Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Dzeiki za odp.

Rozumiem, ze ladujesz bios z Winfasta 6600 128MB (nie 6600GT). I rozumiem, ze w biosie od 6600 jest juz ustawione 1,4 V? A co z timingami memorek?

 

A w ogole czym innym niz WinFox'em da sie zakrecic te Winfasty?

1660908[/snapback]

Nie od GT, dobrze rozumiesz :)

Timingi memorek mozna ustawiac w programiku ale zapomnialem jego nazwy.

Czytnij ostatnie 2-3 strony a cos znajdziesz - jezeli nie to wklep "timingi" w szukajce tego watku.

 

Nie wiem dlaczego nie lubisz w winfoxie podkrecac.

Mozna tez w zakladkach coolbits. Ale one mnie zdenerwowaly bo nie puszczaly mnie za wysoko, a winfox ladnie pozwolil wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moja MSI kręci sie na zwykłym biosie na 455-460mhz rdzeń, więc postanowiłem podnieść napięcie poprzez BIOS. Otworzyłem defaultowy bios w nvidia bios modifer, pozmieniałem na wzór modyfikowanego biosu do leadteka(wszystko tak samo), zapisałem, i wgrałem go do karty, lecz niedało to porządanego skutku(napięcia 1.4v).

 

BIOS ZMODYFIKOWANY

 

zamieściłem ten BIOS, moze ktoś mi powie co robie zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Ale czy normalne jest to, ze po wgraniu biosa od 6600 karte caly czas wykrywa mi jako 6200??? No i czy zmiana biosu na 6600 zawiera w sobie odblokowane potoki, czy tez trza manipulowac rivatuner'em?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu - pozostaje chyba jednak podmianka biosu, a nie tylko modyfikacja.

 

b00gie - karte bedzie nadal wykrywal windows jako 6200. Ale i na to jest sposob. Dajesz aktualizacje sterownikow we wlasciwosciach karty i podmieniasz na dostepna w windowsie 6600. Restart i juz ladnie masz 6600 z HDR i bufor-Z :)

 

Zmiana biosu NIE DAJE 8X1 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... Cos mi sie zdaje ze moj WinFast umiera... wiesza mi sie na 1.4 v gpu 520 mhz mem 600 mhz :( Przeciez na Freezonie AlCu 80 to nie mozliwe jest... Moj Boze.... Kto zna sposob na uszkodzenie karty tak aby w serwisie mi wymienili na nowke??? No chyba ze mam cos spitolone... Hmm.. Moze to niestabilnosc z procka???

 

 

 

EDIT: jednak chyba wina niedowoltowania procka... po zwiekszeniu do 1,7V na CPU ciagne megaherce na gpu w gore i smiga... wniosek prosty: NIEDOWOLTOWANE CPU MOZE MIEC WPLYW NA PODKRECALNOSC GRAFIKI!!!

 

EDIT 2: a powiedzcie no chlopaki... na ile mhz pozwalal wam sterownik??

Edytowane przez b00gie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jedziemy z KOXEM

 

1657423[/snapback]

 

jjaaaaa mam pytanie gdzie kupiłeś te śrubki na które zamocowałeś ten radiator do karty ???? nigdzie nie mogę dostać takich cieniutkich :/ podaj ich długość i grubość i cenę i gdzie je kupujesz bo pilnie potrzebuje takie !!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, cena rewelacja.

Jezeli jest to normalna sklepowa sztuka z gwarancja to brac spokojnie.

Drozsze radki 9500/9600/9550 sie chowaja wiec warto brac.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była spora dostawa tych kart w rewelacyjnej cenie (nawet Komputromnik miał je za ok 300zł), ale szybko zostały wykupione. Kolejna dostawa od MSI miała już "normalną" cenę. Sprzedawca pewnie przechomikował parę sztuk :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest "powinna" sie zmodowac

winfasty na PCIe w 80% sie moduja

na agp w 100% ;-)

1671213[/snapback]

pochwal sie w jaki sposób uzyskałes 817 mhz na pamięciach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pochwal sie  w jaki sposób uzyskałes 817 mhz na pamięciach  :D

1671339[/snapback]

 

I w jaki sposób zamontowales ten wntylator. Jakie srobki i jak z drugiej strony sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

I w jaki sposób zamontowales ten wntylator. Jakie srobki i jak z drugiej strony sie trzyma.

1671968[/snapback]

kilka stron wcześniej jest opisane :angry:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65694101

 

kurde ale okazja szkoda ze nie mam hajsu icon_sad2.gif

no niby tak- ale jak z modowaniem ?

 

a co powiecie o PoV 6200 AGP 128MB ? Bo zupełnie nic o tym nie moge znaleźć. Droższe od MSI ale czy sie moduje :? bo głównie o to tu chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka stron wcześniej jest opisane  :angry:

Wiem. Czytam watek od poczatku.

Chodzi mi o to jakich srob uzyl (dlugosc i fi ) i jak to sie na karcie trzyma (zdjecia jakies ), czy plytka sie nie wygina z mocno oraz zdjecia jak to w obudowie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkel84 i inni.

KARTY GF 6200 NA PCI-E MODUJA SIE NA 6600 ALE NIE WSZYSTKIE - NA OKO TAK JAK PISAL STRONGMEN Z 80%.

