już dzień przed premierą 3dmark05. Inaczej zresztą żaden serwis by ich nie użył do testów.

w samym orb'ie tego nie widac....stery 8.07 zostaly zaakceptowane tylko na czas premiery....

Racja - nie sprawdziłem dokładnie co napisali na stronie.

 

A problem to Nvidia już ma spory bo nie udało jej się jeszcze stworzyć sterowników do serii 6x00, które przeszłyby pomyślnie ceryfikację WHQL.

61.76 whql ....

W 61.76 nie ma obsługi nowszych kart jak np. 6600. No i od kiedy mamy DirectX9c te sterowniki nie są już WHQL. Ale poszukałęm trochę i można od niektóych producentów dorwać do konkretnych modeli kart sterowniki z WHQL. Ale do całej rodziny nadal nie ma.

http://www.theinquirer.net/?article=18762

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 61.76 nie ma obsługi nowszych kart jak np. 6600. No i od ...

zgadza sie, ale wczesniej to tak napisales jakby nvidia wcale nie miala sterow whql :P 61.76 pojawily sie jak jeszcze nikt nie myslal o 66xx,. imho w przyszlym tyg. nvidia wyda nowe stery whql - na ich ftp juz leza 66.81, tak wiec problem jest znikomy, ale nie dla iquirera dla ktorego kazde opznienie jest jakas globalna sensacja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to jakie? bo trszke sie pogubilem :P

 

 

Wynik w Marku skacze o 800pkt. Czy moze ktos sprawdzic czy tylko w Marku, czy jeszcze gdzie indziej sa wzrosty?

jesli sie nie myle to caly czas mowimy wlasnie o tych driverkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o nowe karty NV i Ati, to teraz kazdy moze kupic karte tej firmy ktora po prostu bardziej lubi, bo karty obu sa porownywalne...

 

a co do tych rekordow...

 

predzej widze w kompie gf6800U SLI, niz wyselekcjonowany model radka z takim chlodzeniem :wink:

 

patrzac na normalne kart, 6800ultra vs x800xt pe to nie mam watpliwosci ze ati jest troche szybsze, ale np 6800GT jest imho lepsze niz x800pro...

itd itd... nie patrzymy co lepsze - ati czy nv, tylko trzeba lookac na konkretne modele kart =p

 

btw ten topic to wojna bedzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak:

 

2x6800Ultra = 7200 marków za 6000PLN

1xX800XT = 5000 marków za 3000PLN

 

Uwzględnilem tutaj konwencjonalne chłodzenie!

Jak dla mnie jasne jest, co się bardziej opłaca!

 

Aha! Ile kosztuje zasilacz dla 2x6800Ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom. prawda jest taka, ze na technologie sli jeszcze ciut za wczesnie, bo nie sadze zeby przecietny overclocker kupowal dwie karty po 2500 - 3000 zeta, czyli wydawal 6000 na gfx plus bardzo mocna zasilke antka czy jakiegos innego za 800 zeta.......

podczas gdy na za mniej niz polowe tej inwestycji ma x800 xt pe z dobra zasilka 400 wattowa i lajt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za to zawsze można nabyć X800 PRo a pamiątkami 1,6 ns którego można do X800 XT zmodować a 6800 Gt choćbyś nie wiem co zrobił to Ulrta z niego nie zrobisz :D :) :twisted:

hmm, no mi sie wydaje ze z ponad 80% gf 6800GT da sie zrobic ultry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 6800 Gt choćbyś nie wiem co zrobił to Ulrta z niego nie zrobisz :D :) :twisted:

nie zgodze sie bo 6800ultra od 6800GT rozni sie tylko zegarami wiec nie ma zadnego problemu zeby 6800GT dopic do ustawien ultra albo bardzo bliziutko sie do nich zblizyc, wystarczy poczytac ktore modele sie kreca i takiej firmy kupic i masz ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - z czystej ciekawosci, mozesz u siebie zapuscic 3dm05 na 8.07 i 8.051 w 1600x1200 z aa4x i af16x ustawione z poziomu programu, z maks mozliwie podkreconym xtpe albo na standard takt.?

 

update:

to byla tylko kwestia czasu...

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=16734

Lancer mozesz to sprawdzic? jakie sa roznice w IQ oraz framerate przy zalaczeniu aniso i fsaa z poziomu aplikacji i CP na ati?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - z czystej ciekawosci, mozesz u siebie zapuscic 3dm05 na 8.07 i 8.051 w 1600x1200 z aa4x i af16x ustawione z poziomu programu, z maks mozliwie podkreconym xtpe albo na standard takt.?

 

update:

to byla tylko kwestia czasu...

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=16734

Lancer mozesz to sprawdzic? jakie sa roznice w IQ oraz framerate przy zalaczeniu aniso i fsaa z poziomu aplikacji i CP na ati?....

ja tam nie widze roznicy :D znaczy moze widze, ale trudno mi powiedziec ktory lepiej wyglada ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - z czystej ciekawosci, mozesz u siebie zapuscic 3dm05 na 8.07 i 8.051 w 1600x1200 z aa4x i af16x ustawione z poziomu programu, z maks mozliwie podkreconym xtpe albo na standard takt.?

 

update:

to byla tylko kwestia czasu...

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=16734

Lancer mozesz to sprawdzic? jakie sa roznice w IQ oraz framerate przy zalaczeniu aniso i fsaa z poziomu aplikacji i CP na ati?....

Na screna z tych serwisow widac roznice, ale kiedy kolo dal screna ze swojego X800 grafa wyglada podobnie do GF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - z czystej ciekawosci, mozesz u siebie zapuscic 3dm05 na 8.07 i 8.051 w 1600x1200 z aa4x i af16x ustawione z poziomu programu, z maks mozliwie podkreconym xtpe albo na standard takt.?

 

update:

to byla tylko kwestia czasu...

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=16734

Lancer mozesz to sprawdzic? jakie sa roznice w IQ oraz framerate przy zalaczeniu aniso i fsaa z poziomu aplikacji i CP na ati?....

ja tam nie widze roznicy :D znaczy moze widze, ale trudno mi powiedziec ktory lepiej wyglada ;D

No moim zdaniem DUZO lepiej wyglada to na GeForsie... Ale to moje zdanie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

to byla tylko kwestia czasu...

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=16734

Lancer mozesz to sprawdzic? jakie sa roznice w IQ oraz framerate przy zalaczeniu aniso i fsaa z poziomu aplikacji i CP na ati?....

Przydał by sie jakiś obrazek który by pokazywał jak to powinno wyglądać, wtedy by można było porównać. W jednym czerwonym punkcie w pierwszym tescie na ATI wygląda to faktycznie kiepsko, natomiast podłoga, szczególnie ta na dalszym planie wydaje sie lepsza na ATI. A jak to wygląda na poprzednich driverach ATI? Tak jak na GF? Śmierdzi mi to jakimś wałkiem ze strony ATI... Ale w końcu są to sterowniki beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...