Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z misją Broken Steel, a mianowicie nie wiem jak ja zacząć :oops: , pogadałem z Nestorem Lyonsem i każe mi się udać w rejon Westlandów i pogadać ze skrybą Bigsley, ale nie mam jego położenia zaznaczonego na mapie

OBRAZEK

 

//już sobie poradziłem, skryba siedzi w Jefferson Memorial

 

//raczej sobie nie poradziłem, nie mogę rozpocząć głównego questu, jakaś podpowiedź co do tego ?

Edytowane przez napster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robiłem porządki na dysku i powróciłem do F3 aby go skoczyc. Jak sie okazało byłem 10 min od zakończenia ;]. Ogólnie gra bez modów: 5/10 max z modami 6/10. Biorąc pod uwagę ze F1 i F2 dostawały ode mnie 11/10 to jedak nowy Fallout wypada słabo po prostu.

A i zakończenie takie jakieś nijakie. Najlepszy był początek bo napawał optymizmem a potem coraz to gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś na górze wysłuciach!e uczciwych graczy.

Cenega w końcu ruszyła tłusty zad i potwierdziła wydanie dodatków do Fallout'a 3 w wersji pudełkowej.

 

Jeszcze w tym roku nowe dodatki do Fallout 3 będą dostępne w sklepach:

 

Fallout 3 Game Add-on Pack#1 będzie zawierać na płycie dodatek The Pitt i Operation: Anchorage i będzie dostępny na Xbox360 i PC 12 czerwca w całej Europie. Polskie wydanie zostanie potwierdzone w późniejszym czasie.

 

Fallout 3 Game Add-on Pack#2 będzie zawierać na płycie dodatek Broken Steel i Point Lookout i ukaże się w sprzedaży na Xbox360 i PC w sierpniu w całej Europie. Polskie wydanie zostanie potwierdzone w późniejszym czasie.

 

Fallout 3 edycja Game of the Year będzie dostępna w październiku i będzie zawierać oryginalną grę i 5 dodatków. Ukaże się na Xbox360, PLAYSTATION®3 i PC.

 

Pudełkowa wersja dodatków nie zostanie wydana na konsolę PS3, za to wszystkie DLC będą do ściągnięcia za pośrednictwem PlayStation Network lub w edycji Fallout 3 Game of the Year.

 

Wraz z dodatkami ukażą się zapewne długo wyczekiwane patche do wersji pl i to jeszcze przed premierą.

Z drugiej strony widać, że znowu uczciwi gracze zostaną zrobieni w bambuko. Wynika, że trzeba bedzie sobie kupic jeszcze raz F3 by pograc w 5 dodatek? :damage_wall:

Mam nadzieję, że nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że potrzebują czasu na wydanie dodatków i patchy, przecież pozmieniali zabezpieczenia podstawki i teraz każdy dodatek i każdy patch będzie musiał zostać przerobiony :kijem: Ja tam polskich dodatków nie kupie, chyba że stanie się cud i zdejmą zabezpieczenia (to że zmienią na oryginalne jest praktycznie niemożliwe). Jeżeli GOTY będzie w przyzwoitej cenie to może kupie w steam lub jakimś sklepie w UK z wysyłką do polski, bo o ile w dodatki nie wierzę to nadal mam nadzieje że mody mogą wykrzesać coś z tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moje pierwsze wrażenie z Fallout 3 jest powiedzmy przeciętne.

Pierwsze 2 części ukończyłem ze wszystkimi możliwymi quetstami.

 

Gra bez AA i filtrów na wysokich chodzi mi w HDready na HD3200. Momentami są dosyć znaczne spadki płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajny mod - http://www.fileplanet.com/201431/200000/fi...Cybernetic-Dawn

 

I kilka innych tego typu - http://www.fileplanet.com/fileblog/archive...tml?_cmpid=fp75

 

Swoją drogą jest jakaś fajna zwięzła lista wszelkich modów? Na F3N tragicznie się je przegląda, a jest ich multum. Fajna by była jakaś gdzie nazwa i opis modu zajmują jedną/dwie linijki, i tak jeden pod drugim.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj ukończyłem Fallouta 3. Powiem, że gra mi się spodobała. Postnuklearny klimat został utrzymany, choć Pustkowia biły liniowością(Ale czego chcieć na takim zadupiu?). Questy były całkiem, całkiem, całość ładnie się składała, ale trochę za dużo strzelania było. No i wrogów by się więcej przydało. Końcówka gry zrobiła na mnie wrażenie pod względem klimatu, chociaż wystarczy tylko chodzić(Ja strzelałem :) ). Może kiedyś zakupię dodatki. Bugów na szczęście jakichś kolosalnych nie spotkałem. Dałbym 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już leży i czeka, razem z patchem 1.5. Gdyby nie sejwy i mody to już by była zainstalowana, a tak chwilę zajmie mi dojrzenie do tego kroku :) Aż do następnego problemu spowodowanego wersją gry....

