Skocz do zawartości
Slayer

Mam uszkodzony komputer

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie oszukiwania.

Kazda firma produkujaca podzespoly do PC 'oszukuje'. Zalezy im na zarabianiu pieniedzy, a nie na tym aby uzytkownik mial jak najlepsze produkty. Dobra jakosc produktow to w takim wypadku efekt uboczny, wyrabianie sobie marki, co przeciez zaowocuje w przyszlosci wiekszymi zyskami. Zeby zarabiac dana firma musi pokazac w popularnych testach ze jej produkty sa szybsze, lepsze od innych - i tu sie zaczyna sie, w przypadku grafiki, redukowanie jakosci obrazu, jakies patche do systemu czy nawet do benchmarkow, roznego rodzaju optymalizacje itd. Jak zawsze chodzi o kase, ktora trzeba wyciagnac od ludzi. Tak wiec, i Ati, i nVidia nie jest w 100% uczciwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdę ze szkoły, to zrobię testy w Unrealu T 2003, bo te wyniki co miałem poprzednio ( 30 Flyby 10 Bot match) mam nadzieję, że się nie powtórzą. W każdym razie- co zauważylem w tej gierce:

Tekstury są na normal, poziom detali otoczenia na highest, ffizyka na highest, detale postaci na normal. W 1 mapce-z prądnicą- nic nie tnie w 1024/768 :) Czyli już jest nieźle z tym, co było. Wrócę, to potestuję Mafie :)

 

A co do jakości wyświetlanej przez ATI- u mnie wszystko jest ustawione na jakość, nie na prędkość. Nawet nie mam zamiaru testować inaczej w tym badziewnym 3D-Marku :) Jeżeli chcecie mieć jak najwyższe wyniki, to zawsze go instalujcie od nowa po formatowaniu- wyniki mi spadły o 200 punktów bez ponownej instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdę ze szkoły, to zrobię testy w Unrealu T 2003, bo te wyniki co miałem poprzednio ( 30 Flyby 10 Bot match) mam nadzieję, że się nie powtórzą. W każdym razie- co zauważylem w tej gierce:

Tekstury są na normal, poziom detali otoczenia na highest, ffizyka na highest, detale postaci na normal. W 1 mapce-z prądnicą- nic nie tnie w 1024/768 :)  Czyli już jest nieźle z tym, co było. Wrócę, to potestuję Mafie :)

 

A co do jakości wyświetlanej przez ATI- u mnie wszystko jest ustawione na jakość, nie na prędkość. Nawet nie mam zamiaru testować inaczej w tym badziewnym 3D-Marku :)  Jeżeli chcecie mieć jak najwyższe wyniki, to zawsze go instalujcie od nowa po formatowaniu- wyniki mi spadły o 200 punktów bez ponownej instalki.

Slayer, jezeli dobrze pamietam to Ty jak kupiles ta grafe to zalozyles o niej topic. Wtedy wszystko bylo tak pieknie. Po czym Ci sie zwalilo wszystko ? Tylko tego biosa wgrywales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to przez bios, który wgrałem ( wersja najnowsza z 10 czerwca 2002). Teraz mam z 14 listopada 2001 i wszystko śmiga jak dawniej, możliwe że nawet szybciej. W każdym razie, następnym razem wgram bios od cheepobiosa, bo te ECS-y mają <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane biosy. Przetestowałem praktycznie wszystkie i co dziwne- nie dość, że najnowsze mają zrąbane połączenie z AGP( ztąd u mnie były tak marne wyniki), to jeszcze uboższe w opcje pamięci, a niekiedy brakiem wsparcia dla FSB 133+ coś tam jeszcze brakuje. Jedyna metoda na nie to ich przeprojektowanie i testowanie. Ale ja na tą alfę od cheepobiosa nie polecę- zrobiona jest na najnoszym, a więc najwolniejszym biosie do mojego ECS-a :? . Mozliwe, że u Rafała będzie w sma raz, ale u mnie zrobi sieczkę jak wcześniej.

 

PS. autor tuningowego cheepobiosa go przerobił, ale sam nie testował :lol: To, że działa, to już sprawdzili inni. Ja sobie na razie odpuszczę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł za płytę nie oznacza, że kupujesz szajs. Trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami, ale jak już się wszystko ustawi, można powiedzieć, że taki ECS w niczym nie ustępuje np. ASUS-owi czy MSI. Podczas pracy/ zabawy nie ma żadnej różnicy. No i można taką płytę trochę pokatować :) No i jest ,,podziemie" co pracuje na tych płytach( nieoficjalne biosy, jakieś niesamowite patenty na podkręcanie :lol: ), no i spadek wartości jest mniejszy- szybciej kupi się coś leprzego.

