Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak to? To na maxa w 1280/1024 nie mogę grać czy co? Ilość klatek zadowalająca. AAx2 i AFx8 i dalej wychodzi po 10 min do windy. System to Windows XP z SP2. Na jakich ustawieniach gracie? Nie po to wymieniałem grafikę, żeby grać na medium.

 

EDIT

 

Dzięki za porady, rzeczywiście, nawet nie wiedziałem, że to może pomóc, po odkręceniu wszyściutko śmiga, dałem ciut wyższe napięcie na CPU (bios i everest pokazuje 1.43V, niestety taka sztuka się trafiła).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj troche odkrecic proca - ten silnik jest strasznie kaprysny i potrafi sie wywalac nawet na ustawieniach, przy ktorych Orthos moglby chodzic do konca swiata i o jeden dzien dluzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz autosave albo saveuj przez menu a nie quicksave ;). W obku też to miałem w F3 mniej wywalania. O dziwo najmniej Obek wywalał sie na A64 + 5900xt :lol:. To były czasy w sumie nie tak odległe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą to tylko quasi-fps. F 3 nie jest rpg w pełnym tego słowa, ale dodatek polega tylko na waleniu do wszystkiego co się rusza. Czyli po amerykańsku w całej rozciągłości. F 3, mimo, że odniósł sukces komercyjny, okazał się zbyt skomplikowany (sic!). Dlatego dodatek jest już przeznaczony, ze względów bezpieczeństwa, dla pół idi@@ów. Zwykła strzelanina opatrzona logiem. To się nazywa inwencja i pomysłowość :damage_wall:

 

F 3 szczęśliwie odszedł nieco od prostego ACTION ACTION ACTION, z kolei dodatek do tego powraca. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie prawdziwe dodatki są w planach? Przy czym nie chodzi mi o komercyjną biegunkę pokroju Operation A.

 

F 3, mimo wad, jest niezły. Powinni go doszlifować...póki co a dziękie OA przeżywa regres na całej linii (zamiast wydobyć co najlepsze, zostawiono co najsłabsze, a resztę wyrzucono :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre kupilem w okreie swiatecznym, jednak dopiero teraz mam czas na zapoznanie sie z nia. I to koniecmojej historii z F3. Nie mam problemu z wejsciem do glownego menu gry. Jednak, gdy rozpoczynam nowa rozgrywke, po 2-3 sekundach jestem wyrzucany do pulpitu.

Probowalem to z gola wersja, z pierwszym i z drugim patchem. To samo. W logach Windy ow wysyp odnotowywany jest jako zdarzenie "0". I nie moze byc przez system zidentyfikowane. Probowalem z reinstalacja. Bez efektu.

 

Czy jest ktos w stanie naprowadzic mnie na rozwiazanie? Dodam, ze .NET Framework mam w wersji 3.5 i najnowszego LIVE. Pisze o tym, bo szukajac rozwiazania na anglojezycznych forach natknalem sie na wskazowki dot. w/w programow.

 

OS to Vista 64.

OC procka: @4GHZ 1.35V (w BIOSie)

OC grafiki - bez znaczenia - default tez nie pomogl.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Gre kupilem w okreie swiatecznym, jednak dopiero teraz mam czas na zapoznanie sie z nia. I to koniecmojej historii z F3. Nie mam problemu z wejsciem do glownego menu gry. Jednak, gdy rozpoczynam nowa rozgrywke, po 2-3 sekundach jestem wyrzucany do pulpitu.

Probowalem to z gola wersja, z pierwszym i z drugim patchem. To samo. W logach Windy ow wysyp odnotowywany jest jako zdarzenie "0". I nie moze byc przez system zidentyfikowane. Probowalem z reinstalacja. Bez efektu.

 

Czy jest ktos w stanie naprowadzic mnie na rozwiazanie? Dodam, ze .NET Framework mam w wersji 3.5 i najnowszego LIVE. Pisze o tym, bo szukajac rozwiazania na anglojezycznych forach natknalem sie na wskazowki dot. w/w programow.

 

OS to Vista 64.

OC procka: @4GHZ 1.35V (w BIOSie)

OC grafiki - bez znaczenia - default tez nie pomogl.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

jesli sprawdziles na default'cie grafe , to dlaczego nie odkreciles tez procka? ta gra nie ma kosmicznych wymagan i mozesz nawet nie krecic procka,a pozatym szlyszy sie opinie ze F3 jest bardzo wrazliwy na oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sprawdziles na default'cie grafe , to dlaczego nie odkreciles tez procka? ta gra nie ma kosmicznych wymagan i mozesz nawet nie krecic procka,a pozatym szlyszy sie opinie ze F3 jest bardzo wrazliwy na oc

 

Sprawdze na pewno. Przeczytalem na forum F3, ze GameOSD tez moze byc przyczyna. Wywale i zobacze.