 

Tym którzy mają ponad 2GB ramu (niezależnie czy system 32/64bit) polecam zapoznać się z narzędziem Large Address Aware Enabler for FO3 O dziwo działa też z polską wersją.

 

 

zdecydowanie polecam. bez tego mialem ciagle CTD ( 130aktywnych modów :) z tym toolsem gram pare godzin i zero CTD . Tak ze dzieki Outlander bo tak to bym o tym nie wiedzial :) <respect>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zrobić podejścia do tej gry, ale nie wiem czy będzie mi pasować. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie, na ile ten tytuł jest podobny do Stalkera? W odniesieniu jest w niej więcej akcji czy więcej przygodówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla mnie Stalker to dno , tutaj nie moglem odejsc od kompa , a rzadko zdaza mi sie zasypiac myslac o graniu. Fabula swietna - choc glowna to jakies 12h - masa questow smaczkow i zwiedzania na kolejne 90h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zrobić podejścia do tej gry, ale nie wiem czy będzie mi pasować. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie, na ile ten tytuł jest podobny do Stalkera? W odniesieniu jest w niej więcej akcji czy więcej przygodówki?

Praktycznie w ogolę nie jest podobny do Stalkera i F1/F2 jeżeli chodzi o klim. Powyższe tytuły imo są daleko przed F3. Stalker to fps z elementami rpg F3 to RPG w FPP gdzie jest za dużo akcji (mało wyszukanej) i za dużo powtarzających sie lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ogólnie takie pytania nie mają sensu. Ja absolutnie nie sugeruję się nigdy opiniami czy recenzjami, czytam je tylko żeby zobaczyć co gra oferuje, a tak to szukam filmików pokazujących gameplay, bo tylko one mogą nam powiedzieć czy gra może nam się spodobać czy nie. Potem zostaje już tylko spróbować.

 

Jakbym się sugerował dyskusjami z początku tego tematu to bym nigdy nie zagrał, a tak to grałem (i ciągle grywam jak wychodzą DLC, właśnie wyszedł czwarty) i dla mnie to gra roku 2008. Wersja GotY pewnie dla mnie będzie grą roku 2009, bo raczej nie zanosi się na nic innego co by mnie tak zainteresowało (przynajmniej na PC).

 

Tak samo Far Cry 2 prawie wszystkim w temacie się nudzi, a ja jestem przy 60 procentach i dochodze do 30 godzin, i jakoś mi się nie znudziła, przynajmniej ogólnie bo niektóre elementy są nudne.

 

Tak więc trzeba samemu ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a tak to szukam filmików pokazujących gameplay, bo tylko one mogą nam powiedzieć czy gra może nam się spodobać czy nie. Potem zostaje już tylko spróbować.

Ja tym nie kieruje sie. LF3 z gier z bodajze 2008/2009 to jednen z lepszych produktow , a gameplay na www i fimach nie powala ;)

Tak samo Far Cry 2 prawie wszystkim w temacie się nudzi, a ja jestem przy 60 procentach i dochodze do 30 godzin, i jakoś mi się nie znudziła, przynajmniej ogólnie bo niektóre elementy są nudne.

44h ;) cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dawac jakies punkty w Luck bo poprzednie dwa razy jak gralem to dalem zmniejszylem do 1. Wpływa to jakos na gre chodzi mi o to czy jakies fajne questy albo ukryte lokacje beda latwiej dostepne ??

Głównie chodzi o szanse trafienia criticala. O questach zależnych od lucka nie słyszałem to samo o jakis lokacjach itp. Czasmi w dialogu sie pojawi ze ta wypowowiedź jest dzięki wysokiemu szczęściu ale to bardzo rzadko. Imo i tak warto w lucka troche pkt zainwestować - czesto (za często ;]) padają criticale wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sto razy lepiej inwestować w Luck niż w Charisma. To jest absolutnie bezużyteczna cecha, chyba że potrzebujemy Speech od samego początku (choć nie wiele to zwiększa skilla). Wysoka Charisma nie daje nam żadnych istotnych opcji dialogowych, jedynie tracimy możliwośc wyboru perków jak Child at Heart czy Black Widow. Dla mnie one są bezużyteczne, dlatego Charisma zawsze daję na 1.

 

Co do level capa to nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł używania kodów. Osiągamy level 30, to po prostu używamy komendę na ustawienie levelu 29, i potem zbieramy kolejne XP i dostajemy perki. Od natywnej obsługi kolejnych leveli nie różni się to niczym, poza ilością XP. Nie uznał bym tego jako cheatowanie.

