Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale czy ja dobrze zrozumialem ?

Ustawiles sobie karte 600/803 i nie testowales i twierdzisz ze jest stable ?

Albo mnie przycmilo i czegos nie pokapowalem albo parskne zaraz smiechem.

1675301[/snapback]

 

big lol .... brak słów  :lol: tak to "kazdy głupi" moze sobie ustawic i bedzie OK

1675528[/snapback]

może testował w grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg: Venom pisal, ze nie benchowal.

1676348[/snapback]

no własnie, może tylko grał <: ale to tylko gdybanie, sam jak nieraz krece to olewam marki i testuje tylko w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arczi, na tych ustawieniach robiles testy i bez problemow ?

A zaakceptowales chociaz te ustawienia ? (zastosuj jest odznaczone wiec chyba tak).

1675926[/snapback]

tak, testy robione były na tych ustawieniach, ale duuży spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę :). Udało mi się osiągnąć 576/770 Mhz, dzięki czemu w 3DMarku05 pękła bariera 3500.

Dołączona grafika

 

Jestem zadowolony z zegara pamięci, ale z rdzeniem mogło by być trochę lepiej. Jak to jest z tymi biosami 1.5v? Niektórzy się chwalą, że je mają, ale do tej pory okazywały się biosem 1.4v z napięciem zmienionym edytorem, co niestety nic nie daje. Ma ktoś taki bios (1.5v) i może to potwierdzić miernikiem?

 

Żeby nie było, że tylko pasożytuję... ;). Zamieszczam mój bios, najlepszy jaki testowałem pod względem kręcenia pamięci:

http://assasinator.fm.interia.pl/winfast.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę :). Udało mi się osiągnąć 576/770 Mhz, dzięki czemu w 3DMarku05 pękła bariera 3500.

1677215[/snapback]

podaj wynik z 2003 może też będzie jakiś rekrod ;) a może sprawa z rdzeniem to kiepskie chłodzeniem ;) lub pasta

 

 

widzę że chłodzenie zmieniłeś więc to raczej nie to a jeśli byś chciał zrobić dobry efekt to kup sobie palitire 89 wat(30 zł ) tylko że musisz wtedy odpowiednio zaizolować kartę bo chwilami może się szron robić ;)

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj wynik z 2003 może też będzie jakiś rekrod ;) a może sprawa z rdzeniem to kiepskie chłodzeniem ;) lub pasta

widzę że chłodzenie zmieniłeś więc to raczej nie to a jeśli byś chciał zrobić dobry efekt to kup sobie palitire 89 wat(30 zł ) tylko że musisz wtedy odpowiednio zaizolować kartę bo chwilami może się szron robić ;)

1677490[/snapback]

Myślę, że to nie kwestia chłodzenia. Swego czasu miałem zamontowanego tam ogromnego Pentagrama Q80-AlCu, temperatura nie przekraczała 40*, a kręciło się identycznie :(. Z Penta zrezygnowałem, bo niebezpiecznie wyginał PCB.

Smark03 raczej musi zaczekać, bo najlepsze wyniki na nim osiągałem z FW77.72, a teraz nie chce mi się zmienić (mam 78.03) :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede Ciebie musial przegonic bo mnie pobiles o 50pkt.

Do strongmena nie mamy sie co rownac ale miedzy soba mozemy powalczyc w klasie 6200.

1677536[/snapback]

Z tego co widziałem Twój bios ma standardowe timingi. Jeśli wgrasz ten mój, możesz osiągnąć dodatkowe kilkadziesiąt mhz. Wtedy będę leżał i kwiczał ;). Ale nie poddam się bez walki.

 

Jeszcze wynik z 3DMarka03 na sterach 77.72:

 

Dołączona grafika

8441 B)

 

Do trzeciego miejsca na ORBie jednak jeszcze trochę brakuje...