 

 

zmień stery od grafiki

Obecnie to 8.12. Na 9.1 nie ma sensu - bo zadnych zmian dla pojedynczego jaja nie wnosza. W dol tez nie pojde - bo inne gry mialy problemy z nizszymi wersjami. A moze masz na mysli jakas konkretna wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć CPU, bo masz przekręcony, tak jak ja, pomimo, że orthoss przechodził 8h, podwyższyłem napięcie do 1.43 i dalej się sypie, choć trochę mniej. Przywróciłem CPU do default, jak na razie śmiga. Jak będę mieć więcej czasu, to się pobawię, bo def mnie nie zadowala. Żeby było śmiesznie, w innych grach stabilnie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od F3. Mam 19 clvl, 20 to max. Czy wyszedł już jakiś *sprawdzony* i bez błędów modzik, który wywala to ograniczenie?

Chciałbym sobie znowu pograć ale nie przez chwilę gdzie osiągnę te 20, tylko dalej, normalnie levelując :)

 

Z góry thx za info. Szukając w google znajduje tylko te modziki, które były już dawno + mają błędy.

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z czymś takim jak na screenie?

Dołączona grafika

 

 

Takie kolorki zaczęły mi się pojawiać po odwiedzeniu Vault 106, teraz zostały na dobre. Any ideas?

 

 

//EDYTA

Kolejna wizyta w 106 zresetowała kolorki, tak więc nvm.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w misji z Liberty Prime, a więc dochodzimy do połowy mostu za cydatelą i wszyscy się zatrzymują, myślałem że muszę utorować drogę i doszedłem do bram wyspy z oczyszczalnią i skumałem że bez robota dalej nie pójdę, ale ten stoi na moście i nie rusza się a seava już nadpisałem, co można zrobić że by ruszyć typa z miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od F3. Mam 19 clvl, 20 to max. Czy wyszedł już jakiś *sprawdzony* i bez błędów modzik, który wywala to ograniczenie?

Chciałbym sobie znowu pograć ale nie przez chwilę gdzie osiągnę te 20, tylko dalej, normalnie levelując :)

 

Z góry thx za info. Szukając w google znajduje tylko te modziki, które były już dawno + mają błędy.

Podpinam sie do pytania, bo tez mam 19lvl. Czy jest jakis dobry modzik, ktory sciaga to ograniczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Podpinam sie do pytania, bo tez mam 19lvl. Czy jest jakis dobry modzik, ktory sciaga to ograniczenie ?

jest mod pozwalajacy levelowac do 100 l ;) trzeba w googlach wpisac level cap F3- mniej wiecej, bo nie pamietam jak ja poszukalem ,ale nie trwalo to dlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem gre, porobilem podstawowe tricki zeby gra sie nie wywalala (ffdshow) i w zasadzie crashow nie mam, poza quick travel przez mape.

Dosc czesto przy podrozy lapie zwisa totalnego (nie ctd tylko zwis taki ze tylko reset pomaga).

 

Ktos moze mial taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mod pozwalajacy levelowac do 100 l ;) trzeba w googlach wpisac level cap F3- mniej wiecej, bo nie pamietam jak ja poszukalem ,ale nie trwalo to dlugo ;)

Są niby mody na to levelowanie ale nie zawsze dobrze działają. Zdejmują capa ale to ma swoje minusy (często nie widzimy jaki mamy level, 3dog już o nas nie gada - bez moda, karma sie dziwnie nabija albo resetuje do neutral). Ja polecam granie na slower skills extreme jak ktoś gre zaczyna (ja użyłem później i niestety mimo extreme slow levelowania dobiłem do 20 lvl).

Zainstalowalem gre, porobilem podstawowe tricki zeby gra sie nie wywalała (ffdshow) i w zasadzie crashow nie mam, poza quick travel przez mape.

Dosc czesto przy podrozy lapie zwisa totalnego (nie ctd tylko zwis taki ze tylko reset pomaga).

 

Ktos moze mial taki problem ?

Spróbuj wyłączyć auto save on travel albo w ogóle autosave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, grałem w Fallout'a już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz nabrałem chęci na zassanie paru mod'ów. Chodzi mi o to, czy jeżeli teraz mając lvl16 wgram mod na wolniejsze xp, to da mi to coś, czy musiałbym zaczynać od początku ??