KARTY AGP MODUJA SIE TYLKO WINFASTY TD I NIE POTWIERDZONY GAINWARD MOZE Z JEDNA SZTUKA SIE ZMODOWALA

 

Reszty AGP nie zmodujecie.

Generalnie i tak chodzi o ta MSI 128bitowego za 285pln. Za ta kase to mozna wytargac jedynie 64bitowa wersje.

Normalnie takie karty kosztuja od 350 do ponad 400pln.

I teraz sie zastanowic czy dolozyc 100pln i miec modowanego Winfasta czy zaoszczedzic i miec 4 potoki, ktore w dotychczasowych grach i tak stykaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie szprzedałem właśnie swojego GF Ti 4200 i mam dylemat czy brać któregoś z radków 9550 np. SAPPHIRE 128MB DDR/128bit GIGABYTE 128MB DDR/128bit czy jakiegoś GF 6200 np. GALAXY GeForce 6200A 128MB DDR/64bit TV/DVI AGPx8, LEADTEK GF 6200A 128MB/64b TV/DV, PALIT GeForce 6200A 128MB DDR2/64bit TV/DVI AGP ?? Najlepiej z tych co wymieniłem bo mogę tanio kupić. Co do Pailta jego DDR2 chodzą ja 128 bit, gdzieśtak wyczytałem. Proszęo fochową pomoc. I jakie ma pamiątki(ns) ma GALAXY którego wymieniłem wyżej.

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Witam,

znalazłem cuś takiego: nVidia BIOS Modifier 3.1

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1118

 

z opisu wynika, że tym programikiem można odblokować czujnik temperatury w 6200/6600 oraz dowolnie manewrować timingami VRamu, Vcore GPU itd.

 

Jako że mam revA4, moge zapomnieć o 8x1, więc moim jedynym ratunkiem są coraz to większe liczby w MHz ;)

 

1. Czy komuś udało się uaktywnić czujnik temp.

2. Czy ktoś ma VRam Hynix HY5DU281622ET-4 (4ns) i wie jakie są ich minimalne timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ja mam Gigabyte i na razie lipa, jak u Ciebie z odczytami (bo tak sobie myśle - jeśli NV blokuje te czujniki to może one są do d*py) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ok, już działa. To dziwne bo @VGA niby flashował, ale nie działało. Dopiero jak odpaliłem nvFlasha 5.cośtam pod dosem to zadziałało :)

Odpaliłem HW Monitora z RT + logowanie do pliku, Po godzinie FarCraja GPU 53st.C - no to mam jeszcze sporo zapasu - można krencić :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopra, mam zonki przy wysokim OC GPU ale jak sie obniży do 600...

Dzisiaj tak sobie dla jaj spróbowałem pokręcić pamięć przy GPU na 600.

Rezultaty: 600/803 stable, więcej nie próbowałem :D

 

Zważając na to, że nie mam vmodów ani nawet radiatorów na pamięciach, to chyba jest fajnie? Przyjdzie czas i na to ale nie sądzę, że wycisnę dużo ponad 800.

 

Karta teraz jest zrobiona na Quadro540. Nie benchmarkowałem bo to i tak nie miało sensu na takich ustawieniach.

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopra, mam zonki przy wysokim OC GPU ale jak sie obniży do 600...

Dzisiaj tak sobie dla jaj spróbowałem pokręcić pamięć przy GPU na 600.

Rezultaty: 600/803 stable, więcej nie próbowałem :D

 

Zważając na to, że nie mam vmodów ani nawet radiatorów na pamięciach, to chyba jest fajnie? Przyjdzie czas i na to ale nie sądzę, że wycisnę dużo ponad 800.

 

Karta teraz jest zrobiona na Quadro540. Nie benchmarkowałem bo to i tak nie miało sensu na takich ustawieniach.

1675270[/snapback]

chyba fajnie? :blink: :blink: :blink: jeszcze troche i z z kart za 400pln typu winfast 6200 bedzie mozna zrobić 6600gt :blink: ta karta się kręci wyjel0młodzieżow0 :blink:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopra, mam zonki przy wysokim OC GPU ale jak sie obniży do 600...

Dzisiaj tak sobie dla jaj spróbowałem pokręcić pamięć przy GPU na 600.

Rezultaty: 600/803 stable, więcej nie próbowałem :D

 

Zważając na to, że nie mam vmodów ani nawet radiatorów na pamięciach, to chyba jest fajnie? Przyjdzie czas i na to ale nie sądzę, że wycisnę dużo ponad 800.

 

Karta teraz jest zrobiona na Quadro540. Nie benchmarkowałem bo to i tak nie miało sensu na takich ustawieniach.

1675270[/snapback]

Przepraszam ale czy ja dobrze zrozumialem ?

Ustawiles sobie karte 600/803 i nie testowales i twierdzisz ze jest stable ?

Albo mnie przycmilo i czegos nie pokapowalem albo parskne zaraz smiechem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie benchmarkowałem bo to i tak nie miało sensu na takich ustawieniach.

1675270[/snapback]

big lol .... brak słów :lol: tak to "kazdy głupi" moze sobie ustawic i bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...