Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie koles chyba cos sciemnia. Jak narazie czekan na e-maila od niego wtedy sie wszystko wyjasni!

O.K dostałem E-Maila o to treść:

 

 

"Witam.

 

Tak mozna odblokować dodatkowa jednostke TMU w karcie i potem ja podrecic według opisu:

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=111

 

Sprzedajemy dokładnie ten sam model karty Sparkle który został podkrecony ok. 100% w 3dmarku 03. W piatek przeprowadzilismy tez u nas w firmie taki test i udało się karta osigała ponad 7000 w 3dmarku 03. Potrzeba do tego programu PowerStrip wersja 3.57 lub nowszy i RivaTuner 2.0 15.2 lub nowszy. Tu są opinie innych na ten temat, wiem że trudno w to uwierzyć sami niewierzylismy dopuki nie podkręcilismy karty o 100%.

 

http://twojepc.pl/news9260.html

 

 

Pozdrawiam"

 

Co wy na to?

Edytowane przez laudini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda 6200 sie moduje (sprawdzone osobiście), więc nie wież w to co piszą na tej aukcji.

Co do potoków to da się odblokować tylko wersją 15.2 RivaTuner, nowsza wersja głupieje z tą kartą i jej nie wykrywa (sprawdzone osobiście).

 

Tu masz o wiele lepszego 6200 z pamieciami 3,3ns Hynix, a nie tak jak tamta 3,6ns. W opisie aukcji jest mały błąd pamięci nie pracują standartowo z zegarem 500MHz tylko 530Mhz.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No własnie koles chyba cos sciemnia. Jak narazie czekan na e-maila od niego wtedy sie wszystko wyjasni!

O.K dostałem E-Maila o to treść:

"Witam.

 

Tak mozna odblokować dodatkowa jednostke TMU w karcie i potem ja podrecic według opisu:

 

1286310[/snapback]

Jak widzisz gość nie pisze, że te konkretne egzemplarze które sprzedaje sie modują, tylko że można odblokować dodatkowe potoki. A można wszystko więc ja bym nie brał dopóki wyraźnie nie napisze, ze daje gwarancje że się odblokują, a jeśli nie to zwrot kasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czy te karty od VGA Inno3D nie będą się cechowały niższą podkręcalnościę ze względu na brak dodatkowego zasilania?

1286682[/snapback]

NIE - karty pokroju 6600 raczej nie wymagają aż tak bardzo dodatkowaego zasilania, a molexy są tylko dla zwiększenia stabilizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

z tego co wiem to nie każdy 6200 na AGP się moduje

 

za to 6200 na PCiE sie modują wszystkie no może 99% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jakiś swój świat próbujesz promować - zajmij się tym żeby jeszcze producenci kart pisali to co ty chcesz :]

Jaki świat? Udowodnij, że jest inaczej niż mówię to porozmawiamy. 1286034[/snapback]

 

Hehee pamiętam jak za czasów FX'ów wszyscy na stronach pisali, żę ma 8 potoków, teraz nagle nic nie pisze. hehehehee W większości recenzji też tak pisało, teraz pozmieniali. I ja mam swój świat?

 

Co do modowalności

u mnie 100% w wersji na PCI-E (5 kart)

0% prz8y AGP tyle, że miałem jedną kartę, więc jeszcze nie mówię nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu? w artykule jest:

"Po takiej modyfikacji Riva Tuner zobaczy naszą kartę jako GF 6200 AGP i będzie możliwe odblokowanie możliwości GF 6600. A dokładniej robimy to tak jak opisywaliśmy to w artykule tyczącym się karty GF 6200 PCI-E. "

po wgraniu biosu od 6600 dopiero "stary" sposób z pci-e działa?

 

http://unlimitpc.com/article/sp-6200oc/6600@Eng.htm - czy ten sposób nie jest łatwiejszy?

chyba że nie dotyczy tego samego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w końcu? w artykule jest:

 

po wgraniu biosu od 6600 dopiero "stary" sposób z pci-e działa?