 

PS- przypomniało mi się- kumpel ma Athalona XP 1700 + Gigabyte na KT266A + 256 DD-R PC 266 CL 2,5 + Geforce 2TI Prolinka 64 MB. W 3D-Marku 2001 SE 330 (Pro-z crackiem na ostanie testy) po ustawieniu najszybszych parametrów uzyskał 4500. Więc mimo niezby szczęśliwej konfiguracjii Celerona 1,7 i SD-Ramów i taniej płycie ECS, ale podpartym ATI R 8500 mój komp okazał się szybszy w tym programie. W grach z resztą też ( prócz GTA3, który działa dosyć płynnie, ale nie tak jak na Geforce :wink: ) 8)

 

PS u mnie pamięci chodzą na CL 2.0. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego myslisza ECS sa takie tanie. Wiesz jak jest, zaoszczedzisz dzisiaj a stracisz jutro. Dlatego ja tylko kupuje drozszy sprzet bo starcza na dlugo plus jest poprostu stabilny. Asus, Abit, Epox, MSI i Gigabyte to sa firmy renomowane ktore produkuja wylacznie wysokiej jakosci sprzet. Cala reszta to rosyjska ruletka. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to przez bios, który wgrałem ( wersja najnowsza z 10 czerwca 2002). Teraz mam z 14 listopada 2001 i wszystko śmiga jak dawniej, możliwe że nawet szybciej. W każdym razie, następnym razem wgram bios od cheepobiosa, bo te ECS-y mają <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane biosy. Przetestowałem praktycznie wszystkie i co dziwne- nie dość, że najnowsze mają zrąbane połączenie z AGP( ztąd u mnie były tak marne wyniki), to jeszcze uboższe w opcje pamięci, a niekiedy brakiem wsparcia dla FSB 133+ coś tam jeszcze brakuje. Jedyna metoda na nie to ich przeprojektowanie i testowanie. Ale ja na tą alfę od cheepobiosa nie polecę- zrobiona jest na najnoszym, a więc najwolniejszym biosie do mojego ECS-a :? . Mozliwe, że u Rafała będzie w sma raz, ale u mnie zrobi sieczkę jak wcześniej.

 

PS. autor tuningowego cheepobiosa go przerobił, ale sam nie testował :lol:  To, że działa, to już sprawdzili inni. Ja sobie na razie odpuszczę 8)

No to czegos tutaj nierozumiem ???

Kiedys chodzilo Ci wszystko idealnie. Teraz jest niby lepiej, a wyniki masz straszne.

Jak to jest w koncu ??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No....mam teraz 5031 punktów. Na razie zostaję na tym, co wgrałem -11. 28.2001 rok. 

Paranoja z tym ECS-em. W zależności od daty, inne są częstotliwości wyboru FSB/ pamięci!!! Teraz mam wyłącznie 100Mhz dla FSB- brak możliwości wyboru i 100/133/166 dla pamięci. Na razie proca nie zmieniam, więc 100 dla FSB nie robi mi różnicy, bo na 133 i tak Celeron nie poszedł. Mam w razie czego bios z możliwością FSB 133 na dysku. Czekam na dobrego cheepobiosa, bo ten pierd......ECS robi straszną sieczkę z tymi biosami- najnoszy okazał sie najwolniejszy 8O  I jeszcze mi nachszania głowa od tych biosów :?  Oj....ECS nie jest dla amatorów :)

I tak masz wynik beznadziejnie niski !!!

Ja bym nie dal za wygrana. Nie umialbym spac :)

Na tym sprzecie spokojnie kolo 6500 pkt bez krecenia czegokolwiek.

6500 to cienioza jak na taki sprzet, ja na duronie 933 i gf3 ti200 mam 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze ecs jest kiepskim zakupem

To nawet male dzieci wiedza :twisted:

ale z tego co czytalem na innych postach niektorzy chwala siebie ECS-a pod amd z kt 333 chyba

sobie WRRRRRRRRR :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D- marka już wywaliłem, problem jest z demem UT 2003 zpatchowanym na build 1080. Odpala się 1 demko, przechodzi i wywala do pulpitu. Jak odpalę Soldat i wyjdę, to mi sie pojawia nagle UT 2003 i próbuje testować i wywala błąd( z 1,5 godziny po odpaleniu Soldat :? )Nie chcę jeszcze raz instalować go, dla samego bechmarka. Ważne, że nic nie tnie i jest ze 300 % lepiej niż było przed flashowaniem :) Ciężko powiedzieć, ile by było by w benchamrku- chszanię to, czekam na full wersję i wtedy potestuję na pewno. 8)

 