I jeszcze jedno...zassałem paczkę z lepszymi teksturami....folder 'data' kopiuję do folderu z grą i ten txt. z wszystkimi modyfikacjami również tam....lecz nie widzę różnicy w grafice...co robię źle ;) Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, grałem w Fallout'a już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz nabrałem chęci na zassanie paru mod'ów. Chodzi mi o to, czy jeżeli teraz mając lvl16 wgram mod na wolniejsze xp, to da mi to coś, czy musiałbym zaczynać od początku ??

I jeszcze jedno...zassałem paczkę z lepszymi teksturami....folder 'data' kopiuję do folderu z grą i ten txt. z wszystkimi modyfikacjami również tam....lecz nie widzę różnicy w grafice...co robię źle ;) Pomóżcie

Zarzuce swojego starego posta ;). Co do modna na wolniejsze levelowanie - bedzie działał ale od razu daj wersje extremeleveling lite.

Jednak FAQ sie przyda ;)

 

Ok zacznij od modów na zmiane gameplaya:

 

- Slower Levelling - polecam wersje LITE w takiej kombinacji - grasz na poziomie Hard + slowerlevelingLITE albo grasz na very hard + veryslow/extremelevelingLITE. Moim zdaniem ten mod to jest podstawa. To jest tragedia z tym levelowaniem w F3 (w oblivionie to samo było ale tam level cap był bardzo daleko)

- Less Skill Points - kolejny "must have" mod. Jak nie chcesz być dobrym we wszystkim musisz go zainstalować. Kolejna tragedia by F3 czyli bądź czołgiem,alfonsem,geniuszem,sniperem,doktorem w jednym.

- Accuracy Tweaks - przydatny mod który sprawia ze skill ma większy udział przy celowaniu (lub mniejszy - zależy od wyboru).

- Weapon Skill Damage - podobnie jak wyżej - skill ma wiekszy wpływ na dmg broni.

- Magic Pip-Light - A Pip-Boy 3000 Mod - bardzo przydatny mod poprawiający jakość "lampki" od pipboya - ja gram na wersji 30 ;).

- Amplified Crippled Effects - przydatny mod dzięki któremu strzelanie nie w głowe ma sens

- MMMF3 - Tougher Traders - twardsi sprzedawcy (ci co podróżują przez pustkowia) - przydatny mod bo mi dwóch padło przed instalacją tego moda ;].

 

Na grafe:

 

- Weapons Hi res new bump texture and moified skin texture - poprawa wyglądu broni

- Atmospheric Sun Glare - bardziej klimatyczne słońce

- Fallout 3 High Definition Texture Pack - jak sama nazwa wskazuje ciut lepsze tekstury ale kosztem FPS (nie polecam - imo lepszy ten mod poniżej).

- Terrifically Terrific Landscape Texture Tune-up - lepsze tekstury terenu (wyraźnie lepsze) przy małych stratach FPS

 

To by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chociaż Twojego posta doszukałem się już wcześniej ;) Moim problemem było zmuszenie moda do działania, a błędem...no cóż, pośpiech :D w folderze ini. trzeba było zmienić wartość binvalidatefolder (or smth), a ja durny skopiowałem bez spacji taką komendę z dopiskiem value, przez co nie mogłem tego znaleźć za pomocą ctrl+f :D Ale dzisiaj do tego wróciłem, przeczytałem how to jeszcze raz i wszystko działa ;) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jakiegos moda Cap 100 http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=359 , ale niestety w komentarzach ludzie pisza o wielu problemach, wiec mi sie odechcialo tego lvl capa. Spytam inaczej, czy jesli dobije do 20lvl to normalnie moge dalej grac bez zadnych modow ? Poprostu wiecej nie bede zdobywac exp czy jak to wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jakiegos moda Cap 100 http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=359 , ale niestety w komentarzach ludzie pisza o wielu problemach, wiec mi sie odechcialo tego lvl capa. Spytam inaczej, czy jesli dobije do 20lvl to normalnie moge dalej grac bez zadnych modow ? Poprostu wiecej nie bede zdobywac exp czy jak to wyglada ?

Nie zdobywasz XP ;).

 

Filmik co bedzie w DLC (w tym dalszym jak "PIT" który sie odbywa w Pittsburghu)

http://www.gamespot.com/pc/rpg/fallout3/video/6204954

Daje raczej tak żeby poinformować bo sam jakoś zamiaru powrotu do F3 nie mam. Brakuje dużo rzeczy ale najbardziej "tego czegoś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...