 

1289848[/snapback]

Faktycznie nie zwróciłem uwagi, że starsza wersja Rivy to wykrywa jak trzeba. Ja też nie pomyślałem 2 razy zanim nie napisałem artykułu - przecież modyfikując Rivę wystarczyłoby zamiast wgrywać bios od 6600 i wpisywać model GF 6600 wpisać model GF 6200 i by na to samo wyszło. Dzisiaj własnie to samo zrobiłem z Prolinkiem GF 6200 - niestety nie zmodował się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde.... kupiłem sparkle gf6200 pciexpress 128ddr i okazało sie, ze jest 64bit :blink: tak pisze w rv i na opakowaniu ale karta wyglada identycznie jak jak 6200 128bit, czy jets mozliwosc, ze to softwarowe zablokowanie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos dobrze widzi i nie słucha focusa i sie przypatrzy w to co pisze w rv jak sie odblokowuje i mniejwiecej orientuje sie w architekturze tych chipów to wie jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos dobrze widzi i nie słucha focusa i sie przypatrzy w to co pisze w rv jak sie odblokowuje i mniejwiecej orientuje sie w architekturze tych chipów to wie jak jest

1301447[/snapback]

Oj Ediee Ediee :)

Najbadziej się mi podoba to, że Riva 15.2 widzi GF 6200 AGP, zaś wersja 15.3 - NOWSZA - już nie widzi. Śmiesz twierdzić, że autor Rivy cofa w rozwoju swój program?

Pomyśl dobrze nad tym i wyciągnij z tego odpowiednie wnioski - jesteś inteligentnym chłopakiem i szybko sie skapniesz :) (ani trochu ironizmu :) )

 

Pozdrawiam Cię serdecznie a ..............

 

 

wpiszę to też i tutaj: :)

 

Po długim i (z Waszej strony) cierpliwym oczekiwaniu wreszcie zakończyłem testy kart graficznych GF 6200 oraz GF 6600 na AGP. :

 

Dziś prezentujemy drugą część – testową. W szranki stanęło 5 kart graficznych z przedziału cenowego od 350 złotych do 700. Przedział cenowy, choć wydawać się może wąski, to oferta producentów jest niezwykle bogata. Obok sztandarowych kart nVidii - GF 6200 oraz 6600 na AGP występują również karty ATI z rodziny 9600 oraz 9800. Wszystkich zainteresowanych odpowiednio już zachęciliśmy, więc zapraszamy dalej :)

Wsyzkto jest tutaj

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=135

 

Artykuł jest stronicowany (trochę sztucznie, bo strona administracyjna na to nie pozwala), jest też pełna wersja artykułu oraz skrócona dla osób, które chcą na szybkiego się zorientować.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze, kontruktywne oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym nie słucha focusa chodziło mi o to, zeby nie patrzec tylko co kto mówi, ale tez samemu oblukac. ale zobacz jak sie odblokowuje potoki. odblokowuje sie quady, jeden quad 4 potoki, a nie dodatkowe tmu, dziwne troche ale moze masz racje. aha jak miszesz taktowania to prosze pisz i efektywne i rzeczywiste. tak bedzie lepiej.

a co powiesz focus na mój model sparkla 6200 64bit :mur: ma 128ddr nv43 potoczki daja sie odblokowac, ale odziwo pcb jak wersja 128bit :blink: wiec moze mozliwa bedzie zmiana na 128bit? jesli softwarowo zablokowane, a nie fizycznie pcb 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym nie słucha focusa chodziło mi o to, zeby nie patrzec tylko co kto mówi, ale tez samemu oblukac. ale zobacz jak sie odblokowuje potoki. odblokowuje sie quady, jeden quad 4 potoki, a nie dodatkowe tmu, dziwne troche ale moze masz racje.

To, że riva tak pokazuje znaczy tylko tyle, że riva tak pokazuje - popatrz

Riva 15.2 widzi GF 6200 AGP

Riva 15.3 nie widzi GF 6200 AGP

Nowa wersja i obsługuje mniej kart - nowych kart ? Nie uważasz, że to z lekka podejrzane?

 

aha jak miszesz taktowania to prosze pisz i efektywne i rzeczywiste. tak bedzie lepiej.

Nigdy w życiu! :)

Nie będe ludzi okłamywał

 

a co powiesz focus na mój model sparkla 6200 64bit :mur:  ma 128ddr nv43 potoczki daja sie odblokowac, ale odziwo pcb jak wersja 128bit :blink: wiec moze mozliwa bedzie zmiana na 128bit? jesli softwarowo zablokowane, a nie fizycznie pcb 64bit?

1303309[/snapback]

No taka modyfikacja jest możliwa tylko przez dolutowanie brakujacych czterech kostek - więc jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...