Quake 3 też nie potestuję, bo go skasowałem dobrze ponad pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty ECS to po prostu nauka na całe życie po ECS'ie nic już nie jest trudne to tak jak by ludzi w podstawówkach uczyli podstaw kompa na Unixie lub linuxie moja ECS zanim jej nie wyjeb.... nie widziała karty muzycznej a była on-board! (pomogła wymiana biosu), i oczywiście nie mogłem podkręcić proca nawet o 1 mghz..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..teraz Mafia- da się grać......ale prędkość jest kiepska ok. 15 fps to wszystko na total low i 640/480. Wolę zdecydowanie GTA- myślałem, że Mafia ma więcej bajerów niż deklaroane przestrzeliwanie kół .......kiepsko. Ta gra nie lubi ATI i tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..teraz Mafia- da się grać......ale prędkość jest kiepska ok. 15 fps to wszystko na total low i 640/480. Wolę zdecydowanie GTA- myślałem, że Mafia ma więcej bajerów niż deklaroane przestrzeliwanie kół .......kiepsko. Ta gra nie lubi ATI i tyle :(

Uhuhu. Masakrycznie masz sprzet rozregulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh..XP. Sam nie wiem po kiego ch.....mam to u siebie. O! Mam! Starsza lubi grać w fasjansa, a w 98 SE tej wersjii nie ma :) A -ME płytka mi się porysowała i się nie zainstaluje. Ech......przeboleję 8)

 

A 2 systemów nie chcę mieć- żałuję tych dodatkowych 300 MB :wink: A i zaraz bym coś zmieniał, podkręcał ten system....nie......dam sobie spokój z tym 98SE. Prędzej Linuxa zainstaluję niż jeszcze jednego windowsa :) Ale fakt- miałem wcześniej 2 systemy, ale 98 do niczego mi się nie przydawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia nie tyle nie lubi Xp co uwielbia duze ilosci RAMu ;]] a xp zzera sporo wiecej ,mam to samo 98 a XP ale problem z cieciem na XP to ciagle czytanie Z HDeka ;[.Co do reszty ,to jedyne co moge powiedziec to ze Slayer poprostu wybrales (oczywiscie moim skromnym zdaniem) nieszczesliwa konfiguracje kompa :? ,ECS+SDRAM+Celafon to jest koszmar z marketu ;[ ,Celafon JEST wolniejszy od durka 1.2-1.3 w normalnym uzytkowaniu ,pozatym durka moshna w banalny sposob "usprawnic" <-133FSB (albo i 166 ;] ), do tego SDRAM to tragedia dla architektury NETBurst ,a do tego to jest ECS a do tego na SISie.... Jedyny sluszny wybor to Radek ;] wbrew temu co niektorzy mowia (vide Kaeras).Dowody (na poparcie mojej teorii buehehehe)

http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1622&p=9

Do grania celek to dno, a trzeba zaznaczyc ze testowane platformy byly wyposazone w DDRy 333 dobrej jakosci, a przy sdrach roznica sie tylko poglebia...

[DISCLAIMER]

ps.Moim zamiarem nie bylo wszczynanie zadnej wojny AMDvsINTELvsVIA :P ,a takze nic do P4 nie mam ,jedynie celkow P4

 

A tak BTW.

AMD Athlon XP 1600+ 290.00zl

AMD Duron 1200 180.00 zl

Intel Celeron P4 1700MHz 320.00zl

Intel P4 1800 NORTHWOOD BOX 740.00 <-Krolem Low-Mid Endu jest teraz AMD..a High Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ,u mnie w czystych FPSach roznicy nie zauwazylem, tylko jak sie jedzie po miescie to widac ze tnie czasem i przy okazji Dioda od HDD daje znac ze zyje ;] ,najnowshe catalisty 2.3 pod Xp i 98.Ale mam kilka updatow do XP moshe w tym roznica..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... a u mnie w supermarketach sprzedaje sie zestawy oparte na Celeronie 800 MHz i Duronie 800 MHz, oraz Pentka III 933 MHz, powyżej 1 GHz to ja tam nic nie widziałem, ale ceny jak za zestaw z P4 z górnej półki:

 

1. Celeron 800 - 1990zł

2. Duron 800 - 1690zł

3. Pentiawka III 933 - coś powyżej 2k, chyba nawet 2400zł...

 

Szkoda gadać, to już mój zestaw jest lepszy, choć kosztował mnie 1500zł.

 

No, ale co mi po tym, jak UT2003 nie chodzi...

 

P.S. SLayer, gdzie ja mam szukać pomocy o UT2003? W Tym topicu? Mam sobie BIOS na 1009 zmienic? I to ma niby naprawić skaczący UT? Jakoś wątpię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nnie czyta z dysku w Mafii

mam 5 partycjii, ale Win 98 SE nie chcę mieć i już

gry chodzą u mnie super- oprócz Mafii i nie do końca płynnie w GTA3

Kupiłem sprzęt do przyszłej rozbudowy. SD-Ramy są ze starego kompa.

Duron jest ok, ale ja wolę Intela. Nie ze względu na prędkość, ale ze względu na możliwość przyszłej rozbudowy o leprze komponenty niż w przypadku AMD( przydadzą się DD-R 400 i P4 3,2 Ghz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...