 

Jeśli mam być szczery, to ten screen jest trochę pozowany - w czasie testu nie miałem tapety oraz ustawienia wizualne dla uzyskania najwyższej wydajności, czyli wyniku już raczej nie poprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8441 B)

1677715[/snapback]

wielki arczi jest pod wrażeniem :P gratulacje!

za 5 minut wgrywam ten bios, nawet kilka mhz w górę by mnie uratowało :)

 

upd.

bios naprawdę niezły.. po wgraniu ustawiłem na szybko takty 600/760 i 3dmark03 przeszedł bez problemu, wynik ok. 7800, wieczorem powalczę z kartą na maksa :)

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karty Leadtek A6200TD 256mb AGP. Za pomocą programu RivaTuner udało mi się odblokować dodatkowe potoki renderujące. Wzrost wydajnośći był znaczący. Niedawno zmieniłem chłodzenie na Zalman'a VF700-Cu. Po tym zabiegu mogłem podkręcić rdzeń do ponad 600 mhz natomiast podkręcenie pamięci do poziomu ok. 320 mhz powodowało artefakty Czemu?. Ale co najciekawsze podkręcenie rdzenia i pamięci nie miało całkowicie żadnego wpływu na wydajność!!Nie zyskałem nawet jednej klatki wiecej ni to w grach ni to w 3Marka'ach. Następnie postanowiłem zmodyfikowac bios. Do utworzenia kopii biosu użyłem programu wfflash w wersji 7.1. Jednak edytując go programem NiBiTor 2.5 otrzymałem komunikat, że bios ten jest nieprawidłowyCzemu?. Dopiero programem nvFlashv 5.15 udało mi się to. Dzięki temu uaktywniłem czujnik temperatury, zmieniłem taktowania rdzenia i pamieci, lecz nie wiem czemu nie mogłem zmienic napięcia. Niestety dalej to samo, żadnego wzrostu wydajności. Pózniej z mniejszym i większym skutkiem wgrywałem jeszcze kilka innych zmodyfikowanych biosów od 6200 i 6600. Dalej nic. Na koncu postanowiłem wrócic do starego biosu (jak wczesniej napisałem; tego zrobionego nvvlash'em, ponieważ ten zrobiony w wfflash nie działał). Wszystko niby ok. Ale w momencie gdy odblokowałem dodatkowe potoki (RivaTuner pokazywał tak jak wcześniej 8x1 - czyli wszystko ok.) znowu nic. Żadnej różnicy.Mówiąc najprościej - najprawdopodobniej poprzez to, że wgrywałem różne wersje biosów straciłem możliwosc odblokowania potoków (tzn. mogę je odblokować ale nie niesie to za sobą żadnego przyrostu wydajności). Jak to możliwe!?Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem karty Leadtek A6200TD 256mb AGP. Za pomocą programu RivaTuner udało mi się odblokować dodatkowe potoki renderujące. Wzrost wydajnośći był znaczący. Niedawno zmieniłem chłodzenie na Zalman'a VF700-Cu. Po tym zabiegu mogłem podkręcić rdzeń do ponad 600 mhz natomiast podkręcenie pamięci do poziomu ok. 320 mhz powodowało artefakty Czemu?. Ale co najciekawsze podkręcenie rdzenia i pamięci nie miało całkowicie żadnego wpływu na wydajność!!Nie zyskałem nawet jednej klatki wiecej ni to w grach ni to w 3Marka'ach. Następnie postanowiłem zmodyfikowac bios. Do utworzenia kopii biosu użyłem programu wfflash w wersji 7.1. Jednak edytując go programem NiBiTor 2.5 otrzymałem komunikat, że bios ten jest nieprawidłowyCzemu?. Dopiero programem nvFlashv 5.15 udało mi się to. Dzięki temu uaktywniłem czujnik temperatury, zmieniłem taktowania rdzenia i pamieci, lecz nie wiem czemu nie mogłem zmienic napięcia. Niestety dalej to samo, żadnego wzrostu wydajności. Pózniej z mniejszym i większym skutkiem wgrywałem jeszcze kilka innych zmodyfikowanych biosów od 6200 i 6600. Dalej nic. Na koncu postanowiłem wrócic do starego biosu (jak wczesniej napisałem; tego zrobionego nvvlash'em, ponieważ ten zrobiony w wfflash nie działał). Wszystko niby ok. Ale w momencie gdy odblokowałem dodatkowe potoki (RivaTuner pokazywał tak jak wcześniej 8x1 - czyli wszystko ok.) znowu nic. Żadnej różnicy.Mówiąc najprościej - najprawdopodobniej poprzez to, że wgrywałem różne wersje biosów straciłem możliwosc odblokowania potoków (tzn. mogę je odblokować ale nie niesie to za sobą żadnego przyrostu wydajności). Jak to możliwe!?Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

1678141[/snapback]

sprawa dziwna ale na pewno to ze wgrałeś kilka biosów nic niezmieniło !! może przeinstaluj system lub zmień sterowniki a może zapominasz zastosować zmienione ustawienia :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiadomo że każdy głupi może sobie ustawić.