 

Warto też chyba zostawić sobie 7 bobbleheadów na level 30. Możemy wtedy wybrać perka zwiekszającego wszystkie cechy do 9, a figurkami zwiększyć je do 10. Oczywiście to zakładając dla cech z którymi startujemy na poziomie niższym niż 9. Osobiście Perception, Intelligence i Agility zawsze dawałem na 9, Luck na 8 (bo można zapoatrzyć się w Magic 8-Ball, są także Lucky Shades jeśli ktoś nie woli innej ochrony głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gra a mianowicie gra tak jakby mi szarpie fraps pokazuje caly czas powyzej 35 klatek ale jak sie obracam lub ruszam to wystepuje takie szarpanie ekaranem mial ktos cos takiego?? Komp to radek 4850, 4GB Ramu procek amd x2 6200 na Win 7 RC

Nawet jak sie uruchamia gra i w menu myszka tak jakby przeskakuje/szarpie tak jak w grze ekran

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mam problem z gra a mianowicie gra tak jakby mi szarpie fraps pokazuje caly czas powyzej 35 klatek ale jak sie obracam lub ruszam to wystepuje takie szarpanie ekaranem mial ktos cos takiego?? Komp to radek 4850, 4GB Ramu procek amd x2 6200 na Win 7 RC

Nawet jak sie uruchamia gra i w menu myszka tak jakby przeskakuje/szarpie tak jak w grze ekran

Jakie detale i czy byl aa. Masz 512 ramu ;) U mnie szarpa nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiekolwiek detale czy na low wszystko czy na ulta z aa czy bez tak samo sie dzieje karta ma 512 mega. Sprawdze sposob Harry Lloyd-a

 

 

Edit:

Niestety limiter nie pomogl tak samo sie dzieje ;/ Moze to wina sterow do karty mam 9.6??

 

Edit2:

Powrocilem dla testu na win xp i tam jest wszystko ok ma ktos moze jakis pomysl co w win 7 moze powodowac te szarpania ??

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 9600GT grając na 1440x900 z aa4 af8 i max detale zauważyłem po pewnym czasie znaczy spadek FPS. Sprawdziłem w RT ile jest zajętej pamięci graficznej i pokazało około 650 MB :o Czy to możliwe w takiej rozdzielczości?

 

Mam jeszcze jeden problem, często gdy włączam vats jest chwilowe przycięcie...

 

Sprzęt z podpisu: proc 2,8; stery 182.08; grafa 600/1500/1800; win xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto razy lepiej inwestować w Luck niż w Charisma. To jest absolutnie bezużyteczna cecha, chyba że potrzebujemy Speech od samego początku (choć nie wiele to zwiększa skilla). Wysoka Charisma nie daje nam żadnych istotnych opcji dialogowych, jedynie tracimy możliwośc wyboru perków jak Child at Heart czy Black Widow. Dla mnie one są bezużyteczne, dlatego Charisma zawsze daję na 1.

 

Co do level capa to nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł używania kodów. Osiągamy level 30, to po prostu używamy komendę na ustawienie levelu 29, i potem zbieramy kolejne XP i dostajemy perki. Od natywnej obsługi kolejnych leveli nie różni się to niczym, poza ilością XP. Nie uznał bym tego jako cheatowanie.

 

Warto też chyba zostawić sobie 7 bobbleheadów na level 30. Możemy wtedy wybrać perka zwiekszającego wszystkie cechy do 9, a figurkami zwiększyć je do 10. Oczywiście to zakładając dla cech z którymi startujemy na poziomie niższym niż 9. Osobiście Perception, Intelligence i Agility zawsze dawałem na 9, Luck na 8 (bo można zapoatrzyć się w Magic 8-Ball, są także Lucky Shades jeśli ktoś nie woli innej ochrony głowy).

 

warto |:

 

wylaczyc boobleheady, zmniejszyc ilosc zycia z 200 na 80(+7 lev a nie 10) zarowno swoja jak i NPCow przyjaciol) , wylaczyc godmode w vats i spowolniona szybkosc poruszania , wlaczyc 5x wolniejsze levelowanie i zmienszenie skili z 17 na 7-12, dodatkowo wieksze obrazenia od przeciwnikow i wieksze swoje obrazenia (realistyczniejsza gra). Dodatakowo FOOK + wylaczenie armor bonification i moze jeszcze unleveled list + mody na raidersow itp. Wekwipowani w te mody mozemy ruszyc w pustkowia ktore beda niebezpieczne i ciezkie do przezycia ale jednoczesnie przynosza frajde . ( z 2 moimi towarzyszami dlugo meczylem jednego enclavowca w power armorze na 6 levelu bedac duzo loadow zanim mi sie udalo). icreased inrceased spawn i ghoul rampage = grupki zombiakow ok 15 sztuk :) troszke mi juz wtedy sprzet nie wydala ;).

 

 

BTW : pogralem sobie wlasnie troszke na 40 calowym tv :) mmmmm

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

F3 mam memory leak bug i tak niestety często FPSy spadają coraz niżej.

Raczej twoj pdc ma problem , u mnie fps staly bez zmian po kilku godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To raczej nie wynika ze sprzętu. Dużo ludzi ma z tym problem. U mnie nawet na 9600 GT miałem stałe 30 FPS (z limiterem), proca mam na 3.5 GHz i obciążenie rzadko przekracza 50%, proc jest praktycznie nieistotny w tej grze, każdy obecny się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...