Banchmarkować nie benchmarkowałem, bo na ustawieniu karty na Quadro i tak dużo punktów nie natrzaskam, ale rthdribl, Juiced, UT2k4 i BF2 chodzą ok bez artów na 600/803 - to chyba wystarczy :D

Więcej nie dawałem, bo pamięci się grzeją niemiłosiernie.

Może kiedyś spróbuję benchmarków, jak będę musiał zrestartować komputer (chodzi 24/7, restartuje nie częściej niż muszę).

 

Nie bawiłem się jeszcze we flashowanie - mam ciągle jakiś BIOS co dostałem na karcie jak ją kupiłem. Ściągnąłem też bios "do lepszych timingów i OC" Assasin'a - zobaczymy ile to da, ale to przy okazji jak będę miał więcej czasu. Numer jest jeszcze taki, że czasem opłaca się mieć niższą szybkość, ale przy ostrzejszych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest "powinna" sie zmodowac

winfasty na PCIe w 80% sie moduja

na agp w 100% ;-)

1671213[/snapback]

Postanowilem wymienic swoja wysluzona 9550-ke na cos pokroju 6200/6600.

Interesowalem sie modowanie karty z serii 6200 dosyc dawno temu i pamietam jeszcze pierwsze testy fokusa, z ktorych wynikalo, ze bardzo maly procent kart na agp sie moduje.

Jak jest naprawde z tarka a6200td, naprawde ma praktycznie 100% szanse na zmodowanie ?

topic jest dosyc obszerny, czytalem kilka 'najnowszych' stron i wynika z tego, ze praktycznie tylko karta od winfasta da sie zmodowac na potoki.

Czy ta karta byla by odpowiednia ?

ps. kupowal juz ktos w tym sklepie ?

Dzieki za kazda odp. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tylko ta karta na AGP sie zmoduje w 100% pewnosci (oczywiscie rowniez jej 256MB wersja).

1680029[/snapback]

pewne raczej jest, chociaż znam jeden przypadek gdzie karta się nie zmodowała, 2 miesiące temu kumpel z osiedla kupił ją w pcprojekt [tak jak ja] i co sie okazało? odblokowałem mu potoki w RT a tu kropki wszędzie tam gdzie woda [np. Mother Nature w 03]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak 100% skuteczność to mit.

1680442[/snapback]

Ktos gdzies slyszal gdzies tam sie dowiedzial. Nic potwierdzonego wiec narazie w 100% dziala mod.

Dajcie tutaj czlowieka ktory ma problemy i niech sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszał ani sie dowiedział, na własne oczy widziałem problemy po zmodowaniu u kumpla, potoki odblokowane przeze mnie w RT i arty na wodzie w Mother Nature, w 2k5 już więce artów, 2k1 bez problemu.

1680791[/snapback]

miał pecha :lol: ale tu na forum wszyscy sa happy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos gdzies slyszal gdzies tam sie dowiedzial. Nic potwierdzonego wiec narazie w 100% dziala mod.

Dajcie tutaj czlowieka ktory ma problemy i niech sie wypowie.

1680753[/snapback]

ja miąłem problem ale z asusem i to na PCI-e ;) więc to inna sprawa ale się już go pozbyłem i teraz mam 6600 silver za tą samą kasę i mam mały problem zainstalowałem sterki 81.33 i nigdzie nie mogę znaleźć rubryki do podkręcania ani do pokazywania temp. czy to trzeba gdzieś włączyć ????? a może te sterki tego nie mają ??? jakoś inne razy było wszystko oki a tu niema !! więc proszę o pomoc :cry: :cry:

 

 

Edit:

 

zakłądke od zmiany taktowan już uruchomiłem ale tej od temp. nadal niema :( prosze o pomoc bo naprawde niewiem jak to włonczyc :mur: :mur: :mur: :sad: :sad:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...